مشاهده سوابق نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API پشتیبانی وبلاگ
دانلود اپلیکیشن سبد قبض
قبضینو

استعلام تاریخچه پلاک خودرو

__
ایران

نحوه استعلام تاریخچه پلاک خودرو

شما می‌توانید برای دریافت تاریخچه پلاک خودرو، شماره پلاک را به‌همراه کد ملی و شماره موبایل مالک پلاک در فرم استعلام قبضینو وارد کنید. پس از تسویه هزینه استعلام، وضعیت پلاک و اطلاعات خودروهایی که پلاک بر روی آنها نصب بوده است مانند برند خودروها، نوع آنها، تاریخ نصب و فک پلاک بر روی آنها و … نمایش داده می‌شود.

نحوه استعلام تاریخچه پلاک خودرو
جزئیات
حذف اطلاعات
آیا از حذف اطلاعات آیتم انتخابی اطمینان دارید؟

استعلام تاریخچه پلاک خودرو برای بیمه از قبضینو

 استعلام تاریخچه پلاک خودرو برای بیمه از قبضینو

استعلام تاریخچه پلاک خودرو برای بیمه از قبضینو

چند سالی است که استعلام تاریخچه پلاک برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، پس از خرید و فروش خودرو ضرورت دارد. در حال حاضر، امکان دریافت تاریخچه پلاک خودرو آنلاین با وارد کردن شماره پلاک، کد ملی و شماره موبایل مالک پلاک فراهم شده است.

لازم به ذکر است که نتیجه استعلام تاریخچه پلاک قبضینو و مراکز تعویض پلاک یکسان است؛ اما همچنان هماهنگی تلفنی با مرکز بیمه پیش از مراجعه حضوری، درباره مدرک مورد‌تأییدشان، پیشنهاد می‌شود.

چه زمانی به دریافت سوابق تعویض پلاک خودرو نیاز داریم؟

چه زمانی به دریافت سوابق تعویض پلاک خودرو نیاز داریم؟

چه زمانی به دریافت سوابق تعویض پلاک خودرو نیاز داریم؟

کاربرد تاریخچه پلاک زمانی است که شما ماشین خود را فروخته‌اید و نیاز به انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به ماشین جدید خودتان یا به ماشین اقوام درجه یک مانند پدر، مادر، همسر، فرزند یا خواهر و برادر را دارید.

در ضمن، شما می‌توانید از جزئیات موجود در نتیجه استعلام تاریخچه پلاک خودرو برای جلوگیری از کلاه‌برداری و سوءاستفاده افراد پس از فروش خودرو استفاده کنید.

چرا به دریافت تاریخچه پلاک برای تخفیف بیمه نیاز داریم؟

چرا به دریافت تاریخچه پلاک برای تخفیف بیمه نیاز داریم؟

چرا به دریافت تاریخچه پلاک برای تخفیف بیمه نیاز داریم؟

طبق قوانین بیمه مرکزی، شما برای اثبات مالکیتتان بر پلاک دارای تخفیف بیمه شخص ثالث، نیاز به ارائه برگه به مراکز بیمه دارید.

هنگامی که اثبات موضوع فوق انجام شود، شما می‌توانید تخفیف پلاک قبلی خود را به پلاک بعدی خود یا به پلاک اقوام درجه یک منتقل کنید؛ وگرنه، تخفیف بیمه شما باطل می‌شود.

چگونه تاریخچه پلاک بگیریم؟

 چگونه تاریخچه پلاک بگیریم؟

چگونه تاریخچه پلاک بگیریم؟

شما می‌توانید استعلام آنلاین تاریخچه پلاک را از سامانه قبضینو بگیرید؛ این در حالی است که تا چندی پیش تنها باید به‌صورت حضوری برای دریافت تاریخچه پلاک به مراکز تعویض پلاک مراجعه می‌کردید.

شما فقط به شماره پلاک، کد ملی و شماره موبایل مالک پلاک نیاز دارید تا نتیجه استعلام تاریخچه پلاک برای تخفیف بیمه را مشاهده کنید.

برگه تاریخچه پلاک چیست؟

برگه تاریخچه پلاک که با نام برگه سوابق پلاک نیز شناخته می‌شود، یک برگه حاوی اطلاعات خودروهایی است که پلاک بر روی آنها نصب بوده همچنین وضعیت پلاک را در حال حاضر مشخص می‌کند.

کد پیگیری برگه تاریخچه پلاک

کد پیگیری (کد رهگیری) موجود در برگه تاریخچه تعویض پلاک نیز برای صحت‌سنجی و اعتبارسنجی این استعلام است تا درصورتی که استعلام را برای مراکز بیمه و انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث گرفته‌اید، کارتان سریع‌تر و ساده‌تر پیش برود.

کاربردهای برگه تاریخچه پلاک

این برگه ثابت می‌کند که شما در بازه‌ای از زمان مالک پلاک بوده‌اید؛ این موضوع به شما کمک می‌کند تا تخفیف بیمه شخص ثالث خود را پس از خرید و فروش ماشین برای خودتان یا اقوام درجه یک حفظ و نگهداری کنید.

در ضمن، شما با دریافت تاریخچه پلاک از آزاد بودن یا نبودن پلاک برای مالکیت مجدد آن نیز آگاه می‌شوید.

استعلام تاریخچه پلاک خودرو؛ اجباری یا اختیاری؟

دریافت تاریخچه پلاک خودرو برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث اجباری است؛ اما اگر این استعلام را تنها برای آگاهی از آزاد بودن یا نبودن پلاک می‌خواهید، اختیاری به‌حساب می‌آید.

در نتیجه، اجباری یا اختیاری بودن استعلام تاریخچه پلاک ماشین به هدف شما از استعلام بازمی‌گردد.

شرایط و مدارک لازم برای گرفتن تاریخچه پلاک

شما به شرایط یا مدارک خاصی برای گرفتن استعلام تاریخچه پلاک خودرو راهور نیاز ندارید. فقط به شماره پلاک، کد ملی و شماره موبایل متعلق به مالک شماره پلاک نیاز دارید.

لازم به ذکر است که پیش از این، برای استعلام تاریخچه پلاک فک شده از مراکز تعویض پلاک، به مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی و مدارک اثبات مالکیت پلاک نیاز داشتید؛ اما در استعلام آنلاین تاریخچه پلاک به مدارک فوق نیازی نیست.

روش‌های دریافت تاریخچه تعویض پلاک خودرو

روش‌های دریافت تاریخچه تعویض پلاک شامل ۲ روش استعلام حضوری سوابق پلاک و استعلام آنلاین سوابق پلاک است.

استعلام حضوری تاریخچه پلاک

در روش استعلام حضوری سوابق پلاک، شما باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید؛ سپس درخواست دریافت تاریخچه پلاک را ثبت کنید.

این روش ممکن است چندین و چند ساعت از زمان شما را تلف کند و هزینه ۱۹.۳۰۰ تومانی دارد. در ضمن، برای دریافت حضوری سوابق پلاک، نیاز به ارائه مدارک هویتی نیز است که شاید در اختیارتان نباشد.

استعلام آنلاین تاریخچه پلاک

در حال حاضر، استعلام تاریخچه پلاک آنلاین امکان‌پذیر شده است. شما نیازی به مراجعه حضوری و اتلاف وقت ندارید؛ کافیست وارد سامانه پلیس من یا قبضینو شوید تا نتیجه را دریافت کنید.

قبضینو علاوه‌بر فراهم کردن خدمات سامانه پلیس من در سایت و اپلیکیشن خود، سایر خدمات موردنیاز شما مانند استعلام و پرداخت قبوض، استعلام و پرداخت عوارض‌های ملک و خودرو، خدمات بانکی و خدمات سفری را نیز فراهم کرده است تا شما تنها با استفاده از یک سامانه، تمام نیازهای مدیریت استعلام و پرداخت را در دسترس داشته باشید.

مراحل انتقال تخفیف بیمه پس از دریافت سوابق پلاک

شما باید پس از استعلام تاریخچه پلاک خودرو به مراکز بیمه شخص ثالث مراجعه کنید تا پس از تحویل برگه سوابق پلاک به متصدی، تخفیف بیمه را انتقال دهید.

  1. استعلام تاریخچه پلاک از قبضینو با ورود کد ملی و شماره موبایل متعلق به مالک پلاک
  2. مراجعه حضوری به مراکز بیمه شخص ثالث
  3. تحویل نتیجه استعلام تاریخچه پلاک
  4. انتقال تخفیف بیمه به پلاک جدید

چگونه مقدار تخفیف بیمه شخص ثالث را بدانیم؟

شما می‌توانید با استعلام بیمه شخص ثالث از قبضینو، میزان تخفیف خود را بدانید؛ برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. وارد اپلیکیشن یا سایت قبضینو شوید.
  2. گزینه استعلام بیمه شخص ثالث را انتخاب کنید.
  3. کد ملی و کد یکتای بیمه‌نامه ثالث را در فرم استعلام وارد کنید.
  4. پس از پرداخت هزینه استعلام، مقدار تخفیف بیمه شخص ثالث را مشاهده کنید.
اسلاید شماره 0
اسلاید شماره 1
اسلاید شماره 2

مراحل تعویض پلاک برای فروش خودرو + جدول مراکز تعویض پلاک

مراحل تعویض پلاک برای فروش خودرو + جدول مراکز تعویض پلاک

مراحل تعویض پلاک برای فروش خودرو + جدول مراکز تعویض پلاک

اگر در فرآیند فروش خودرو باشید، احتمالا برایتان سوال است که باید چه مراحلی را طی کنید. ما در این مطلب به بررسی مهم‌ترین مرحله در فرآیند فروش خودرو یعنی تعویض پلاک اشاره کرده‌ایم. شما می‌توانید با خواندن این مطلب از قبضینو، همه‌چیز را در مورد مراحل فروش خودرو و تعویض پلاک بدانید

مطالعه مطلب

مدت زمان غیر فعال شدن پلاک خودرو چقدر است؟

مدت زمان غیر فعال شدن پلاک خودرو چقدر است؟

مدت زمان غیر فعال شدن پلاک خودرو چقدر است؟

چند سالی است که ثبت نام پیش فروش خودرو اینترنتی با قوانین و مقررات سخت‌گیرانه‌اش مانند شرط عدم داشتن پلاک فعال آغاز شده است؛ به همین دلیل، پرسش‌های فراوانی در مورد زمان غیر فعال شدن پلاک خودرو پس از فروش برای متقاضیان ایجاد شده است….

مطالعه مطلب

اعتبار بیمه شخص ثالث چقدر است؟ استعلام اعتبار بیمه شخص ثالث

اعتبار بیمه شخص ثالث چقدر است؟ استعلام اعتبار بیمه شخص ثالث

اعتبار بیمه شخص ثالث چقدر است؟ استعلام اعتبار بیمه شخص ثالث

اعتبار بیمه شخص ثالث می‌تواند روزانه ماهانه یا یک‌ساله باشد و حداکثر اعتبار بیمه نامه شخص ثالث، یک‌ساله است. تمدید اعتبار بیمه نامه اجباری است. پس از اتمام این اعتبار، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به صورت روزانه برای وسیله نقلیه محاسبه شده و این جریمه در زمان تمدید بیمه‌نامه از مالک خودرو یا موتور دریافت می‌شود

مطالعه مطلب

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
پایا

سلام. متاسفانه سابقه پلاک خودرو که از طریق قبضینو گرفته میشه مورد پذیرش شرکت‌های بیمه نیست! و فقط سابقه تعویض پلاک که از مراکز تعویض پلاک اخذ میشه رو قبول دارن…

پشتیبانی قبضینو

سلام دوست گرامی
چون این شیوه به‌تازگی انلاین شده، بهتر است که قبل از استعلام حتما از مرکز بیمه بپرسید که آیا خروجی انلاین این استعلام را می‌پذیرند یا نه، اما در نهایت بگو نتیجه استعلام آنلاین مشابه نتیجه تعویض پلاک بوده و دارای کد پیگیری معتبر است، بنابراین از لحاظ قانونی مشکلی وجود نداشته و شرکت بیمه باید آن را بپذیرد.
سلامت باشید.

جواد

من یک ماشین داشتم که سه چهار سال پیش فروختم و روش تخفیف بیمه داشتم الان ماشین جدید گرفتم پلاک قبلی مو میزنم چیزی نمیاره

پشتیبانی قبضینو

سلام وقت بخیر
بعد از تعویض پلاک تا حداکثر ۱ سال فرصت دارید که بتوانید مجدد پلاک قبلی خود را دریافت کرده و روی ماشین جدید نصب کنید، با توجه به مدت زمان سپری‌شده امکان استفاده از تحصیلات این پلاک برای شما وجود ندارد.
پایدار و سبز باشید.

میلاد بهرامی

سلام چرا استعلام میگیرم میزنه ارتباط میسر نمیشه؟؟؟

پشتیبانی قبضینو

سلام وقت بخیر
ممکن است هنگام استعلام سامانه مبدا با اختلال روبرو شده باشد، درصورت وجود این اختلال هزینه پرداختی به کیف پول حساب کاربری عودت داده می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از همان مبلغ مجددا استعلام بگیرید.
سبز و مانا باشید.

امیر

تاریخچه پلاک که حضوری از مراکز تعویض پلاک میگیریم برای دفاتر بیمه معتبر است چون مهر و سربرگ ناجا دارد، چگونه برای دفاتر بیمه تاریخچه پلاک قبضینو را ببریم که ایراد نگیرند؟ چون موضوع جدیدی است و دفاتر بیمه هنوز آشنایی ندارند

پشتیبانی قبضینو

سلام وقت بخیر
صرفا کد پیگیری باید به دفاتر بیمه تحویل داده شود و نیازی به مهر تعویض پلاک نیست. دفاتر بیمه با استفاده از کد پیگیری میتوانن از اطلاعات پرداخت استعلام بگیرند.
پاینده باشید

رحیم

سلام ده سال قبل ماشین روخریدم باوکالت نامه محضر،به دلایلی نتوانستم تعویض پلاک کنم، الان ماشین بدلیل دوتیکه بودن اتاق که اطلاع نداشتم پلاک نمیشود ازطرفی ماشین فرسوده بحساب میاد وصاحب اصلی پلاک شاکی شده است ومن ادرس وشماره تلفنی از اوندارم ضمنا درشه دیگری هستم تکلیف من چیست

پشتیبانی قبضینو

سلام وقت بخیر
شما می‌توانید به همراه مدارک ماشین و مدارک فروش و هر مدرک دیگری که نشان‌دهنده خرید این ماشین از مالک است به دفاتر خدمات قضایی الکترونیک مراجعه کرده و شکایت خود را ثبت کنید تا بررسی‌های لازم انجام شود.
باسپاس

ثبت دیدگاه

سوالات متداول

خیر؛ استعلام تاریخچه پلاک خودرو فقط با شماره پلاک امکان‌پذیر نیست. شما باید علاوه‌بر شماره پلاک خودرو، کد ملی و شماره موبایل متعلق به مالک پلاک خودرو را وارد کنید تا نتیجه استعلام را مشاهده کنید.
هزینه استعلام تاریخچه پلاک ۱۲/۴۰۰ تومان است که از سوی ناجی بابت ارائه خدمات دریافت می‌شود و قبضینو هیچ‌گونه دخل و تصرفی در تعیین آن ندارد.
خیر؛ استعلام تاریخچه پلاک خودرو برای بیمه بدون شماره موبایل امکان‌پذیر نیست. ورود شماره موبایل برای احراز هویت مالک پلاک انجام می‌شود و برای حفظ امنیت اطلاعات افراد، الزامی است.
بله؛ شما برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به پلاک جدید به استعلام تاریخچه پلاک فک شده نیاز دارید که می‌توانید آن را به‌صورت آنلاین از قبضینو دریافت کنید.
برای انتقال بیمه شخص ثالث به پلاک جدید، باید تاریخچه پلاک دارای تخفیف یعنی تاریخچه پلاک قدیمی را دریافت کنید؛ سپس آن را تحویل مراکز بیمه دهید تا بر روی پلاک جدید اعمال شود.
قوانین و مقررات
کد تایید را وارد کنید.
120 ثانیه تا دریافت مجدد کد تایید
سوابق استعلام
در حال اجرا در حال اجرا در حال دریافت نتیجه هستیم.
از همراهی شما سپاسگزاریم.
پیگیری از پست
قبضینو
کاربر مهمان
ورود | ثبت‌نام

نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API
کیف پول خدمات پلیس مدیریت دستگاه‌های فعال پیگیری قبوض قبض کاغذی پشتیبانی وبلاگ درباره ما
درآمدزایی از قبضینو اطلاع‌رسانی صدور قبوض
اطلاعات حساب کاربری