استعلام و پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو

ایران
پلاک را از سمت چپ وارد نمایید.
استعلام و پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو

پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو

تا پیش از این، تسویه مالیات در دفاتر اسناد رسمی انجام می‌شد اما در راستای ارائه خدمات الکترونیک و کاهش مراجعه حضوری هموطنان به دفاتر، امکان پرداخت آنلاین مالیات نقل و انتقال خودرو فراهم شده است تا با خیالی آسوده نسبت به پرداخت مالیات خودروی خود اقدام کنید. شماره پلاک خودرو، کد ملی و تاریخ تولد خود را وارد کنید و به راحتی، استعلام و پرداخت مالیات نقل و انتقال خودروی خود را انجام دهید.

استعلام مالیات نقل و انتقال خودرو بدون نیاز به احراز هویت

شما می‌توانید استعلام مالیات نقل و انتقال خودروی خود را بدون نیاز به احراز هویت از طریق سامانه قبضینو انجام دهید.

محاسبه آنلاین مالیات نقل و انتقال خودرو

سامانه قبضینو، مالیات نقل و انتقال خودروی شما را به صورت آنی و به‌روز محاسبه کرده و نمایش می‌دهد.

پرداخت آنی مالیات نقل و انتقال خودرو

سامانه قبضینو با ارائه شناسه نسیم و لینک پرداخت، امکان تسویه آنی مالیات نقل و انتقال خودرو از طریق سامانه مالیات را برای کاربران فراهم کرده است.

سوالات متداول

آیا مبلغ مالیات نقل و انتقال، برای تمامی خودروها برابر است؟
خیر؛ مالیات نقل و انتقال هر خودرو با توجه به سال ساخت و نوع خودرو تعیین می‌شود و مبلغ مالیات برای خودروهای متفاوت اعم از خارجی و داخل یکسان نیست.
آیا امکان تسویه مالیات نقل و انتقال خودرو بعد از خرید و فروش و فک پلاک وجود دارد؟
خیر؛ مالیات نقل و انتقال خودرو باید قبل از مراجعه به مراکز فک پلاک، توسط فروشنده یا خریدار (با توجه به توافق قبلی) پرداخت شود. در صورت عدم پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو امکان انتقال مالکیت وجود ندارد.
کدام خودروها مشمول مالیات نقل و انتقال خودرو هستند؟
تمامی خودروهای داخلی و خارجی و موتورسیکلت‌ها به جز خودروهای کشاورزی، راهسازی، معدنی، کارگاهی و شناورها مشمول مالیات هستند.
پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو بر عهده کیست؟
معمولا پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو بر عهده فروشنده است اما ممکن است توافق دیگری نیز بین طرفین صورت گرفته باشد.
مالیات نقل و انتقال خودروها به چه صورت محاسبه می‌شود؟
مالیات نقل و انتقال خودروهای تولید داخل 1% ارزش روز و خودروهای وارداتی 2% است.
چه عواملی در تعیین مالیات خودرو اثرگذارند؟
محاسبه مالیات خودرو به دو عامل نوع خودرو و سال تولید آن وابسته است.
آیا خودروهای صفر کیلومتر نیز مشمول مالیات نقل و انتقال خودرو می‌شوند؟
پرداخت مالیات خودروهای صفر کیلومتر بر عهده تولیدکننده است. اگر مالکیت خودرو به نام خریدار باشد و قصد فروش خودروی صفر کیلومتر را داشته باشد باید مالیات نقل و انتقال را پرداخت کند.

سرویس‌های قبضینو

اخبار و مقالات مرتبط

روش‌های پرداخت الکترونیک عوارض آزادراهی بدون توقف در کشور

بسیاری از ما تجربه ماندن در ترافیک بخاطر پرداخت عوارض آزدراهی را داریم. اتفاقی که حتما بسیاری از ما را در مسیر سفرمان کلافه و عصبی می‌کند. پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی راهکاری است که از دل همین نیاز برخاسته و حالا مدتی است که روند پرداخت عوارض را برای بسیاری از ما آسان‌تر کرده‌است. از ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۷ فرآیند پرداخت عوارض آزادراهی تعدادی از آزادراه‌ها به‌صورت الکترونیکی قابل پرداخت شد. برای راحتی ترددکننده‌های آزادراهی روش‌های مختلفی برای پرداخت در نظرگرفته شده است. قبضینو نیز از طریق سایت و اپلیکیشن خود این امکان را در اختیار کاربران خود قرار داده ‌است تا خدمت‌رسانی بهتری را برای شما فراهم کند.

معرفی سرویس کارشناسی خودروی کارنامه

در هر معامله‌ای، شک‌ و تردیدهایی وجود دارد. ریشه شک و تردید هم چیزی نیست جز نداشتن اطلاعات کافی و نظر کارشناسانه. در خرید و فروش خودرو هم خریدار و فروشنده دغدغه‌هایی دارند. هر دو دوست دارند که بهترین نتیجه را از معامله بگیرند. راه چاره چیست؟ کمک‌گرفتن از مرجعی خبره و کاربلد که شبهه‌ها را از بین می‌برد و روند خرید و فروش را ساده می‌کند. کارنامه با درک نیاز بازار خرید و فروش خودرو به چنین مرجعی پا به میدان گذاشته و معاملات خودرو را در بستری امن و آسان ممکن کرده است. کارنامه‌ای‌ها واسطه‌ای بی‌طرف برای رساندن خرید و فروش خودرو به میز معامله هستند.

پرداخت عوارض آزادراهی تهران کرج – تعرفه جریمه عوارض آزادراهی کرج تهران

روزانه افزاد زیادی برای کار و زندگی از کرج راهی تهران می‌شوند. از طرفی این بزرگراه تا جاده چالوس ادامه دارد؛ همین عوامل باعث شده‌اند تا ترافیک زیادی در این مسیر به چشم بخورد. برای کاهش ترافیک و مشکلات این چنینی، احداث آزادراه تهران کرج در برنامه قرار گرفت. حدود ۱۰ سال طول کشید تا این آزادراه به بهر‌ه‌برداری برسد. امروزه نسبت به گذشته این ترافیک کاهش پیدا کرده است و شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد برسید. برای عبور از این آزادراه، نیاز است عوارض آزادراه تهران کرج را نیز پرداخت کنید. در این مطلب از وبلاگ قبضینو قصد داریم در خصوص عوارض آزادراه همت کرج صحبت کنیم. هم‌چنین به شما بگوییم که چطور می‌توانید نسبت به پرداخت عوارض و جریمه‌ عدم پرداختی عوارض اقدام کنید. در نهایت هم مثل همیشه به مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای هر راننده‌ای پیش آید پاسخ خواهیم داد.

ثبت دیدگاه

برای مشارکت در پرسش و پاسخ و ثبت دیدگاه وارد انجمن قبضینو شوید.
ثبت دیدگاه

دانلود قبضینو

اپلیکیشن قبضینو يک نرم‌افزار بسيار کاربردی و رايگان است که با استفاده از آن امکان پرداخت همه قبوض به روشی متفاوت و آسانتر از هميشه بدون نیاز به قبض کاغذی و شناسه پرداخت در اختيار شماست. سوابق استعلام و پرداختی برای همیشه در قبضینو قابل دسترس است قبضینو شما را از صدور قبض‌های جدید مطلع خواهد کرد.

سامانه مالیات خودرو به تازگی امکان پرداخت اینترنتی و آنلاین مالیات نقل و انتقال خودرو را برای مالکین فراهم کرده است تا قبل از مراجعه به مراکز فک پلاک، پرداخت مالیات را انجام دهید.

تا پیش از این تسویه مالیات در دفاتر اسناد رسمی انجام می‌شد اما در راستای ارائه خدمات الکترونیک و کاهش مراجعه حضوری هموطنان به دفاتر، امکان پرداخت آنلاین مالیات نقل و انتقال خودرو فراهم شده است تا با خیالی آسوده نسبت به پرداخت مالیات خودروی خود اقدام کنید.

مالیات نقل و انتقال خودرو چیست؟

مالیات فروش خودرو به مبلغی گفته می‌شود که دولت برای جبران هزینه‌های خود از رانندگان دریافت می‌کند. بر خلاف باور بیشتر مردم، مبلغ مالیات صرفا از شرکت‌ها و سازمان‌ها دریافت نمی‌شود بلکه افراد عادی نیز این مبلغ را باید در زمان مشخص آن را پرداخت کنند.

روش‌های استعلام و پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو

قبضینو، سامانه مالیات خودرو

سامانه قبضینو به عنوان راهکار جامع خدمات خودرو، امکان محاسبه آنلاین مالیات خودرو و همچنین دریافت شناسه پرداخت را برای کاربران خود فراهم کرده است. برای استفاده از این خدمت قبضینو کافیست کد ملی، شماره پلاک خودرو و تاریخ تولد خود را وارد کنید. سپس مشخصات خودروی شما و شناسه نسیم نمایش داده می‌شود. برای پرداخت آنی مالیات خودرو کافیست با استفاده از لینک، وارد سایت مالیات شوید و با وارد کردن شناسه نسیم نسبت به پرداخت مالیات خودروی خود اقدام کنید.

سامانه قبضینو تمامی نیازهای کاربران برای تسریع فرآیند نقل و انتقال خودرو را فراهم کرده است:

سامانه پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو

امروزه نحوه پرداخت مالیات خودرو آسان‌تر و سریع‌تر از قبل شده است و شما می‌توانید مالیات خودروتان را با مراجعه به سایت cartransfer.tax.gov.ir پرداخت کنید.

نحوه محاسبه مالیات نقل و انتقال خودرو

مالیات تعیین شده برای هر خودرو به دو عامل بستگی دارد:
نوع خودرو: نوع خودروی شما، به ویژه داخلی یا خارجی بودن آن تاثیر مهمی در تعیین مبلغ مالیات تعیین شده دارد.
سال تولید خودرو: سال تولید خودرو نیز عامل اثر گذار بعدی در تعیین مبلغ مالیات نقل و انتقال است. مطابق جدول مالیات نقل انتقال ارائه شده توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی، سال تولید خودروها برای محاسبه مالیات در نظر گرفته می‌شود. هر چقدر سال تولید خودرو به سال جاری نزدیک‌تر باشد، مبلغ مالیات پرداختی نیز بیشتر است.

مالیات نقل و انتقال خودروهای داخلی

مالیات نقل و انتقال خودروهای داخلی 1% ارزش روز خودرو محاسبه و از فروشنده دریافت می‌شود.

مالیات نقل و انتقال خودروهای خارجی

مالیات خودروهای خارجی با توجه به مدل آن‌ها مقداری متفاوت است اما به صورت کلی 2% ارزش روز خودرو مالیات دریافت می‌شود.

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

ویرایش جزئیات
تاییدیه
در حال انتقال ...
در حال جست‌و‌جو برای جزئیات
لطفا تا دریافت پاسخ استعلام، از سمت سرویس‌دهنده، صبوری کنید.
متاسفانه امکان دریافت و نمایش جزئیات قبض شما فراهم نشد، لطفا پس از سپری شدن چند لحظه مجددا تلاش نمایید
میزان اعتبار شما در قبضینو برای استعلام 0 ریال

قوانین و مقررات

.......... ................
راهنما