استعلام و پرداخت عوارض ملک

شناسه قبض و شناسه پرداخت دارم! پرداخت با قبض کاغذی
شهروند گرامی توجه کنید که کدپستی ممکن است صحیح نباشد، در صورتیکه شماره شناسایی ملک خود را ندارید، خواهشمند است با ترکیب اطلاعات طبقه، متراژ و جهت، ملک را انتخاب کنید.
واحدهای مسکونی
شماره شناسایی ملک طبقه متراژ جهت کد پستی
تایید اطلاعات ملک
استعلام و پرداخت عوارض ملک

پرداخت عوارض پسماند و نوسازی شهرداری

خدمات مدیریت شهری شامل عوارض نوسازی و عمران شهری برای تمام اراضی و ساختمان‌هاست، که برای رفت و روب و جمع‌آوری و حمل و دفع پسماندهای شهری که به وسیله شهرداری صورت می‌گیرد، عوارض دریافت می‌شود. در واقع دریافت عوارض یکی از مهم‌ترین منابع شهرداری برای کسب درآمد و جبران هزینه‌هاست. قبضینو برای ارائه کامل‌ترین خدمات به کاربران خود پرداخت عوارض شهرداری را نیز بین سرویس‌های خود قرار داده است و مودیان عزیز می‌توانند با وارد کردن شناسه ملک خود عملیات استعلام و پرداخت عوارض شهرداری را به راحتی و با اطمینان انجام دهند.

مشاهده قبض عوارض شهرداری

به محض اضافه شدن عوارض در سایت شهرداری، قبضینو به صورت آنی قبوض را به‌روزرسانی می‌کند و می‌توانید به راحتی عوارض سالانه خود را مشاهده و با اطمینان پرداخت کنید. با استفاده از قبضینو امکان پرداخت همزمان قبوض نوسازی و عمران و عوارض مدیریت خدمات پسماند برای کاربران عزیز فراهم شده است.

مشاهده جزئیات کامل عوارض شهرداری

با وارد کردن شناسه 15 یا 12 رقمی ملک خود می‌توانید به جزئیات کامل عوارض شهرداری دسترسی داشته باشید. با انتخاب گزینه پرداخت نیز به درگاه پرداخت منتقل می‌شوید و می‌توانید با اطمینان عوارض خود را پرداخت کنید. قبوض شما بلافاصله پس از تکمیل فرآیند پرداخت، تسویه شده و در سوابق شما ذخیره خواهند شد.

نگهداری سوابق پرداخت و نام‌گذاری عوارض

قبضینو، کلیه استعلام‌ها و پرداخت‌های مربوط به عوارض شهرداری را در پروفایل شما ذخیره می کند. کافیست یک بار شناسه ملک خود را در قبضینو وارد کنید تا اطلاعات مربوط به قبض مورد نظر ذخیره شود. علاوه بر این امکان نام‌گذاری قبوض نیز در اختیار شما قرار دارد و می‌توانید تجربه‌ای جدید از مدیریت قبوض داشته باشید.

سوالات متداول

برای مشاهده عوارض شهرداری از طریق قبضینو به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟
برای مشاهده عوارض شهرداری از طریق سامانه قبضینو فقط به کد شناسایی ۱۵ رقمی مسکونی و یا کد ۱۲ رقمی غیرمسکونی ملک خود نیاز دارید.
عوارض نوسازی شهرداری چگونه محاسبه می‌شود؟
در این نوع عوارض ارزش ملک معیار است به این صورت که ارزش ملک را ملاک قرار می‌دهیم و ۱.۵ درصد آن به عنوان عوارض دریافت می‌شود.
اگر درباره تعیین عوارض اعتراضی داشته باشیم اعتراض چگونه رسیدگی می‌شود؟
این اعتراض در کمیسیونی تحت عنوان کمیسیون ماده ۷۷ شهرداری رسیدگی می‌شود این کمیسیون متشکل از نمایندگان وزارت کشور، دادگستری و انجمن شهر (شورای شهر کنونی) است. رای این کمیسیون قطعی است.
اطلاعات ملک با قبض ارسالی از سوی شهرداری همخوانی ندارد چکار باید کرد؟
باید با در دست داشتن مستندات به اداره درآمد شهرداری مربوطه و یا نزدیک ترین دفتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کنید.
چگونه جزییات تراکنش‌ها را پیگیری کنیم؟
کاربران گرامی در صورتی که از سایت و یا اپلیکیشن قبضینو اقدام به پرداخت عوارض کرده باشند، می‌توانند جرائم پرداختی خود را از بخش سوابق سامانه قبضینو پیگیری و مشاهده نمایند. در صورت پرداخت عوارض شهرداری با استفاده از دیگر روش‌های پرداختی، امکان پیگیری از طریق سایت یا اپلیکیشن قبضینو وجود ندارد.
چرا با وجود پرداخت عوارض، قبض همچنان در بخش استعلام نمایش داده می‌شود؟
به‌روزرسانی سیستم شهرداری کمی زمان‌بر است و قبوض پرداخت شده به محض به‌روزرسانی از سیستم حذف می‌شوند. لازم به یادآوری است که کلیه سوابق پرداختی در بخش سوابق پروفایل شما ذخیره می‌شوند.
چگونه می‌توان کد شناسایی ملک را پیدا کرد؟
جهت آگاهی از کد شناسایی ۱۵ رقمی مسکونی و یا کد ۱۲ رقمی غیرمسکونی ملک خود می‌توانید از روش‌های زیر اقدام کنید: 1.مراجعه به قبوض عوارض و بهای خدمات مدیریت پسماند قبلی ملک 2.مراجعه به سامانه اینترنتی تهران من به آدرس  my.tehran.ir/melk 3.مراجعه حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک یا ادارات درآمد شهرداری مربوطه به همراه مدارک کامل

سرویس‌های قبضینو

اخبار و مقالات مرتبط

تعرفه (قیمت) عوارض ملک به همراه مهلت پرداخت عوارض ملک و شهرداری مسکن

بسیاری از شهروندان به دنبال راهی هستند تا از پرداخت عوارض شهرداری شانه خالی کنند، اما هزینه عوارضی نه تنها از شهروندان ایرانی بلکه در سایر کشورها هم از مردم گرفته می‌شود. به علاوه ارائه مفاصا حساب یا سند پرداخت عوارض شهرداری یکی از مدارک مهم در زمان انتقال و فروش ملک مسکونی و غیر مسکونی است.

آیا قبضینو معتبر است؟ داستان استارت‌آپ قبضینو از آغاز تا امروز

نزدیک به سه سال است که قبضینو در کنار شماست و همواره به دنبال ارائه بهترین خدمات به کاربران خود بوده است. حالا که خانواده قبضینو بزرگتر از همیشه شده و هر روز کاربران جدیدتری ما را در این مسیر همراهی می‌کنند تصمیم گرفتیم داستان قبضینو و مسیری را که تنها با انگیزه خدمت رسانی به شما تا اینجا طی کردیم برای شما تعریف کنیم.

راهنمای آموزش پرداخت قبض مالیات در ۵ قدم ساده

اگر شما هم مثل بسیاری از افراد فکر می‌کنید مالیات را تنها شرکت‌ها و سازمان‌ها پرداخت می‌کنند باید بگوییم سخت در اشتباه هستید، شاید کمی تعجب‌آور باشد که بگوییم شما برای خرید مایحتاج روزانه یا حتی استفاده‌ از اپلیکیشن‌های موبایلی برای تردد در بین دو منطقه هم مالیات پرداخت می‌کنید. به‌صورت کلی مالیات به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می‌شوند.

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
شماره موبایل به درستی وارد نشده است.
دیدگاه وارد نشده است.
Mahdi Torabi

ایاماکه ساکن شهرستان تبریزهستیم هم میتوانیم عوارض نوسازی خانه مسکونی خودراازطریق قبضینوپرداخت کنیم

پشتیبانی قبضینو

درود جناب ترابی
متاسفانه خیر؛ درحال حاضر خدمات پرداخت عوارض شهرداری قبضینو مربوط به املاک ثبت شده در شهر تهران بوده و فعلا امکان پرداخت برای ساکنین شهرستان‌ها فراهم نشده است.
برقرار باشید.

داریوش بحری

برنامه کامل م مهندسی شده وکارامد ممنون

پشتیبانی قبضینو

سلام دوست عزیز
ممنون از توجهی که به برنامه داشتید.
برقرار باشید و سبز

نادرگودرزی وشریک

آیا امکان پرداخت قسطی عوارض وجوددارد؟

پشتیبانی قبضینو

سلام دوست عزیز؛
بله؛ شما می‌توانید مبلغ عوارضی نوسازی و خدمات مدیریت پسماند مسکونی را به صورت موردی پرداخت کنید.

رضا یحیی زاده

0304133250004 سلام و خسته نباشید من چطوری عوارض رو پرداخت نمایم

گلنوش قدیمی

چرا عوارض امسال اینقدر زیاد محاسبه شده؟دریافت قبض عوارض و نوسازی امسال لطفا

شهره مومني

قبض كاغذي بديتم نرسيدهعوارض نوسازي و پس ماند راديده ام ولي امكان پرداختبا رمز دوم را ندارم سئوالم اينست كه قبض صادره را چگونه ميتوانم مشاهده كنم و شناسه قبض و شناسه پرداخت را داشته باشم و سپس با دستگاه ATM پرداخت را انجام دهم؟؟

احمد امین نیا

با سلام و عرض ادبپیرو گزارشات قبلی که امروز در قبضینو منعکس گردیده کد 15 رقمی ملک اینجانب 385270160002001 صحیح میباشد.

احمد امین نیا

شهرداری محترم منطقه 3 تهراناحتراما پیرو گزارش قبلی کد مالکیت 15 رقمی اینجانب بشماره 385270160002007بصورت تکراری و بنام شخص دیگری (لیلا ساری زاده) ثبت گردیده که موجب اشکال در پرداخت عوارض نوسازی اینجانب گردیده لطفا نسبت به رفع اشکال اقدام فرمائید ضمنا قبوض قبلی بنده بدون ذکر نام مالک ارسال گردیده

محمدرضاروحانی

دریافت قبوض عوارض نوسازی وپسماند

قدیرعلی نوراللهی

باسلام ببخشید من سندم قدیمی هستش و ساکن تهران هستم و حالا میخواهم که فیش نوسازی ام دریافت بکنم از سایت شهرداری ناحیه ۴ شیراز نمیدونم چیکار بکنم. و شماره پلاک ثبتی دارم هم اصلی و هم فرعی لطفا خواهشمندم راهنمایی بفرمایید که من این هم راه تا شیراز نروم

امحدرزاقی

سلام برنامه خوبه ولی چگونه عوارض ونوسازی سال معوق پرداخت شده ولی دوباره محاسبه شده چگونه پیگیری جهت کسر معوق انجام گیرد

روفینا رهبریان

سلام کد شناسایی 15 رقمی مسکونی را چگونه می توان دریافت کرد ؟

امیر مرادنژاد

میتونید از قبض های قدیمی استفاده کنید و یا از روی نقشه تهران کد ملک خودتون رو استخراج کنید.
لینک نقشه تهران : http://map.tehran.ir

سزا وزیری

باسلام بنده حدود 5 سال است که این ملک را از خانم مهسا خرمی رسما خریداری کردم و سپس در هنگام پرداخت عوارض سالیانه تغییر مالک را در یکی از دفاتر شهرداری ثبت کردم اما متاسفانه همچنان قبض مربوطه به نام مالک قبلی ارسال می شود لطفا رسیدگی نمایید

دانلود قبضینو

اپلیکیشن قبضینو يک نرم‌افزار بسيار کاربردی و رايگان است که با استفاده از آن امکان پرداخت همه قبوض به روشی متفاوت و آسانتر از هميشه بدون نیاز به قبض کاغذی و شناسه پرداخت در اختيار شماست. سوابق استعلام و پرداختی برای همیشه در قبضینو قابل دسترس است قبضینو شما را از صدور قبض‌های جدید مطلع خواهد کرد.

روش‌های پرداخت عوارض نوسازی شهرداری

علاوه بر پرداخت عوارض شهرداری از طریق سامانه قبضینو، روش‌های دیگری نیز برای پرداخت در اختیار مودیان عزیز قرار دارد:

پرداخت عوارض نوسازی و عوارض پسماند از طریق سایت شهرداری

در صورت عدم اطلاع از مشخصات ملک مربوطه و یا موجود نبودن اطلاعات در سامانه، جهت صدور فیش و پرداخت عوارض باید با همراه داشتن اسناد مالکیت به نزدیکترین دفتر خدمات الکترونیک شهر یا اداره درآمد منطقه وقوع ملک مراجعه کنید.

پرداخت حضوری عوارض شهرداری

برای پرداخت عوارض نوسازی، کسب و پیشه و بهای خدمات مدیریت پسماند، به دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کرده و یا با همراه داشتن شناسه قبض و پرداخت از طریق خودپردازهای بانکی نیز می‌توانید به پرداخت عوارض خود اقدام فرمایید.

پرداخت عوارض نوسازی شهرداری با شماره 137

تمامی قبوض صادرشده از سمت شهرداری دارای شناسه قبض و شناسه پرداخت هستند به همین دلیل امکان پرداخت این قبوض به صورت تلفنی و با شماره‌گیری 137 نیز وجود دارد.

پرداخت عوارض شهرداری با دستگاه خودپرداز (ATM)

برای پرداخت عوارض شهرداری می‌توانید از طریق دستگاه‌های خودپرداز نیز اقدام کنید. این روش نیز مانند روش حضوری دردسرهای مخصوص به خود را دارد و با وجود اپلکیشن‌ها و سایت شهرداری دیگر نیازی به استفاده از دستگاه ATM نخواهید داشت. 

پرداخت عوارض شهرداری از طریق بانک

مراجعه به بانک‌های طرف قرارداد با شهرداری نیز یکی دیگر از روش‌های پرداخت عوارض است. این روش نیز با توجه به شلوغی بانک و کند بودن روند انجام کار چندان توصیه نمی‌شود و می‌توانید به راحتی از روش‌های غیر حضوری استفاده کنید.

پرداخت عوارض شهرداری اصفهان

هموطنان اصفهانی می‌توانند برای پرداخت عوارض شهرداری به آدرس https://isfahan.ir/ مراجعه کنند و از خدمات الکترونیک شهرداری استفاده کنند. تعدادی از خدمات این سایت عبارتند از:

پرداخت عوارض نوسازی شهرداری مشهد

هموطنان ساکن مشهد می‌توانند برای پرداخت عوارض شهرداری به سایت شهرداری مشهد مراجعه کنند و از امکان پرداخت عوارض نوسازی استفاده کنند. علاوه بر این خدمت، امکان پرداخت عوارض کسب و پیشه و عوارض خودرو نیز برای مودیان فراهم شده است.

پرداخت عوارض نوسازی شهرداری شیراز

هموطنان شیرازی می‌توانند برای پرداخت عوارض شهرداری به سایت شرداری شیراز مراجعه کنند و به راحتی عوارض خود را مشاهده و در صورت تمایل اقدام به پرداخت کنند.

روش‌های پیدا کردن کد شناسایی ملک

مودیان عزیز می‌توانند با استفاده از یکی از روش‌های زیر به کد شناسایی ۱۵ رقمی مسکونی و یا کد ۱۲ رقمی غیرمسکونی ملک خود دسترسی داشته باشند:

دریافت انواع عوارض از طرف شهرداری

شهرداری وظیفه رسیدگی به امور شهری را بر عهده دارد و انجام این وظائف هزینه‌هایی را به دنبال دارد. ایجاد خیابان‌ها و کوچه‌ها و میدان‌ها، توسعه معابر در حدود قوانین موضوع، تنظیف، نگاهداری، تسطیح معابر و انهار عمومی و مجاری آب‌ها و فاضل آب، تأمین آب و روشنائی و ..بسیاری از موارد دیگر از جمله هزینه‌هایی است که شهرداری برای رسیدگی به شهر صرف می‌کند.

قبوض عوارض شهرداری در چهار دسته قرار دارند که مربوط به عوارض نوسازی، بهای خدمات پسماند مسکونی، بهای خدمات پسماند غیر مسکونی و عوارض کسب و پیشه هستند. 

عوارض نوسازی شهرداری

عوارض نوسازی و عمران شهری برای تمام اراضی و ساختمان‌ها که در محدوده قانونی شهر هستند طبق مقررات تعیین می‌شود و مودیان موظف به پرداخت آن هستند. این عوارض ابتدای فروردین هر سال اعلام می‌شود و مالکان تا پایان همان سال فرصت پرداخت آن را دارند.

اگر این عوارض در زمان تعیین شده پرداخت شود تخفیف خوش حسابی به مالک تعلق می‌گیرد، اما اگر در فرصت یک ساله پرداخت انجام نشود، طبق قانون باید جریمه دیرکرد را نیز علاوه بر مبلغ اصلی عوارض پرداخت کنید.

فرمول محاسبه عوارض نوسازی شهرداری از این قرار است

تعیین عوارض نوسازی، ارزش ملک و ساختمان به روش زیر انجام می‌شود:

% ۱.۵ × ارزش ملک = عوارض نوسازی

ارزش زمین + ارزش ساختمان = ارزش ملک

قیمت منطقه ای × مساحت زمین = ارزش زمین

(قیمت بنا × % ۳۰ ارزش معبر) × مساحت مشمول ساختمان = ارزش ساختمان

تقسیط عوارض شهرداری

عوارض نوسازی، عوارض کسب و پیشه و بهای خدمات مدیریت پسماند (مسکونی و غیرمسکونی) در حداکثر پنج قسط از طریق پرتال شهرداری تهران قابل تقسیط است. در این سامانه مبالغ قسط‌های اول تا چهارم به اختیار پرداخت‌کننده تعیین می‌شود و مبلغ قسط نهایی (قسط پنجم) را سامانه بر اساس میزان بدهی مانده ملک تعیین می‌کند.

عوارض مدیریت پسماند واحدهای مسکونی و غیر مسکونی

مدیریت پسماندهای شهری یکی از مهم‌ترین وظایف شهرداری‌هاست. این مدیریت جنبه‌های بسیاری دارد و اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست. هزینه‌ای که مدیریت پسماند برای شهرداری به دنبال دارد تحت عنوان عوارض مدیریت پسماند از مودیان دریافت می‌شود.

نحوه محاسبه عوارض مدیریت خدمات پسماند

طبق ماده ۷ و ۸  قانون مديريت پسماند مصوب ۸۳ توسط مجلس شوراي اسلامی و آيين‌نامه اجرايی مربوط مصوب ۸۴ هيئت وزيران و دستورالعمل نحوه تعيين بهاي خدمات مديريت پسماند عادي شهري ـ ابلاغي به شماره ۳/۹۵۲۲۵/۳ به تاريخ ۱۳۸۵/۷/۱۷ وزير محترم كشور، شهرداري تهران مكلف شد از ابتداي سال ۱۳۸۸ نسبت به وصول بهاي خدمات مديريت پسماندهاي شهري از كليه واحدهاي مسكوني و غيرمسكوني اقدام کند:

الف) بهاي خدمات پرداختي توسط توليدكنندگان پسماندهاي عادي براي اماكن مسكوني

ب) بهاي خدمات مديريت پسماند واحدهاي غيرمسكوني مشمول عوارض كسب و پيشه

ج) ساير اماكن غيرمشمول بندهاي الف و ب

واحدهای مسکونی و غیرمسکونی

منظور از واحد مسکونی، ساختمانی است که به جهت سکونت فرد یا خانواده تاسیس و دارای آشپزخانه، اتاق خواب و انواع سرویس های لازم می‌باشند. واحدهای غیرمسکونی نیز ممکن است تجاری، اداری و یا صنعتی باشند.  منظور از واحد تجاری، واحدی است که که در آن یک واحد صنفی تحت پوشش واحدهای تابع قانون تجارت یا قانون نظام صنفی فعالیت می‌کند. واحد صنعتی نیز  واحدی اطلاق می شود که برای استفاده های صنعتی و یا طراحی و ساخت یک کارگاه صنعتی و دارای مجوزهای لازم از مراجع دارای صلاحیت می باشد.

شهرداری در شهرهائی که نقشه جامع شهر تهیه شده مکلف است طبق ضوابط نقشه مذکور در پروانه‌های ساختمانی نوع استفاده از ساختمان ‌را قید کند. در صورتیکه بر خلاف مندرجات پروانه ساختمانی در منطقه غیر تجاری محل کسب یا پیشه و یا تجارت دائر شود شهرداری مورد را در کمیسیون مقرر در تبصره یک ماده ۱۰۰ این قانون مطرح مینماید و کمیسیون در صورت احراز تخلف مالک یا مستأجر با تعیین مهلت مناسب که نباید از‌ دو ماه تجاوز نماید در مورد تعطیلی محل کسب یا پیشه و یا تجارت ظرف مدت یکماه اتخاذ تصمیم می کند.

جریمه بدحسابی پرداخت عوارض شهرداری

مؤدیانی که تا پایان هرسال عوارض خود را به موقع نپردازند از آغاز سال بعد ملزم به پرداخت زیان دیرکرد به نسبت مدت تأخیر خواهند بود. طبق مصوبات شورا، درصورت تأخیر در پرداخت، جریمه به میزان ۲ درصد در ماه که سالی ۲۴ درصد است، محاسبه می‌شود.

تخفیف در پرداخت عوارض شهرداری

برای تشویق مودیان به پرداخت به موقع عوارض در پایان هر سال تخفیف‌هایی در نظر گرفته می‌شود که از طریق رسانه‌های جمعی و سایت شهرداری اطلاع‌رسانی می‌شود.

پرداخت عوارض خودرو

طبق تبصره ۶ ماده ۴۲ از فصل نهم قانون ماليات بر ارزش افزوده، مالکين خودروها موظف به پرداخت ساليانه‌ عوارض خودرو مي باشند. میزان عوارض سالیانه خودروهای سواری تولید داخل ۱/۵ در هزار قیمت فروش کارخانه و برای خودروهای وارداتی ۱/۵ در هزار ارزش گمرکی و حقوق ورودی می باشد.

انواع عوارض شهرداری

عوارض شهرداری انواع مختلفی دارد که هر یک از آن‌ها را مختصرا توضیح خواهیم داد:

عوارض نوسازی و عمران شهری

یکی از مهم‌ترین عوارض، عوارض نوسازی است. یکی از منابع درآمدی است که طبق قانون نوسازی و عمران شهری از سال ۱۳۴۸ در تمام شهرها برای عمران و نوسازی شهری دریافت می شود.

عوارض پایدار و ناپایدار

تقسیم بندی دیگر، عوارض پایدار و ناپایدار است. عوارض ناپایدار به عوارضی گفته می‌شود که شامل مازاد بر تراکم مجاز، جرایم ناشی از آرا و قطعی کمیسیون ماده ۱۰۰ هستند. عوارض پایدار نیز به کلیه عوارض مثل عوارض ملی، عوارض نوسازی، عوارض سطح شهر، عوارض خودرو، عوارض صدور پروانه ساختمانی، عوارض کسب و پیشه و عوارض ۵ درصد بلیط مسافر اطلاق می شود.

کمیسیون ماده 100 شهرداری

اگر شما هم زمانی درگیر ساخت و ساز یا خرید و فروش ملک بوده باشید احتمالا نام کمیسیون ماده 100 به گوش‌تان خورده است. این کمیسیون وظیفه رسیدگی به تخلفات ساختمانی را دارد؛ یعنی اگر بنایی بدون اخذ پروانه ساخته شود، بنای ساخته شده مطابق با پروانه اخذ شده نباشد یا بعد از پایان ساخت، بخش‌های دیگری به بنا اضافه شود،‌ کمیسیون مذکور به آن رسیدگی می‌کند

طبق ماده 100 قانون شهرداری‌ها، مالکان اراضی و املاک واقع در محدودۀ خدماتی باید قبل از ساخت‌وساز از شهرداری‌ها پروانۀ ساختمان بگیرند و شهردار‌ی‌ها موظف هستند از طریق مأموران خود از عملیات‌ ساختمانی بدون پروانه یا خلاف پروانه در زمین محصور یا غیرمحصور جلوگیری کنند. در صورت تخلف از این ماده، همان‌طور که در مادۀ 100 اشاره شد، جلوی آن‌ها گرفته می‌شود و عاملان برای رسیدگی به کمیسیون مادۀ 100 ارجاع داده می‌‌شوند.

تخلفات مربوط به این کمیسیون عبارتند از:

کمیسیون ماده ۷۷ و اعتراض به عوارض نوسازی

طبق ماده ۷۷ قانون شهرداری، مودیان می‌توانند درمورد عوارض ثبت شده اعتراض کنند و رفع هر گونه اختلاف بین مودی و شهرداری در مورد عوارض به کمیسیونی متشکل از نمایندگان وزارت کشور، دادگستری شورای شهر ارجاع می‌شود و تصمیم این کمیسیون قطعی است. بدهی‌هایی که طبق تصمیم این کمیسیون تشخیص داده شود طبق مقررات اسناد لازم الاجرا به وسیله اداره ثبت قابل وصول است. تمامی این عوارض جهت تامین هزینه‌های رسیدگی به محل زندگی ماست و پرداخت به موقع آن‌ها به نفع تک تک ماست.

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

ویرایش جزئیات
تاییدیه
در حال انتقال ...
در حال جست‌و‌جو برای جزئیات
لطفا تا دریافت پاسخ استعلام، از سمت سرویس‌دهنده، صبوری کنید.
متاسفانه امکان دریافت و نمایش جزئیات قبض شما فراهم نشد، لطفا پس از سپری شدن چند لحظه مجددا تلاش نمایید
.......... ................
درگاه پرداخت
راهنما