استعلام پلاک فعال خودرو

شماره موبایل باید متعلق به کد ملی وارد شده باشد.
استعلام پلاک فعال خودرو

استعلام پلاک خودرو

استعلام پلاک خودرو خدمت جدید سامانه قبضینو است که در اختیار تمام رانندگان قرار گرفته است. به راحتی و با وارد کردن کد ملی و شماره تماس خود در سامانه استعلام پلاک خودرو می‌توانید اطلاعاتی مانند شماره پلاک، شماره سریال راهور، کد ملی، وضعیت و تاریخ فک شدن را همراه با جزئیات مشاهده کنید.

استعلام پلاک خودرو با کد ملی

برای استعلام پلاک خودرو کافی است کد ملی و شماره موبایل خود را در این قسمت وارد کنید. سپس به سادگی می‌توانید آخرین نتیجه استعلام پلاک خودرو خود را مشاهده کنید.

نمایش جزئیات استعلام پلاک ماشین با کد ملی

با وارد کردن شماره تماس و کد ملی خود می‌توانید جزئیات کامل پلاک خودرو مانند کد ملی، وضعیت، شماره سریال، تاریخ فک شدن، شماره پلاک را مشاهده کنید.

ذخیره سوابق استعلام پلاک‌های فعال

سوابق مربوط به استعلام پلاک‌های فعال در بخش سوابق خدمات پلیس سامانه قبضینو ذخیره می‌شود و می‌توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه مجدد به سوابق استعلام‌های موفق قبلی دسترسی داشته باشید.

سوالات متداول

آیا امکان استعلام آنلاین پلاک های فعال وجود دارد؟
در سامانه قبضینو با وارد کردن کد ملی خود، می‌توانید استعلام فک پلاک اینترنتی خود را بدون مراجعه حضوری انجام دهید.
برای استعلام پلاک خودرو در سامانه قبضینو به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟
برای استعلام پلاک فک‌شده خودرو در سامانه قبضینو دیگر نیاز به اطلاعات خاصی ندارید بلکه تنها با وارد کردن شماره تماس و کد ملی خود می‌توانید آخرین نتیجه استعلام را مشاهده کنید.
آیا برای استعلام پلاک فعال شخص باید هزینه‌ای پرداخت کنیم؟
بله؛ برای استعلام پلاک‌ فعال خودرو با کد ملی باید مبلغ ۵۲۰۰ تومان پرداخت کنید. این هزینه از سوی پلیس ناجا تعیین شده است و قبضینو هیچ‌گونه دخل و تصرفی در تعیین این تعرفه ندارد.
قبضینو چه جزئیاتی از استعلام پلاک فک ‌شده را به کاربران نمایش می‌دهد؟
با استفاده از سامانه استعلام پلاک فعال با کد ملی قبضینو می‌توانید به جزئیات استعلام پلاک خودرو مانند شماره پلاک، وضعیت پلاک، شماره سریال راهور و تاریخ فک شدن دسترسی پیدا کنید.
چرا باید از تعداد پلاک‌های فعال به نام هر شخص اطلاع داشته باشیم؟
برای جلوگیری از سوءاستفاده هویتی بهتر است بدانید چند پلاک خودرو در سامانه استعلام پلاک راهور به نام شما است.
چه مدت زمان می‌برد تا مراحل فک پلاک انجام شود؟
معمولاً مراحل تعویض پلاک دو الی سه ساعت زمان می‌برد اما گاهی شلوغی مراکز فک پلاک باعث می‌شود تا فرایند انجام کار طولانی‌تر شود.
هزینه تعویض پلاک خودرو بر عهده چه کسی است؟
هزینه فک پلاک توسط خریدار پرداخت می‌شود. اگر فروشنده به خریدار وکالت دهد، خریدار این اجازه را دارد تا تمام فرایند را به تنهایی انجام دهد و دیگر نیاز به حضور فروشنده خودرو نیست. البته در این صورت هزینه مربوط به وکالت باید توسط فروشنده پرداخت شود.

سرویس‌های قبضینو

اخبار و مقالات مرتبط

روش‌های پرداخت الکترونیک عوارض آزادراهی بدون توقف در کشور

بسیاری از ما تجربه ماندن در ترافیک بخاطر پرداخت عوارض آزدراهی را داریم. اتفاقی که حتما بسیاری از ما را در مسیر سفرمان کلافه و عصبی می‌کند. پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی راهکاری است که از دل همین نیاز برخاسته و حالا مدتی است که روند پرداخت عوارض را برای بسیاری از ما آسان‌تر کرده‌است. از ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۷ فرآیند پرداخت عوارض آزادراهی تعدادی از آزادراه‌ها به‌صورت الکترونیکی قابل پرداخت شد. برای راحتی ترددکننده‌های آزادراهی روش‌های مختلفی برای پرداخت در نظرگرفته شده است. قبضینو نیز از طریق سایت و اپلیکیشن خود این امکان را در اختیار کاربران خود قرار داده ‌است تا خدمت‌رسانی بهتری را برای شما فراهم کند.

معرفی سرویس کارشناسی خودروی کارنامه

در هر معامله‌ای، شک‌ و تردیدهایی وجود دارد. ریشه شک و تردید هم چیزی نیست جز نداشتن اطلاعات کافی و نظر کارشناسانه. در خرید و فروش خودرو هم خریدار و فروشنده دغدغه‌هایی دارند. هر دو دوست دارند که بهترین نتیجه را از معامله بگیرند. راه چاره چیست؟ کمک‌گرفتن از مرجعی خبره و کاربلد که شبهه‌ها را از بین می‌برد و روند خرید و فروش را ساده می‌کند. کارنامه با درک نیاز بازار خرید و فروش خودرو به چنین مرجعی پا به میدان گذاشته و معاملات خودرو را در بستری امن و آسان ممکن کرده است. کارنامه‌ای‌ها واسطه‌ای بی‌طرف برای رساندن خرید و فروش خودرو به میز معامله هستند.

پرداخت عوارض آزادراهی تهران کرج – تعرفه جریمه عوارض آزادراهی کرج تهران

روزانه افزاد زیادی برای کار و زندگی از کرج راهی تهران می‌شوند. از طرفی این بزرگراه تا جاده چالوس ادامه دارد؛ همین عوامل باعث شده‌اند تا ترافیک زیادی در این مسیر به چشم بخورد. برای کاهش ترافیک و مشکلات این چنینی، احداث آزادراه تهران کرج در برنامه قرار گرفت. حدود ۱۰ سال طول کشید تا این آزادراه به بهر‌ه‌برداری برسد. امروزه نسبت به گذشته این ترافیک کاهش پیدا کرده است و شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد برسید. برای عبور از این آزادراه، نیاز است عوارض آزادراه تهران کرج را نیز پرداخت کنید. در این مطلب از وبلاگ قبضینو قصد داریم در خصوص عوارض آزادراه همت کرج صحبت کنیم. هم‌چنین به شما بگوییم که چطور می‌توانید نسبت به پرداخت عوارض و جریمه‌ عدم پرداختی عوارض اقدام کنید. در نهایت هم مثل همیشه به مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای هر راننده‌ای پیش آید پاسخ خواهیم داد.

ثبت دیدگاه

برای مشارکت در پرسش و پاسخ و ثبت دیدگاه وارد انجمن قبضینو شوید.
ثبت دیدگاه

دانلود قبضینو

اپلیکیشن قبضینو يک نرم‌افزار بسيار کاربردی و رايگان است که با استفاده از آن امکان پرداخت همه قبوض به روشی متفاوت و آسانتر از هميشه بدون نیاز به قبض کاغذی و شناسه پرداخت در اختيار شماست. سوابق استعلام و پرداختی برای همیشه در قبضینو قابل دسترس است قبضینو شما را از صدور قبض‌های جدید مطلع خواهد کرد.

یکی از دغدغه‌های اصلی مالکان بعد از فروش خودرو که معمولاً نادیده گرفته می‌شود، استعلام پلاک خودرو است. برای اینکه بتوانید متوجه شوید چند شماره پلاک به نام شما است، باید نسبت به استعلام پلاک‌های جاری اقدام کنید. با وارد کردن کد ملی و شماره تماس خود در سرویس استعلام پلاک خودرو قبضینو می‌توانید به اطلاعاتی مانند شماره پلاک، شماره سریال راهور، کد ملی و تاریخ فک شدن پلاک دسترسی پیدا کنید.

پلاک فک شده چیست و چه زمانی باید فک پلاک انجام شود؟

زمانی که شما اقدام به خرید خودروی صفر می‌کنید، نصب پلاک توسط پلیس انجام می‌شود. در واقع در این مرحله، پلاک با نام شما در سامانه راهور rahvar120 ثبت می‌شود. زمان فروش خودرو یکی از کارهایی که باید انجام شود، فک پلاک خودرو است. یعنی جدا کردن پلاک خودرو فروخته شده و نصب پلاک جدید به جای آن!

در این زمان استعلام پلاک‌های فک ‌شده انجام می‌شود تا مالک از آخرین وضعیت پلاک مطلع شود. البته این کار را باید با کمک نرم‌افزار استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی در یکی از دو حالت زیر انجام دهید.

نکته: انجام مراحل فک‌ پلاک اجباری است. در غیر این صورت تمام تخلف و جرمی که از سمت راننده جدید انجام شود، بر عهده شما خواهد بود.

6 مرحله فک پلاک خودرو که هر مالک خودرو باید انجام دهد!

  1. مراجعه به مراکز تعویض پلاک همراه با مدارک مهم مانند شناسنامه، کارت ملی و سند خودرو
  2. پرداخت قبض پست، برگ سبز و پلاک خودرو
  3. تحویل برگه به بازرسین خودرو و سپس تحویل آن به باجه
  4. مراجعه به محل فک پلاک همراه با مدارک خود
  5. تحویل پلاک قبلی و دریافت پلاک جدید
  6. مراجعه به دفتر اسناد رسمی همراه با خریدار و فروشنده

فروشنده برای انجام فک پلاک خودرو به چه مدارکی نیاز دارد؟

اما خریدار برای تعویض پلاک خودرو به اصل شناسنامه، کارت ملی، سند احراز سکونت، کارت اعتباری برای پرداخت هزینه و یکی از قبوض آب، برق یا گاز نیز نیاز دارد.

نرم‌افزار استعلام پلاک خودرو با کد ملی

شما می‌توانید برای استفاده از خدمات خودرو مانند پرداخت خلافی، عوارض آزادراه، نمره منفی، طرح ترافیک، معاینه فنی و حتی مشاهده و استعلام پلاک خودرو با کد ملی از اپلیکیشن قبضینو استفاده کنید.

برای دانلود نرم‌افزار استعلام پلاک خودرو با کد ملی قبضینو می‌توانید به کافه بازار یا گوگل‌پلی مراجعه و یا به صورت مستقیم، اپلیکیشن را از سایت قبضینو دانلود کنید.

نرم‌افزار استعلام پلاک خودرو پلیس من

تمامی دارندگان خودرو می‌توانند با نصب نرم‌افزار استعلام پلاک خودرو پلیس من و وارد کردن شماره موبایل و کد ملی در این اپلیکیشن، نتیجه استعلام پلاک خودرو با کد ملی را مشاهده کنند.

استعلام پلاک خودرو ناجا

یکی از روش‌های استعلام پلاک خودرو با کد ملی مراجعه به سایت استعلام پلاک خودرو police.ir و انتخاب گزینه استعلام وضعیت پلاک فک‌شده یا پلاک فعال است. برای مشاهده نتیجه استعلام به شماره کارت ملی خود نیاز دارید.

استعلام پلاک خودرو با شماره پلاک

امکان استعلام پلاک خودرو با شماره پلاک وجود ندارد و شما نمی‌توانید از این روش برای شناسایی مالک پلاک استفاده کنید. برای مشاهده نتیجه استعلام می‌توانید از روش استعلام پلاک rahvar120 یا از سایت و اپلیکیشن‌های دیگر مانند قبضینو استفاده کنید.

استعلام پلاک فعال خودرو راهور rahvar120

پلیس راهور به منظور ارائه خدمات بهتر، سرویس جدید استعلام پلاک خودرو با شماره ملی و رمز عبور سخا را در اختیار تمام کاربران قرار داده است. پیش از تعویض پلاک نیاز است تا از آخرین وضعیت پلاک خود مطلع شوید. برای انجام این کار باید وارد سامانه استعلام پلاک فعال با کد ملی service.rahvar120.ir شوید. سپس گزینه استعلام وضعیت پلاک فک شده را انتخاب کنید تا بعد از وارد کردن اطلاعات، نتیجه استعلام را به صورت رایگان به شما نمایش دهد.

نحوه استعلام پلاک فعال با اپلیکیشن پلاک‌ یاب

پلاک یاب نرم‌افزار استعلام پلاک ماشین و در واقع نرم‌افزار استعلام مالک پلاک خودرو است. به کمک این اپلیکیشن می‌توانید علاوه بر استعلام نمره منفی، عیب‌یابی و تصادفات، از وضعیت پلاک فک شده خود نیز مطلع شوید.

استعلام پلاک فعال موتور سیکلت با کد ملی

در حال حاضر سرویس آنلاینی برای استعلام پلاک فعال موتورسیکلت با کد ملی وجود ندارد و به محض آماده سازی این سرویس، می‌توانید از طریق سامانه قبضینو از آن استفاده کنید.

مدت زمان لازم برای انجام مراحل فک پلاک

معمولا مراحل تعویض پلاک دو الی سه ساعت طول می‌کشد اما گاهی شلوغی مراکز باعث می‌شود تا فرایند انجام کار طولانی‌تر شود.

هزینه تعویض پلاک

هزینه تعویض پلاک در سال ۱۴۰۰ برای خودروهای کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان، ۲۰۰ هزار تومان و برای خودروهای بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان، ۳۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. این هزینه توسط دستگاه کارت‌خوان پرداخت می‌شود.

چگونگی استعلام پلاک فعال خودرو

بعد از اینکه وکالت خود را به خریدار دادید باید اقدام به انجام فک پلاک کنید. پیگیری و استعلام پلاک فعال با پیامک، اینترنت و کد ملی قابل انجام شدن است. از این طریق می‌توانید متوجه شوید که آیا فک پلاک انجام شده یا خیر! اگر این‌ کار توسط خریدار انجام نشده باشد، می‌توانید از او از راه قانونی شکایت کنید.

نکات مهم در مورد استعلام پلاک شخص

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

ویرایش جزئیات
تاییدیه
در حال انتقال ...
در حال جست‌و‌جو برای جزئیات
لطفا تا دریافت پاسخ استعلام، از سمت سرویس‌دهنده، صبوری کنید.
متاسفانه امکان دریافت و نمایش جزئیات قبض شما فراهم نشد، لطفا پس از سپری شدن چند لحظه مجددا تلاش نمایید
میزان اعتبار شما در قبضینو برای استعلام 0 ریال

قوانین و مقررات

.......... ................
راهنما