مشاهده سوابق نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API پشتیبانی وبلاگ
دانلود اپلیکیشن سبد قبض
قبضینو

استعلام پلاک فعال ماشین

چگونه متوجه شویم چند پلاک فعال داریم؟

سامانه قبضینو امکان استعلام پلاک فعال با کد ملی را فراهم کرده تا کلیه کاربران بتوانند با وارد کردن کد ملی و شماره موبایل خود در کادر مقابل به لیست به‌روز پلاک‌های فعال و غیر فعال خود دسترسی پیدا کنند و جزئیاتی مانند تاریخ فک‌شدن، مرکز شماره‌گذاری، وضعیت و شماره سریال را مشاهده کنند.

استعلام پلاک فعال با کد ملی
جزئیات
حذف اطلاعات
آیا از حذف اطلاعات آیتم انتخابی اطمینان دارید؟

استعلام پلاک فعال با کد ملی

عدم اطلاع از تعداد پلاک فعال می‌تواند مشکلات زیادی را در زمان ثبت‌نام خودرو یا بعد از تعویض پلاک به‌وجود آورد. سامانه قبضینو در راستای جلب رضایت کلیه کاربران خود، امکان استعلام پلاک با کد ملی را فراهم کرده است. شما می‌توانید با وارد کردن کد ملی و شماره موبایل به لیست به‌روز پلاک‌های فعال و فک‌شده ماشین خود دسترسی پیدا کنید. هم‌چنین امکان دسترسی همیشگی به اطلاعات استعلام پلاک خودرو با شماره پلاک، بعد از وارد کردن یک‌بار آن‌ها وجود دارد.

چه زمانی به استعلام پلاک فعال نیاز داریم؟

چه زمانی به استعلام پلاک فعال نیاز داریم؟

چه زمانی به استعلام پلاک فعال نیاز داریم؟

پیش از خرید و فروش خودرو، شرکت در قرعه‌کشی ماشین یا بستن سند مبایعه‌نامه (سند توافقی بین خریدار و فروشنده) و پرداخت بیعانه و نقل و انتقال خودرو به صورت وکالتی باید از تعداد پلاک‌های فعال خود اطلاع داشته باشید. گاهی‌اوقات رانندگان بدون توجه به این موضوع، برای دریافت پلاک جدید اقدام می‌کنند و این می‌تواند مشکلات زیادی مانند ضرر مالی را پیش پای آن‌ها قرار دهد.

چرا برای استعلام پلاک فک شده از قبضینو استفاده کنیم؟

چرا برای استعلام پلاک فک شده از قبضینو استفاده کنیم؟

چرا برای استعلام پلاک فک شده از قبضینو استفاده کنیم؟

قبضینو امکان استعلام پلاک فعال را در کنار سایر خدمات خود فراهم کرده است. شما می‌توانید بدون محدودیت نتیجه به‌روز را همراه با جزئیات مربوط به هر شماره پلاک مشاهده کنید. هزینه استعلام پلاک خودرو از کد ملی را با درگاه بانکی مربوط به سامانه راهور پرداخت کنید؛ چون قبضینو هیچ مبلغی را نزد خود نگه‌داری نمی‌کند و شما می‌توانید با آرامش خاطر از این سامانه استفاده کنید. قبضینو امکان استعلام پلاک فعال را در کنار سایر خدمات خود فراهم کرده است. شما می‌توانید بدون محدودیت نتیجه به‌روز را همراه با جزئیات مربوط به هر شماره پلاک مشاهده کنید. هزینه استعلام پلاک خودرو از کد ملی را با درگاه بانکی مربوط به سامانه راهور پرداخت کنید؛ چون قبضینو هیچ مبلغی را نزد خود نگه‌داری نمی‌کند و شما می‌توانید با آرامش خاطر از این سامانه استفاده کنید.

چطور متوجه شویم فک پلاک انجام شده است؟

 چطور متوجه شویم فک پلاک انجام شده است؟

چطور متوجه شویم فک پلاک انجام شده است؟

تعویض پلاک خودرو یکی از مراحل مهم برای تغییر مالکیت خودرو است. اگر بعد از انجام مراحل فک پلاک، نسبت به استعلام مالکیت پلاک خودرو اقدام کردید و وضعیت پلاک خودرو به صورت غیر فعال نمایش داده شده بود، یعنی مراحل فک پلاک با موفقیت انجام شده؛ در غیر این صورت وضعیت پلاک به صورت فعال نمایش داده می‌شود و برای تغییر مالکیت باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید.

منظور از فک پلاک چیست؟

اگر شما به ‌عنوان فروشنده قصد خرید و فروش خودرو را داشته باشید یا بخواهید در قرعه‌کشی خودرو ثبت‌نام کنید. باید به همراه شخص دیگر که می‌تواند خریدار باشد، به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید. در مراکز، پلاک فعلی از روی خودرو کنده می‌شود و پلاک جدید به جای آن نصب می‌شود که به نام خریدار است. به این فرآیند فک پلاک گفته می‌شود که باید حتما توسط افراد انجام شود.

برای فک پلاک خودرو چه کاری باید انجام دهیم؟

نداشتن پلاک فعال، شرط اصلی شرکت در قرعه‌کشی است. برای غیر فعال کردن پلاک خودرو باید به صورت حضوری به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید. برای صرفه‌جویی در وقت و زمان می‌توانید به صورت اینترنتی نوبت فک پلاک را دریافت کنید و سپس در تاریخ و زمان مشخص به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید.

مراحل فک پلاک خودرو

نحوه فک پلاک خودرو در تمامی مراکز ثابت است و کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

هزینه سال ۱۴۰۰ هزینه سال ۱۴۰۱ هزینه سال ۱۴۰۲
برای خودروهایی با ارزش ۲۰۰ میلیون، ۲۰۰ هزار تومان ۳۷۳ هزار تومان ۳۸۹ هزار و هفتصد تومان
برای خودروهایی با ارزش بیش‌از ۲۰۰ میلیون، ۳۰۰ هزار تومان ۳۷۳ هزار تومان ۳۸۹ هزار و هفتصد تومان

از کجا بفهمیم پلاک فک شده است؟

اگر مراحل تعویض پلاک را به صورت کامل انجام داده باشید، بلافاصله بعد از انجام مراحل، پلاک خودرو غیر فعال می‌شود. با این‌حال برای اطمینان خاطر می‌توانید وضعیت پلاک خودرو را با یکی از روش‌های زیر مشاهده کنید.

پیشنهاد می‌کنیم برای دسترسی به جزئیات به‌روز و مشاهده آخرین وضعیت پلاک به همراه تاریخ فک شدن و مرکز شماره‌گذاری از خدمت استعلام مالک پلاک خودرو قبضینو استفاده کنید. اگر وضعیت پلاک غیر فعال بود، یعنی در حال حاضر پلاکی به نام شما نیست و می‌توانید بدون مشکل در قرعه‌کشی‌ها ثبت‌نام کنید.

آیا بعد از فروش خودرو به صورت وکالتی باید استعلام پلاک فعال خودرو را بگیریم؟

بله؛ اگرچه بارها همه می‌گویند که فروش خودرو به صورت وکالتی کار درستی نیست و احتمال سوء‌استفاده را بالا می‌برد، اما با این حال هنوز هم کسانی هستند که به این شیوه، ماشین خود را به فروش می‌رسانند. پیشنهاد می‌کنیم بعد از نقل و انتقال خودرو استعلام پلاک فک‌شده با کد ملی را بگیرید تا مطمئن شوید که پلاک به نام شخص دیگری به جز شما است.

نکته: تمام کسانی که قصد شرکت در قرعه‌کشی ماشین را دارند یا خرید و فروش خودرو به صورت وکالتی را انجام دادند، باید از خدمت استعلام پلاک فک‌شده استفاده کنند تا جلوی سوء‌استفاده‌های احتمالی را بگیرند.

اگر نام مالک خودرو بعد از انجام مراحل تعویض پلاک تغییر نکند، چه مشکلی پیش می‌آید؟

گاهی‌اوقات خریدار بعد از نقل و انتقال خودرو نسبت به تعویض پلاک اقدام نمی‌کند؛ در نتیجه اگر در حین رانندگی خلافی مرتکب شود، جریمه به نام مالک اصلی خودرو در سیستم راهور ثبت می‌شود. برای پیشگیری از وقوع چنین مشکلاتی پیشنهاد می‌کنیم، ابتدا از خدمت استعلام پلاک برای مشاهده آخرین وضعیت پلاک خودرو استفاده کنید. سپس اگر وضعیت آن تغییر نکرده بود، باید برای ثبت شکایت به مراجع قضایی مراجعه کنید.

برای شکایت فک پلاک به چه مدارکی نیاز داریم؟

اگر بعد از استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی متوجه شدید، پلاک به نام خریدار نشده است و می‌خواهید برای ثبت شکایت علیه خریدار اقدام کنید. باید مدارک زیر را آماده داشته باشید و همراه خود به مراجع قضایی ببرید.

اسلاید شماره 0
اسلاید شماره 1
اسلاید شماره 2

جامع‌ترین راهنمای گرفتن پلاک تهران برای ساکنین شهرستان

جامع‌ترین راهنمای گرفتن پلاک تهران برای ساکنین شهرستان

جامع‌ترین راهنمای گرفتن پلاک تهران برای ساکنین شهرستان

گرفتن پلاک تهران برای ساکنین شهرستان موضوعی است که این روزها باب شده است؛ بنابراین، احتمالاً شما هم اشخاصی را دیده‌اید که ساکن تهران نیستند اما پلاک تهران دارند. قطعاً برای شما هم سوال شده است که چرا و چگونه؟ ما در این مطلب به چرایی و چگونگی گرفتن پلاک تهران برای ساکنین شهرستان می‌پردازیم؛ بنابراین، با قبضینو همراه باشید.

مطالعه مطلب

تعویض پلاک خودرو و مراحل فروش خودرو به چه صورت است؟

تعویض پلاک خودرو و مراحل فروش خودرو به چه صورت است؟

تعویض پلاک خودرو و مراحل فروش خودرو به چه صورت است؟

این روزها بیشتر افراد برای رفت‌و‌آمد خود از وسایل نقلیه استفاده می‌کنند. اما متأسفانه وضعیت نابسامان جامعه، افزایش تورم و قیمت‌ بالای خودرو‌های صفر باعث شده تا بسیاری از افراد به فکر خرید و فروش خودرو دست دوم بیفتند. حتما شما هم زمان فروش خودرو با عمل فک پلاک خودرو روبرو شده‌اید، فک پلاک یکی از اقدامات مهمی است که در زمان خرید و فروش خودرو با حضور خریدار و فروشنده انجام می‌شود.

مطالعه مطلب

چگونه صدور و ارسال کارت خودرو را پیگیری کنیم؟

چگونه صدور و ارسال کارت خودرو را پیگیری کنیم؟

چگونه صدور و ارسال کارت خودرو را پیگیری کنیم؟

هنگامی که خودرویی را خریداری می‌کنید، یک مدرک مهم با عنوان کارت خودرو برای آن صادر می‌شود که باید منتظر ارسالش بمانید؛ اما، باید تا چه زمانی صبر کنید؟ معمولاً، صدور و ارسال کارت ماشین از چند روز تا چند ماه طول می‌کشد که زمان مشخصی ندارد؛ بنابراین، ممکن است کلافه شوید. در این مطلب به معرفی روش های پیگیری کارت خودرو خواهیم پرداخت که شما را از بی‌اطلاعی نجات می‌دهد؛ بنابراین، همراه ما باشید.

مطالعه مطلب

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
ثبت دیدگاه

سوالات متداول

معمولا بعد از انجام مراحل تعویض پلاک، وضعیت پلاک از حالت فعال به غیر فعال تغییر می‌کند؛ اما برای اطمینان می‌توانید بلافاصله بعد از انجام مراحل تعویض پلاک، از خدمت استعلام پلاک فک شده با کد ملی قبضینو برای مشاهده آخرین وضعیت پلاک خودروی خود استفاده کنید.
معمولا مراحل تعویض پلاک حدود ۲ الی ۳ ساعت طول می‌کشد؛ اما گاهی شلوغی مراکز باعث می‌شود تا فرآیند انجام کار طولانی‌تر شود.
بله؛ برای استعلام پلاک فعال با کد ملی در قبضینو نیاز است حتما کد ملی و شماره موبایل دارنده پلاک خودرو را وارد کنید. در غیر این صورت جزئیات به درستی به شما نمایش داده نمی‌شود.
اگر بعد از انجام مراحل تعویض پلاک، با استعلام فک پلاک خودرو از اینترنت متوجه این موضوع شدید که پلاک هنوز به نام شما است، بهتر است در ابتدا برای پیگیری به اداره پلیس راهور مراجعه کنید.
اگر خودروتان را به صورت وکالتی فروخته‌اید و طبق قرارتان انجام مراحل فک پلاک با خریدار بوده و حالا بعد از گذشت چند روز نمی‌دانید آیا هنوز پلاک به اسم شما است یا خیر؛ بهتر است از خدمت استعلام تعداد پلاک‌ های بنام برای مشاهده پلاک‌های فعال استفاده کنید. اگر وضعیت پلاک خودرو فروخته‌شده، غیر فعال بود. یعنی پلاک به نام شما نیست و خریدار به حرف خود پایبند بوده است.
خیر؛ متاسفانه هیچ سامانه آنلاینی برای استعلام پلاک فعال موتورسیکلت با کد ملی وجود ندارد. این خدمت به‌زودی در سامانه قبضینو در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
برای اطلاع از تعداد پلاک‌های فعال من از خدمت استعلام پلاک با کد ملی قبضینو استفاده کنید.
قوانین و مقررات
کد تایید را وارد کنید.
120 ثانیه تا دریافت مجدد کد تایید
سوابق استعلام
در حال اجرا در حال اجرا در حال دریافت نتیجه هستیم.
از همراهی شما سپاسگزاریم.
قبضینو
کاربر مهمان
ورود | ثبت‌نام

نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API
کیف پول خدمات پلیس مدیریت دستگاه‌های فعال پیگیری قبوض قبض کاغذی پشتیبانی وبلاگ درباره ما
درآمدزایی از قبضینو اطلاع‌رسانی صدور قبوض
اطلاعات حساب کاربری