استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی

ایران
پلاک را از سمت چپ وارد نمایید.
شناسه قبض و شناسه پرداخت دارم! پرداخت با قبض کاغذی
استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی

پرداخت عوارض آزادراهی

چند وقتی است که رانندگان برای پرداخت عوارض آزادراه در ایستگاه‌های عوارضی بین راهی توقف نمی‌کنند و مبلغ عوارضی را به صورت غیر حضوری پرداخت می‌کنند. سامانه جامع قبضینو در راستای رفع نیاز کاربران و ایجاد یک تجربه سفر بدون توقف، امکان پرداخت عوارض آزدراهی به صورت اینترنتی را فراهم کرده است.

مشاهده جزئیات به‌روز عوارض آزادراهی

جزئیات عوارض آزادراه مربوط به پلاک خودرو به صورت به‌روز در قبضینو نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید در هر زمان به مبالغ عوارضی خودرو خود دسترسی داشته باشید و آن را به صورت تجمیعی پرداخت کنید.

تسویه آنی عوارض آزادراه

با سامانه قبضینو می‌توانید مبلغ عوارضی خودرو خود را به صورت آنی، بدون پرداخت کارمزد و بدون نگرانی بابت به تعویق انداختن زمان پرداخت، پرداخت و تسویه کنید.

ذخیره رسید پرداخت عوارضی

بعد از پرداخت عوارضی خودرو، می‌توانید رسید پرداخت عوارض را از بخش سوابق قبضینو مشاهده و دانلود کنید. هم‌چنین امکان دسترسی به کد پیگیری نیز از همین بخش وجود دارد.

سوالات متداول

آیا جزئیات عوارضی آزادراه در قبضینو به‌روز است؟
بله؛ بعد از تردد از آزادراه، می‌توانید با قبضینو به‌روزترین جزئیات عوارض آزادراهی را مشاهده کنید. این اطلاعات بر اساس آخرین اطلاعات ثبت شده نمایش داده می‌شود.
مهلت پرداخت عوارض آزادراهی چقدر است؟
مهلت پرداخت عوارض آزادراه، ۱۵ روز پس از عبور از عوارضی است. شما می‌توانید هزینه عوارض را در این مهلت ۱۵ روزه پرداخت کنید، در غیر این صورت، مشمول جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراهی خواهید شد.
جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراهی چقدر است؟
تا به امروز مبلغ جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراهی خودروهای سواری ۴۲ هزار تومان بوده است؛ اما به نظر می‌رسد در سال ۱۴۰۲ قرار است این هزینه بعد از گذشت ۱۵ روز به صورت پلکانی افزایش پیدا خواهد کرد.
آیا مبلغ عوارضی برای تمام آزادراه‌ها یکسان است؟
خیر؛ مبلغ عوارضی بر اساس مسافت و نوع مسیر متفاوت است. برای استعلام و مشاهده مبلغ عوارضی آزادراه عبوری خود نیاز است شماره پلاک خودرو را وارد کنید.
آیا استعلام عوارض آزادراه خودرو در قبضینو رایگان است؟
بله؛ شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه‌ای‌ بابت استعلام یا پرداخت کارمزد، جزئیات و مبلغ عوارض آزادراهی خودرو خود را مشاهده کنید. سپس مبلغ عوارضی را مطابق با نرخ عوارضی وزارت راه و شهرسازی پرداخت کنید.

سرویس‌های قبضینو

اخبار و مقالات مرتبط

پرداخت عوارض آزادراه تهران شمال در سال ۱۴۰۱

تنفس در هوای تمیز، تماشای طبیعت و دریا باعث شده تا بیشتر افراد به خصوص تهرانی‌ها آخر هفته یا در روزهای تعطیل سال، راهی شهرهای شمالی شوند. تا چند وقت پیش ترافیک‌های سنگین و رانندگی در پشت خودروهای نیمه‌سنگین باعث شده بود تا اغلب رانندگان تمام مسیر راه را در ترافیک سپری کنند.

روش‌های پرداخت الکترونیک عوارض آزادراهی بدون توقف در کشور

بسیاری از ما تجربه ماندن در ترافیک بخاطر پرداخت عوارض آزدراهی را داریم. اتفاقی که حتما بسیاری از ما را در مسیر سفرمان کلافه و عصبی می‌کند. پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی راهکاری است که از دل همین نیاز برخاسته و حالا مدتی است که روند پرداخت عوارض را برای بسیاری از ما آسان‌تر کرده‌است. از ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۷ فرآیند پرداخت عوارض آزادراهی تعدادی از آزادراه‌ها به‌صورت الکترونیکی قابل پرداخت شد.

پرداخت عوارض آزادراهی تهران کرج – تعرفه جریمه عوارض آزادراهی کرج تهران

روزانه افراد زیادی برای کار و زندگی از کرج راهی تهران می‌شوند. از طرفی این بزرگراه تا جاده چالوس ادامه دارد؛ همین عامل باعث شده‌اند تا ترافیک زیادی در این مسیر به چشم بخورد. برای کاهش ترافیک و مشکلات این چنینی، احداث آزادراه تهران کرج در برنامه قرار گرفت. حدود ۱۰ سال طول کشید تا این آزادراه به بهر‌ه‌برداری برسد.

ثبت دیدگاه

برای مشارکت در پرسش و پاسخ و ثبت دیدگاه وارد انجمن قبضینو شوید.
ثبت دیدگاه
احمدعاشوری

پریروزرفتم تهران ازجاده اصفهان دوباره برگشتم عوارضی هم پرداخت کردم الان هم برای رفت و برگشت جریمه آمده برام بخداگیج شدیم

علی بدراقی

سلام من تاالان همه عوارضی ها عوارض رادستی پرداخت کردم ولی بازخلافی عوارض میادچرا مگه ماسرگنج نشستیم

قدرت اله حق شناس

سلام، در آزادراهها چرا بااینکه عوارض دستی از رانندگان اخذ میگردد، باز برای بنده بدهکاری عوارض از همان آزادراه برایم پیامک میگردد.

محمدشعباني

عوارض ازادراهي معلولين

ملک حسین محمدی

ساکن شیرازهستم وچندسال است که ازاین شهرخارج نشدم علت چیست دراین تاریخ ثبت عوارض آزادراه شده باسپاس

Masome

سلام روزها و تاریخهایی که ثبت میشه خونه هستیم و ماشین توی خونس چجوری عوارض ثبت میشه؟؟؟؟ و روزهای دیگه داخل شهر برای چی عوارض میگیرید؟میزنید عوارض آزادراهی داخل شهر هم آزادراهه؟؟؟

پشتیبانی قبضینو

مراحل اعتراض به عوارض آزادراهی رو مطالعه کنید.

علی ستاری

سلام:بنده سال قبل خارج از کشور بودم (سال ۱۴۰۰)وخودرو من مطمئن هستم کاملا خوابیده بود چون سوییچ خودرو بنده پیش خودم بود ولی برای بنده دو دفعه وهردفعه دوبار با یک دقیقه تفاوت عوارض جاده ای ثبت شده . باتشکر

حسین جعفری

سلام مندر تاریخ ۱۴ اسفند۱۴۰۰ خودرو خود را را در یکی از مراکز تعویض پلاک تعویض پلاک کردم که یک پلاک دست دوم به من دادند . بعدا از طریق قبضینو که استعلام کردم متوجه شدم حدود ۳۰ هزار تومان بدهی از قبل از ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ دارد. لطفا راهنمایی کنید. ضمنا در مرکز تعویض پلاک در همان تاریخ که پلاک دادند اعتراض نسبت به دست دوم بودن پلاک کردم ولی پاسخ ندادند.

عباس پایور

باسلام قراربود دوربین های بزرگراه ۱۰برداشته شود چرا اینکار انجام نشد ما راننده های تاکسی اینترنتی روزانه چندبار از آنجا عبور میکنیم وعوارضمان به روزی پنج هزارتومن هم میرسد و ماهیانه صدوپنجاه تا دویست تومن میشود این دور از انصاف نیست؟

جهانگیر کبیری

سلام .برای ماشین من در روزی که در پارکینگ بوده عوارض امده است،مشکل این نیست، بلکه مبلغ ۳۷۸ تومان صادر شده و مبالغ زیر هزارتومان را نتوانستم پرداخت کنم،۰ه باید کرد، چون جریمه اش سنگین است،خیلی ممنون از برزسی و پاسخ شما

نادر محسنی نسب

آیا جانبازان مشمول معافیت آزادراه هستند یا خیر؟

Reza Farahan

اپليكيشن بسيار خوب وكمك كننده ميباشد

متخصص!!!

بنده نزدیک 1.5سال وشاید هم بیشتر دردوران کرونا با ماشین خودم از شهر خارج نشده ام ولی باکمال تعجب(امروز از روی کنجکاوی شماره ماشین خودم را وارد پرداخت عوارض بزرگراهی نمودم) که 24مورد برای بنده عوارض عبور از بزرگراه ثبت شده!!!!!!!!!این یعنی چی!!!!

شاهین رسوایان

با سلام این پلاک بنده ۷ سال هست ب روی پاترول مشکی رنگ ب سرقت رفته.چگونه میتونم مسیر این عوارض رو ک از کجا رد شده بدونم

آیت مرسلی

عالی بود خیلی عالی … خدا قوت

سید حمید سلطانیان

دریافت شناسه پرداخت برای عوارض ازادراه

jalil haghighi

خلافی وعوارض اتوبان

دانلود قبضینو

اپلیکیشن قبضینو يک نرم‌افزار بسيار کاربردی و رايگان است که با استفاده از آن امکان پرداخت همه قبوض به روشی متفاوت و آسانتر از هميشه بدون نیاز به قبض کاغذی و شناسه پرداخت در اختيار شماست. سوابق استعلام و پرداختی برای همیشه در قبضینو قابل دسترس است قبضینو شما را از صدور قبض‌های جدید مطلع خواهد کرد.

پرداخت عوارض آزادراهی با سامانه قبضینو

تا چندی پیش تردد از آزادراه‌ها بدون پرداخت عوارضی غیر ممکن بود؛ سامانه قبضینو امکان استعلام آنلاین عوارض آزادراهی و پرداخت آن را فراهم کرده است تا کلیه کاربران بتوانند برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت بدون توقف در مسیر از ایستگاه‌های عوارضی عبور کنند و در نهایت در فرصت مناسب نسبت به پرداخت عوارضی اقدام کنند.

نحوه پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها در قبضینو ساده است. تنها کافیست برای استعلام عوارض شماره پلاک خودرو خود را وارد کنید. سپس می‌توانید جزئیات کامل عوارضی را مشاهده و مبلغ آن را بدون نگرانی بابت جریمه دیرکرد، در کوتاه‌ترین زمان پرداخت و تسویه کنید. به‌علاوه با استفاده از این سامانه جامع از هر اپلیکیشن پرداخت عوارض آزادراه دیگری بی‌نیاز می‌شوید و می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید.

عوارض کدام آزادراه‌ها را می‌توان با قبضینو پرداخت کرد؟

نام آزادراه
کنارگذر شرق اصفهان (شرق اصفهان) تهران -قم
تهران - پردیس کرج - قزوین
تبریز - سهند قزوین - زنجان
باغچه مشهد تهران – ساوه
قزوین - رشت ارومیه -تبریز (قطعه ۴)
قم - کاشان شهید رجایی (ایسین) - بندرعباس
کاشان – نطنز – اصفهان همت - کرج

مهلت پرداخت عوارض آزادراه‌های کشور

اگر پرداختتان را به صورت غیرحضوری انجام می‌دهید، باید بدانید که یک مهلت ۱۵ روزه برای پرداخت عوارض آزادراه دارید که یک بار ۲۴ ساعت پس از عبور از عوارضی و یک بار ۴۸ ساعت پس از عبور از عوارضی به کمک پیامک یادآوری می‌شود. اگر شما پس از گذشت مهلت ۱۵ روزه از زمان صدور قبض عوارض آزادراه نسبت به پرداخت آن اقدام نکنید، جریمه می‌شوید.

جدول نرخ عوارض آزادراه‌ها ۱۴۰۲

در جدول زیر می‌توانید نرخ عوارض آزادراه‌ها در سال ۱۴۰۲ را مشاهده کنید. هر مبلغ تنها برای یک بار رفت یا یک بار برگشت در مسیرهای مذکور است؛ بنابراین، نرخ رفت و برگشت دوبرابرِ مبالغ نوشته شده است.

نام آزادراه قیمت عوارض برای یک رفت یا برگشت
نوع وسیله نقلیه سواری وانت مینی‌بوس کامیونت اتوبوس کامیون
تهران-قم ۱.۲۰۰ ۱.۲۰۰ ۲.۴۰۰ ۲.۴۰۰ ۳.۶۰۰ ۳.۶۰۰
کرج-قزوین ۱.۲۰۰ ۱.۲۰۰ ۲.۴۰۰ ۲.۴۰۰ ۳.۶۰۰ ۳.۶۰۰
قزوین-زنجان ۳.۸۵۰ ۶.۶۰۰ ۶.۶۰۰ ۹.۳۵۰ ۹.۹۰۰ ۹.۹۰۰
تهران-ساوه ۴.۴۰۰ ۶.۶۰۰ ۶.۶۰۰ ۷.۷۰۰ ۹.۹۰۰ ۹.۹۰۰
ارومیه-تبریز ۶.۵۰۰ ۷.۵۰۰ ۷.۵۰۰ ۱۳.۰۰۰ ۱۵.۰۰۰ ۱۵.۰۰۰
رجایی-بندرعباس ۱.۲۰۰ ۱.۲۰۰ ۲.۴۰۰ ۲.۴۰۰ ۳.۶۰۰ ۳.۶۰۰
همت-کرج ۶.۰۰۰ ۶.۰۰۰ ۶.۰۰۰ ۶.۰۰۰ ۸.۰۰۰ ۸.۰۰۰
کاشان-اصفهان ۹.۰۰۰ ۱۰.۰۰۰ ۸.۰۰۰ ۱۰.۰۰۰ ۱۲.۰۰۰ ۱۲.۰۰۰
تبریز-سهند ۳.۰۰۰ ۴.۰۰۰ ۴.۰۰۰ ۵.۰۰۰ ۵.۰۰۰ ۶.۰۰۰
قزوین-رشت ۹.۰۰۰ ۱۲.۰۰۰ ۱۱.۰۰۰ ۱۵.۰۰۰ ۱۶.۰۰۰ -
قم-کاشان ۵.۰۰۰ ۶.۰۰۰ ۵.۰۰۰ ۶.۰۰۰ ۶.۰۰۰ -
پردیس ۶۰۰ ۷۰۰ ۶۰۰ ۱.۱۰۰ ۱.۱۰۰ ۱.۱۰۰

روش‌های پرداخت عوارض آزادراهی الکترونیکی

به صورت کلی دو روش پرداخت حضوری و غیر حضوری برای پرداخت عوارض آزادراه وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

اپلیکیشن‌های استعلام عوارض آزادراهی

یکی از روش‌های پرداخت عوارض آزادراه خودرو استفاده از اپلیکیشن‌های موبایلی عوارض خودرو مثل قبضینو، آپ، پیشخوان ۲۴، تومن و ... است. با استفاده از این روش می‌توانید عوارضی آزادراهی را با وارد کردن شماره پلاک و بدون ایستادن در صف‌های طولانی، انجام فرآیند سخت استعلام و ثبت‌نام در هر سامانه‌ای پرداخت کنید.

کسر مستقیم عوارض آزادراهی از حساب بانکی

در این روش، با موافقت کاربر و دادن اجازه برداشت از حساب، مبلغ عوارض در ازای هر بار تردد در آزادراه‌ها به صورت خودکار از حساب بانکی اعلام شده توسط کاربر کسر و پس از برداشت اطلاع‌رسانی می‌شود.

پرداخت عوارض آزادراهی از طریق خودپرداز (ATM)

کلیه رانندگان می‌توانند با دسترسی به پیامک حاوی شناسه قبض و پرداخت، عوارض آزادراهی خودرو خود را به کمک دستگاه‌های خودپرداز بانک‌های ملت، پاسارگاد، سامان، انصار و شهر پرداخت کنند.

پرداخت سازمانی عوارض آزادراهی

شرکت‌ها و کسب‌و‌کارهایی که صاحب تعدادی خودرو هستند، می‌توانند از پنل سازمانی قبضینو برای مدیریت و پرداخت گروهی عوارض آزادراهی استفاده کنند.

پرداخت عوارض آزادراهی از طریق بانک مسکن

تا چندی پیش برای پرداخت عوارض آزادراهی از طریق بانک مسکن نیاز به تهیه برچسب‌های الکترونیکی یا فیزیکی داشتید. امروزه روند پرداخت عوارض آزادراهی تغییر کرده است. شما می‌توانید بدون خرید برچسب عوارضی آزادراهی و با ثبت‌نام در سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض بانک مسکن از مبلغ عوارضی خودرو باخبر شوید. هم‌چنین امکان فعال کردن پرداخت خودکار عوارضی نیز در این سامانه وجود دارد.

اعتراض به مبلغ جریمه عوارض بزرگراهی

برای اعتراض به نرخ عوارض آزاد راهی یا کل قبض عوارض می‌توانید به سایت آنی رو مراجعه کنید و فرم مربوط به رسیدگی به شکایات عوارض اتوبان‌ها را پر کنید.

نحوه پرداخت جریمه عوارض آزادراهی

پیش از اینکه نحوه پرداخت جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراه را معرفی و بررسی کنیم، باید بدانید که جریمه‌ی مذکور در لیست خلافی شما ثبت می‌شود؛ بنابراین، شما باید به دنبال نحوه پرداخت خلافی باشید. روش‌های پرداخت خلافی بسیار زیاد است؛ اما، اگر بخواهید روشی را انتخاب کنید که با آن امکان پرداخت عوارضی و جریمه‌اش را به صورت همزمان داشته باشید، پیشنهاد ما قبضینو است.

قبضینو، به عنوان یک سامانه‌ی جامع استعلام و پرداخت، امکان پرداخت خلافی خودرو را در کنار عوارض آزادراهی فراهم کرده است؛ برای این کار کافی است، وارد سایت یا اپلیکیشن قبضینو شوید تا عوارض آزادراهی و جریمه‌اش را پرداخت کنید. البته بهتر است قبل از ۱۵ روز برای پرداخت عوارض آزادراهی خود اقدام کنید تا نیازی به پرداخت جریمه نباشد.

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

ویرایش جزئیات
تاییدیه
در حال انتقال ...
در حال جست‌و‌جو برای جزئیات
لطفا تا دریافت پاسخ استعلام، از سمت سرویس‌دهنده، صبوری کنید.
متاسفانه امکان دریافت و نمایش جزئیات قبض شما فراهم نشد، لطفا پس از سپری شدن چند لحظه مجددا تلاش نمایید
.......... ................
درگاه پرداخت
راهنما