✅ استعلام خلافی خودرو با پلاک

پرداخت خلافی خودرو با قبضینو

در سامانه قبضینو، استعلام خلافی خودرو به دو صورت امکان‌پذیر است:
استعلام جزئیات خلافی و پرداخت با پلاک: در این روش، تسویه خلافی به صورت آنی انجام می‌شود و جزئیات کامل جرائم رانندگی قابل مشاهده است. استعلام خلافی با پلاک ملزم به پرداخت 52,000 ریال است که از اعتبار شما کسر و احراز هویت با کد ملی و شماره موبایل مالک وسیله نقلیه انجام می‌شود. لازم به ذکر است که قبضینو دخل و تصرفی در تعیین این هزینه ندارد.
استعلام مجموع خلافی با پلاک بدون جزئیات: در این روش، امکان استعلام خلافی و مشاهده مجموع مبلغ جرائم امکان‌پذیر است. در این روش دیگر نیازی به احراز هویت نیست و می‌توانید مجموع مبالغ خلافی وسیله نقلیه خود را مشاهده و نسبت به پرداخت آن اقدام کنید.

لیست کامل خلافی خودرو

به محض صدور خلافی خودرو، قبضینو به صورت آنی لیست خلافی را بروز‌رسانی می‌کند و می‌توانید به راحتی قبوض جرائم رانندگی خود را مشاهده و با اطمینان پرداخت کنید. با استفاده از امکان پرداخت گروهی در سبد قبض قبضینو می‌توانید قبوض جرائم خود را به صورت یکجا پرداخت نمایید.

مشاهده جزئیات کامل خلافی

با وارد کردن شماره پلاک خود در روش استعلام خلافی خودرو با جزئیات می‌توانید خلافی خود را به صورت کامل و با جزئیات مشاهده کنید و نسبت به پرداخت آن اقدام کنید. سوابق استعلام خلافی شما نیز در بخش سوابق خدمات پلیس در سایت و اپلیکیشن قبضینو قابل دسترسی است.

دریافت رسید خلافی خودرو

در قبضینو امکان چاپ رسید خلافی به همراه جزئیات قبض خلافی را نیز وجود دارد و برای استفاده از این امکان کافیست پس از پرداخت جرایم با پلاک، به بخش سوابق در پروفایل کاربری خود مراجعه و رسید پرداخت را پرینت بگیرید.

سوالات متداول

آیا تسویه خلافی پرداختی در سامانه قبضینو به صورت آنی انجام می‌شود؟
بله؛ در پرداخت خلافی با شماره پلاک، تسویه خلافی به صورت آنی و لحظه‌ای انجام می‌شود و به محض اتمام فرایند پرداخت، جرائم شما از لیست خلافی راهور حذف خواهند شد.
آیا بدون کد ملی و شماره موبایل مالک می‌‌توان نسبت به استعلام جریمه با شماره پلاک اقدام کرد؟
بله؛ برای استعلام و پرداخت خلافی بدون شماره موبایل و کد ملی، می‌توانید از روش استعلام مجموع خلافی با شماره پلاک استفاده کنید.
آیا استعلام خلافی بدون احراز هویت در سامانه سخا در سامانه قبضینو امکان پذیر است؟
بله؛ کاربران گرامی قبضینو می‌توانند برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو از شماره پلاک وسیله نقلیه خود استفاده کنند و دیگر نیازی به احراز هویت در سامانه سخا نداشته باشند.
برای استعلام و پرداخت خلافی، چه روش‌هایی وجود داد؟
برای استعلام و پرداخت خلافی 2 راه پیش روی کاربران عزیز قرار دارد:
استعلام و پرداخت خلافی با پلاک بدون جزئیات
استعلام و پرداخت خلافی با شماره پلاک
برای استعلام خلافی با پلاک به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟
برای استعلام خلافی با پلاک، به شماره پلاک خودرو، نیاز دارید. در صورتی که مایل به دریافت جزئیات قبض نیز هستید، علاوه بر پلاک باید کد ملی و شماره تماس مالک خودرو را وارد کنید.
آیا امکان مشاهده مجموع خلافی خودرو وجود دارد؟
بله؛ کاربران قبضینو می‌توانند با استفاده از روش استعلام مجموع خلافی با پلاک بدون جزئیات نسبت به مشاهده مجموع خلافی خودرو خود اقدام کنند. در صورت تمایل به مشاهده جزئیات خلافی، می‌توانید از روش استعلام و پرداخت خلافی با شماره پلاک با احراز هویت استفاده کنید.
سوابق مربوط به شارژ حساب کاربری در کدام بخش ذخیره می شود؟
سوابق مربوط به شارژ حساب کاربری در بخش سوابق استعلام خدمات پلیس ذخیره می‌شود.
اگر به هر دلیلی قبض جریمه دو بار پرداخت شود چه باید کرد؟
متاسفانه سرویس پرداخت جرایم راهنمایی و رانندگی کاملا دستی بوده و باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای کاربران می‌شود. درصورت پرداخت تکراری یک جریمه رانندگی باید با مراجعه به واحدهای اجرائیات پلیس راهور در سراسر کشور نسبت به درخواست استرداد پرداختی اشتباه اقدام کنید. با توجه به این موضوع که پرداخت تکراری قبوض ممکن است موجب گرفته شدن وقت و انرژی خیلی زیادی از مشترکین شود، ما پیشنهاد می‌کنیم که برای پرداخت قبوض خود از سامانه قبضینو استفاده کنید. در این سامانه امکان پرداخت تکراری قبوض به هیچ وجه وجود ندارد و حتی در صورتی که کاربر به اشتباه اقدام به انجام این عمل کند، سامانه اجازه پرداخت را نخواهد داد. همچنین تمام پرداخت‌های شما در سامانه قبضینو، در قسمت سوابق پرداخت ذخیره خواهد شد، تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.
کدام خلافی خودرو دوبرابر خواهند شد؟
جریمه‌های الصاقی و تسلیمی حتما در صورت پرداخت نشدن دو برابر خواهند شد اما خلافی‌های دوربینی و دوبرگی به هیچ عنوان افزایش مبلغ نخواهند داشت و جریمه دیرکرد محاسبه نمی‌شوند. طبق قوانین پلیس راهور، اگر از صادر شدن خلافی تسلیمی و الصاقی دو ماه (60 روز) بگذرد و راننده نسبت به پرداخت خلافی یا اعتراض به مبلغ خلافی اعتراضی نکند، مبلغ خلافی دو برابر خواهد شد. خلافی‌های دوربینی و دوبرگی شامل این قانون نشده و مبلغ جریمه دو برابر نخواهد شد.

سرویس‌های قبضینو

اخبار و مقالات مرتبط

آیا قبضینو معتبر است؟ داستان استارت‌آپ قبضینو از آغاز تا امروز

نزدیک به سه سال است که قبضینو در کنار شماست و همواره به دنبال ارائه بهترین خدمات به کاربران خود بوده است. حالا که خانواده قبضینو بزرگتر از همیشه شده و هر روز کاربران جدیدتری ما را در این مسیر همراهی می‌کنند تصمیم گرفتیم داستان قبضینو و مسیری را که تنها با انگیزه خدمت رسانی به شما تا اینجا طی کردیم برای شما تعریف کنیم. داستانی که با دغدغه تیم جوان و پرانگیزه قبضینو شروع شد و همچنان ادامه دارد. حالا با بزرگ‌تر شدن قبضینو، آرزوها و ماجراهای ما هم بزرگ‌تر شدند. آرزوهایی که نهایت همه آن‌ها به رضایت و اعتماد شما کاربران عزیز قبضینو می‌رسند.

پیشخوان 24 : مرجع استعلام خلافی و پرداخت جرایم رانندگی خودرو و موتور سیکلت

پیشخوان 24 اپلیکیشنی متفاوت با ارائه بیش از 20 خدمت مختلف در اختیار شماست تا به راحتی و در چند لحظه به مهم‌ترین سرویس‌ها دسترسی داشته باشید. از استعلام سوابق تامین اجتماعی و پرداخت قبوض تا خدمات خودرو و پیگیری مرسولات پستی، همگی خدماتی هستند که بسیاری از ما در زندگی روزمره به طور مرتب به آن‌ها نیاز پیدا می‌کنیم و گاهی مجبوریم از چند سایت و اپلیکیشن مختلف استفاده کنیم تا موفق شویم تمامی نیازهای خود را برطرف کنیم.

روش های پرداخت قبض جریمه و خلافی رانندگی

َََ جریمه رانندگی یک اتفاق ناخوشایند است که بسیار رایج شده است و نحوه پرداخت جریمه رانندگی برای همه شهروندان تبدیل به یک نیاز اساسی شده است. برای برخی از ما نیز پرداخت ماهیانه قبض خلافی خودرو مانند پرداخت قبض برق و قبض آب و قبض مالیات امری عادی شده است. روش های مختلفی برای پرداخت جریمه و استعلام میزان جریمه رانندگی وجود دارد. با وبلاگ پرداخت قبض قبضینو همراه با شید.

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
شماره موبایل به درستی وارد نشده است.
دیدگاه وارد نشده است.
مراد

برنامه جالب و کار راه‌اندازیه.من دوسش دارم

فریده رستمی فاقلو

من ماشینم را نمدوتم به چه علتی خوابندن به اسم خانوممم بوده

محمد

با سلامبعد از پرداخت خلافی خودرو امکان دریافت رسید و پرینت برگه خلافی از طریق نرم افزار شما وجود دارد ؟ برای ترخیص خودرو لاز دارم

فاطمه فرد

من جریمه شدم پیامش اومد اسعلام گرفتم هزینشو پرداخت کردم ولی داخل سایت هیچ جریمه ایی ثبت نشد چرا؟

پشتیبانی قبضینو

جریمه شما در سامانه راهور ثبت نشده است.

احسان ارمکان

شماره موبایل به اسم دارنده کد ملی نیست ،استعلام انجام نشد لطفاً واریزی برگشت داده شود .با تشکر

پشتیبانی قبضینو

کاربر گرامی به دلیل عدم تطابق شماره موبایل با کد ملی مبلغی از شما کسر نمی شود.
در ضمن اگر اطلاعات مالک مثل کد ملی و شماره همراه را ندارید میتوانید از استعلام خلافی خودرو بدون جزئیات قبضینو استفاده کنید که نیازی به اطلاعات جدا ندارد.

مسیحا سبزی پور

سلام خسته نباشید ببخشید دیروز دوربین کنترل سرعت از من عکس گرفت و سرعتم بالا سرعت مجاز بود و هنوز ماشینو تعویض پلاک نکردم و الان خواستم پرداخت کنم فقط عوارض جادهی بود و اصلا جریمه برام نیومده بود خواستم بدونم جریمه نشدم ؟ یا اپلیکیشن شما نشون نمیده ؟

پشتیبانی قبضینو

کاربر گرامی ثبت جریمه معمولا 48 ساعت بعد از اس ام اس جریمه انجام می شود. به محض ثبت جریمه دوربین در سامانه راهور، قبضینو خلافی شما را نمایش خواهد داد.

سلام آیا امکان اقساط جریمه های خودرو می‌باشد

بسیار عالی می‌باشد این برنامه چون بصورت آنلاین پاسخگو و رویت نیازمندی ها می‌باشد باتشکر

محمد حسن توسلیان

چندین نوبت قبض پرداخت کردم خوب بود

محمد رحیمی

من یبار برای دیدن جریمه ی خودرومبلغ ۵۲۰۰پرداخت کردم(ولی فرصت نکردم پرداخت کنم)برای برای وارد شدن مجدد باید هزینه استعلام پرداخت کنم،اصلا منصفانه نیس

مسعود موسوی

باسلام و عرض خسته نباشید..من امروز صبح جریمه شدم پیامک آن بر روی گوشیم آمد..داخل سایت که خلافی خودرو رو چک کردم،خلافی ثبت نشده بود اما وقتی شناسه قبض و شناسه پرداخت میزدم قبض جریمه بالا میومد و منم پرداخت کردمالان از کجا بدونم قبضم به درستی پرداخت شده؟

گودرز صادقي مقدم

درمورد استعلام قبوض جريمه خودرو مانند سال‌های قبل باکد شناسایی۸رقمی پشت کارت خودرو بدون پرداخت وجه‌ مازاد امکان استعلام وپرداخت ميسر باشد.

ایمان

سلام من قبض ازادراه را پرداخت نکردم بعد از چند هفته برام جریمه اومده حالا باید عوارض را هم بدم یا با جریمه رو هم اومده

سعیدقضاوی

باسلاممیخواستم قبض جریمه پرداخت کنم نیازی به استعلام ندارم.برای چی باید۵۲۰۰تومان بعنوان مشاهده پرداخت نمایم

پشتیبانی قبضینو

کاربر گرامی متاسفانه طبق قوانین جدید پلیس راهور، کلیه خدمات انلاین خلافی شامل هزینه است. یعنی برای مشاهده جرایم نیز باید هزینه استعلام رو پرداخت کنید. قبضینو هیچ دخل و تصرفی در مبلغ این هزینه نداد و لازم به ذکر است در مراجعه حضوری استعلام خلافی نیز مبلغ 12 هزار تومان برای مشاهده جرایم لحاظ شده است.

صفی آله چهاردولی

بنده خودرو با پلاک ۵۱ج۲۷۱ ایران ۲۸ فروختم فک پلاک شده یا خیر

پشتیبانی قبضینو

از لینک پلاک های فعال میتونید استعلام کنید.

بهمن ایزدی

آیا صدور خلافی به روز هستش، یعنی تا همون لحظه که استعلام میگیرم خلافی ها رو نشون میده یا مربوط به چند روز پیش هستش؟

پشتیبانی قبضینو

بله استعلام خلافی به صورت آنی هست و با استعلام می توانید تعداد جرایمی که در سامانه راهور ثبت شده است را میتونید مشاهده کنید.

رضا اکبری

با توجه به اینکه پلاک بنام دختر معلولم است برای بهره‌مندی از طرح های ویژه .و وی امکان داشتن شماره همراه را ندارد. و در تمامی سیستم ها شماره همراه خودم ثبت است ولیکن امکان دریافت جزییات خلافی را ندارم . واقعا دلیل این مشکل رو درک نمیکنم

الهه نادری

سلام من خلافی رو هزینه دادم و رویت کردم قبل اینکه پرداخت کنم از روی گوشیم رفت الان دوباره باید ۵۲۰۰پرداخت کنم!؟

پشتیبانی قبضینو

خیر. نتیجه استعلام شما در بخش سوابق ذخیره شده است و شما می تواند به بخش سوابق مراجعه کنید و از سوابق اقدام به پرداخت قبض کنید.

محسن

سلاممالک وسیله نقلیه زیر 18سال که سیم کارت به او تعلق نمیگیرد چگونه باید خلافی خود را ببیند؟

پشتیبانی قبضینو

بصورت آنلاین تنها می توانند از قسمت استعلام مجموع خلافی ( بدون احراز هویت ) استفاده کنند.

محمد نوشاد

با سلام.دو قبض ۶۳ و ۲۱۰ هزار تومانی ساعت هفت و چهل و سه دقیقه صبح جمعه برای من ثبت شده و پیامک ارسال گردیده در صورتی که توی این تاریخ و این ساعت من خواب بوده ام.نمیدونم شکایتم را یکجا بفرستم و پیش کدام قاضی عادل دادم را بستانم.

محمدرضا محمودی پور

بادرود وعرض ادب خدمت شما.آیا من که بنا به دلایلی سند و پلاک بنامم نیست میتونم خلافی ماشینم رو بگیرمسپاسگذارم از اطلاع رسانی تان

پشتیبانی قبضینو

بله، با استفاده از سرویس استعلام تجمیعی خلافی خودرو قبضینو می توانید بدون نیاز به احراز هویت اقدام به استعلام خلافی کنید.

رضا رحمانی پور

سلام استعلام خلافی خودرو گرفتم نوشته صفر در صورتیکه خودرو ام خلافی دارد فقط مبلغش را نمیدانم.

پشتیبانی قبضینو

قبضینو خلافی ثبت شده در سامانه راهور را نمایش می دهد. اگر مطمئن هستید جریمه شده اید، جریمه شما در سیستم راهور ثبت نشده است.

سهیل

سلام میخواستم بدونم جریمه ها چند روز بعد در سیستم شما قرار میگیرد

پشتیبانی قبضینو

معمولا تا 24 ساعت بعد از صدور جریمه در سامانه راهور ثبت و در سیستم ما نمایش داده میشود.

ایمان سهرابی

با سلام.استعلامی که گرفته میشه تا چه تاریخی هست؟!کجا میشه اینو دید؟!

پشتیبانی قبضینو

استعلامی گرفته شده آخرین جرایم ثبت شده شما در سیستم پلیس راهور را شامل میشود.

احمد

سه بار استعلام گرفتم یعنی ۲۰ هزار تومان دادم ولی نتونستم خلافی رو پرداخت کنم اخه باید تکی تکی رمز دوم بگیرم وپرداخت کنم نمیشه یکجا پرداخت کنم این واقعا افتضاحه باید ۸۴ جریمه رو جدا جدا پرداخت کرد یعنی میشه یکروز برنامه های ایرانی بدونه ایراد باشه

پشتیبانی قبضینو

کاربر گرامی اگر یک بار اقدام به استعلام کنید، در مراجعه بعدی می توانید به صورت رایگان از بخش سوابق خود اقدام به پرداخت خلافی کنید چون نتیجه همه استعلام های شما در سوابق ذخیره میشه و میتونید به راحتی و بدون هزینه از سوابق اقدام به پرداخت قبوض مانده کنید.
در مورد رمز پویا هم اگر ازسرویس پرداخت خلافی بدون جزئیات قبضینو استفاده کنید کلیه جرایم خود را با یک رمز پویا میتوانید پرداخت کنید.

راستکار

سلام وقت بخیر برای من از طریق دوربین پیامک جریمه اومده در حالی که من اصلا اونروز رانندگی نکردم چیکار باید بکنم

علی میاحی

متشکریم

مصطفی اسدی

سلام خدمت شما بچه های سایت قبضینو خیلی ممنون از زحمات شما خیلی راحت خلافی موتورم رو پرداخت کردم درود بر شرف شما

رضایت

درود و عرض ادب خدمت گردانندگان قبضینوخواستم از این طریق از زحماتتون تشکر کنم.دست مریزاد

ابراهیم رئیسی

سلام من قبض جریمه برام صادر شده اما نوع قدیمیه و ش قبض وش پرداخت نداره. چکار کنم؟

پشتیبانی قبضینو

اگر قبض جریمه شناسه پرداخت و شناسه قبض نداره باید حضوری به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید و برای صدور شناسه قبض و شناسه پرداخت درخواست بدین.

حمیدرضا پورشیرازی

با سلام وتشکر از این سایتقدمتون برای تسهیل کار مردم عاقبت به خیری داره دمتون گرم

حجت ذکی

باعرض سلام بنده قبلاوانت داشتم که فروختم پلاک هام در روی وانت بود که بنده با دادن وکالت رفته بودن تعویض پلاک در سال 86الان بنده رفتم ماشین خریدم رفتم تعویض پلاک الان خلافی مونده روی پلاک کاری میتوانم بکنم راهنمایی کنید لطفا

امیر عصاری

سلام من قبض ماشینم رو پرداخت کردم ولی از سیستم کم نشده

فتح اله محمدي

با سلام وخسته نباشيد.در دوران اعلام محدوديت كرونا خودروي بنده از شهر محل زندگي بيرون نرفته است.پيامك براي من ارسال شده تردد در مسير قزوين -زنجان.لطفا بررسي يا راهنمايي فرماييد.ممنون

ابوالحسن قادری

سوال من اینه که من اصلاجاده جاسک بندرعباس نرفتم ولی پیامک برام امده که بدلیل تردددرجاده جاسک بندرعباس درموردکروناجریمه شدیدمن اصلااون جاده نرفتم

م جستجويي

چرا خلافيهايي ك اينارنتي پرداخت ميكنم از قبض خلافي كم نميشه. درصورتيكه يكسال از پرداختش گذشته

پشتیبانی قبضینو

لطفا اطلاعات خود ( بارد کد پشت ماشین ) و جریمه مد نظر خود را برای ما ارسال کنید تا بررسی شود.

دانلود قبضینو

اپلیکیشن قبضینو يک نرم‌افزار بسيار کاربردی و رايگان است که با استفاده از آن امکان پرداخت همه قبوض به روشی متفاوت و آسانتر از هميشه بدون نیاز به قبض کاغذی و شناسه پرداخت در اختيار شماست. سوابق استعلام و پرداختی برای همیشه در قبضینو قابل دسترس است قبضینو شما را از صدور قبض‌های جدید مطلع خواهد کرد.

خلافی خورو و چالش‌های موجود

دوبرابر شدن جرائم راهور

از جمله قوانین مهم در زمینه جرائم رانندگی راهور، دوبرابر شدن جرائمی است که 60 روز از تاریخ صدور آن‌ها گذشته است. برابر ماده 5 قانون تخلفات رانندگی پس از جریمه، تا 60 روز مهلت برای اعتراض به آن وجود دارد و اگر فردی طی این دو ماه نسبت به پرداخت جرائم تسلیمی، الصاقی و خودداری خود اقدام نکند، جریمه‌اش دو برابر خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله دوبرابر شدن جرایم رانندگی را مطالعه کنید.

مشاهده لیست خلافی به همراه ریز جرایم

بسیاری از افراد به هنگام استعلام خلافی می‌خواهد جزئیات جرائم خود را نیز مشاهده کنند. این جزئیات شامل تاریخ و ساعت خلافی، نوع جریمه، مبلغ جریمه، شماره سریال، عکس خلافی ( در جرایم دوربین) و شرح تخلف است که هر یک می‌توانند برای افراد دارای اهمیت باشند. حتی گاهی همین جزئیات می‌توانند نشان‌دهنده ثبت اشتباه خلافی باشند و کافیست با اعتراض به این جریمه دیگر نگران پرداخت هزینه آن نباشید. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله نحوه اعتراض به خلافی خودرو را مشاهده کنید.

تسویه آنی خلافی و به‌روز بودن لیست جرایم

به‌روز نبودن لیست خلافی خودرو از جمله مواردی است که از ابتدا مشکلاتی را برای افراد به دنبال داشته است. تا مدتی قبل، به‌روزرسانی اطلاعات پلیس راهور 7 تا 10 روز کاری زمان می‌برد. این موضوع بدان معناست که ثبت خلافی‌ها و یا حتی حذف قبوض جریمه پرداخت شده، چند روز کاری زمان می‌برد و مشکلات و نارضایتی‌های بسیاری را به دنبال داشت. به ویژه بسیاری از افراد برای خرید و فروش خودروی خود به تسویه آنی خلافی نیاز داشتند و عدم به‌روزرسانی اطلاعات پلیس راهور وقت و هزینه زیادی را تلف می‌کرد. در پرداخت جرایم رانندگی با قبضینو ،جرایم به صورت آنی و لحظه‌ای از لیست جرایم شما حذف می شوند.

سهولت در استعلام خلافی

از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های افراد برای استعلام و پرداخت خلافی، پیچیدگی روند استعلام بوده است. با اضافه شدن سامانه سخا به سایت پلیس راهور و مشکلات و محدودیت‌های این سامانه در ثبت نام کاربران جدید، بسیاری از کاربران سردرگم و کلافه شدند. برای مثال کاربرانی که سیم‌کارت آن‌ها متعلق به اپراتور رایتل بود نمی‌توانستند کد ملی خود را ثبت کنند و یا اگر خودرو به نام فرد زیر 18 سال بود نمی‌توانست شماره موبایلی برای استفاده از سامانه سخا وارد کند چرا که سیم‌کارت به افراد زیر سن قانونی تعلق نمی‌گیرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله راهنمای استفاده از سامانه سخا قبضینو را مطالعه کنید.

تقسیط خلافی یا پرداخت تکی خلافی خورو

با توجه به بالا بودن مبلغ جرائم رانندگی در بسیاری از موارد، کاربران به دنبال پرداخت قسطی جرائم خود هستند. برای پرداخت قسطی جرائم رانندگی، باید امکان پرداخت تکی و موردی وجود داشته باشد که همین موضوع زمانی مشکل بسیاری از کاربران بود.

توقیف خودرو با جرایم بالا

خودروهایی که بالای 1 میلیون تومان جریمه داشته باشند به دلیل رسیدن به سقف خلافی، مجددا جریمه می‌شوند توقیف و به پارکینگ راهور انتقال داده می‌شوند و این موضوع خود می‌تواند دلیل جدیدی برای ایجاد مشکلات در زمینه استعلام و پرداخت جریمه خودرو توقیفی ایجاد کند.

پرداخت رایگان خلافی خودرو

با توجه به تغییرات ایجاد شده در زمینه استعلام و پرداخت جرایم خودرو و خلافی موتور ،بسیاری از کاربران به دنبال پرداخت رایگان خلافی هستند. با وجود اینکه پلیس راهور (rahvar120.ir) این سرویس را ارائه می‌دهد، اما تاخیر چند روزه در تسویه جرائم می‌تواند نارضایتی‌هایی را به دنبال داشته باشد. سامانه سخا و مشکلات ثبت نام در این سامانه نیز بسیاری را از استفاده از سایت پلیس راهور منصرف می‌کند. همچنین مراجعه حضوری به مراکز پلیس +10 برای پرداخت جرائم رانندگی، ملزم به پرداخت هزینه 12.500 تومانی است.

شکایت قضایی از خودرو

بسیاری از رانندگان از شکایت قضایی خودرو خود اطلاع ندارند و به هنگام استعلام و یا پرداخت و یا حتی در بزنگاه مهم‌تری یعنی نقل و انتقال خودرو، متوجه این موضوع می‌شوند که دردسرهای خاص خود را به دنبال دارد.

در ادامه سایر روش های دریافت خلافی خودرو رو شرح خواهیم دادیم.

خلافی خودرو با شماره پلاک و کد ملی

کاربران قبضینو می‌توانند برای گرفتن جریمه ماشین یا موتورسیکلت از امکان استعلام خلافی با شماره پلاک و کد ملی استفاده کنند. در این روش امکان پرداخت نیز در اختیار شما قرار دارد. برای پرداخت تخلفات باید قبوض جریمه خود را انتخاب کنید و به درگاه بانکی متصل شوید. امکان مشاهده عدم خلافی خودرو نیز به صورت آنی وجود دارد زیرا در این روش، جرائم شما به صورت آنی تسویه می‌شود و دیگر نیازی به سپری شدن 7 تا 10 روز کاری برای به‌روزرسانی سیستم پلیس راهور نیست.

استعلام و پرداخت خلافی خودرو راهور 120

یکی از راه‌های استعلام خلافی آنلاین، استفاده از سایت راهور ۱۲۰ و خلافی خودرو راهور است. سایت پلیس راهور یا راهور 120 خدمات خودرویی مانند استعلام نمره منفی، استعلام پلاک های فعال و استعلام بدهی خودرو با شماره بارکد را دارد. توجه داشته باشید که برای استعلام خلافی خودرو راهور 120 باید در سامانه سخا ثبت نام کرده باشید و رمز عبور خود را تعیین کرده باشید.

استعلام خلافی با شماره پیامک 1101202020

با استفاده از سامانه پیامکی 1101202020 می‌توانید نسبت به استعلام و پرداخت جریمه خود اقدام کنید.

  1. شماره VIN خودرو (شماره ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو که با IR شروع می‌شود) را با یک * (ستاره) به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید.
  2. شماره بارکد خودرو (شماره ۸ رقمی پشت کارت خودرو که زیر بارکد است) را با یک # (مربع) و سپس یک * (ستاره) به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید.

دریافت خلافی خودرو با استفاده از USSD

با شماره گیری کد دستوری #۱۱۰* می‌توانید استعلام خلافی خود را نیز انجام دهید. کافیست این کد دستوری را با موبایل خود شماره گیری کنید و پس از انتخاب گزینه خدمات قابل ارائه، گزینه استعلام تخلفات را انتخاب کنید.

استعلام خلافی خودرو با شماره تلفن گویا

برای دریافت تلفنی جرائم خودرو و پرداخت آن کافی است از منزل و یا محل کار خود با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس بگیرید و از میزان جرائم رانندگی و تخلفات وسیله نقلیه خود مطلع شوید. در این روش امکان چاپ قبض وجود ندارد و شما باید اطلاعات مربوط به قبض را به طور کامل از طریق تلفن وارد کنید.

مشاهده جرایم خودرو با اپلیکیشن پلیس من

اپلیکیشن پلیس من در کنار خدمات گوناگونی که به کاربران خود ارائه می‌‌دهد، امکان استعلام و پرداخت جریمه خودرو را نیز فراهم کرده است.

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

ویرایش جزئیات
تاییدیه
در حال انتقال ...