دو برابر شدن جریمه‌های رانندگی، مهلت پرداخت جریمه و نحوه اعتراض به خلافی

دو برابر شدن جریمه‌های رانندگی، مهلت پرداخت جریمه و نحوه اعتراض به خلافی

یکی از مهم‌ترین مسائل پیش‌ روی رانندگان استعلام و مشاهده خلافی خودرو است. اگر تجربه تلخ جریمه شدن را چشیده باشید احتمالا می‌دانید که این موضوع چقدر می‌تواند برای رانندگان دشوار و سخت باشد. این اتفاق زمانی بدتر می‌شود که خلافی خودرو شما دو برابر شده باشد. جریمه‌های رانندگی انواع مختلفی دارند و به روش‌های مختلفی ثبت می‌شوند. برخی از آن‌ها ممکن است پس از مدتی بخشیده شوند و برخی از آن‌ها نیز ممکن است بعد از مدتی دو برابر شوند. در این مطب از وبلاگ قبضینو قصد داریم در مورد دو برابر شدن جریمه‌های رانندگی صحبت کنیم. هم‌چنین ببینیم که چه زمانی جریمه‌های شما دو برابر می‌شوند.

دو برابر شدن جریمه‌های رانندگی یعنی چه؟ 

جرایم رانندگی به ۵ دسته اصلی قبض جریمه دوربین، تسلیمی، الصاقی، دوبرگی و روش خودداری تقسیم می‌شوند. برخی در اثر اتمام مهلت پرداخت جرایم رانندگی دو برابر می‌شوند و برخی با گذشت زمان بخشیده می‌شوند. اما آیا می‌دانید که کدام یک از قبوض خلافی دو برابر می‌شوند و علت آن چیست؟ در ادامه در خصوص هر یک از جرایم رانندگی صحبت می‌کنیم.

کدام جرائم بعد از ۶۰ روز دو برابر می‌شوند؟

برابر ماده 5 قانون تخلفات رانندگی پس از جریمه، تا 60 روز مهلت برای اعتراض به آن وجود دارد و اگر فردی طی این مدت دو ماه نسبت به پرداخت جریمه خود اقدام نکند، جریمه‌اش دو برابر خواهد شد. در روش‌های تسلیمی، الصاقی و خودداری مبلغ جریمه در صورت پرداخت نشدن و گذشت ۶۰ روز دو برابر می‌شود. اما در روش‌های دوبرگی و ثبت با دوربین این مبلغ جریمه در صورت پرداخت نشدن دو برابر نمی‌شود. طبق قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی جریمه‌های رانندگی ثبت شده توسط دوربین‌ها دو برابر نمی‌شوند. بدین ترتیب این جریمه‌ها در هر زمانی بدون احتساب جریمه دیرکرد صد در صدی که به تمام جرایم رانندگی دیگر تسری می‌یابد، پرداخت می‌شوند. این تنها استثنا بر جریمه دیرکرد صددرصدی است.

دو برابر شدن جریمه‌های تسلیمی

در قبض جریمه تسلیمی، مامور راهنمایی و رانندگی خودروی شما را در صورت مشاهده جریمه متوقف می‌کند. بعد از دریافت مدارک کامل خودرو و راننده مانند کارت شناسایی وسیله نقلیه و گواهینامه، قبض تسلیمی را می‌نویسد. در این قبض اطلاعات کامل راننده و خودرو درج شده است که در نهایت به راننده تحویل داده می‌شود. (یا به اصطلاح تسلیم می‌شود.) برخی از افراد به قبض تسلیمی، قبض دست‌نویس نیز می‌گویند. این نوع قبض در صورت عدم پرداخت به موقع دو برابر می‌شود.

 

دو برابر شدن قبض جریمه تسلیمی

دو برابر شدن قبض جریمه الصاقی

در قبض جریمه الصاقی معمولاً خودرو در محلی پارک شده (ساکن است) و خود راننده در محل حضور ندارد. اما مامور پلیس به دلیل تخلف خودرو (همانند پارک در محل ممنوع) قصد صدور قبض خلافی راهنمایی و رانندگی را دارد. به دلیل نداشتن مدارک خودرو و راننده قبض عمومی صادر شده و اطلاعات عمومی خودرو همانند شماره پلاک، نوع خودرو، شرح تلفن و مکان در آن درج می‌شود و به خود ماشین چسبانده (الصاق) می‌شود. برای مثال نوع قبض‌هایی که بر روی شیشه خودرو قرار داده می‌شوند از این نوع هستند. اما اگر این قبوض را به موقع پرداخت نکنید و مهلت زمان پرداخت جرایم رانندگی به پایان برسد، شما مشمول پرداخت جریمه دو برابر‌شده خواهید بود.

لینک مرتبط: اعتراض به جریمه الصاقی 

قبض جریمه دوربین

برخی از رانندگان در اثر بی‌توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی در سطح شهر جریمه می‌شوند. این جرائم توسط دوربین شناسایی و ثبت می‌شوند. همان‌طور که از نام این نوع قبض مشخص است، عامل صادرکننده آن دوربین‌های هوشمند راهنمایی و رانندگی یا اپراتور‌ها و مأموران بکار گیرنده از دوربین‌ها در اتاق فرمان هستند. دوربین‌های راهنمایی و رانندگی به دو نوع زیر تقسیم می‌شوند:

• دوربین‌های هوشمند
• دوربین‌های اپراتوری

برای اینکه تفاوت بین این دو جریمه دوربین را متوجه شوید، قصد داریم در خصوص این دو کمی در ادامه صحبت کنیم.

قبض جریمه دوربین

جریمه دوربین هوشمند

در دوربین‌های هوشمند کلیه فرآیند مکانیزه انجام شده و کلیه اطلاعات لازم از جمله شماره پلاک خودرو با استفاده از ابزارهایی همانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشین استخراج می‌شود. این دوربین‌ها معمولاً در مکان‌هایی استفاده می‌شود که کمتر نیاز به تحلیل فردی باشد. برای مثال علی‌رغم اینکه این امکان به‌‌‌کارگیری دوربین‌ها در مکان‌هایی مانند پارک ممنوع وجود دارد اما ممکن است دچار اشتباه‌هایی نیز شود. به‌عنوان مثال خودرویی چند لحظه کوتاه توقف کرده و بعد شروع به حرکت می‌کند هم ممکن است در این شرایط جریمه شود.

یکی از بهترین‌ دلایل استفاده از این دوربین‌های هوشمند، تشخیص سرعت غیر مجاز رانندگی با دوربین راهنمایی رانندگی و هم‌چنین طرح‌ ترافیک (حوزه ترافیک و زوج و فرد) است. جریمه دوربین هوشمند و اپراتوری در صورت عدم پرداخت به موقع دو برابر نمی‌شوند اما بهتر است آن را پیش از بالا رفتن مبلغ جریمه پرداخت کنید تا در آینده مشکلی برای شما ایجاد نکند.

لینک مرتبط: آشنایی با تعرفه‌های جریمه‌های رانندگی و کد تخلف آن‌ها

جریمه دوربین اپراتوری

در این دوربین‌ها اپراتور دوربین خلافی اقدام به بررسی تخلف و صدور برگه می‌کند. در مراکز مربوط به پلیس، تعداد زیادی اپراتور انسانی وجود دارد که هر کدام مسئول بررسی و نظارت بر دوربین‌های مختلف نصب شده در سطح خیابان‌ها و جاده‌ها هستند. این نظارت به صورت ۲۴ ساعته است و به دلیل ضبط امکان بررسی تخلفات و اتفاقات در آینده نیز وجود دارد. اپراتور‌ها با بررسی شرایط مختلف می‌توانند اقدام به تهیه قبض جریمه در همان زمان کنند و یا از مرکز پلیس در خواست ارسال مامور به محل کنند. جریمه‌هایی همچون پارک دوبله و پارک در محل ممنوع توسط دوربین‌های اپراتوری صادر می‌شوند.

دو برابر شدن قبض جریمه دوبرگی

گاهی اوقات پلیس با مشاهده تخلف از یک راننده یا احتمال وجود مشکل و شک کردن به یک خودرو، درخواست ایست و بررسی آن را می‌دهد؛ اما ممکن است راننده به عمد خودروی خود را متوقف نکند و به دستور پلیس بی اعتنایی کند. لازم به ذکر است حتی در صورتی که راننده متوجه دستور پلیس نشود و خودرو خود را نگه ندارد نیز شامل این حالت می‌شود. به عبارت دیگر چه به سهو و چه به عمد اگر به دستور توقف پلیس بی‌توجهی کنید، خودرو شامل این بند می‌شود. علت نام دو برگی برای این نوع جریمه، قبض آن است که پلیس اقدام به صادر کردن دو قبض جریمه برای راننده می‌کند. قبض اول مربوط به تخلف خودرو و قبض دوم به علت عدم توجه به دستور ایست پلیس است.

دو برابر شدن قبض جریمه دوبرگی

در این روش نیز مانند روش الصاقی قبض جریمه شامل مشخصات وسیله نقلیه (شماره پلاک و رنگ)، محل تخلف، نوع تخلف، تاریخ و زمان تخلف و مشخصات افسر مربوطه و کد ایشان می‌باید اما تفاوت این دو قبض در این است که جریمه دوبرگی از قبوض جریمه افسر پلیس جدا نمی‌شود. 

مبلغ این نوع جریمه بعد از گذشت ۶۰ روز دو برابر نمی‌شود و می‌توانید خلافی خودرو یا موتور سیکلت خود را در هر زمان که صلاح می‌دانستید، پرداخت کنید.

دو برابر شدن جریمه خودداری

راننده متخلف در دو حالت زیر از گرفتن قبض جریمه خودداری می‌کند. اگر قبض خلافی خودرو را قبل از ۶۰ روز پرداخت نکنید، دو برابر می‌شود.

چه مدت زمان فرصت داریم جریمه رانندگی را پرداخت کنیم؟

مهلت پرداخت جریمه‌ رانندگی تسلیمی، الصاقی، خودداری و کرونایی در سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱، ۶۰ روز (تقریبا دو ماه) بعد از تاریخ مندرج در قبض جریمه است. بنابراین باید برای جلوگیری از دو برابر شدن جریمه‌های رانندگی آن‌ها را در زمان تعیین‌شده پرداخت کنید.

چطور به قبض جریمه رانندگی اعتراض کنیم؟

قبل از بررسی نحوه اعتراض به انواع جرائم رانندگی بهتر است بدانیم چه مدارکی برای اعتراض به جریمه‌های رانندگی مورد نیاز است. کارت شناسایی مالک یا نماینده قانونی، اصل سند مالکیت خودرو، اصل کارت خودرو و حضور مالک یا نماینده قانونی برای اعتراض به قبوض جرایم رانندگی الزامی است. از سوی دیگر مراجعین حتما باید جهت اعتراض به تخلفات، بومی یا ساکن منطقه باشند یا پلاک خودرو آن‌ها متعلق به استان مربوطه باشد.

اعتراض به قبض جریمه

روند ثبت اعتراض به قبض جریمه راهنمایی و رانندگی به شرح زیر است:

نحوه اعتراض به قبض جریمه تسلیمی

اعتراض به قبض تسلیمی معمولاً از بابت اعتراض کمترین احتمال موفقیت را دارد. از آنجا که قبض، تسلیم راننده شده احتمال خطا بسیار پایین است و راننده قبلاً فرصت اعتراض را به خود مامور در زمان تسلیم قبض را داشته است.

اعتراض به جریمه الصاقی

در این قبض‌ها نیز به دلیل اینکه خودرو ساکن بوده و مامور پلیس به طور کامل و مسلط تخلف را بررسی و اقدام به صدور قبض و الصاق آن روی شیشه ماشین کرده، اعتراض‌های ثانوی کمتر مورد قبول واقع می‌شوند. برای پرداخت قبض جریمه الصاقی می‌توانید به سامانه پرداخت قبض قبضینو و استعلام خلافی قبضینو مراجعه نمایید.

اعتراض به قبض جریمه دوربین

سنگین‌ترین مبلغ جریمه و البته بیشترین شکایت ثبت‌شده در خصوص جریمه دوربین است. در مورد اعتراض به قبض دوربین‌ رانندگی می‌توانید خواستار صدور تصویر تخلف باشید یا از طریق سایت‌های آنلاین مانند قبضینو عکس خلافی خودرو را مشاهده کنید. در‌صورتی‌که تصویر پلاک خودرو واضح باشد، با اطمینان می‌توان گفت که اعتراض رد خواهد شد ولی در صورتی که تصویر پلاک ناخوانا باشد امکان درخواست تجدید نظر وجود دارد.

اعتراض به قبض جریمه دو برگی

در مورداعتراض به جریمه رانندگی دو برگی نیز لازم به اشاره است که چون احتمال خطا به دلیل عدم ایست کامل خودرو وجود دارد، احتمال موفقیت در حذف قبض جریمه یا کاهش مبلغ آن نیز وجود دارد. مخصوصا درصورتی‌که دلایل کافی برای اشتباه وجود داشته باشد. برای مثال ممکن است قبض در نزدیکی شهر یزد صادر شده باشد، ولی در تاریخ مذکور و در زمان حدودی صدور قبض شما در یک شهر دیگر حضور داشته باشید و دلیل کافی برای اثبات آن نیز دارید. توجه داشته باشید که پلیس در هنگام ثبت این نوع جریمه‌ها مشخصات کلی خودرو از قبیل نام کارخانه، نوع خودرو، رنگ و … را نیز در قبض درج می‌کند تا در صورت نیاز به بررسی‌های آتی اطلاعات کافی وجود داشته باشد.

اعتراض به جریمه دو برگی کرونا

اعتراض به جریمه دو برگی کرونا

محدودیت‌های کرونایی باعث شد تا بسیاری از افراد به دلیل تردد در ساعت‌های غیر مجاز شبانه‌روز جریمه شوند. جریمه‌های کرونایی از طریق پیامک برای مالک وسیله نقلیه ارسال می‌شود و رانندگان می‌توانند نسبت به پرداخت آن اقدام کنند. برای ثبت اعتراض به جریمه رانندگی کرونا باید حداقل ۱۰ روز منتظر بمانید تا جریمه شما ثبت شود و سپس مراحل لازم را طی کنید. البته فراموش نکنید اگر پیش از ۶۰ روز اعتراض خودتان را ثبت نکنید، دو برابر شدن جریمه‌های رانندگی شامل حال شما نیز خواهد شد.

نحوه اعتراض به جرائم رانندگی

درصورتی‌که به جریمه‌های نوع دوربین اعتراض وجود داشته باشد، باید برای ثبت اعتراض به مرکز اجرائیات پلیس راهور مراجعه کنید. معمولاً این مراکز در محل پلیس راهنمایی و رانندگی قرار دارند. اما برای سایر قبوض، فرآیند به این گونه است که باید با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ در سطح کشور، اقدام به تهیه گزارش و اعتراض خود به قبض‌های صادر شده کنید. شاید از این طریق بتوانید مبلغ خلافی موتور سیکلت یا خودرو را کاهش دهید. برای آشنایی با روش ثبت اعتراض به جرائم رانندگی در یکی از مراکز پلیس + ۱۰ نیاز است فرایند زیر را دنبال کنید. 

سپس با ثبت در سیستم، پلیس راهور در اولین فرصت (معمولا ۲۴ تا ۴۸ ساعت) گزارش را بررسی می‌کند و جوابیه آن صادر می‌شود. در ادامه اگر راننده بازهم نسبت به رای صادر شده اعتراض داشته باشد، باید به واحد‌های بازرسی و رسیدگی به تخلفات راهور مراجعه نموده تا اعتراضشان بررسی دقیق‌تری شود. در غیر اینه صورت باید نسبت به پرداخت جریمه اقدام کند. اعتراض به جریمه معاینه فنی هم این روند را دارد. 

مدارک مورد نیاز و شرایط لازم برای اعتراض به جرائم رانندگی عبارتند از: کارت خودرو، شناسنامه خودرو و حضور مالک یا نماینده قانونی برای اعتراض به قبوض جرایم رانندگی. از سوی دیگر مراجعین حتما باید جهت اعتراض به تخلفات بومی یا ساکن منطقه باشند و یا پلاک خودرو آن‌ها متعلق به استان مربوطه باشد.

آدرس مراکز اعتراض به خلافی خودرو در تهران

همان‌طور که پیش‌ازاین گفتیم برای ثبت اعتراض به جرایم راهنمایی و رانندگی باید به مراکز اجرائیات پلیس راهور مراجعه کنید. در جدول زیر می‌توانید لیستی از مراکز اعتراض به جریمه رانندگی را مشاهده کنید. 

ردیف شماره منطقه تهران آدرس تلفن
۱ ۲۱ تهرانسر، انتهای بلوار یاس ۰۲۱-۴۴۵۳۸۸۰۸
۲ ۱۶ خ بعثت، خ رجائی جنوبی، خ هلال‌احمر، مقابل سیلو ۰۲۱-۵۵۳۳۰۳۰۷
۳ ۱۲ خ شوش، نرسیده به میدان شوش، پشت بوستان بهاران، کنار کلانتری ۱۱۲
۴ ۱۴ خ نبرد، میدان نبرد، انتهای خیابان شهید ابراهیم بیدی ۰۲۱-۳۳۰۵۷۵۲۸
۵ ۱ بزرگراه ارتش، بلوار اوشان، نبش میدان اوشان
۶ ۱۰ بزرگراه نواب، تقاطع خیابان محبوب مجاز (ویژه جانبازان و خانواده شهدا) ۰۲۱-۵۵۴۳۷۱۶۱
۷ ۲۰ شهر ری، خیابان استخر، روبروی فروشگاه شهروند ۰۲۱-۵۵۹۰۲۱۱۰
۸ ۳ بزرگراه حقانی، نرسیده به تقاطع جهان کودک، مقابل پارک آب و آتش ۰۲۱-۸۶۰۸۳۲۴۴
۹ ۲۲ همت غرب، آزادگان جنوب، شهرک گلستان، بلوار گل‌ها، خیابان یاسمن جنوبی ۰۲۱-۴۴۷۳۶۸۴۰
۱۰ ۱ خیابان آزادی، نبش رودکی پشت راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ

جریمه غیر قابل پرداخت چیست؟

گاهی اوقات این سوال برای کاربران پیش می‌آمد که چرا بعد از استعلام خلافی خودرو یا موتور با جریمه‌های غیر قابل پرداخت روبرو می‌شوند؟ برای پرداخت این نوع قبض‌ها باید چه کاری انجام دهند؟

این نوع قبض‌ها قابلیت تسویه آنی و آنلاین را نداشتند یعنی مدت زمان زیادی طول می‌کشید تا جریمه‌های غیر قابل پرداخت در سامانه ثبت شوند. به همین دلیل برای پرداخت آن‌ها یا باید منتظر شناسه قبض و پرداخت می‌ماندید یا به صورت حضوری به پلیس + ۱۰ مراجعه می‌کردید. در حال حاضر جریمه غیر قابل پرداخت حذف شده و شما می‌توانید مبلغ خلافی وسیله نقلیه خود را با سامانه‌های آنلاین و غیر حضوری مانند قبضینو پرداخت کنید.

چطور خلافی خودرو و موتور سیکلت را به موقع پرداخت کنیم؟

اگر می‌خواهید جلوی دو برابر شدن جریمه‌های رانندگی را بگیرید و تمام خلافی وسیله‌ نقلیه خود را به موقع پرداخت کنید باید از روش‌های زیر استفاده کنید. 

یکی از روش‌های پرداخت و تسویه آنی جرائم رانندگی استفاده از یکی از سرویس‌های «استعلام جزئیات خلافی با پلاک» و «استعلام مجموع خلافی با پلاک» است. اگر به اطلاعات مالک خودرو دسترسی دارید و می‌خواهید جزئیات خلافی خودرو را مشاهده کنید باید از سرویس استعلام جزئیات خلافی با پلاک استفاده کنید. در غیر این صورت برای مشاهده مبلغ کل خلافی خودرو می‌توانید از سرویس دوم استفاده کنید. اگر هم می‌خواهید به صورت رایگان مبلغ خلافی خودرو را مشاهده کنید باید به بارکد وسیله نقلیه خود دسترسی داشته باشید تا بتوانید از سرویس استعلام خلافی با راهور ۱۲۰ استفاده کنید.

لینک مرتبط: پیش از دو برابر شدن جریمه‌های رانندگی، خلافی خودرو را با یک رمز پویا پرداخت کنید.

نحوه کم کردن خلافی خودرو

سوالات متداول

آیا جریمه کرونایی دو برابر می‌شود؟

بله دو برابر شدن جریمه‌های رانندگی در خصوص جریمه‌های کرونایی نیز صدق می‌کند. با افزایش بیماری کرونا، پلیس راهور (rahvar120.ir) در خصوص تردد خودروها به شهرهای قرمز و نارنجی قوانین جدیدی وضع کرد تا راننده‌های خاطی به دلیل عدم توجه به قوانین جریمه شوند و مشمول پرداخت جریمه شوند. از طرفی اگر رانندگان ظرف مدت ۶۰ روز جرائمشان را پرداخت نکنند مشمول پرداخت دو برابر شدن جریمه‌های رانندگی نیز خواهند شد. 

آیا امکان اعتراض اینترنتی به جریمه رانندگی وجود دارد؟

خیر؛ برای ثبت اعتراض به جریمه رانندگی یا قبض خلافی خودرو نیاز است به صورت حضوری به مرکز اجرائیات پلیس راهور یا پلیس + ۱۰ مراجعه کنید و امکان اعتراض اینترنتی وجود ندارد. 

آیا برای استفاده از بخشودگی جرائم رانندگی محدودیتی وجود دارد؟

بخشودگی جرائم رانندگی هیچ‌گونه سقف یا محدودیتی ندارد و تمام مالکان وسایل‌ نقلیه اعم‌ از موتورسیکلت‌ها می‌توانند از این طرح با هر سابقه تخلف استفاده کنند.

حتی بخشودگی دو برابری جرائم رانندگی نیز وجود دارد. یعنی جرائم تسلیمی و ثبت‌شده توسط سامانه نظارتی و دوربین ثبت تخلف که در مدت زمان ۶۰ روز پرداخت نشده‌اند و دو برابر شده‌اند نیز می‌توانند از این طرح بدون هیچ‌‌گونه محدودیتی استفاده کنند.

نتیجه‌گیری

دو برابر شدن جریمه‌های رانندگی یک اتفاق بد است که در اثر بی‌توجهی رانندگان به مهلت زمان پرداخت جرائم رانندگی رخ می‌دهد. برای اینکه بتوانید جلوی جریمه‌های دوبل را بگیرید نیاز است از میزان خلافی خودرو خود مطلع شوید و آن را پرداخت کنید. هم‌چنین اگر به مبلغ جریمه اعتراضی دارید، می‌توانید از روش‌های ثبت اعتراض انواع جرائم رانندگی استفاده کنید. در این مطلب از قبضینو سعی کردیم در خصوص شیوه اعتراض به جرائم رانندگی، آدرس مراکز ثبت اعتراض و مهلت زمان پرداخت جرائم رانندگی صحبت کنیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

 

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
شماره موبایل به درستی وارد نشده است.
دیدگاه وارد نشده است.
محمدایزانلو

من از پلیس راهنمایی و رانندگی تشکر میکنم که در جاده ها حضور دارند اما خواهش میکنم 1- اینکه کمین نکنند 2-فورا دست به جریمه نشوند توی این اوضاع اقتصادی 3-نیمه حقی هم به راننده بدهند 4-کسی که تخلف کرده را مجرم فرض نکنند5-جرایم کرونا را هم ببخشند واقعا زوره این بلا را با بلای جریمه دوبرابر نکنند-ممنون

بمانعلی سالاری

آیا در حال حاضر می‌توان از بخشودگی دوبله شدن جرایم استفاده کرد

پارسا

سلام، آیا امکان داره ک بعد 120 روز جریمه 4 برابر بشه یا فقط نهایتا دوبل میشه؟

پشتیبانی قبضینو

جرایم فقط دوبل می شوندو بعد از دوبل شدن دیگه مبلغی به ان اضافه نمی شود.

رضااسدی

من چند بار جریمه شدم که الصاقی زده بودن ولی هیچی پشت برف پاک کن تا حالا ندیدم همه هم دوبرابر شدن!!!! خودم یبار با چشم خودم دیدم مامور تو خیابونی جریمه میکنه میره هیچ برگی نمیزاره یچیزی مثل موبایل دستش بودبا اون جریمه میکرد

جواد وفایی

در جریمه های الصاقی واقعا باید تجدید نظر شود. ممکن است قبض جریمه را باد ببرد یا کسی آن را به هر دلیل بردارد. انصاف نیست که دو برابر بشه

مهدی بیات

من داخل خیابان ستارخان پارک کرده بودم و هیچ علایم هشدار دهنده یا پارک دوبل هم نکردم که در 10 دقیقه 4 بار جریمه شدم و پیامک هم اومد. چطوری میشه پیگیری کرد؟

مهتاب قهرمانی

سلام من روزسوم عید۴۰۱توجاده عسلوییه بودم جریمه دوقبضی اومدکه به علت سبقت غیرمجازجریمه شدیددرصورتی که اصلایه دونه سبقتم نداشتم میشه پیگیری کنیدپلاک۱۸۵۵۳ط۷۳تیباسفید

حسین محمدی

خوب برای خودتان راحت کردید در هر صورت تو باید پول جریمه که آقای پلیس راهنمایی می‌نویسد را بپردازید چه اشتباه باشد چه از روی عمد باشد و اگر خواسته باشی پیگری کنی چنان سدی سر راه آدم است که پشیمان از پیگیری می‌شود

رضا تاجی

سلاملطفا بفرمائید آیا جریمه ای که فقط پیامک میشود و بدون قبض است هم دو برابر میشود؟ ممنون

پشتیبانی قبضینو

اگر جریمه دوربین باشد بله دو برابر خواهد شد.

شجاع الدین فرخی

سلام سال قبل در بهمن ماه یک راننده به من زد و پای من شکست و در بیمارستان بودم و ماشین ان راننده در توقیف پلیس بود لدا ان اقا ضارب ماشین منو گرفت که به منزلمان ببرد و از سوی پلیس در شهر سرخرود بدلیل سبقت و نداشتن گواهینامه و مدارک جریمه شده و این ماشین من هست که جریمه شده . من چکار کنم ؟

پرویزعبداللهی

سلام امروز من جریمه از نوع الصاقی شدم در حالیکه سر کار بودم ماشینم در نزدیکی خانه بود حدود دو کیلومتر دورتر جریمه شدم باید به کجا مراجعه کنم ممنون

بهروز سعادتی شوره‌دلی

با تشکر، اطلاعات خوبی بود.

مرتضی

جرائم الصاقی که راننده اطمینان از صدور قبض و یا شاید متوجه تخلف نیست ، چرا دوبرابر میشه ؟ شاید باد جریمه رو ببره ، شاید کسی قبض جریمه رو برداره ؛ نیاز به بازنگری داره

امیر اصلان قلی زاده

سلام من دیشب دوبله پارک کردم وهمه خانوادم تو ماشین بودند چند دقیقه منتطر کسی بودیم ،همون لحطه برام پیامک جریمه الصاقی اومده، بخدا نه من افسری دیدم نه برگه ای ،الان باید چکار کنم؟

محمود روحی

باسلام .من عوارض بزرگراهی را از طریق سامانه آنی رو پرداخت نمودم و درحالیکه در لیست جرایم من همچنان موجود است لطفا راهنمایی فرمایید

مصطفی

من چند روز قبل جریمه شدم دو برگی که اصلا در اون تاریخ در این مکان که جریمه دوبرگی شدم حضور نداشتم

ناصری

سلام من چن بار جریمه شدم بابت دوبل به صورت الصاقی در حالی که تو ماشین بودم و پلیسی ندیدم قبلا پلیس خودشو نشون میداد و یه تذکری میداد ولی حالا خودشونو راحت کردن جریمه میکنن و میرن بعد از چن روز دوبرابرم میشه آخه انصافه ؟

محسن آزاد

سلام برام جریمه اومده الصاقی اصلامن نبودم اونجا نمیدونم داستان چیه که جریمه های اینطوری میکنن مردم وظلم نکنید

حبیبی

سلام جرایم راهنمایی و رانندگی برام پیامک نمیاد ،چطوری بدون حضور در مراکز تعویض پلاک میشه شماره موبایل را درسیستم راهنمایی و رانندگی ثبت نمود .لازم به دکر است موقع تعویض پلاک دو سال پیش شماره موبایل خودم اعلام نمودم ولی متاسفانه هیچ موقع پیامک جریمه برام ارسال نشده است.

علی اقدسی

سلام. افسر در جاده هراز جلوی منو گرفته که خلافی بالای یک تومن داری و باید بری پارکینگ. بعدش هم سیصد تومن جریمه کرد با کد سرعت و عدم توجه و بهم گفت برو😐😐

مسعود منتظری

با سلام . مواردی که شامل بخشش جریمه دوبرابر میشود ولی قبلا آن جریمه از طریق اینترنتی پرداخت شده (قبضینو) چگونه قابل پیگیری است

عباس یگانه

سلام متاسفانه قبض دو برگی برای خودرو من صادر شده و دلیل جریمه رو نداشتن پلاک یا ناخوانا بودن آن اعلام کرده که پلاک خودرو بنده نو میباشد و اونقدر هم جرات ندارم که تو جاده درش بیارم اگر پلاک نداشتم یا ناخوانا بود چطور پلیس با سرعت حدود ۱۰۰ کیلومتر شماره ماشین رو خوند واقعا متاسفم که همین پلیسی داریم

داریوش مولودزاده

سلام من کارم بااسنپه پلاک ماشینم شهرستان ولی خانه ام ارومیه است هرجامیرم دوربین میزنه کجابرم نمی تونم کارکنم

سجاد مزارعی

سلام ببخشید دراین ساعت. و تاریخ که پلاک بنده جریمه شده ماشین بنده در پارکینگ منزل پارک بود حال دلیل و علت جریمه چیست 55ط983ایران 73

رسول غریب

سلام . حدود ۱۵روز پیش پیامک آمد جریمه الصاقی شدم علت پارک دوبل به مبلغ ۳۰۶۰۰۰ ریال . حالا بعد از گذشت حدود ۱۵ روز جریمه دوبرابر شده . چرا ؟؟!!

پرویزکاظمی

امروز۱۵اردیبهشت ۱۴۰۰ پیامک تردد پلاک بنده در جاده قم نیریز امده در صورتی که ماشین بنده یکسال در منزلم در تهران حرکت نکرده لطفا رسیدگی نمایید پلاک ایران ۱۰ ۲۳۳ق۵۶ تیبا نوک مدادی با تشکر و خسته نباشید

محمد رضا سیگارچی

مطالب بسیار مفید بود . ممنونسوال: اگر چند ماه از صدور قبض جریمه گذشته باشد باز هم میتوان به جریمه صادره اعتراض نمود یا نه ؟

جعفر صفری

بخشیدگی دو برابر شدن جریمه های دوربین اعمال نشده در صورتی که اعلام کردن تا دی ماه اصل جریمه را می گیرن پلاک خودرو 445ج67 ایران 33 با تشکر

حشمت خان

با سلام ما به جریمه شدن کسی که قوانین رو رعایت نمیکنه نه اعتراض و نه مشکلی داریم فقط اینکه به ناروا جریمه میکنید و قبول هم ندارید اشتباه کردید واقعا جای تاسف داره وقتی حقوقتون رو به ناروا از جیب مردم بیروت میکشید. امیدوارم هیچ کس حقوقش حق خوری مردم نباشه و با اون حقوق شکم بچه شو سیر نکنه!

محمد قائم فر

باسلام برای ورود به پاکینک محل کارم خودرو خود را روبروی درب پارک نموده واقدام به باز کردن درب نمودم که دراین فاصله کم افسر راهنمایی قبض جریمه صادر نموده والصاق کردن بفرمائید برای بازکردن درب پاکنیک چکار باید می کردم وخودرو را کجا پارک می کردم .(درخیابان که سدمعبر وایجاد ترافیک می شد)

ناهید فروتن جزی

سلام چند شب پیش مادرم را به بیمارستان انتقال دادم قبض پارکینگ بیمارستان را دارم موقع برگشت۲۰دقیقه از ساعت تردد گذشته بود که جریمه شدم نمیشه بخشید بشه ساعت تردد

فاطمه معصومی

سلامقبض تسلیمی درحالی صادرشده که بنده اصلا در اون محدوده شهر نبودم ودراون ساعت ماشین پارکینگ بوده،وبااینکه بنده روزه بودم خوردن و آشامیدن واستعمال دخانیات شرح داده شده است.آیا این حق الناس نیست؟؟

اصغر تکلو

شما اصولا متهم می کنید بعد می خواهید از وقت و زندگی گر مشغله بزنیم ثابت کنیم که این جریمه متعلق به اتومبیل من نمی باشد چگونه ثابت کنم در فلان خیابان نبودم ولی جریمه شده ام

محمد

بنده پیامک جریمه اومده برام و مبلغ 81600 تومان برام اومده و نوشته دوبرگی درصورتی که اصلا پلیس راهور به بنده ایست نداده و تو خیابانبا سرعت بیست کیلومتر پلیس نمیتونست جلو منو بگیره.؟

میلاد اسماعیل پور

سلام. من در ساعت محدودیت تردد.. در یک دقیقه ۲ قبض جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برایم اس ام اس شده.. راهکارش چیه…باید چیکار کنم؟؟؟ ممنون

یوسف شریف زاده

سلام خسته نباشید دوتا از جریمه های من دو برابر شدن ومامور راهنمایی بهم اخطار داده که حرکت کنم وحرکت کردم بعد یک مدت دیدم نوشته درحالی که به من نگفته که جریمه نوشته وبرگه ای نداده بهم الان من به اینها اعتراض کنم

وحید جودکی

با سلام و خسته نباشید،من تمامی جریمه های دوربین ام و پرداخت کردم و تعدادی که دوبرابر شده اند مانده ایا امکان اعتراض وجود دارد تا مبلغ جریمه به عدد اصلی برگرده و انرا پرداخت نمایم چون واقعا دستم خالیه و با ماشین کار میکنم بضاعت پرداخت یک میلیون فقط بابت دیرکرد و بعلاوه خود مبلغ قبض ک عدد سرسام اوری میشود را ندارم،با تشکر

امیر حسین احمدی

سلام خسته نباشید من چن روز پیش رفتم شهرستان و یه سرعت گیر یکم سریع رد کردم و دیر متوجه سرعت گیر شدم چون سرعت گیر شونم رنگی نداشت صبح ام بود پلیس ام دید ولی هیچی نگفت نگاه کرد و روشو کرد اون ور الان واسم پیام امده ک در این ساعت جریمه شدی دو برگی و ۶۰تومان جریمه کرده حالا میخوام پرداخت کنم میزنه غیر قابل پرداخت نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

ساسان حسنی

سلامدر زمانیکه چراغ قرمز است مگر گردش براست آزاد نیست؟توسط دوربین ۲۰۴۰۰۰۰ ریال جریمه شدم

محمد جواد انصاری

با سلام،جریمه ای که دوبل شده امکان داره دوبلش بخشیده بشه؟یعنی اگه ۱۰۰شده باشه ۲۰۰ امکان بخشش ۱۰۰ تومن دوبل هست؟

سالاروند

به فاصله سه شب ۱۰و ۱۳.۱۲.۹۹ دو عدد جریمه دویست هزاری دو برگی برا من اومده .تو اون ساعت و اون تاریخ ماشین پارکینگ بوده .میخوام بدونم خداوکیلی این پولا خوردن داره منی که اصلا خلاف نمیکنم و پول بنزین هم ندارم که بزنم.خدایا خودت شاهدی!

هاشمی

در جریمه الصاقی ممکنه باد یا فرد دیگه ای یا بهر دلیل قبض از محل الصاق جدا بشه و راننده ندونه جریمه شده و چون عادت گرفتن خلافی ماهیانه ندارم جریمه دو برابر شده میشه اعتراض کرد و اگر نه واقعا بی انصافی نزول خور اینطوری بابت دیرکرد سود نمی گیره

یاسر طبیب زاده

تردد در ساعت 22.06ضروری به اورژانس

فرشید خسروی

سلام،برای من برگ جریمه تسلیمی صادر شده ولی هیچ برگه ای به بنده تسلیم نشده است،وجریمه الصاقی ثبت شده وهیچ اطلاعی نداشته وندارم،چطور صادر شده ومیتوان ثابت کرد،؟ممنون🙏🌹

فریدون باقری سعادت

من بعلت تمرگزدرهین رانندگی متوجه ایست پلیس وجریمه نشدم.

رامین.س

چهار راه پاسداران با دستور پلیس چراغ رو رد کردم دوربین گرفت تکلیف چیه

آرش ادهمي

با سلام من ٢ جريمه تسليمي داشتم مربوط به سال ٩٨ . الان ٢ برابر شده آيا بخشودگي ٢ برابر شدن دارد !؟ با تشكر

محمد جواد زرکوب

سلاماینجانب ماهيانه یک مرتبه کنترل می کنم که خدای ناکرده جریمه نشده باشم. ولی مدتی است از هیچ یک از روش‌های اخذ خلافی اعم از اینترنتی یا پیامکی قابل دسترسی نیست!علت چیست؟

سرویس‌های قبضینو

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

در حال انتقال ...