استعلام گواهینامه رانندگی

استعلام گواهینامه رانندگی

پیگیری وضعیت گواهینامه رانندگی

سامانه قبضینو در راستای ارائه خدمات گسترده‌تر به کاربران خود در زمینه خدمات خودرو، امکان پیگیری وضعیت گواهینامه را فراهم کرده است تا از این پس، به‌روزترین اطلاعات درباره صدور و ارسال گواهینامه خود در اختیار شما باشد. همچنین می‌توانید جزئیات گواهینامه خود را نیز بدون نیاز به گواهینامه مشاهده کنید.

پیگیری گواهینامه با جزئیات

شما می‌توانید جزئیات کامل صدور و ارسال گواهینامه رانندگی خود را پیگیری کنید و از بارکد پستی، اعتبار و شماره گواهینامه خود نیز باخبر شوید.

پیگیری وضعیت ارسال گواهینامه از پست

بارکد پستی گواهینامه شما در نتایج استعلام نمایش داده می‌شود و به سادگی می‌‌توانید وضعیت ارسال مرسوله پستی خود را از سایت یا اپلیکیشن قبضینو پیگیری کنید.

مشاهده شماره گواهینامه و اعتبار آن

شماره گواهینامه و اعتبار آن در این خدمت نمایش داده می‌شود. در هر زمان و بدون نیاز به گواهینامه خود می‌توانید به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.

سوالات متداول

چگونه بفهمیم گواهینامه صادر شده است؟
برای پیگیری صدورگواهینامه یا ارسال آن کافیست با کد ملی و شماره موبایل خود، از امکان پیگیری وضعیت گواهینامه در سامانه قبضینو استفاده کنید.
آیا امکان پیگیری گواهینامه با کد ملی وجود دارد؟
بله؛ سامانه قبضینو امکان پیگیری گواهینامه را با کد ملی و شماره موبایل برای کاربران فراهم کرده است.
آیا پیگیری گواهینامه در سامانه قبضینو به‌روز است؟
بله؛ کلیه اطلاعات سامانه قبضینو منطبق بر آخرین به‌روزرسانی‌های پلیس ناجی است.
آیا امکان استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی وجود دارد؟
بله؛ برای استعلام گواهینامه از طریق سامانه قبضینو کافیست شماره موبایل و کد ملی خود را وارد کنید.
چه جزئیاتی در نتایج استعلام گواهینامه نمایش داده می‌شود؟
جزئیات خدمت پیگیری وضعیت گواهینامه قبضینو عبارت‌اند از:
نوع گواهینامه
نام و نام خانوادگی
وضعیت و مرحله گواهینامه
بارکد پستی گواهینامه
تاریخ صدور گواهینامه
شماره گواهینامه
مدت اعتبار گواهینامه
آیا امکان مشاهده شماره گواهینامه در سامانه قبضینو وجود دارد؟
بله؛ شماره گواهینامه شما در جزئیات این خدمت نمایش داده می‌شود.
صدور گواهینامه چه مدت زمان می‌برد؟
گواهینامه از جمله مدارکی است که سریعا به دست متقاضی می‌رسد. معمولا حداکثر زمانی که از صدور گواهینامه تا تحویل آن به فرد طول می‌کشد 40 روز است. اگر پس از گذشت این مدت هنوز گواهینامه خود را دریافت نکرده‌اید می‌توانید با سرویس پیگیری وضعیت گواهینامه قبضینو استعلام را انجام دهید و از وضعیت گواهینامه خود باخبر شوید.
اگر گواهینامه برگشت خورده باشد چه باید کرد؟
مامور پست سه بار برای تحویل گواهینامه به آدرس متقاضی مراجعه می‌کند. اگر مامور موفق به تحویل بسته نشود، گواهینامه به مرکز پستی بازگردانده شده و 3 ماه نگهداری می‌شود. در این شرایط متقاضی باید با مدارک شناسایی، برای دریافت گواهینامه خود به مرکز پستی ذکر شده در سامانه پست مراجعه کند و گواهینامه خود را دریافت کند.
اگر سه ماه از نگهداری گواهینامه برگشت خورده گذشته باشید چه باید کرد؟
در صورتی که متقاضی در بازه زمانی 3 ماهه به اداره پست مراجعه نکند، گواهینامه به مرکز صدور گواهینامه ارسال می‌شود و 3 ماه دیگر نگهداری می‌شود. اگر مجددا از سمت متقاضی اقدامی برای دریافت گواهینامه صورت نگیرد، گواهینامه از بین می‌رود و فرد باید مجددا برای دریافت و صدور گواهینامه اقدام کند.

سرویس‌های قبضینو

اخبار و مقالات مرتبط

انواع گواهینامه رانندگی و دریافت گواهینامه ویژه رانندگان جدید

آیا می‌دانستید همراه نداشتنن گواهینامه به معنای نقض قوانین راهنمایی و رانندگی است. حتی ممکن است به دلیل نداشتن گواهی‌نامه جریمه شوید؟ حتما چیزهایی در مورد جریمه شنیده‌اید اما به نظر شما چرا هنوز رانندگانی هستند که در کوچه و پس‌کوچه‌های شهر ویراژ می‌دهند و وقتی توسط پلیس جریمه می‌شوند یا تصادف می‌کنند، کاشف به عمل می‌آید که به خاطر سن کم، اصلا گواهینامه‌ای ندارند یا همراه‌ سایر مدارک خودروشان نیست.

راهنمای تمدید گواهینامه رانندگی؛ تجربه یک رانندگی بدون جریمه

اعتبار گواهینامه‌های رانندگی در حالت عادی ۱۰ ساله است. اگر همین روزها اعتبار گواهینامه‌تان به پایان می‌رسد، بهتر است تمدید گواهینامه رانندگی را پشت گوش نیندازید. در غیر این صورت باید در انتظار جریمه‌های بالا باشید. تمدید گواهینامه رانندگی به اندازه دریافت آن دوندگی‌ زیادی ندارد

مراحل دریافت گواهینامه المثنی – گواهینامه گم شده

یکی از رایج‌ترین مشکلات افراد در زمان رانندگی، گم شدن مدارک مهم خودرو از جمله گواهینامه است. زمانی راننده متوجه نبود گواهینامه می‌شود که پلیس در دو قدمی او، در انتظار دریافت مدارک و بررسی آن‌ها است. احتمالا هیچ‌چیز نمی‌تواند بدتر از مفقودی گواهینامه رانندگی و جریمه شدن بابت نداشتن گواهینامه باشد.

ثبت دیدگاه

برای مشارکت در پرسش و پاسخ و ثبت دیدگاه وارد انجمن قبضینو شوید.
ثبت دیدگاه

دانلود قبضینو

اپلیکیشن قبضینو يک نرم‌افزار بسيار کاربردی و رايگان است که با استفاده از آن امکان پرداخت همه قبوض به روشی متفاوت و آسانتر از هميشه بدون نیاز به قبض کاغذی و شناسه پرداخت در اختيار شماست. سوابق استعلام و پرداختی برای همیشه در قبضینو قابل دسترس است قبضینو شما را از صدور قبض‌های جدید مطلع خواهد کرد.

گواهینامه رانندگی مهم‌ترین مدرکی است که برای تردد با خودرو یا موتور سیکلت در سطح شهر به آن نیاز دارید. هر وسیله نقلیه‌ای گواهینامه مخصوص به خود را دارد اما در نهایت قوانین کلی رانندگی در خیابان‌های شهری و جاده‌ها تفاوت چندانی ندارند و تمامی رانندگان ملزم به رعایت آن‌ها هستند.

برای دریافت گواهینامه باید پس از شرکت در کلاس‌های رانندگی، ابتدا در آزمون آیین‌نامه و آزمون شهری رانندگی شرکت کنید. اگر در آزمون پذیرفته شوید اجازه دریافت گواهینامه را خواهید داشت. پس از این مرحله نوبت به استعلام گواهینامه می‌رسد.

سامانه قبضینو به تازگی امکان استعلام گواهینامه، پیگیری صدور گواهینامه و رهگیری گواهینامه را برای کاربران خود فراهم کرده است تا دیگر از وضعیت مدارک خود بی‌خبر نباشید و از جزئیات صدور تا ارسال گواهینامه مطلع شوید.

با استفاده از سرویس پیگیری وضعیت گواهینامه در نرم افزار استعلام گواهینامه قبضینو جزئیات زیر قابل مشاهده است:

روش‌های پیگیری گواهینامه و استعلام گواهینامه

برای پیگیری گواهینامه روش‌های مختلفی پیش روی شما قرار دارد که در ادامه هر یک را معرفی خواهیم کرد:

استعلام گواهینامه با کد ملی (پیگیری گواهینامه از اینترنت)

برای استعلام گواهینامه با کد ملی می‌توانید از اپلیکیشن یا سایت قبضینو استفاده کنید. جزئیات نمایش داده شده در سامانه رهگیری گواهینامه قبضینو منطبق بر آخرین به‌روزرسانی پلیس ناجی بوده و آخرین وضعیت گواهینامه شما قابل مشاهده است.

همچنین امکان پیگیری صدور گواهینامه رانندگی با کد ملی نیز در سامانه قبضینو فراهم شده است و شما علاوه بر جزئیات گواهینامه، می‌توانید بارکد پستی را نیز مشاهده کنید و رهیگیری مرسوله پستی شامل گواهینامه خود را انجام دهید.

استعلام گواهینامه با کد ملی از طریق تلفن (تلفن گویای پیگیری گواهینامه)

برای پیگیری وضعیت گواهینامه با کد ملی کافیست با شماره‌های ۸۱۲۵۳۵۷۳ و ۸۱۲۵۳۵۶۱ تماس بگیرید و با اعلام کد ملی خود استعلام تلفنی گواهینامه را انجام دهید. پیگیری از این 40 روز بعد از دریافت گواهینامه امکان‌پذیر است.

پیگیری گواهینامه رانندگی از طریق پیامک

برای رهگیری گواهینامه خود از طریق پیامک باید عدد 1 را به سامانه 1100 (سامانه پیامکی پلیس +10) ارسال کنید تا از وضعیت گواهینامه خود باخبر شوید.

استعلام گواهینامه رانندگی پلیس +10

برای پیگیری حضوری گواهینامه باید به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید. این روش دردسرهای زیادی دارد و زمان زیادی را تلف می‌کند. همچنین زمانی لازم به انجام این کار است که اطلاعات شما در روش‌های آنلاین ثبت نشده باشد. بنابراین بهتر است قبل از مراجعه به این مراکز، پیگیری وضعیت گواهینامه را با کد ملی از اینترنت انجام دهید.

مراحل صدور گواهینامه

پس از شرکت در آزمون شهری و قبولی در آن، باید به آموزشگاه رانندگی خود مراجعه کنید و درخواست صدور گواهینامه را ثبت کنید. گواهینامه رانندگی، تائید نهایی می‌شود و در دستور کار برای چاپ قرار می‌گیرد. سپس گواهینامه‌ها توسط اداره پست به متقاضیان گواهینامه تحویل داده می‌شود.

برگشت خوردن گواهینامه

مامور پست سه بار برای تحویل گواهینامه به آدرس متقاضی مراجعه می‌کند. اگر موفق به تحویل بسته نشود، گواهینامه به مرکز پستی بازگردانده شده و 3 ماه نگهداری می‌شود. متقاضی باید با مدارک شناسایی، برای دریافت گواهینامه خود به مرکز پستی ذکر شده در سامانه پست مراجعه کند و گواهینامه خود را دریافت کند

در صورتی که متقاضی در این بازه زمانی 3 ماهه به اداره پست مراجعه نکند، گواهینامه به مرکز صدور گواهینامه ارسال می‌شود و 3 ماه دیگر نگهداری می‌شود. اگر مجددا از سمت متقاضی اقدامی برای دریافت گواهینامه انجام نشود، گواهینامه از بین می‌رود و فرد باید مجددا برای دریافت و صدور گواهینامه اقدام کند.

پیگیری ارسال گواهینامه از پست با قبضینو

سامانه قبضینو امکان پیگیری وضعیت مرسوله پستی گواهینامه را نیز برای کاربران فراهم کرده است و پس از استعلام جزئیات گواهینامه، ‌می‌توانید از وضعیت ارسال گواهینامه خود نیز مطلع شوید.

مدت زمان صدور گواهینامه

صدور گواهینامه و ارسال آن برای مالک، معمولا 40 روز زمان می‌برد. در این بازه زمانی برای اطلاع از وضعیت صدور گواهینامه خود کافیست کد ملی و شماره موبایل خود را در سامانه قبضینو وارد کنید و به سادگی استعلام را انجام دهید.

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

ویرایش جزئیات
تاییدیه
در حال انتقال ...
در حال جست‌و‌جو برای جزئیات
لطفا تا دریافت پاسخ استعلام، از سمت سرویس‌دهنده، صبوری کنید.
متاسفانه امکان دریافت و نمایش جزئیات قبض شما فراهم نشد، لطفا پس از سپری شدن چند لحظه مجددا تلاش نمایید
جزئیات بسته پستی
میزان اعتبار شما در قبضینو برای استعلام 0 ریال

قوانین و مقررات

.......... ................
راهنما