مشاهده سوابق نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API پشتیبانی وبلاگ
دانلود اپلیکیشن سبد قبض
قبضینو

استعلام و پرداخت عوارض و جریمه طرح ترافیک خودرو

__

چگونه عوارض طرح ترافیک را پرداخت کنیم؟

سامانه قبضینو امکان پرداخت عوارض طرح ترافیک بدون ثبت‌نام در سامانه‌‌های آنلاین را فراهم کرده است. برای استعلام طرح ترافیک تهران من کافی است در کادر مقابل شماره پلاک خودروی خود را وارد کنید. سپس می‌توانید بدهی خود را بعد از مشاهده جزئیاتی مانند تاریخ تردد و مبلغ به صورت موردی یا یک‌جا تسویه کنید.

استعلام جریمه طرح ترافیک
جزئیات
حذف اطلاعات
آیا از حذف اطلاعات آیتم انتخابی اطمینان دارید؟

استعلام جریمه طرح ترافیک

 استعلام جریمه طرح ترافیک

استعلام جریمه طرح ترافیک

عبور از محدوده طرح ترافیک، بدون خرید بسته یا پرداخت عوارضی طرح ترافیک غیرممکن است. سامانه قبضینو در راستای تسهیل پرداخت دوره‌ای و پاسخ به دغدغه اصلی کاربران یعنی پرداخت عوارضی، امکان استعلام طرح ترافیک را فراهم کرده است. با وارد کردن شماره پلاک می‌توانید لیست تمام بدهی‌های خودروی خود را مشاهده و پرداخت کنید. حتی می‌توانید شماره پلاک‌ خود را ذخیره و نام‌گذاری کنید و برای استعلام‌های بعدی از آن استفاده کنید.

محدوده طرح ترافیک تهران

محدوده طرح ترافیک تهران

محدوده طرح ترافیک تهران

محدوده طرح ترافیک از سمت شمال به بزرگراه همت، از جنوب به بعثت، از شرق به اتوبان امام علی و از غرب به نواب می‌رسد. مطابق نقشه طرح ترافیک تهران، خیابان‌های کریم‌خان زند، بلوار کشاورز، مفتح، شریعتی، دروازه دولت، ایران‌شهر، خیابان ولیعصر، بازار تهران، امام خمینی، دروازه شمیران، حسن آباد، مولوی، انقلاب، کارگر، فردوسی و تمام خیابان‌های متصل به این مناطق جزئی از محدوده طرح هستند.

مبلغ بدهی طرح ترافیک

مبلغ بدهی طرح ترافیک

مبلغ بدهی طرح ترافیک

نرخ طرح ترافیک براساس ساعت طرح ترافیک، نوع معاینه فنی خودرو و محل سکونت شما تعیین می‌شود؛ اما، برای همه به یک قیمت نیست. اگر اطلاعی از نرخ طرح ترافیک ندارید، می‌توانید جدول آن را در ادامه مشاهده کنید یا برای مشاهده آخرین مبلغ بدهی ورود به طرح ترافیک از خدمت استعلام بدهی طرح ترافیک قبضینو استفاده کنید.

قبضینو؛ بهترین روش پرداخت عوارض طرح ترافیک

قبضینو؛ بهترین روش پرداخت عوارض طرح ترافیک

قبضینو؛ بهترین روش پرداخت عوارض طرح ترافیک

قبضینو سامانه آنلاین و جامع خدمات خودرو است که در راستای جلب رضایت کاربران، امکان استعلام و پرداخت طرح ترافیک را فراهم کرده است. با استعلام رایگان در قبضینو می‌توانید علاوه بر مشاهده لیست کامل بدهی‌های خود، جریمه طرح ترافیک را به صورت موردی یا یک‌جا پرداخت کنید و از ویژگی تضمین تسویه آنی بدهی طرح ترافیک استفاده کنید. هم‌چنین امکان دریافت رسید قبض بعد از پرداخت نیز وجود دارد.

جریمه ورود به طرح ترافیک چیست؟

اگر پیش از ورود به محدوده طرح ترافیک، بسته ترافیکی رزرو نکنید و از طرفی کیف پول تهران من شما شارژ کافی نداشته باشد، عوارضی طرح ترافیک برای خودروی شما ثبت می‌شود. با استعلام عوارض طرح ترافیک می‌توانید جریمه ورود به طرح ترافیک را پیش از افزایش مبلغ بدهی مشاهده و پرداخت کنید.

مبلغ جریمه طرح ترافیک

جریمه طرح ترافیک برای وسایل نقلیه‌ای که به صورت غیرمجاز در محدوده‌‎های طرح تردد می‌کنند، مطابق حداکثر ضرایب در جداول مربوط به روز و ساعت تردد است. در نتیجه، جریمه طرح ترافیک ۱۴۰۳ حدود ۲,۰۲۵,۰۰۰ ریال است.

جدول نرخ عوارض طرح ترافیک تهران

نرخ پایه عوارض طرح ترافیک تهران در سال ۱۴۰۳ معادل ۷۵ هزار تومان تعیین شده است؛ اما، مبلغ عوارضی طرح ترافیک به صورت کلی به نوع معاینه فنی و ساعت تردد نیز بستگی دارد. در جدول زیر می‌توانید نرخ عوارض طرح ترافیک ۱۴۰۳ را مشاهده کنید.

نکته1: طبق آخرین مصوبات طرح ترافیک ۱۴۰۳، خودروهای برقی و هیبریدی در صورت ثبت خودرو در دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری، از پرداخت عوارض طرح ترافیک و آلودگی هوا معاف می‌شوند.

نکته2: طبق آخرین مصوبات طرح ترافیک تهران ۱۴۰۳، افراد دارای بیماری خاص و معلولین در صورت مراجعه به نهادهای تحت پوشش، مشمول تخفیف ۹۰ درصدی نرخ عوارض طرح ترافیک می‌شوند.

ورود بعد از ۱۰ و خروج قبل از ۱۶
نوع معاینه فنی مبلغ عوارضی طرح ترافیک مبلغ بدهی آلودگی هوا
برتر ۶۳ هزارتومان ۳۱.۵۰۰ هزارتومان
عادی ۷۸.۷۵۰ هزارتومان ۳۹.۳۷۵ هزارتومان
ورود قبل از ۱۰ و خروج قبل از ۱۶ یا ورود بعد از ۱۰ و خروج بعد از ۱۶
نوع معاینه فنی مبلغ عوارضی طرح ترافیک مبلغ بدهی آلودگی هوا
برتر ۹۰ هزارتومان ۴۵ هزارتومان
عادی ۱۱۲.۵۰۰ هزارتومان ۵۶.۲۵۰ هزارتومان
ورود قبل از ۱۰ صبح و خروج بعد از ۱۶
نوع معاینه فنی مبلغ عوارضی طرح ترافیک مبلغ بدهی آلودگی هوا
برتر ۱۳۵ هزارتومان ۶۷.۵ هزارتومان
عادی ۱۶۸.۷۵۰ هزارتومان ۸۴.۳۷۵ هزارتومان

*اگر تردد وسیله نقلیه‌ای در طول ۱ شبانه‌روز در محدوده ترافیکی، بیش از یک‌بار از سوی دوربین‌ها ثبت و ضبط شود، معیار محاسبه نرخ عوارضی، اولین ورود و آخرین خروج آن است.

روش‌های استعلام بدهی طرح ترافیک

روش‌های متعدد و متنوعی برای استعلام و پرداخت جریمه طرح ترافیک وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. مهم‌ترین وجه تمایز بین روش‌ها، امکان پرداخت عوارض طرح ترافیک است. در ادامه به روش‌های استعلام و پرداخت طرح ترافیک اشاره می‌کنیم.

نحوه محاسبه جریمه ورود به طرح ترافیک تهران

نرخ ورود به طرح ترافیک (مبلغ عوارضی طرح ترافیک) برای کلیه خودروها یکسان نیست؛ بلکه عواملی در تعیین آن تاثیرگذار هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

ساعت تردد

ساعت مجاز تردد در طرح ترافیک پیش از ساعت ۶:۳۰ و بعد از ساعت ۱۸ است. هم‌چنین باید در نظر داشته باشید که ساعت تردد در محدوده با مبلغ جریمه طرح ترافیک تهران رابطه مستقیمی دارد که می‌توانید آن را در جدول زیر مشاهده کنید.

ساعات بازه‌ی زمانی
غیر اوج ۱۰:۰۰ تا ۱۶:۰۰
یک سر اوج ۶:۳۰ تا ۱۰:۰۰ یا ۱۶:۰۰ تا ۱۸:۰۰
دو سر اوج ۶:۳۰ تا ۱۰:۰۰ و ۱۶:۰۰ تا ۱۸:۰۰

معاینه فنی خودرو

توجه داشته باشید که محاسبه هزینه عوارض تردد در طرح ترافیک، بر اساس نوع معاینه فنی خودروها انجام می‌شود. به همین دلیل خودروهایی که در تهران هستند، می‌توانند با تهیه معاینه فنی برتر از تخفیف ۳۰ درصدی برای پرداخت مبلغ عوارض طرح ترافیک (با رزرو بسته یا داشتن موجودی کافی در کیف پول) استفاده کنند. ولی معاینه فنی شهرستان‌ها، از نوع عادی است و باید مبلغ عوارض طرح ترافیک بیشتری برای ورود به محدوده طرح ترافیک پرداخت کنند.

جریمه طرح ترافیک برای خودروهای فاقد معاینه فنی

برای آن دسته از خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند، ورود به محدوده طرح ترافیک ممنوع است؛ بنابراین اگر خودروی شما معاینه فنی نداشته باشد و وارد محدوده طرح شوید، مشمول پرداخت جریمه خواهید شد. در نهایت، این جریمه به فهرست خلافی خودروی شما اضافه می‌شود و شما می‌توانید با استعلام خلافی خودرو ، آن را مشاهده و پرداخت کنید.

محل سکونت

اگر از ساکنین محدوده طرح ترافیک هستید، می‌توانید مبلغ عوارضی را با تخفیف ۵۰ درصدی پرداخت کنید؛ اما برای استفاده از این سهمیه، باید مراحل ثبت‌نام در سامانه تهران من را انجام داده باشید.

توجه: شرایط بالا زمانی صدق می‌کند که برای پرداخت عوارضی قصد رزرو بسته طرح ترافیک را داشته باشید، در غیر این صورت بیشترین مبلغ، یعنی حدود ۲,۰۲۵,۰۰۰ ریال از شما دریافت می‌شود.

رزرو طرح ترافیک

برای تردد در محدوده طرح ترافیک حتما باید از قبل نسبت به رزرو طرح اقدام کرده باشید. رزرو طرح ترافیک باید حتما از طریق سامانه تهران من یا سامانه شهرزاد انجام شود. شهروندانی که قصد تردد در محدوده طرح ترافیک را دارند می‌توانند از طریق روش‌های زیر نسبت به رزرو اقدام کنند.

نکته: شما می‌توانید فهرست تردد تهران من را با جزئیات کامل در سایت mytehran.ir مشاهده کنید. اگر به صورت اشتباه ترددی در سامانه ثبت شده بود، باید برای پیگیری و ثبت اعتراض با پشتیبانی سامانه تهران من تماس بگیرید.

نحوه مشاهده لیست تردد تهران من

تا ۲ سال پیش اطلاع از تعداد روز مجاز برای ورود به محدوده طرح ترافیک مهم بود، به همین دلیل اغلب رانندگان به دنبال راهی بودند تا از به‌روزترین فهرست تردد تهران من باخبر شوند. اما امروزه نیاز نیست بدانید که چند روز از مجوز فصلی باقی‌مانده است. اگر می‌خواهید به آخرین لیست تردد فصلی تهران من دسترسی پیدا کنید، باید به آدرس mytehran.ir مراجعه کنید.

بسته‌های طرح ترافیک ۱۴۰۳

برای خودروهای دارای معاینه فنی عادی و برتر در سامانه تهران من، بسته‌های طرح ترافیک یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه ارائه شده است. اگر شما قصد خرید طرح ترافیک را دارید، بسته‌ها را در ادامه مشاهده کنید:

نوع معاینه فنی/ نام بسته ۱ ماهه ۳ ماهه ۶ ماهه
عادی ۱ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۳۰۰ تومان ۴ میلیون و ۴۸۵ هزار و ۷۰۰ تومان ۸ میلیون ۴۴۳ هزار و ۳۰۰ تومان
برتر ۱ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان ۳ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۶۰۰ تومان ۶ میلیون ۷۵۴ هزار و ۶۰۰ تومان
اسلاید شماره 0
اسلاید شماره 1
اسلاید شماره 2

طرح ترافیک ۱۴۰۳؛ راهنمای صفر تا صد طرح ترافیک تهران

طرح ترافیک ۱۴۰۳؛ راهنمای صفر تا صد طرح ترافیک تهران

طرح ترافیک ۱۴۰۳؛ راهنمای صفر تا صد طرح ترافیک تهران

این روزها خرید طرح ترافیک بسیار آسان است‌؛ اما پیش از خرید آن، باید با جزئیات و ویژگی‌های طرح ترافیک تهران آشنا شوید. ما در این مقاله، راهنمای کاملی از طرح ترافیک تهران آماده کرده‌ایم و به شما خواهیم گفت که چگونه باید برای خرید طرح ترافیک ۱۴۰۳ اقدام کنید

مطالعه مطلب

معرفی سامانه‌های خرید طرح ترافیک تهران (شهرزاد + تهران من)

معرفی سامانه‌های خرید طرح ترافیک تهران (شهرزاد + تهران من)

معرفی سامانه‌های خرید طرح ترافیک تهران (شهرزاد + تهران من)

طرح‌های ترافیک انواع مختلفی دارد و شما با توجه به نیازتان می‌توانید طرح‌های مناسب خود را رزرو کنید. درصورتی که بدون خرید طرح ترافیک وارد محدوده آن شوید، مشمول جریمه شده و باید مبلغ بیشتری نسبت هزینه طرح ترافیک پرداخت کنید. اگر می‌خواهید با ساده‌ترین و سریع‌ترین راه خرید طرح ترافیک و ویژگی‌های آن آشنا شوید، این مقاله را تا آخر بخوانید

مطالعه مطلب

آنچه باید درباره هزینه‌ها و عوارض خودرو بدانید!

آنچه باید درباره هزینه‌ها و عوارض خودرو بدانید!

آنچه باید درباره هزینه‌ها و عوارض خودرو بدانید!

بر خلاف باور رانندگان، عوارض خودرو صرفا مربوط به عوارض آزادراهی و شهرداری نیست بلکه هزینه‌های دیگری نیز وجود دارند که رانندگان باید نسبت به پرداخت آن‌ها اقدام کنند. برای آشنایی با انواع عوارض آزادراه و شناخت روش‌های پرداخت آن‌ها کافی است

مطالعه مطلب

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
ثبت دیدگاه

سوالات متداول

بله؛ هیچ محدودیتی برای پرداخت عوارضی طرح ترافیک در قبضینو وجود ندارد. شما می‌توانید بعد از استعلام طرح ترافیک، مبلغ عوارضی را به صورت موردی یا یک‌جا پرداخت کنید.
خیر؛ اگر بسته تردد روزانه یا ماهانه رزرو نکردید و از محدوده طرح ترافیک عبور کردید، می‌توانید جریمه طرح ترافیک خودروی خود را با قبضینو بدون ثبت‌نام در سامانه تهران من پرداخت کنید. برای پرداخت جریمه طرح ترافیک قبضینو صرفا به شماره پلاک خودرو نیاز دارید.
خیر؛ اگر عوارض طرح ترافیک را به موقع پرداخت نکنید، مشمول پرداخت جریمه دیرکرد نمی‌شوید؛ بلکه مبلغ عوارضی طرح ترافیک به ازای هر تردد شما افزایش پیدا می‌کند و پرداخت یک‌جای آن ممکن است برایتان کمی سخت شود.
بله؛ بعد از استعلام طرح ترافیک، می‌توانید تمام بدهی طرح ترافیک خود را به صورت یکجا با یک رمز پویا پرداخت کنید. بدهی شما در لحظه تسویه می‌شود.
عوارض طرح ترافیک توسط شهرداری تهران روی پلاک خودرو ثبت می‌شود. شما می‌توانید با استعلام عوارض طرح ترافیک قبضینو، فهرست تردد تهران من را مشاهده کنید و سپس نسبت به پرداخت تمام عوارض‌های خود اقدام کنید.
خیر؛ طرح ترافیک و آلودگی هوا در روزهای غیر تعطیل شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۸ اجرا می‌شود. البته برخلاف طرح ترافیک، ساعت طرح آلودگی هوا در روزهای پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳ است؛ اما جمعه و روزهای تعطیل طرح اجرا نمی‌شود.
اگر بدون رزرو بسته طرح ترافیک وارد محدوده شوید؛ تردد شما غیر مجاز شناخته می‌شود و باید بیشترین مبلغ عوارضی یعنی حدود ۲,۰۲۵,۰۰۰ ریال را از طریق سامانه‌های آنلاین مانند قبضینو پرداخت کنید.
شما می‌توانید پیش از ورود به محدوده طرح ترافیک، نسبت به رزرو بسته طرح ترافیک اقدام کنید، در این صورت باید مبلغ عوارضی کمتری بابت تردد در محدوده طرح پرداخت کنید. در غیر این صورت اگر کیف پول تهران من شما اعتبار کافی نداشته باشد یا نسبت به رزرو بسته اقدام نکرده باشید، بدهی کامل طرح ترافیک از شما دریافت می‌شود.
امکان جابه جایی رزرو از یک خودرو به خودرو دیگر وجود ندارد و باید ابتدا رزرو خودرو اول را لغو کنید و سپس در صورت وجود ظرفیت، برای خودرو دیگر ثبت رزرو را انجام دهید.
بله؛ اگر از محدوده طرح ترافیک عبور نکردید و به اشتباه بدهی طرح ترافیک روی پلاک خودروتان ثبت شده است، باید برای پیگیری با شماره تلفن استعلام طرح ترافیک (۱۳۷) تماس بگیرید و اعتراض خود را در سامانه تهران من ثبت کنید.
در حال اجرا در حال اجرا در حال دریافت نتیجه هستیم.
از همراهی شما سپاسگزاریم.
قبضینو
کاربر مهمان
ورود | ثبت‌نام

نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API
کیف پول (خدمات پلیس و تسویه آنی) مدیریت دستگاه‌های فعال پیگیری قبوض قبض کاغذی پشتیبانی وبلاگ درباره ما
درآمدزایی از قبضینو اطلاع‌رسانی صدور قبوض
اطلاعات حساب کاربری