مشاهده سوابق نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API پشتیبانی وبلاگ
دانلود اپلیکیشن سبد قبض
قبضینو

استعلام نمره منفی گواهینامه

چگونه استعلام نمره منفی گواهینامه را بگیریم؟

اگر اخیرا تخلف‌های راهنمایی و رانندگی زیادی انجام داده‌اید، باید استعلام نمره منفی گواهینامه بگیرید تا تعداد آنها را بدانید که از ابطال گواهینامه جلوگیری کنید. شما می‌توانید با استفاده از خدمت استعلام نمره منفی گواهینامه از طریق کد ملی سامانه قبضینو برای مشاهده جزئیات اقدام کنید؛ کافی است، کد ملی را در فرم استعلام و پرداخت وارد کنید.

استعلام و مشاهده نمره منفی گواهینامه با کد ملی
جزئیات
حذف اطلاعات
آیا از حذف اطلاعات آیتم انتخابی اطمینان دارید؟

استعلام نمره منفی با شماره گواهینامه

استعلام نمره منفی با شماره گواهینامه

استعلام نمره منفی با شماره گواهینامه

استعلام نمره منفی گواهینامه در دسته‌ی خدماتی است که شما به‌صورت دوره‌ای به آن نیاز دارید تا وضعیت اعتبار گواهینامه‌تان را بدانید. قبضینو، این خدمت را با ویژگی‌های منحصربه‌فرد ارائه می‌دهد. شما می‌توانید یک بار کد ملی‌تان را برای استعلام وارد کنید؛ سپس، آن را ذخیره‌سازی و نام‌گذاری کنید تا در مراجعات بعدی به راحتی استعلام را انجام دهید. در ضمن، شما می‌توانید با استعلام نمره منفی گواهینامه با کد ملی قبضینو از جزئیاتی مانند مقدار نمره منفی، وضعیت گواهینامه و شناسه قانون مطلع شوید.

چه زمانی باید استعلام نمره منفی گواهینامه با کد ملی را بگیریم؟

چه زمانی باید استعلام نمره منفی گواهینامه با کد ملی را بگیریم؟

چه زمانی باید استعلام نمره منفی گواهینامه با کد ملی را بگیریم؟

زمانی که تعداد تخلفات حادثه‌ساز شما زیاد باشد، باید استعلام نمره منفی بگیرید؛ چون، هنگامی که تعداد تخلفات حادثه‌ساز زیاد باشد، احتمال ابطال موقت یا ابطال دائم گواهینامه وجود دارد. در نتیجه، اگر قانون‌مدار نیستید، باید به‌صورت دوره‌ای از اعتبار گواهینامه‌تان با خدمت استعلام نمره منفی گواهینامه با کد ملی قبضینو اطمینان حاصل کنید.

چرا استعلام نمره منفی گواهینامه از طریق کد ملی را از قبضینو بگیریم؟

چرا استعلام نمره منفی گواهینامه از طریق کد ملی را از قبضینو بگیریم؟

چرا استعلام نمره منفی گواهینامه از طریق کد ملی را از قبضینو بگیریم؟

سامانه استعلام نمره منفی گواهینامه قبضینو به‌خاطر جامع‌بودن، بهترین انتخاب برای استعلام نمره منفی است؛ چون، قبضینو یک سامانه‌ی استعلام و پرداخت است که تمام خدمات خودرو و موتور را به صورت کامل در اختیار شما قرار می‌دهد. مهم‌ترین ویژگی خدمت استعلام نمره منفی قبضینو این است که به‌روزترین اطلاعات را در مورد تعداد نمره منفی، اعتبار گواهینامه و … به شما نمایش می‌دهد.

چگونه نمره منفی گواهینامه را پاک کنیم؟

چگونه نمره منفی گواهینامه را پاک کنیم؟

چگونه نمره منفی گواهینامه را پاک کنیم؟

اگر ۶ ماه از ارتکاب آخرین تخلف با امتیاز منفی شما گذشته باشد همچنین ۱ سال از ارتکاب آخرین تخلف راهنمایی و رانندگی شما گذشته باشد، نمره منفی گواهینامه‌تان حذف خواهد شد؛ البته، به‌شرطی که نمره منفی‌های شما کمتر از ۲۰ باشد.

نمره منفی گواهینامه چیست؟

جریمه نمره منفی گواهینامه نوعی از جریمه‌های در نظر گرفته‌شده از سوی سازمان راهنمایی و رانندگی برای تنبیه متخلفان است. این جریمه در قالب امتیاز منفی گواهینامه از سمت سیستم راهنمایی و رانندگی برای شما ثبت می‌شود. در ضمن، این امتیاز منفی با پرداخت مبلغ جریمه حذف نخواهد شد.

تخلفات دارای نمره منفی گواهینامه کدامند؟

نمره منفی گواهینامه برای راننده‌ی خودرو سبک و سنگین متفاوت است؛ چون، ارتکاب تخلف حادثه‌ساز با خودرو سنگین به مراتب خطرناک‌تر از ارتکاب تخلف حادثه‌ساز با خودرو سبک است. در ادامه، نام تخلف، جریمه نمره منفی خودرو سبک و جریمه نمره منفی خودرو سنگین آورده شده است:

تخلف نمره منفی خودرو سبک نمره منفی خودرو سنگین
حرکت مارپیچ 3 5
د‍ور زدن ممنوع 3 5
ا‍ستفاده از موبایل در سرعت بالای 60 کیلومتر بر ساعت 3 5
عدم توجه به فرمان ایست پلیس مدرسه 3 5
ع‍بور ممنوع 4 6
ع‍دم رعایت حق تقدم 4 6
نقص فنی موثر به‌خصوص در روشنایی چراغ‌ها 3 6
ح‍رکت دنده عقب در آزادراه و بزرگراه‌ها 5 7
ع‍بور وسایل نقلیه از پیاده‌رو 5 7
رانندگی با وسایل نقلیه عمومی بیشتر از زمان مجاز - 7
عدم‌رعایت شرایط مندرج در گواهینامه مانند عینک و ... 3 7
عدم رعایت مقررات ایمنی حمل و نقل جاده‌ای مواد خطرناک 8 8
عدم رعایت مقررات حمل بار 5 8
ت‍جاوز به چپ در محور راه 5 9
حرکات نمایشی 8 10
عبور از چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی 5 10
سبقت غیرمجاز در راه‌های دو طرفه 5 10
ت‍جاوز از سرعت مجاز (بیش از 30 تا 50 کیلومتر در ساعت) 5 10
ت‍جاوز از سرعت مجاز (بیش از 50 کیلومتر در ساعت)‍ 10 15
رانندگی در مستی 10 20

ضرورت استعلام نمره منفی گواهینامه با کد ملی چیست؟

استعلام نمره منفی گواهینامه به صورت مداوم برای جلوگیری از عواقب دردسرسازی مانند ابطال گواهینامه، توقیف خودرو و … ضرورت دارد. در ادامه، نحوه اعمال محدودیت‌ها بر روی گواهینامه با نمره منفی را می‌گوییم:

نکته: برخی از افراد می‌پرسند که از کجا بفهمیم گواهینامه باطل شده است؟ شما می‌توانید با مشاهده جزئیات استعلام از بخش اعتبار گواهینامه متوجه باطل شدن یا نشدن گواهینامه شوید.

روش‌های استعلام نمره منفی گواهینامه از طریق کد ملی کدامند؟

روش‌های استعلام نمره منفی گواهینامه رانندگی با کد ملی شامل روش‌های آنلاین و آفلاین است. روش‌های استعلام نمره منفی گواهینامه با اینترنت شامل روش استعلام نمره منفی گواهینامه قبضینو و استعلام نمره منفی گواهینامه اینترنتی راهور ۱۲۰ از طریق سایت و اپلیکیشن است. پیشنهاد ما استفاده از روش‌های آنلاین به‌جای روش‌های آفلاین شامل پیامک و تلفن است؛ چون، امکان مشاهده جزئیات را برای شما فراهم می‌کند.

مزایای استعلام نمره منفی گواهینامه قبضینو

مهم‌ترین مزایای استعلام خلافی گواهینامه به صورت آنلاین از قبضینو برای شما این است که با یک سامانه به تمام خدمات استعلام و پرداخت مورد نیاز خود در طی روز، ماه و سال دسترسی دارید؛ بنابراین، نیازی به استفاده از سامانه‌های متنوع برای خدمات مورد نیازتان ندارید. شما می‌توانید استعلام آنلاین ریز خلافی خودرو و نمره منفی گواهینامه را به‌صورت همزمان از قبضینو بگیرید. در ادامه، سایر مزیت‌های روش آنلاین مشاهده نمره منفی گواهینامه قبضینو را آورده‌ایم:

چگونه نمره منفی گواهینامه ثبت می‌شود؟

دو روش برای ثبت نمره منفی گواهینامه از سوی سازمان راهنمایی و رانندگی وجود دارد:

در حقیقت، اگر پلیس راهنمایی و رانندگی بتواند متخلف را متوقف کند، نمره منفی را بر روی گواهینامه‌ی راننده خودرو ثبت می‌کند؛ اما، اگر پلیس راهنمایی و رانندگی نتواند متخلف را متوقف کند، نمره منفی را بر روی گواهینامه‌ی مالک خودرو ثبت می‌کند. در نتیجه، نمره منفی از طریق استعلام نمره منفی پلاک خودرو نمایش داده می‌شود؛ یعنی، مالک خودرو باید شماره گواهینامه خود را استعلام بگیرد.

چگونه به نمره منفی گواهینامه اعتراض کنیم؟

اگر به جریمه نمره منفی گواهینامه خود اعتراض دارید، باید به واحد اجرائیات تخلفات مراجعه کنید سپس شکایت خود را ثبت کنید. قبل از مراجعه، بهتر است مدارک مهم زیر را آماده کنید تا طی مراحل آن به مشکل برنخورید.

نکته: اگر شما راننده‌ی ماشین نبوده‌اید؛ اما، امتیاز منفی گواهینامه برایتان ثبت شده است، می‌توانید برای پاک کردن آن همراه با راننده‌ی ماشین حین تخلف به اجرائیات تخلفات بروید تا نمره منفی را انتقال دهید.

آیا نمره منفی گواهینامه سابق بر روی گواهینامه المثنی انتقال می‌یابد؟

بله، نمره منفی گواهینامه بر روی شماره گواهینامه شما ثبت می‌شود؛ بنابراین، اگر گواهینامه شما مفقود یا دزدیده شود، هنگامی که گواهینامه المثنی دریافت کنید، نمره منفی بر روی آن لحاظ می‌شود. شما می‌توانید با شماره گواهینامه نسبت به پیگیری و دریافت سوابق نمره منفی از قبضینو اقدام کنید.

اسلاید شماره 0
اسلاید شماره 1
اسلاید شماره 2

نمره منفی گواهینامه چگونه پاک می‌شود؟ جدول نمره منفی ۱۴۰۲

نمره منفی گواهینامه چگونه پاک می‌شود؟ جدول نمره منفی ۱۴۰۲

نمره منفی گواهینامه چگونه پاک می‌شود؟ جدول نمره منفی ۱۴۰۲

تابه‌حال شده بدون توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی، با سرعت از کوچه پس کوچه‌های شهر بگذرید اما به ناگاه اس ام اس نمره منفی گواهینامه را دریافت کنید. احتمالا اولین سوالی که به ذهن‌تان می‌رسد در مورد پاک شدن نمره منفی گواهینامه است. اینکه چطور می‌توانم نمره منفی گواهینامه را پاک کنم؟ یا از کجا بدانم چند نمره منفی برای گواهینامه من ثبت شده است؟ اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوالات هستید کافیست این مقاله از وبلاگ قبضینو را دنبال کنید و اطلاعات کاملی در مورد نحوه پاک شدن نمره منفی گواهینامه، اعتراض به نمره منفی و استعلام نمره منفی گواهینامه بدست آورید.

مطالعه مطلب

راهنمای تمدید گواهینامه رانندگی؛ تجربه یک رانندگی بدون جریمه

راهنمای تمدید گواهینامه رانندگی؛ تجربه یک رانندگی بدون جریمه

راهنمای تمدید گواهینامه رانندگی؛ تجربه یک رانندگی بدون جریمه

اعتبار گواهینامه‌های رانندگی در حالت عادی ۱۰ ساله است. اگر همین روزها اعتبار گواهینامه‌تان به پایان می‌رسد، بهتر است تمدید گواهینامه رانندگی را پشت گوش نیندازید. در غیر این صورت باید در انتظار جریمه‌های بالا باشید. تمدید گواهینامه رانندگی به اندازه دریافت آن دوندگی‌ زیادی ندارد، ولی معمولا بعد از گذشت ۱۵ تا ۳۰ روز به دستتان می‌رسد.

مطالعه مطلب

اعتراض به جرایم رانندگی – آدرس مرکز اجرائیات پلیس برای اعتراض به خلافی

اعتراض به جرایم رانندگی – آدرس مرکز اجرائیات پلیس برای اعتراض به خلافی

اعتراض به جرایم رانندگی – آدرس مرکز اجرائیات پلیس برای اعتراض به خلافی

خلافی خودرو در واقع همان جریمه رانندگی است که رانندگان درصورت بی‌توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی جریمه می‌شوند. اما دیدید گاهی‌ اوقات قبض خلافی برای شما صادر می‌شود، درصورتی‌که شما از آن منطقه عبور نکرده اید یا حتی به نظرتان مبلغ خلافی بیش‌ازحد بالا است؟ در این حالت تنها می‌توانید به صورت حضوری به مراکز اجرائیات راهور مراجعه و اعتراضتان را ثبت کنید تا طی مدت زمان مشخص به درخواستتان رسیدگی و نتیجه از سوی این سازمان اعلام شود.

مطالعه مطلب

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
ثبت دیدگاه

سوالات متداول

خیر؛ اطلاعات مورد نیاز برای استعلام نمره منفی گواهینامه با اینترنت شامل شماره گواهینامه، کد ملی و شماره موبایل متعلق به کد ملی است. هر کدام از اطلاعات مورد نیاز ناقص باشد، امکان استعلام از بین می‌رود.
بله؛ شماره موبایل باید به‌نام کد ملی باشد؛ وگرنه، دیدن نمره منفی گواهینامه رانندگی آنلاین امکان‌پذیر نخواهد بود. اگر شماره موبایل به‌نام کد ملی نیست، باید نسبت به خرید خط جدید به‌نام کد ملی اقدام کنید تا بتوانید استعلام نمره منفی گواهینامه به صورت آنلاین را انجام دهید.
بله؛ شما تنها درصورتی می‌توانید به نتیجه‌ی استعلام نمره منفی گواهینامه با کد ملی دسترسی داشته باشید که مبلغ ۵۲۰۰ تومان پرداخت کنید؛ البته، این هزینه از سوی راهور تعیین شده است بنابراین قبضینو هیچ‌گونه دخل و تصرفی در تعیین این هزینه ندارد. در نتیجه، روشی برای استعلام نمره منفی رایگان وجود ندارد.
رانندگانی که در مرحله اول ۳۰ امتیاز منفی گواهینامه را کسب کنند، گواهینامه‌شان به‌مدت ۳ ماه باطل می‌شود. اگر با ۲۵ امتیاز منفی گواهینامه به مرحله دوم برسند، گواهینامه‌شان ۶ ماه باطل می‌شود. اگر با ۲۰ نمره منفی به مرحله‌ی سوم برسند، گواهینامه‌شان به مدت یک‌ سال باطل می‌شود.
اگر راننده متخلف به دست پلیس راهنمایی و رانندگی متوقف شود، امتیاز منفی برای گواهینامه‌ی او در نظر گرفته می‌شود؛ اما، اگر راننده متخلف در صحنه حضور نداشته باشد یا تخلفات رانندگی از سوی دوربین‌های هوشمند شناسایی شده باشند، جریمه و امتیاز منفی برای گواهینامه‌ی صاحب پلاک ثبت می‌شود. نکته‌ی مهم این است که شما می‌توانید با مراجعه به مراکز رسیدگی به تخلفات رانندگی امتیاز منفی را از پلاک خودرو به راننده متخلف انتقال دهید.
قوانین و مقررات
کد تایید را وارد کنید.
120 ثانیه تا دریافت مجدد کد تایید
سوابق استعلام
در حال اجرا در حال اجرا در حال دریافت نتیجه هستیم.
از همراهی شما سپاسگزاریم.
قبضینو
کاربر مهمان
ورود | ثبت‌نام

نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API
کیف پول (خدمات پلیس و تسویه آنی) مدیریت دستگاه‌های فعال پیگیری قبوض قبض کاغذی پشتیبانی وبلاگ درباره ما
درآمدزایی از قبضینو اطلاع‌رسانی صدور قبوض
اطلاعات حساب کاربری