استعلام نمره منفی گواهینامه

شماره موبایل باید متعلق به کد ملی وارد شده باشد.
استعلام نمره منفی گواهینامه

استعلام نمره منفی گواهینامه

استعلام نمره منفی گواهینامه از جمله خدمات جدیدی است که در سامانه قبضینو در اختیار کاربران عزیز قرار گرفته است. با استفاده از این سرویس به سایت و اپلیکیشن‌های دیگر نیازی نخواهید داشت و می‌توانید نتیجه استعلام نمره منفی را تنها با داشتن کد ملی، شماره موبایل و شماره گواهینامه مشاهده کنید.

استعلام نمره منفی گواهینامه

برای استعلام نمره منفی گواهینامه در سایت یا اپلیکیشن قبضینو کافی است اطلاعاتی مانند شماره تماس، کد ملی و شماره گواهینامه را وارد کنید و سپس روی گزینه استعلام کلیک کنید تا به راحتی جزئیات مربوط به نمره منفی گواهینامه را مشاهده کنید.

مشاهده جزئیات نمره منفی گواهینامه رانندگی

با وارد کردن شماره تماس، کد ملی و شماره گواهینامه در سرویس استعلام نمره منفی قبضینو می‌توانید جزئیاتی مانند نمره منفی، شناسه قانون نمره منفی و فعال بودن گواهینامه را مشاهده کنید.

ذخیره سوابق استعلام و نام‌گذاری اطلاعات

کلیه سوابق مربوط به استعلام نمره منفی گواهینامه در بخش سوابق استعلام خدمات پلیس سایت یا اپلیکیشن قبضینو ذخیره می‌شوند. شما می‌توانید وضعیت استعلام خود را در هر زمان در بخش سوابق مشاهده کنید. البته اگر می‌خواهید به‌روزترین نتیجه استعلام را مشاهده کنید باید اطلاعات خود را مجددا برای استعلام وارد کنید.

سوالات متداول

قبضینو چه جزئیاتی از استعلام نمره منفی گواهینامه را به کاربران نمایش می‌دهد؟
با برنامه استعلام نمره منفی گواهینامه رانندگی می‌توانید به جزئیاتی مانند نمره منفی، شناسه قانون نمره منفی و فعال بودن گواهینامه دسترسی پیدا کنید.
برای استعلام نمره منفی گواهینامه در قبضینو به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟
برای استعلام نمره منفی با کد ملی در قبضینو به شماره موبایل، شماره گواهینامه و کد ملی خود نیاز دارید.
با چند نمره منفی گواهینامه باطل می‌شود؟
رانندگانی که در مرحله اول ۳۰ امتیاز منفی کسب کنند، گواهینامه‌شان به مدت ۳ ماه توقیف می‌شود. اگر با نمره منفی ۲۵ امتیاز به مرحله دوم برسند، گواهینامه‌شان ۶ ماه و در‌صورتی‌که راننده پس از مرحله اول و دوم، مرتکب جریمه شود و ۲۰ نمره منفی بگیرد، گواهینامه‌اش به مدت یک‌ سال باطل خواهد شد.
نمره منفی گواهینامه چه زمانی پاک می‌شود؟
اگر به مدت ۶ ماه از زمان ارتکاب به آخرین تخلف منتهی به امتیاز منفی گذشته باشد (در مرحله نخست ۲۹ امتیاز منفی و ۲۴ امتیاز منفی مرحله دوم) و همچنین به مدت یک سال مرتکب هیچ یک از تخلفات رانندگی نشوید و امتیاز منفی‌تان در این یک سال کمتر از ۲۰ بوده باشد نمره منفی شما حذف خواهد شد و تخلف بعدی به عنوان نخستین تخلف محسوب می‌شود.
آیا برای استفاده از سرویس استعلام نمره منفی گواهینامه باید هزینه‌ای پرداخت کنیم؟
بله؛ شما تنها در صورتی می‌توانید نتیجه استعلام نمره منفی گواهینامه را با جزئیات مشاهده کنید که مبلغ ۵۲۰۰ تومان پرداخت کنید. البته این هزینه از سوی پلیس تعیین شده و قبضینو هیچ‌گونه دخل و تصرفی در تعیین این مبلغ ندارد.
جریمه نمره منفی به چه کسی تعلق می‌گیرد؟
اگر راننده متخلف توسط پلیس متوقف شود، امتیاز منفی برای گواهینامه او در نظر گرفته می‌شود. اما اگر راننده در صحنه حضور نداشته باشد یا تخلفات رانندگی از سوی دوربین‌های هوشمند شناسایی شده باشند، جریمه و نمره منفی برای صاحب پلاک یا در واقع مالک خودرو ثبت می‌شود. البته شما می‌توانید با مراجعه به مراکز رسیدگی به تخلفات رانندگی امتیاز منفی را از پلاک خودرو به راننده متخلف انتقال دهید.

سرویس‌های قبضینو

اخبار و مقالات مرتبط

پاک شدن نمره منفی گواهینامه (حذف نمره منفی) + جدول نمره منفی 1401

تابه‌حال شده بدون توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی، با سرعت از کوچه پس کوچه‌های شهر بگذرید اما به ناگاه اس ام اس نمره منفی گواهینامه را دریافت کنید. احتمالا اولین سوالی که به ذهن‌تان می‌رسد در مورد پاک شدن نمره منفی گواهینامه است. اینکه چطور می‌توانم نمره منفی گواهینامه را پاک کنم؟

راهنمای تمدید گواهینامه رانندگی؛ تجربه یک رانندگی بدون جریمه

اعتبار گواهینامه‌های رانندگی در حالت عادی ۱۰ ساله است. اگر همین روزها اعتبار گواهینامه‌تان به پایان می‌رسد، بهتر است تمدید گواهینامه رانندگی را پشت گوش نیندازید. در غیر این صورت باید در انتظار جریمه‌های بالا باشید. تمدید گواهینامه رانندگی به اندازه دریافت آن دوندگی‌ زیادی ندارد، ولی معمولا بعد از گذشت ۱۵ تا ۳۰ روز به دستتان می‌رسد.

اعتراض به جرایم رانندگی – آدرس مرکز اجرائیات پلیس برای اعتراض به خلافی

خلافی خودرو در واقع همان جریمه رانندگی است که رانندگان درصورت بی‌توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی جریمه می‌شوند. اما دیدید گاهی‌ اوقات قبض خلافی برای شما صادر می‌شود، درصورتی‌که شما از آن منطقه عبور نکرده اید یا حتی به نظرتان مبلغ خلافی بیش‌ازحد بالا است؟

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
شماره موبایل به درستی وارد نشده است.
دیدگاه وارد نشده است.

دانلود قبضینو

اپلیکیشن قبضینو يک نرم‌افزار بسيار کاربردی و رايگان است که با استفاده از آن امکان پرداخت همه قبوض به روشی متفاوت و آسانتر از هميشه بدون نیاز به قبض کاغذی و شناسه پرداخت در اختيار شماست. سوابق استعلام و پرداختی برای همیشه در قبضینو قابل دسترس است قبضینو شما را از صدور قبض‌های جدید مطلع خواهد کرد.

یکی از این خدمات کاربردی قبضینو که به تازگی در اختیار تمام کاربران قرار گرفته، استعلام امتیاز منفی گواهینامه است. درصورتی ‌که رانندگان، قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نکنند، مرتکب جریمه و کسب امتیاز منفی از سمت پلیس راهور می‌‌شوند. برای مشاهده امتیاز منفی گواهینامه رانندگی خود در سرویس استعلام نمره منفی گواهینامه قبضینو نیاز به کد ملی، شماره موبایل و شماره گواهینامه دارید.

نمره منفی گواهینامه چیست؟

جریمه نمره منفی گواهینامه یکی از جریمه‌‌های رانندگی است. اگر نسبت به قوانین راهنمایی و رانندگی بی‌توجه باشید، جریمه خواهید شد. این جریمه در قالب امتیاز منفی از سمت سیستم راهنمایی و رانندگی برای شما ثبت می‌شود. هم‌چنین این امتیاز منفی با پرداخت مبلغ جریمه حذف نخواهد شد.

روش‌های استعلام نمره منفی گواهینامه با جزئیات

استعلام نمره منفی گواهینامه با کد ملی

برای استعلام نیاز است نرم‌افزار استعلام نمره منفی گواهینامه قبضینو را باز کنید. سپس با وارد کردن کد ملی، شماره موبایل و شماره گواهینامه خود می‌توانید جزئیات نمره منفی گواهینامه را به صورت کامل مشاهده کنید.

استعلام نمره منفی گواهینامه با پیامک

برای مشاهده نتیجه استعلام نمره منفی گواهینامه از طریق پیامک نیاز است شماره گواهینامه خود را با اعداد انگلیسی به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید تا از امتیاز منفی خود مطلع شوید.

استعلام نمره منفی گواهینامه به صورت آنلاین

راهور ۱۲۰ استعلام نمره منفی گواهینامه با اینترنت را در اختیار کاربران قرار داده است. برای استعلام نمره منفی به صورت آنلاین نیاز است به سایت پلیس راهور به نشانی rahvar120.ir مراجعه کنید. برای مشاهده استعلام نمره منفی در راهور ۱۲۰ تنها نیاز به وارد کردن شماره گواهینامه خود دارید. به‌علاوه می‌توانید از امکانات دیگر این سامانه مانند استعلام خلافی خودرو و موتورسیکلت نیز استفاده کنید.

استعلام نمره منفی گواهینامه قبضینو

استعلام نمره منفی گواهینامه از طریق کد ملی یکی از روش‌های دیگر استعلام است. برای مشاهده آخرین نمره منفی گواهینامه خود در سایت قبضینو نیاز به وارد کردن اطلاعاتی مانند کد ملی، شماره تماس و گواهینامه خود داری

استعلام نمره منفی گواهینامه با برنامه پلیس من

اپلیکیشن پلیس من امکانات زیادی در اختیار رانندگان قرار می‌دهد. برای استفاده از برنامه استعلام نمره منفی گواهینامه با اپلیکیشن پلیس من بایستی مبلغ ۵۲۰۰ تومان را پرداخت کنید.

استعلام نمره منفی گواهینامه از تلفن ثابت

از طریق تلفن ثابت یا گوشی همراه خود با شماره ۸۸۲۸۸۸۸ با کد ۰۲۱ تماس بگیرید تا از میزان نمره منفی گواهینامه خود مطلع شوید.

نمره منفی گواهینامه برای کدام تخلفات رانندگی در نظر گرفته شده است؟

بعد از مشاهده استعلام نمره منفی گواهینامه رانندگی، باید بدانید که نمره منفی برای کدام یک از تخلفات رانندگی ثبت می‌شود. در ادامه به برخی از موارد مهم اشاره می‌کنیم. هم‌چنین شما می‌توانید برای مشاهده جدول نمره منفی گواهینامه به وبلاگ قبضینو سر بزنید.

نکته: نمره منفی برای راننده و جریمه برای پلاک خودرو ثبت می‌شود.

اعتراض به نمره منفی گواهینامه

اگر به جریمه نمره منفی گواهینامه خود اعتراض دارید، باید به واحد اجرائیات تخلفات مراجعه کنید و شکایت خود را ثبت کنید. قبل از مراجعه، بهتر است مدارک مهم زیر را آماده کنید.

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

ویرایش جزئیات
تاییدیه
در حال انتقال ...
در حال جست‌و‌جو برای جزئیات
لطفا تا دریافت پاسخ استعلام، از سمت سرویس‌دهنده، صبوری کنید.
متاسفانه امکان دریافت و نمایش جزئیات قبض شما فراهم نشد، لطفا پس از سپری شدن چند لحظه مجددا تلاش نمایید
میزان اعتبار شما در قبضینو برای استعلام 0 ریال

قوانین و مقررات

.......... ................
راهنما