استعلام و پرداخت قبض گاز

استعلام با شماره اشتراک و بدون نیاز به قبض کاغذی
شماره اشتراک معتبر نمی‌باشد. برای دریافت شماره اشتراک می‌توانید از یکی از قبض‌های سابق خود استفاده نمایید.
پرداخت با شناسه قبض و شناسه پرداخت
پرداخت قبض گاز
ویرایش
0% پیشرفت تا مشاهده قبض

برای ادامه فرآیند و تایید هویت پرداخت کننده قبض، لطفا با وارد کردن شماره موبایل خود رمز موقت جهت تایید هویت را دریافت نمایید
شماره وارد شده برای ذخیره سوابق پرداخت شما نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت!

searching searching

در حال جستجو و دریافت جزئیات قبض

جزئیات قبض
مبلغ قابل پرداخت
error

در صورت اطمینان از صحت شناسه های وارد شده و بروز خطا امکان پرداخت مستقیم با شناسه قبض و شناسه پرداخت از لینک زیر نیز برای شما فراهم شده است. پرداخت با شناسه قبض و شناسه پرداخت

پرداخت قبض گاز

با وارد کردن شماره اشتراک ۱۲ رقمی روی قبض خود می توانید اطلاعات قبض گاز خود را مشاهده کرده و در صورت تمایل اقدام به پرداخت قبض گاز نمایید. لازم به ذکر است برای برخی از استان های کشور شماره اشتراک قبض گاز کمتر از ۱۲ رقم می باشد که در این صورت کاربر باید به اندازه تعداد ارقامی که کم است از سمت چپ صفر به شماره اشتراک خود وارد نماید. برای مثال شماره اشتراک قبض گاز تهران ۱۲ رقمی است. تنها با استفاده از روش مذکور امکان استعلام قبض گاز وجود دارد و امکان دریافت قبض گاز از طریق شماره کنتور و یا کدپستی وجود ندارد.

online payment

استعلام قبض گاز با شناسه اشتراک

بدون نیاز به شناسه قبض و یا شناسه پرداخت و تنها با استفاده از شماره اشتراک قبض گاز امکان استعلام و مشاهده قبض وجود دارد.

online payment

نمایش جزئیات کامل قبض گاز

با حذف قبض کاغذی و ارایه قبوض الکترونیکی، جزئیات کامل قبض نظیر تاریخ قرائت، بهای مصرفی گاز، شماره کنتور و .. نمایش داده می شود.

online payment

آرشیو سوابق پرداخت

کلیه استعلام ها در پروفایل کاربری ذخیره می شود و امکان دسترسی به سوابق و اطلاعات مربوطه به قبض گاز در بخش سوابق وجود دارد.

روش های استعلام قبض گاز

پرداخت قبض گاز 

با استفاده از سامانه پرداخت قبض قبضینو میتوانید اطلاعات قبض گاز خود را مشاهده کنید. در قبضینو از دو روش میتوانید قبض گاز خود را پرداخت کنید.

پرداخت قبض گاز با شماره اشتراک 

با وارد کردن شماره اشتراک ۱۲ رقمی روی قبض خود می توانید اطلاعات قبض گاز خود را مشاهده کرده و در صورت تمایل اقدام به پرداخت قبض گاز نمایید. لازم به ذکر است برای برخی از استان های کشور شماره اشتراک قبض گاز کمتر از ۱۲ رقم می باشد که در این صورت کاربر باید به اندازه تعداد ارقامی که کم است از سمت چپ صفر به شماره اشتراک خود وارد نماید. برای مثال شماره اشتراک قبض گاز تهران ۱۲ رقمی است. متاسفانه شرکت گاز  هیج راهکار درستی برای دریافت قبض گاز از طریق شماره کانتور  و یا کد پستی ارایه نداده است.

پرداخت با شناسه قبض و شناسه پرداخت

روش دوم در مشاهده و استعلام قبض با شناسه پرداخت و شناسه قبض می باشد. برای استفاده از این بخش با انتخاب گزینه ” قبض کاغذی گاز ” و سپس وارد کردن شناسه قبض گاز و شناسه پرداخت قبض گاز، میزان کارکرد گاز شهری را در دوره مشخص استعلام و مشاهده کنید. برای پیگیری قبض گاز خود و یا پرداخت قبض گاز تاریخ گذشته نیز میتوانید از سامانه قبضینو استفاده نمایید. 

سایر روش های استعلام قبض گاز 

پرداخت گاز  با تلفن

شماره تلفن اداره گاز  ۲۰۰ می باشد و شهروندان با تماس از طریق تلفن ثابت و با داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت میتواند عملیات پرداخت را انجام دهند.

مشترکین گاز تهران

شهروندان تهرانی می توانند با اعلام شماره اشتراک گاز، به سامانه ۲۰۰۰۱۷۰۴ قبض الکترونیکی دریافت کنند به طوری که پس از ارسال این شماره مبلغ گاز بها، شماره اشتراک، کد شناسایی را دریافت خواهند کرد و می توانند از این طریق  صورتحساب قبض گاز خود را  مشاهده و پرداخت نمایند.

مشاهده قبض گاز آذربایجان شرقی

برای مشاهده صورتحساب قبض استان آذربایجان شرقی مشترکین علاوه بر استفاده از سامانه ۲۱۹۴ می توانند با ارسال شماره اشتراک خود به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۲۱۹۴ از آخرین صورتحساب و بدهی مصرف خود با جزئیات آگاه شوند.

راهنمای پرداخت اینترنتی قبض گاز استان ها

هم وطنان عزیز با مراجعه به سایت های استانی پرداخت شرکت گاز میتواند قبض گاز خود را به صورت آنی استعلام، دریافت و پرداخت کنند. برای نمونه آدرس اینترنتی شرکت گاز چند استان به شرح زیر است:‌ مشاهده قبض گاز اصفهان :‌http://www.nigc-isfahan.ir/Portal/Home   گاز مازندارن :‌ http://www.nigc-mazandaran.ir  گاز مشهد :‌ http://www.egas.ir/egas/default.aspx قبض گاز همدان :‌ http://www.nigc-hm.ir دریافت قبض گاز شیراز :‌ http://nigc-fars.ir/Portal/Home برای محاسبه قبض گاز و  چگونگی محاسبه گازبهای مشترکین خانگی گاز طبیعی میتوانید به آدرس http://billing.nigc.ir/gasPrice مراجعه فرماید. 

 

آموزش پرداخت

ghabzino faq

سوالات متداول

آیا امکان مشاهده جزئیات قبض گاز وجود داد؟

با نصب اپلیکیشن قبضینو می توانید از جزئیات کامل قبض قبض گاز ( مهلت پرداخت، زمان قرائت، مبلغ دوره، بدهی قبلی قبض گاز و ..) مطلع شوید.

چگونه اگر به هر دلیل قبض گم شود یا بدستمان نرسد باید از مبلغ مطلع شد؟

کافیست یکی از قبض های کاغذی دوره های قبل را داشته و یا شماره اشتراک گاز یا شناسه قبض را بدانید. اگر یکی از این اطلاعات را داشته باشید و فقط یک بار این اطلاعات را در قبضینو وارد کنید دیگر نیازی به اطلاعات جدید نخواهید بود و هر قبض جدیدی که برای شما صادر شود در قبضینو نمایش داده خواهد شد. اگر هیچ یک از اطلاعات اولیه را نداشته باشید به اداره گاز منطقه خود مراجعه و با ارائه کدپستی محل سکونت خود، شناسه اشتراک را دریافت کنید.

چطور باید اطمینان پیدا کرد که قبض گاز پرداخت شده برای شخص دیگری نباشد؟

برای راحتی کار اپلیکیشن قبضینو رو نصب کنید و منتظر پیامک نباشید. تنها با یک بار واردکردن اطلاعات قبض تمامی مشخصات قبض شما در قبضینو ثبت خواهد شد و از ماه های بعد قبضینو به طور اتوماتیک قبض های جدید را برای شما نمایش خواهد داد و امکان پرداخت قبض را نیز خواهید داشت. در صورت تغییر مکان هم کافی است اطلاعات قبض مکان جدید را یک بار وارد کنید و مکان قبلی را حذف کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله حذف قبوض کاغذی قبضینو را مطالعه کنید.

اگر به هر دلیلی قبض گاز دو بار پرداخت شود چه باید کرد؟

شهروندان محترم ضمن تاکید بر مطابقت هزینه پرداختی قبض مورد نظر و هزینه تراکنش خود، در صورت پرداخت اشتباهی هر یک از قبوض آب، برق و گاز، با در دست داشتن مدارک پرداخت به سازمان مربوطه مراجعه کنید.

اخبار و مقالات مرتبط

دانلود قبضینو

اپلیکیشن قبضینو يک نرم‌افزار بسيار کاربردي و رايگان است که با استفاده از آن امکان پرداخت همه قبوض به روشي متفاوت و آسانتر از هميشه بدون نیاز به قبض کاغذی و شناسه پرداخت در اختيار شماست. سوابق استعلام و پرداختی برای همیشه در قبضینو قابل دسترس است قبضینو شما را از صدور قبض های جدید مطلع خواهد کرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.

پست الکترونیک وارد نشده است.

متن دیدگاه یا پیام وارد نشده است

۲۳۸۸ ۲۸۴۲ ۰۲۱

دیدگاه کاربرانخداحافظی با قبوض کاغذی

پیام

در صورت نیاز به راهنمایی می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید

۰۲۱ ۲۸۴۲ ۲۳۸۸

توجه ! متاسفانه امکان استفاده از سایت قبضینو در این نسخه از مرورگر وجود ندارد، لطفا برای استفاده از قبضینو از سایر مرورگرهای مطرح استفاده نمایید.