مشاهده سوابق نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API پشتیبانی وبلاگ
دانلود اپلیکیشن سبد قبض
قبضینو

مشاهده و پرداخت قبض گاز

چگونه قبض گاز را پرداخت کنیم؟

شما می‌توانید تنها با وارد کردن شناسه قبض یا شماره اشتراک در قبضینو برای استعلام و پرداخت قبض گاز اقدام کنید. شما نیازی به هر دو اطلاعات برای مشاهده قبض گاز ندارید. در ضمن، اگر شناسه پرداخت را در کنار شناسه قبض دارید، می‌توانید از روش قبض کاغذی استفاده کنید.

استعلام و پرداخت قبض گاز
جزئیات
حذف اطلاعات
آیا از حذف اطلاعات آیتم انتخابی اطمینان دارید؟

استعلام و پرداخت قبض گاز

استعلام و پرداخت قبض گاز

استعلام و پرداخت قبض گاز

مشاهده قبض گاز، از روش‌های متنوع و متفاوت امکان‌پذیر است اما باید روشی را انتخاب کرد که علاوه‌بر مشاهده قبض، امکان پرداخت آن را نیز فراهم کرده باشد. قبضینو همان روشی است که امکان پرداخت قبض گاز همچنین امکان دسترسی به رسید پرداخت از بخش «مشاهده سوابق» را دارد. در ضمن، این سامانه ویژگی ذخیره‌سازی و نام‌گذاری اطلاعات را نیز فراهم کرده است تا برای هر استعلام، نیازی به وارد کردن دوباره اطلاعات نباشد.

پیدا کردن شناسه قبض یا شماره اشتراک قبض گاز

پیدا کردن شناسه قبض یا شماره اشتراک قبض گاز

پیدا کردن شناسه قبض یا شماره اشتراک قبض گاز

سه روش برای به دست آوردن شناسه قبض یا شماره اشتراک در راستای مشاهده قبض وجود دارد:

  • یک قبض کاغذی گاز را پیدا کنید، سپس، شناسه قبض یا شماره اشتراک را از روی آن بردارید.
  • «دریافت قبض پیامکی گاز» را فعال کنید تا شناسه قبض یا شماره اشتراک برای شما ارسال شود.
  • از طریق مراجعه به شعب اداره گاز برای دریافت اطلاعات موردنظر به کمک شماره سریال کنتور اقدام کنید.

زمان تسویه قبض گاز پرداخت‌شده با قبضینو

 زمان تسویه قبض گاز پرداخت‌شده با قبضینو

زمان تسویه قبض گاز پرداخت‌شده با قبضینو

زمان تسویه قبض گاز پرداخت‌شده با قبضینو آنی است. این سامانه مبلغ قبض گاز را بدون واسطه از حساب شما به حساب شرکت گاز واریز می‌کند؛ یعنی، مبلغ پرداختی را نزد خود نگه نمی‌دارد. این موضوع موجب شده است که تسویه آنی قبوض گاز از طریق قبضینو امکان‌پذیر باشد؛ البته، گاهی اختلالاتی در سامانه شرکت گاز وجود دارد که موجب تأخیر در حذف قبوض پرداخت‌شده می‌شود.

روش پیگیری قبض گاز پرداخت‌شده با قبضینو

روش پیگیری قبض گاز پرداخت‌شده با قبضینو

روش پیگیری قبض گاز پرداخت‌شده با قبضینو

پیگیری قبوض گاز پرداخت‌شده از قبضینو امکان‌پذیر است؛ کافیست، وارد بخش مشاهده سوابق در حساب کاربری شوید تا به قبوض پرداخت‌شده دسترسی داشته باشید. شما برای ورود به حساب کاربری تنها به شماره موبایل نیاز دارید. در ضمن، شما می‌توانید رسید پرداخت قبوض گاز را دانلود کنید؛ همچنین، اگر نیاز به پیگیری مشکلات پرداخت داشته باشید، می‌توانید با پشتیبانی قبضینو، تماس بگیرید.

ضرورت استعلام و پرداخت قبض گاز

ضرورت استعلام و پرداخت قبض گاز در جهت جلوگیری از قطع آن است. هنگامی که قبض گاز برای شما صادر می‌شود، مهلت مشخصی در جزئیات قبض برای استعلام و پرداخت آن مشخص شده است. اگر شما در مهلت معین استعلام و پرداخت قبوض گاز را انجام ندهید، دستور قطع صادر می‌شود؛ به‌خصوص، اگر مبلغ بدهی شما زیاد باشد.

مهلت پرداخت قبض گاز

مهلت پرداخت قبوض گاز برای هر شهر و هر منطقه متفاوت است؛ بنابراین، واجب است که شما به‌صورت منظم، استعلام بگیرید تا در صورت صدور قبض گاز برای پرداخت به‌موقع آن اقدام کنید. حواستان باشد که اگر مهلت پرداخت بگذرد، بدهی برای شما ثبت می‌شود که بر روی قبض دوره بعد می‌آید.

در ضمن، اگر مبلغ صورتحساب قبض گاز شما زیاد باشد، اخطار قطع صادر می‌شود. نکته‌ی حائز اهمیت این است که اخطار قطع به صورت قبض کاغذی ارسال می‌شود که حتما به دستتان برسد. اگر به اخطار توجه نکنید، مأمور گاز برای قطع گاز اقدام می‌کند.

روش‌های استعلام و پرداخت قبض گاز

روش‌های استعلام و پرداخت صورتحساب گاز شامل مشاهده قبض گاز از طریق سامانه قبضینو و از طریق سامانه شرکت گاز است. هر دو سامانه سایت و اپلیکیشن دارد اما تنها سامانه قبضینو است که علاوه‌بر خدمت قبض گاز، خدمات دیگری در حوزه قبوض، خودرو و موتور و … ارائه می‌دهد.

استعلام و پرداخت قبض گاز با سامانه قبضینو

قبضینو سامانه استعلام و پرداخت جامعی است که در اختیار شماست. این سامانه چندین سال است که به‌عنوان پیشگام در حوزه استعلام و پرداخت قبوض فعالیت می‌کند.

شما علاوه‌بر استعلام و پرداخت قبوض گاز، می‌توانید سایر قبوض را نیز تسویه کنید همچنین به سایر خدمات این سامانه دسترسی داشته باشید. دو روش برای دریافت قبض گاز در اختیار شما است:

مهم‌ترین تفاوت این سامانه با دیگر سامانه‌های پرداخت قبض این است که شما می‌توانید پیگیری پرداخت قبوض گاز خود را از بخش سوابق انجام دهید؛ حتی، دریافت و چاپ قبض گاز را انجام دهید. ما در ادامه دو روش تسویه صورتحساب قبض گاز در قبضینو را معرفی و بررسی کرده‌ایم.

استعلام قبض گاز با شماره اشتراک

شماره اشتراک گاز یک عدد ۶ تا ۱۳ رقمی است که بر روی قبوض گاز درج شده است. این عدد همواره ثابت است. اگر به شماره اشتراک دسترسی دارید، می‌توانید از خدمت پرداخت قبض گاز با شماره اشتراک استفاده کنید.

استعلام قبض گاز با شناسه قبض

شناسه قبض یک عدد ۶ تا ۱۳ رقمی است که بر روی قبوض گاز با عنوان شناسه قبض درج شده است. این عدد مانند عدد شماره اشتراک همواره ثابت است. اگر به شناسه قبض دسترسی دارید، می‌توانید پرداخت قبض گاز با شناسه قبض را انتخاب کنید.

استعلام و پرداخت قبض گاز از طریق سامانه شرکت گاز

شرکت گاز، دو روش استفاده از سایت و اپلیکیشن را برای استعلام و پرداخت قبض درنظرگرفته است. شما می‌توانید با ورود به سایت nigc.ir یا مراجعه به اپلیکیشن گاز من برای مشاهده قبض گاز تهران و سایر استان‌‌ها اقدام کنید؛ اما، تنها خدماتی که به آن دسترسی دارید، مرتبط با گاز است و به سایر خدمات استعلام و پرداخت قبوض دسترسی نخواهید داشت.

در ضمن، شما می‌توانید برای دریافت قبض گاز استان‌ها از سایت‌های رسمی آنها نیز استفاده کنید. در ادامه، آدرس سایت‌های رسمی قبض گاز برخی از استان‌ها آورده شده است:

نام شهرستان سامانه استعلام و پرداخت قبض گاز
قبض گاز تهران https://tehrangasco.ir
قبض گاز البرز https://www.nigc-alborz.ir
قبض گاز اصفهان https://www.nigc-isfahan.ir
قبض گاز مازندران http://www.nigc-mazandaran.ir
قبض گاز خراسان رضوی https://nigc-khrz.ir
قبض گاز همدان http://www.nigc-hm.ir
قبض گاز فارس https://nigc-fars.ir
قبض گاز یزد https://nigc-yazd.ir
قبض گاز زنجان https://www.nigc-zanjan.ir

چگونه پیامک قبض گاز را فعال کنیم؟

ثبت شماره تلفن برای فعال‌سازی و دریافت پیامک قبض گاز از ۳ روش امکان‌پذیر است. این ۳ روش عبارتند از:

نکته: شما برای آگاهی از زمان صدور قبوض گاز، در راستای جلوگیری از اتمام مهلت پرداخت، به فعال‌سازی پیامک قبض از طریق روش‌های مذکور نیاز دارید.

اسلاید شماره 0
اسلاید شماره 1
اسلاید شماره 2

مصرف گاز و مقایسه پرداخت قبض گاز در ایران، انگلستان و چین

مصرف گاز و مقایسه پرداخت قبض گاز در ایران، انگلستان و چین

مصرف گاز و مقایسه پرداخت قبض گاز در ایران، انگلستان و چین

در جهان شلوغ و پر مشغله امروز با گسترش استفاده از منابع انرژی و مصرف گاز و مصرف برق و … پرداخت قبوض یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از ماست. به خاطر سپردن شناسه پرداخت، شناسه قبض، مهلت پرداخت و … با این همه دغدغه فکری اصلا کار ساده ای نیست. این مشکلات چندین برابر خواهند شد چرا که شما فقط یک قبض نمی پردازید، قبض گاز، آب، برق، تلفن و … . چه دوست داشته باشید یا نه به هر حال باید پرداخت شوند.

مطالعه مطلب

پیگیری قبض و راهنمای پیگیری قبض پرداخت شده

پیگیری قبض و راهنمای پیگیری قبض پرداخت شده

پیگیری قبض و راهنمای پیگیری قبض پرداخت شده

در بسیاری از قبوض مانند قبض خلافی خودرو، قبض برق و قبض گاز و … پس از پرداخت قبض، میزان بدهی به شرکت مربوط صفر نمی شود به عبارتی قبض پرداخت شده در سیستم با تاخیر ثبت می شود و شما هر چند قبوض خودر را پرداخت کرده اید ولی همچنان شما را به عنوان بدهکار در نظر می گیرد. در این پست از وبلاگ پرداخت قبضینو روش های پیگیری قبوض پرداخت شده به همراه پرداخت دو باره و تکراری قبض را بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

مطالعه مطلب

ثبت و حذف پیامک قبض آب، گاز، برق و تلفن ثابت

ثبت و حذف پیامک قبض آب، گاز، برق و تلفن ثابت

ثبت و حذف پیامک قبض آب، گاز، برق و تلفن ثابت

چاپ و صدور قبوض کاغذی باعث قطع درختان و مصرف زیاد کاغذ شده بود تا اینکه در سال ۹۸ قبوض کاغذی به صورت کامل حذف شدند و قبض الکترونیکی جایگزین این روش شد. این اتفاق مزیت بزرگی برای افراد داشت و باعث شد تا بتوانند در هر جا و مکانی قبض برق، آب، گاز و تلفن ثابت را مشاهده کنند و نسبت به پرداخت آن اقدام کنند. اما اگر جز کسانی هستید که قصد حذف پیامک قبوض را دارید، در این مطلب از وبلاگ قبضینو همراه ما باشید تا در خصوص نحوه فعال‌سازی، غیر فعال‌سازی و حذف پیامک قبض صحبت کنیم. هم‌چنین به شما آموزش دهیم که چطور شماره موبایل خودتان را ویرایش کنید یا نسبت به تغییر شماره تلفن جدید اقدام کنید.

مطالعه مطلب

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
مازندرانی

سوابق قبض های پرداخت شده کجاست نمیتوانم پیدا کنم.

پشتیبانی قبضینو

سلام و وقت بخیر
برای دریافت سوابق پرداخت از طریق سایت می‌توانید به صفحه «مشاهده سوابق» مراجعه کنید. در اپلیکیشن قبضینو نیز از نوار پایین صفحه با انتخاب گزینه دوم از سمت راست، می‌توانید به سوابق پرداخت خود دسترسی داشته باشید.
تندرست و سبز باشید

موسوی

سلام وقتتون بخیر چگونه شماره کارکرد کنتور گاز را خودمان در سامانه ثبت کنیم و قبض دریافت کنیم

پشتیبانی قبضینو

درود بر شما
برای خوداظهاری کنتور گاز می‌توانید ارقام سیاهی که در کنتور هستند را یاد داشته کرده و بعد از وارد کردن شماره اشتراک از طریق سامانه تلفنی یا سامانه گاز استان این ارقام ثبت کنید تا میزان مصرف محاسبه شود.
پاینده باشید.

حسام

سلام شماره کنتور کدوم عدد روی کنتور هس؟

پشتیبانی قبضینو

درود بر شما دوست عزیز
شماره کنتور گاز یک شماره هشت رقمی است که روی خود کنتور گاز نوشته شده است و بسته به نوع کنتور شما، جای آن متفاوت است. برای راهنمایی دقیق‌تر می‌توانید مقاله «طریقه دریافت قبض گاز از طریق شماره کنتور گاز» را مطالعه کرده یا با پشتیبانی اداره گاز منطقه خود تماس بگیرید.
تندرست باشید

نقیب هاشمی

باسلام. خود اظهاری رقم کنتور برای زمانی که مامور شرکت گاز نیامده یا آمده و ما خانه نبودیم چگونه است ؟

پشتیبانی قبضینو

سلام بر شما
درصورتی‌که ساکن تهران هستید می‌توانید از روش‌های زیر اقدام کنید:
– حرف انگلیسی D را به همراه شماره اشتراک 12 رقمی * رقم‌های مشکی کنتور به 20001701 ارسال کنید.
– با شماره 1594 تماس بگیرید و دکمه شماره 2 را فشار دهید.
درصورت سکونت در سایر استان‌ها لطفا به سایت اداره گاز استان مراجعه کرده و اطلاعات مربوط به خوداظهاری را در قسمت مربوطه ثبت کنید.
سبز و مانا باشید.

مریم قربانی نژاد

سلاماز طریق شماره سریال چطور می‌توان قبض رو پرداخت کرد؟ منزل نوسازه و شناسه قبض و شناسه پرداخت ندارم

پشتیبانی قبضینو

سلام وقت بخیر
شما می‌توانید با ارسال شماره کنتور پیامک قبض گازتان را دریافت کنید. برای این کار کافیست شماره کنتور*1 به سرشماره 1000194 ارسال کنید.
پایدار باشید و سبز.

یوسف پور

قبض گاز را پرداخت کردم ولی بعد از پرداخت متوجه شدم قبض کس دیگری را پرداخت کردم چه باید بکنم

پشتیبانی قبضینو

سلام بر شما
باید به‌صورت حضوری به اداره گاز منطقه مراجعه کرده و با ارائه کد پیگیری پرداخت مشکل پیش‌آمده را برطرف کنید.
پیروز و برقرار باشید.

فرزین

سلام و احترام سوابق پرداختهای قبلی قبوض گاز از چه طریق قابل مشاهده و دریافت است؟ باتشکر

پشتیبانی قبضینو

سلام دوست عزیز
شما می‌توانید با مراجعه به قسمت مشاهده سوابق از جزئیات تمام تراکنش‌هایی که در قبضینو انجام داده‌اید، مطلع شوید.
پیروز باشید.

اقای زارعی

سلام مستاجرم وقبض برام نمیاد وپیامک هم فعال نیست چیکارکنم پیامکم فعال بشه

پشتیبانی قبضینو

سلام بر شما
لطفا شماره اشتراک خود را به‌صورت شماره اشتراک *1 به شماره 1000194 پیامک کنید. شماره اشتراک 8 رقم سمت راست شماره کنتور است.
پایدار و سربلند باشید.

نصرالله حفیظی

سلام ما دو ماه پیش ۲ بار یک فیش پرداختی گاز را پرداخت کردیم..اما در فیش دی ماه و این فیش بهمن اون مبلغ اضافی را کم نکردن..باید حضوری برویم برای این ماوتفاوت؟یا میتونم تلفنی تماس بگیرم

پشتیبانی قبضینو

سلام بر شما
مبلغ اضافی باید به‌عنوان بستانکار درنظر گرفته شده و از قب جدید کسر شود، برای پیگیری بهتر است ‌به‌صورت حضوری به اداره گاز منطقه مراجعه کنید و در صورت برطرف نشدن مشکل می‌توانید به اداره گاز مرکزی استان مراجعه کنید.
سبز و برقرار باشید.

سیدزهراموسوی

چطوری باید قبض گاز رو بگیرم ب گوشیم اومده بود پاک شده

پشتیبانی قبضینو

سلام بر شما
برای دریافت شناسه قبض باید شماره کنتور گاز را به سرشماره 1000194 ارسال کنید، سپس شناسه دریافتی را در این سرویس وارد کرده و اطلاعات قبض خود را دریافت کنید.
سبز و سربلند باشید.

مهری

سلام من قبض کاز قبلی روالبته دیرتر پرداخت کردم ولی مبلغ بدهکاری درقبض جدبد امده چه کار باید بکنم

پشتیبانی قبضینو

درود بر شما
می‌توانید مبلغ قبض این دوره را پرداخت نکنید تا بدهی پرداختی از قبض دوره بعد کسر شود یا قبض این دوره را پرداخت کنید و مبلغ اضافی در قبض دوره بعد به‌عنوان بستانکار ثبت شود یا به‌صورت حضوری به اداره گاز منطقه مراجعه کنید و با ارائه کد پیگیری، قبض اصلاحی دریافت کنید.
پایدار باشید و سبز.

نجفی

نیاز به ردیت قبض ماه های گذشته هستیم چجوری ؟

پشتیبانی قبضینو

سلام دوست گرامی
درصورتی‌که پرداخت‌هایتان را از قبضینو انجام داده باشید، برای مشاهده جزئیات قبوض پرداختی ماه‌های قبل می‌توانید به بخش مشاهده سوابق قبضینو مراجعه کرده و اطلاعات موردنظرتان را دریافت کنید.
سلامت و سبز باشید.

بایض شهبازی

سلام.اکثرا ما خونه نیستیم چطوره کار کرد کنتور را تلفنی بفرستم با تشکر

پشتیبانی قبضینو

سلام وقت بخیر
برای اطلاع از امکان خوداظهاری لطفا به‌صورت حضوری به اداره مخابرات منطقه خود مراجعه کنید.
سبر و سربلند باشید.

رضا تفکری

هیچ قبض کاغذی و شناسه ایی نداریم جز شماره بدنه کنتور راهی وجود ندارد از طریق سامانه متاسفانه

پشتیبانی قبضینو

درود بر شما
شما می‌توانید شماره بدنه کنتور گاز را به‌صورت شماره کنتور*1 به شماره 1000194 ارسال کرده و شناسه قبض را دریافت کنید. با درج شناسه دریافتی در سرویس پرداخت قبض قبضینو،‌ تکمیل مراحل پرداخت برای شما امکان‌پذیر می‌شود.
سبز و پاینده باشید.

هدایتی

چرا با گذشت چندروز از پرداخت قبض گاز هنوز تو سامانه شرکت گاز بدهی من تسویه نشده

پشتیبانی قبضینو

سلام دوست عزیز
ممکن است پرداختی که انجام داده‌اید بعد از صدور قبض جدید در سامانه صورت گرفته باشد. راه حلی که دارید این است که قبض این دوره را پرداخت نکنید و منتظر بمانید تا قبض جدید صادر شود، قبض این دوره را پرداخت کنید تا بدهی موجود در قبض به‌عنوان بستانکار در قبض دوره بعد ثبت شود و از مبلغ قبض کم شود یا با کد پیگیری پرداخت به‌صورت حضوری به اداره گاز مراجعه کنید و قبض اصلاحی خود را بگیرید.
مانا باشید.

علی قربانی

سلام واسه من پیام نمیاد قبض نمیاد از کجا باید ثبت کنم به نامم که قبض بیاد یا پیام بیاد۰

پشتیبانی قبضینو

سلام وقت بخیر
برای این کار باید شماره کنتور گاز را به‌صورت شماره کنتور*1 به سرشماره 1000194 ارسال کنید.
سلامت باشید.

پروانه حسینی

قبض گازالمثنی میخوام

پشتیبانی قبضینو

سلام وقت بخیر
برای دریافت قبض المثنی باید به اداره گاز منطقه خود مراجعه کنید.
سبز و ماندگار باشید.

زینت بهرامی

چرا قبض گاز مصرفی دی ماه صادر ویا پیامک نشده است

پشتیبانی قبضینو

سلام دوست گرامی
این موضوع مربوط به اداره گاز منطقه است. برای دریافت قبض گاز پیامکی، لطفا شماره کنتور*1 را به 1000194 ارسال کنید.
سبز و امیدوار باشید.

زینت زهرامی

سلام چرا قبض گاز مصرفی دی ماه صادر نشده است یا پیامک نشده است

ابراهیمی

سلام شماره کنتور به علت آفتاب سوختگی قابل رؤیت نیست اطلاع رسانی شده ولی کسی پاسخ گو نیست

پشتیبانی قبضینو

سلام بر شما
برای پیگیری لطفا با پشتیبانی اداره گاز استان تماس بگیرید.
برقرار باشید.

سید عباس حسینی

سلام.شماره اشتراک رو ندارم.چطوری میتونم پیداش کنم.ممنون

پشتیبانی قبضینو

سلام وقت بخیر
اگر برای پرداخت قبض گاز به شماره اشتراک یاز دارید، می‌توانید پرداخت خود را از طریق انتخاب گزینه شناسه پرداخت انجام دهید. برای دریافت شناسه قبض گاز هم باید شماره کنتور*1 را به سرشماره 1000194 ارسال کنید. کد اشتراک در قبوض قبلی درج شده است اگر به قبوض قبلی دسترسی ندارید باید به سایت شرکت ملی گاز ایران مراجعه کنید. اطلاعات خواسته‌شده را وارد کرده و کد اشتراک را دریافت کنید. دقت کنید که برای این کار نیاز به شماره سریال کنتور گاز دارید که ۸ رقم از سمت راست بر روی بارکد کنتور نوشته شده است.
برقرار باشید.

م.ب

عرض سلام و احترام. الان چهار روز ) دو روز کاری( است قبض گاز را از طزیق قبضیتو پرداخت کرده ام . در قبضیتو بدهی صفر نشان می دهد ولی از طریق اداره گاز استعلام می کنم همچنان بدهکارم. لطفا راهنمایی بفرمایید . ( اداره گاز به این که سامانه خودش مشکل دارد متاسفانه کاری ندارد اگر بدهکار باشید پلمب می کند )

پشتیبانی قبضینو

سلام وقت بخیر
شما می‌توانید به اداره گاز منطقه مراجعه کرده و قبض اصلاحی دریافت کنید. همچنین برای راهنمایی بیشتر می‌توانید با پشتیبانی قبضینو تماس بگیرید.
پایدار باشید.

ثبت دیدگاه

سوالات متداول

شماره سریال کنتور گاز همان ۸ رقم هک‌شده در بالا یا پایین بارکد کنتور گاز است. این شماره برای دریافت شناسه قبض گاز یا شماره اشتراک گاز از طریق مراجعه به شعب اداره گاز به‌کار می‌آید.
شما می‌توانید با مراجعه حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک با شماره سریال کنتور، ارسال پیامک با الگوی «1*شماره اشتراک» به سرشماره‌ 1000194 یا مراجعه به نشانی اینترنتی شرکت گاز my.nigc.ir با شماره اشتراک، قبض خود را پیامکی کنید.
بله؛ گاز پس از تسویه بدهی وصل می‌شود؛ البته، قطع و وصل گاز به‌صورت دستی از طریق مأمور گاز انجام می‌شود. تسویه قبض گاز از قبضینو در لحظه انجام می‌شود؛ اما، فرآیند ثبت و ارسال مأمور گاز برای رفع قطعی حدود ۲۴ تا ۷۲ ساعت طول می‌کشد.
پاک شدن بدهی قبض گاز مشروط به این است که در مهلت پرداخت مشخص شده تسویه انجام شود. اگر مهلت پرداخت قبض گاز گذشته باشد، بدهی بر روی قبض دوره بعدی نشان داده می‌شود؛ اما، این موضوع به دلیل به‌روزنبودن سیستم شرکت گاز است که به‌صورت خودکار حل می‌شود.
خیر؛ استعلام و پرداخت قبض گاز با شماره کنتور امکان‌پذیر نیست؛ اما، شما می‌توانید با شماره کنتور برای دریافت شناسه قبض و شماره اشتراک از طریق مراجعه حضوری به شعب شرکت گاز اقدام کنید؛ همچنین، اگر نیاز به دریافت قبض گاز از طریق پیامک داشته باشید، می‌توانید با مراجعه حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک با در دست داشتن شماره کنتور نسبت به ثبت شماره موبایل اقدام کنید. در نتیجه، استعلام قبض گاز با شماره اشتراک کنتور به صورت مستقیم امکان‌پذیر نیست.
خیر؛ دریافت شناسه قبض گاز از روی کنتور امکان‌پذیر نیست. تنها اطلاعات موجود بر روی کنتور، شماره سریال کنتور است. شما می‌توانید از طریق مراجعه به شعب اداره گاز و ارائه شماره سریال کنتور، شناسه قبض گاز را به‌دست آورید.
شما می‌توانید از سایر روش‌های دریافت شناسه قبض گاز استفاده کنید تا بدون نیاز به قبض کاغذی برای مشاهده قبض گاز اقدام کنید. راحت‌ترین روش، فعال‌سازی قبض پیامکی گاز است؛ کافی است، از طریق مراجعه به نشانی اینترنتی شرکت گاز nigc.ir یا از طریق ارسال پیامک به سرشماره‌ی 1000194 اقدام کنید. شما باید شماره اشتراک را داشته باشید تا از این روش‌ها به شناسه قبض گاز دست پیدا کنید؛ وگرنه، تنها از طریق مراجعه حضوری به دفتر خدمات الکترونیک می‌توانید شناسه قبض را با شماره سریال کنتور به دست آورید.
گر نیاز به دریافت شماره اشتراک گاز از طریق شماره بدنه کنتور دارید، باید به شعب اداره گاز مراجعه کنید. شما باید برای دریافت شماره اشتراک قبض گاز با کد ملی، سند مالکیت یا اجاره‌نامه و … اقدام کنید تا مالکیت مقطعی یا دائمی خود را بر روی خط گاز اثبات کنید.
در حال اجرا در حال اجرا در حال دریافت نتیجه هستیم.
از همراهی شما سپاسگزاریم.
قبضینو
کاربر مهمان
ورود | ثبت‌نام

نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API
کیف پول خدمات پلیس مدیریت دستگاه‌های فعال پیگیری قبوض قبض کاغذی پشتیبانی وبلاگ درباره ما
درآمدزایی از قبضینو اطلاع‌رسانی صدور قبوض
اطلاعات حساب کاربری