پیگیری قبض و راهنمای پیگیری قبض پرداخت شده

امیر مرادنژاد
پیگیری قبض و راهنمای پیگیری قبض پرداخت شده
فهرست مطالب

در بسیاری از قبوض مانند قبض خلافی خودرو، قبض برق و قبض گاز و … پس از پرداخت قبض، میزان بدهی به شرکت مربوط صفر نمی شود به عبارتی قبض پرداخت شده در سیستم با تاخیر ثبت می شود و شما هر چند قبوض خودر را پرداخت کرده اید ولی همچنان شما را به عنوان بدهکار در نظر می گیرد. در این پست از وبلاگ پرداخت قبضینو روش های پیگیری قبوض پرداخت شده به همراه پرداخت دو باره و تکراری قبض  را بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

پیگیری پرداخت قبض

پرداخت قبض با قبضینو

اگر از سامانه پرداخت قبض قبضینو، قبض خود را پرداخت نمایید میتواند از بخش پیگیری سوابق قبضینو،‌ وضعیت قبض خود را مشاهده کنید. کافی است به آدرس https://ghabzino.com/history  مراجعه کنید و پس از ورود به سامانه پرداخت قبضینو، قبض مودر نظر خود را پیگیری کنید.

پرداخت قبض با سایر سامانه های پرداخت اینترنتی

اگر برای پرداخت قبض از سایر روش های پرداخت به جز پرداخت قبضینو استفاده کرده اید، پیگیری قبض بستگی به سامانه پرداخت قبض مورد استفاده می باشد. معمولا اکثر سامانه ها امکان پیگیری قبض پرداخت شده رو ندارند. ولی به صورت موردی میتواند از شرکت های اریه دهنده خدمات مثل وبسایت شرکت برق و وبسایت شرکت گاز و …این گونه قبض ها پیگیری کرد. در ادمه آدرس مربوط به هر کدام را شرکت ها را ذکر خواهیم کرد.  حتما به مهلت پرداخت قبضی که پرداخت می کنید دقت فرماید.

پیگیری قبض برق تهران

برای پیگیری قبض برق میتوانید به وب سایت اداره برق با عنوان سیستم رویت اطلاعات مشترکین برق به آدرسhttps://www.tbtb.ir/index.jsp?fkeyid=&siteid=1&pageid=646مراجعه فرماید. در وبسایت شرکت برق  از بخش” رویت اطلاعات صورت حساب مشترکین خاص”  مربوط به کاربران ویژه اداره برق می باشد و بخش “رویت اطلاعات صورت حساب کلیه مشترکین” برای مشترکین عمومی در نظر گرفته شده است که با وارد کردن شناسه قبض یا رمز یارانه و یا شماره پرونده اقدام به استعلام و پیگیری قبض برق نمایند. متاسفانه این سایت فقط برای شهر تهران امکان پیگیری را دارد.

پیگیری قبض پرداخت شده و قبض برق

پیگیری قبض گاز

مشترکین گاز شهری میتوانند برای پیگیری قبض گاز شهری به وب سایت شرکت گاز به آدرس اینترنتی http://www.nigc.ir/Portal/Home/ مراجعه نمایند.  با وارد کردن شناسه اشتراک قبض گاز خود میتوانید قبض خود را پیگیری و استعلام کنید.

پیگیری قبض پرداخت شده تلفن ثابت

با مراجعه به سایت پرتال مخابرات ایران به آدرس https://www.tci.ir میتواند اقدام به استعلام و پیگیری قبض تلفن ثابت و مشاهده قبض میان دوره ای تلفن کنید.

مشترکین تلفن ثابت تهران میتوانند به سایت خدمات اینترنتی تلفن ثابت استان تهران به آدرس  https://eservice.tct.ir/eCare/view/mainpage مراجعه نمایند.

در صورت پرداخت قبض تلفن ثابت از ۱۸ ۱۸ نیازی به پیگیری آن نیست. زیرا مقدار بدهی به صورت آنلاین پاک میشود.

از مزایای سامانه پرداخت قبض ۱۸۱۸  این است که پس از پرداخت کمتر از دو دقیقه تلفن وصل می‌شود در حالی که از راه‌های دیگر باید ۴۸ ساعت بگذرد و اگر در این مدت مشکل قطعی رفع نشد باید حضوری به مخابرات مراجعه کنند.

پیگیری قبض تلفن ثابت ۱۸۱۸

پیگیری قبض پرداخت شده بانک ملی

به منظور ارائه خدمات نوین بانکداری الکترونیک و کاهش مراجعات حضوری و انجام خدمات بانکداری الکترونیک سامانه درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملی ایران راه اندازی گردید. اگر از طریق سامانه پرداخت قبض بانک ملی قبض خود را پرداخت کرده باشید میتواند به آدرس پیگیری قبض ملی به نشانی https://bmi.ir/fa/ghobooz.aspx مراجعه فرماید.

پیگیری قبض جریمه پرداخت شده

قبض جریمه و خلافی  حداقل پس از ۷۲ ساعت اعمال میشود. یعنی تا ۷۲ ساعت پس از پرداخت قبض، مقدار مبلغ جریمه پاک میشود.
اگر از سامانه پرداخت قبض جریمه قبضینو استفاده کرده اید میتواند از همین سامانه قبض خلافی خودرا پیگیری نماید ولی در غیر این صورت امکان استعلام و پیگیری قبض خلافی وجود نداد و ممکن است حتی کاربر یک قبض جریمه را به اشتباه دو بار پرداخت نماید. لذا در پرداخت جرایم رانندگی دقت نماید که قبلا آن قبض را خودتان پرداخت نکرده باشید.
هرگز از راه های غیر قانونی که با تبلیغات افراد سود جو همراه است، اقدام به پاک کردن جریمه خلافی خود نمایید. این روش ها به سادگی قابل پیگیری است و در صورت اثبات جرم قضایی دارد.  خلافی خودرو 
قبض پرداختی و پیگیری
 
 
 
 

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.

پست الکترونیک وارد نشده است.

متن دیدگاه یا پیام وارد نشده است

۲۳۸۸ ۲۸۴۲ ۰۲۱

دیدگاه کاربران

پست های محبوبخداحافظی با قبوض کاغذی

پیام

در صورت نیاز به راهنمایی می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید

۰۲۱ ۲۸۴۲ ۲۳۸۸

توجه ! متاسفانه امکان استفاده از سایت قبضینو در این نسخه از مرورگر وجود ندارد، لطفا برای استفاده از قبضینو از سایر مرورگرهای مطرح استفاده نمایید.