مشاهده سوابق نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API پشتیبانی وبلاگ
دانلود اپلیکیشن سبد قبض
قبضینو

پیگیری کارت خودرو و سند ماشین

__
ایران

چگونه پیگیری کارت خودرو و سند خودرو را انجام دهیم؟

اگر به‌تازگی ماشین خریده‌اید، حتماً به‌دنبال روشی برای پیگیری کارت خودرو و سند خودرو هستید. قبضینو امکان پیگیری کارت خودرو با کد ملی را فراهم کرده است. برای این کار کافی است، شماره پلاک، کد ملی و شماره موبایل متعلق به کد ملی را وارد کنید تا وضعیت به‌روز صدور و ارسال مدارک خودرو را مشاهده کنید.

پیگیری کارت خودرو با کد ملی
جزئیات
حذف اطلاعات
آیا از حذف اطلاعات آیتم انتخابی اطمینان دارید؟

پیگیری کارت خودرو با قبضینو

 پیگیری کارت خودرو با قبضینو

پیگیری کارت خودرو با قبضینو

اگر می‌خواهید پیگیری مدارک خودرو را با سامانه قبضینو انجام دهید، خوب است که ویژگی‌های آن را بشناسید. شما می‌توانید اطلاعات مورد نیاز برای استعلام مدارک خودرو را ذخیره و نام‌گذاری کنید تا هر دفعه نیاز به وارد کردن آنها نداشته باشید. در ضمن، شما می‌توانید پیگیری مدارک ماشین از پست را نیز از طریق قبضینو انجام دهید.

زمان صدور و ارسال کارت خودرو

زمان صدور و ارسال کارت خودرو

زمان صدور و ارسال کارت خودرو

زمان صدور و ارسال کارت خودرو حداقل ۱۰ روز کاری پس از تعویض پلاک است؛ اما ممکن است گاهی بیشتر طول بکشد. در حقیقت، شاید زمان صدور و ارسال کارت ماشین شما از ۱۰ روز کاری تا چند ماه طول بکشد. این موضوع بسیار آزاردهنده است؛ بنابراین، پیگیری کارت ماشین با پلاک برای آرامش‌خاطرتان از وضعیت صدور و ارسال کارت خودرو اهمیت زیادی دارد.

زمان صدور و ارسال سند یا برگ سبز خودرو

زمان صدور و ارسال سند یا برگ سبز خودرو

زمان صدور و ارسال سند یا برگ سبز خودرو

زمان دریافت سند خودروی دست دوم: سند خودروهای دست دوم، در محل تعویض پلاک صادر می‌شود.

زمان دریافت سند خودروی صفر: سند خودروهای صفر، یک هفته تا یک ماه پس از تعویض پلاک برای مالک با پست ارسال می‌شود.

زمان دریافت سند المثنی خودرو: سند المثنی خودرو مانند سند خودروهای صفر یک هفته تا یک ماه پس از ثبت درخواست در مراکز پلیس +۱۰ با پست ارسال می‌شود.

ضرورت استعلام مدارک خودرو

 ضرورت استعلام مدارک خودرو

ضرورت استعلام مدارک خودرو

کارت خودرو و سند خودرو حاوی اطلاعات مهمی مانند مشخصات خودرو و مشخصات مالک خودرو است. این اطلاعات برای شما در موقعیت‌های متفاوت اهمیت بسیار زیادی دارد؛ مثلاً، شما برای دریافت کارت سوخت، گرفتن معاینه فنی، اقدام به تعویض پلاک و… به کارت خودرو یا سند خودرو نیاز دارید؛ بنابراین، رهگیری کارت ماشین و برگ سبز به علت مشخص نبودن زمان دقیق آن مهم است.

روش‌های پیگیری مدارک خودرو

روش‌های پیگیری کارت خودرو و پیگیری شناسنامه خودرو یا برگ سبز خودرو مشترک‌اند. ما در ادامه روش‌های استعلام وضعیت آنها را آورده‌ایم:

بهترین روش از میان روش‌های پیگیری کارت خودرو با کد ملی، روشی است که همزمان وضعیت صدور و ارسال کارت خودرو را نمایش دهد؛ همچنین، ویژگی‌های دیگری مانند ساده بودن و سریع بودن به همراه به‌روز بودن جزئیات را داشته باشد. قبضینو تمام ویژگی‌های مذکور را به‌عنوان سامانه پیگیری کارت خودرو با شماره پلاک داراست.

چرا رهگیری کارت خودرو با شماره پلاک را از قبضینو انجام دهیم؟

قبضینو به عنوان بهترین سامانه پیگیری کارت خودرو و برگ سبز شناخته می‌شود. حتماً می‌پرسید چرا؟ ما در ادامه به برخی از ویژگی‌های خدمت پیگیری کارت ماشین با کد ملی از این سامانه اشاره می‌کنیم:

تاخیر در صدور و ارسال مدارک خودرو

یکی از انگیزه‌های مهم برای استعلام کارت ماشین و برگ سبز خودرو، زمانی ایجاد می‌شود که تاخیر در صدور و ارسال آنها پیش می‌آید. هنگامی که شما منتظر رسیدن کارت خودرو هستید تا رانندگی را آغاز کنید، ممکن است ماه‌ها با تاخیر در صدور و ارسال آنها مواجه شوید؛ بنابراین، باید پیگیری کارت ماشین بعد از تعویض پلاک و پیگیری سند ماشین بعد از تعویض پلاک را انجام دهید.

علل تاخیر در صدور و ارسال مدارک خودرو چیست؟

گاهی تاخیری در صدور و ارسال مدارک خودرو رخ می‌دهد و ممکن است مدارک شما دیرتر به دستتان برسد. این تاخیر معمولا به ۲ دلیل اتفاق می‌افتد:

مشکل در زمان صدور مدارک: اطلاعات خودرو یا مالک خودرو ناقص است؛ بنابراین، صدور کارت خودرو و سند خودرو امکان‌پذیر نیست.

مشکل در زمان ارسال مدارک: اطلاعات محل سکونت مالک خودرو ناقص و اشتباه است یا خود مالک خودرو در محل تحویل مدارک حضور ندارد؛ بنابراین، ارسال کارت خودرو و سند خودرو امکان‌پذیر نیست.

برگشت خوردن مدارک خودرو

گاهی پیش می‌آید که کارت خودرو صادر و ارسال شده است؛ اما، به دستتان نرسیده است. این حالت، برگشت خوردن مدارک خودرو نام دارد و زمانی رخ می‌دهد که مشکلی در زمان ارسال مدارک خودرو ایجاد شده باشد.

مأمور پست، هنگام ارسال مدارک خودرو، ۳ مرتبه به آدرس سر می‌زند. اگر بسته به مالک مدارک خودرو تحویل داده نشود، ۳ ماه در اداره پست منطقه نگهداری می‌شود. در نهایت، کارت خودرو به پلیس ناجی برگشت داده می‌شود. پس از این مرحله، اگر شما بخواهید مدارک خودرو را تحویل بگیرید، باید درخواست مجدد ثبت کنید؛ سپس، مراحل پیگیری کارت ماشین از پست را انجام دهید.

پیگیری کارت خودروی برگشتی از طریق اپلیکیشن قبضینو

شما می‌توانید از طریق سامانه قبضینو وضعیت ارسال کارت خودرو و برگ سبز خودرو را مشاهده کنید تا زمانی که مأمور پست برای تحویل بسته می‌آید، با مشکل برگشت خوردن کارت خودرو و برگ سبز خودرو مواجه نشوید.

اگر وضعیت کارت خودرو یا برگ سبز خودرو در حالت ارسال شده است، می‌توانید با کلیک بر روی گزینه «پیگیری کارت ماشین از پست» وضعیت دقیق آن را در اداره‌ی پست پیگیری کنید. در حقیقت، قبضینو قابلیت رهگیری کارت خودرو با کد ملی و قابلیت رهگیری کارت ماشین با شماره پلاک را به همراه برگ سبز خودرو فراهم کرده است.

اسلاید شماره 0
اسلاید شماره 1
اسلاید شماره 2

چگونه صدور و ارسال کارت خودرو را پیگیری کنیم؟

چگونه صدور و ارسال کارت خودرو را پیگیری کنیم؟

چگونه صدور و ارسال کارت خودرو را پیگیری کنیم؟

هنگامی که خودرویی را خریداری می‌کنید، یک مدرک مهم با عنوان کارت خودرو برای آن صادر می‌شود که باید منتظر ارسالش بمانید؛ اما، باید تا چه زمانی صبر کنید؟ معمولاً، صدور و ارسال کارت ماشین از چند روز تا چند ماه طول می‌کشد که زمان مشخصی ندارد؛ بنابراین، ممکن است کلافه شوید. در این مطلب به معرفی روش های پیگیری کارت خودرو خواهیم پرداخت که شما را از بی‌اطلاعی نجات می‌دهد؛ بنابراین، همراه ما باشید.

مطالعه مطلب

مدارک خودرو : از کارت خودرو تا سند خودرو (برگ سبز خودرو)

مدارک خودرو : از کارت خودرو تا سند خودرو (برگ سبز خودرو)

مدارک خودرو : از کارت خودرو تا سند خودرو (برگ سبز خودرو)

گاهی اوقات این سوال پیش می‌آید که آیا امکان خرید و فروش خودرو بدون مدارک خودرو وجود دارد؟ روزانه میلیون‌ها نفر در اینترنت عبارت پرتکرار خرید و فروش خودرو بدون مدارک ماشین را جستجو می‌کنند. این بدان معنا است که یا اطلاعات رانندگان در این زمینه کم است یا هنوز بعد از گذشت چندین سال هیچ جواب شفاف و روشنی در بستر اینترنت وجود ندارد.

مطالعه مطلب

همه چیز درباره برگ سبز خودرو و روش‌های پیگیری آن

همه چیز درباره برگ سبز خودرو و روش‌های پیگیری آن

همه چیز درباره برگ سبز خودرو و روش‌های پیگیری آن

اگر خودرویی خرید و فروش کرده باشید، احتمالاً درباره‌ی اهمیت برگ سبز خودرو آگاه هستید. برگ سبز خودرو همان سند مالکیت آن است که اهمیت فراوانی دارد؛ اما، گاهی تحویل آن به مالک با تأخیر همراه است که موجب نگرانی می‌شود؛ اما، چاره چیست؟ ایجاد امکان پیگیری چاره‌ی کار است؛ چون، وضعیت سند مالکیت را از زمان صدور تا ارسال مشخص می‌کند. در ادامه، با روش های پیگیری برگ سبز خودرو آشنا خواهیم شد؛ بنابراین، همراه ما باشید.

مطالعه مطلب

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
ثبت دیدگاه

سوالات متداول

خیر؛ برای استعلام سند خودرو با کد ملی و استعلام کارت خودرو با کد ملی لازم است که علاوه‌بر کد ملی، شماره موبایل متعلق به مالک خودرو را نیز داشته باشید.
بله؛ شما می‌توانید وضعیت ارسال مدارک خودرو را در کنار وضعیت صدور آن مشاهده کنید. برای این کار کافی است پس از استعلام، گزینه 'پیگیری از پست' را انتخاب کنید.
بله؛ برای مشاهده نتیجه‌ی پیگیری مدارک ماشین لازم است مبلغ ۵۲۰۰ تومان را پرداخت کنید. این هزینه از سمت پلیس دریافت می‌شود و قبضینو هیچ‌گونه دخل و تصرفی در تعیین این مبلغ و استفاده از آن ندارد.
شما می‌توانید پس از مشاهده نتیجه پیگیری مدارک خودرو، با انتخاب گزینه پیگیری از پست از دقیق‌ترین وضعیت مدارک برگشتی مطلع شوید.
مراحل دریافت مدارک خودرو المثنی اندازه‌ی دریافت مدارک خودرو صفر طول می‌کشد؛ یعنی، شما باید بین یک هفته تا یک ماه پس از درخواست، منتظر دریافت آن بمانید. با پیگیری مدارک خودرو شامل پیگیری کارت ماشین صفر یا المثنی و پیگیری سند ماشین صفر یا المثنی می‌توانید از وضعیت دقیق صدور و ارسال آن مطلع شوید.
قوانین و مقررات
کد تایید را وارد کنید.
120 ثانیه تا دریافت مجدد کد تایید
سوابق استعلام
در حال اجرا در حال اجرا در حال دریافت نتیجه هستیم.
از همراهی شما سپاسگزاریم.
پیگیری از پست
قبضینو
کاربر مهمان
ورود | ثبت‌نام

نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API
کیف پول (خدمات پلیس و تسویه آنی) مدیریت دستگاه‌های فعال پیگیری قبوض قبض کاغذی پشتیبانی وبلاگ درباره ما
درآمدزایی از قبضینو اطلاع‌رسانی صدور قبوض
اطلاعات حساب کاربری