رهگیری کارت خودرو و سند خودرو از پست

ایران
پلاک را از سمت چپ وارد نمایید.
رهگیری کارت خودرو و سند خودرو از پست

امکانات و ویژگی‌های سرویس کارت سند مالکیت خودرو

قبضینو امکان استعلام کارت و سند مالکیت خودرو را در اختیار تمام مالکان خودرو قرار داده تا بتوانید از آخرین وضعیت صدور و ارسال کارت و سند خودرو خود مطلع شوند. برای استفاده از این امکان باید شماره تلفن همراه، کد ملی و شماره پلاک مالک اصلی خودرو را وارد کنید تا جزئیات کامل این سرویس شامل: بارکد پستی کارت خودرو، وضعیت سند، تاریخ چاپ کارت، وضعیت کارت خودرو و تاریخ چاپ سند برای شما نمایش داده شود.

پیگیری کارت خودرو و سند مالکیت خودرو با شماره پلاک

به راحتی و با وارد کردن شماره پلاک، کد ملی و شماره موبایل مالک خودرو در سامانه قبضینو نتیجه استعلام کارت و سند مالکیت خودرو را همراه با جزئیات مشاهده کنید.

پیگیری کارت خودرو و سند خودرو با جزئیات

شما می‌توانید جزئیات کامل مانند بارکد پستی کارت خودرو، وضعیت سند، تاریخ چاپ کارت، وضعیت کارت خودرو و تاریخ چاپ سند را بعد از استعلام کارت و سند مالکیت خودرو خود مشاهده کنید.

امکان ذخیره نتایج استعلام کارت و سند خودرو

نتایج کلیه استعلام‌های انجام شده در این سرویس در بخش سوابق خدمات پلیس ذخیره می‌شوند و به راحتی می‌توانید به استعلام‌های قبلی خود به صورت رایگان دسترسی داشته باشید.

سوالات متداول

آیا برای استعلام کارت و سند مالکیت خودرو، شماره پلاک و کد ملی باید متعلق به مالک اصلی خودرو باشد؟
بله؛ در غیر این صورت نمی‌توانید نتیجه استعلام کارت و سند مالکیت خودرو را مشاهده کنید.
برای پیگیری کارت خودرو و سند مالکیت خودرو به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟
برای استعلام کارت و سند مالکیت خودرو نیاز است شماره پلاک، شماره تلفن همراه و کد ملی مالک اصلی خودرو را وارد کنید.
قبضینو چه جزئیاتی از استعلام سند کارت مالکیت خودرو را نمایش می‌دهد؟
با استفاده از سرویس سند مالکیت کارت خودرو در قبضینو می‌توانید نتیجه استعلام را همراه با جزئیاتی مانند بارکد پستی کارت خودرو، وضعیت سند، تاریخ چاپ کارت، وضعیت کارت خودرو و تاریخ چاپ سند مشاهده کنید.
آیا برای استفاده از سرویس استعلام کارت و سند مالکیت خودرو باید هزینه‌ای پرداخت کنیم؟
بله؛ برای مشاهده نتیجه استعلام کارت و سند مالکیت خودرو نیاز است مبلغ ۵۲۰۰ تومان را پرداخت کنید. این هزینه از سوی پلیس دریافت می‌شود و قبضینو هیچ‌گونه دخل و تصرفی در تعیین این مبلغ و استفاده از آن ندارد.
آیا امکان دسترسی به سوابق مربوط به پیگیری کارت خودرو و سند خودرو وجود دارد؟
بله؛ نتایج کلیه استعلام‌های انجام شده در این سرویس در بخش سوابق خدمات پلیس ذخیره می‌شوند و به راحتی می‌توانید به استعلام‌های قبلی خود به صورت رایگان دسترسی داشته باشید.

سرویس‌های قبضینو

اخبار و مقالات مرتبط

چگونه صدور و ارسال کارت خودرو را پیگیری کنیم؟

هنگامی که خودرویی را خریداری می‌کنید، یک مدرک مهم با نام کارت خودرو برای آن صادر می‌شود که باید منتظر ارسالش بمانید؛ اما، باید تا چه زمانی صبر کنید؟ معمولاً، صدور و ارسال کارت ماشین از چند روز تا چند ماه طول می‌کشد که زمان مشخصی ندارد؛ بنابراین، ممکن است کلافه شوید. در این مطلب به معرفی روش های پیگیری کارت خودرو خواهیم پرداخت که شما را از بی‌اطلاعی نجات می‌دهد؛ بنابراین، همراه ما باشید.

مدارک خودرو : از کارت خودرو تا سند خودرو (برگ سبز خودرو)

گاهی اوقات این سوال پیش می‌آید که آیا امکان خرید و فروش خودرو بدون مدارک خودرو وجود دارد؟ روزانه میلیون‌ها نفر در اینترنت عبارت پرتکرار خرید و فروش خودرو بدون مدارک ماشین را جستجو می‌کنند. این بدان معنا است که یا اطلاعات رانندگان در این زمینه کم است یا هنوز بعد از گذشت چندین سال هیچ جواب شفاف و روشنی در بستر اینترنت وجود ندارد.

همه چیز درباره برگ سبز خودرو و روش‌های پیگیری آن

اگر خودرویی خرید و فروش کرده باشید، احتمالاً درباره‌ی اهمیت برگ سبز خودرو آگاه هستید. برگ سبز خودرو همان سند مالکیت آن است که اهمیت فراوانی دارد؛ اما، گاهی تحویل آن به مالک با تأخیر همراه است که موجب نگرانی می‌شود؛ اما، چاره چیست؟ ایجاد امکان پیگیری چاره‌ی کار است؛ چون، وضعیت سند مالکیت را از زمان صدور تا ارسال مشخص می‌کند.

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
شماره موبایل به درستی وارد نشده است.
دیدگاه وارد نشده است.

دانلود قبضینو

اپلیکیشن قبضینو يک نرم‌افزار بسيار کاربردی و رايگان است که با استفاده از آن امکان پرداخت همه قبوض به روشی متفاوت و آسانتر از هميشه بدون نیاز به قبض کاغذی و شناسه پرداخت در اختيار شماست. سوابق استعلام و پرداختی برای همیشه در قبضینو قابل دسترس است قبضینو شما را از صدور قبض‌های جدید مطلع خواهد کرد.

بعد از خرید خودروی دست دوم نیاز است استعلام کارت و سند مالکیت خودرو را انجام دهید تا متوجه شوید که خودرو به نام شما است یا خیر! سامانه قبضینو برای راحتی کاربران خود امکان جدیدی را اضافه کرده است که شما می‌توانید با داشتن شماره پلاک، کد ملی و شماره تلفن همراه مالک خودرو نسبت به پیگیری کارت و سند مالکیت خودرو اقدام کنید.

کارت خودرو چیست؟

کارت ماشین برای احراز هویت خودرو و مالک آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و هنگام استفاده از خودرو خود باید کارت خودرو را نیز به همراه داشته باشید.

این کارت شامل تمام اطلاعات و مشخصات اصلی خودرو است:

زمانی که تخلفی از سمت راننده انجام می‌شود، مامور پلیس راهنمایی و رانندگی نیز درخواست ارائه این کارت را از شما دارد. درصورتی‌که خودرو توقیف و به پارکینگ فرستاده شود، برای ترخیص نیز خودرو ارائه کارت ماشین الزامی ‌است.

تاخیر در صدور کارت خودرو

یکی از مهم‌ترین و پرتکرارترین مشکلات مالکین خودروها تاخیر در صدور کارت ماشین است. معمولا کارت خودرو با تاخیری چند ماه به دست صاحبان خودروها می‌رسد و همین امر استعلام یا پیگیری کارت خودرو را به یکی از پرتقاضاترین سرویس‌ها تبدیل کرده است.

روش‌های استعلام کارت و سند مالکیت خودرو

نحوه پیگیری کارت خودرو و سند مالکیت خودرو با قبضینو

قبضینو یکی از روش‌هایی است که می‌توانید به کمک آن متوجه شوید سند مالکیت خودرو به نام شما ثبت شده است یا خیر!

تا پیش از این تنها روش پیگیری سند مالکیت خودرو مراجعه به ارگان‌های دولتی بود، حالا می‌توانید جزئیات استعلام را در قبضینو مشاهده کنید. برای نمایش جزئیات استعلام نیز کافی است اطلاعاتی مانند شماره موبایل، کد ملی و شماره پلاک را وارد کنید.

توجه داشته باشید که شماره پلاک، شماره موبایل و کد ملی باید به نام یک شخص باشد وگرنه امکان استعلام وضعیت سند مالکیت خودرو وجود ندارد.

این روش هم برای پیگیری کارت ماشین صفر و هم برای پیگیری کارت ماشین دست دوم خریداری شده در دسترس است و به‌روزترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهد.

استعلام سند مالکیت خودرو با کد ملی

یکی از روش‌هایی که شما می‌توانید مطمئن شوید که سند مالکیت خودرو به نام شما زده شده، استعلام سند مالکیت با کد ملی است. برای پیگیری نیاز است به‌ صورت حضوری و با داشتن کارت ملی و مدارک شناسایی خودرو به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کنید.

اگر خودرو به نام شخص دیگری باشد، حضور او در دفترخانه برای استعلام ثبت سند مالکیت خودرو ضروری است. در غیر این صورت اطلاعاتی از سوی اداره ثبت در اختیار شما قرار داده نمی‌شود؛ مگر اینکه حکم قضایی در دست داشته باشید.

پیگیری کارت خودرو با کد ملی

علاوه بر استعلام سند خودرو، امکان استعلام کارت ماشین با کد ملی نیز از طریق سامانه قبضینو در اختیار شما قرار گرفته است و می‌توانید جزئیاتی مانند بارکد پستی کارت خودرو و ضعیت کارت خودرو را مشاهده کنید.

پیگیری کارت ماشین با پلاک

استعلام کارت خودرو با پلاک از جمله اولین نیازهای خریداران خودروهاست. بعد از فک پلاک و انتقال مالکیت خودرو، استعلام کارت خودرو انجام می‌شود. سامانه قبضینو با فراهم کردن این امکان، تجربه ساده‌ای از استعلام را برای شما به همراه دارد.

راهور 120 استعلام کارت ماشین

پیگیری کارت خودرو از طریق سایت rahvar120 نیز یکی از روش‌های استعلام است. برای این کار کافیست به سایت پلیس راهور مراجعه کنید و گزینه رهگیری مرسولات سازمانی را از بین خدمات انتخاب کنید. سپس به صفحه پیگیری مرسولات پستی سازمانی منتقل می‌شوید و با وارد کردن پلاک خودرو خود می‌توانید استعلام را انجام دهید. کد مرسوله به شما نمایش داده می‌شود و با وارد کردن کد مرسوله در سایت Post.ir کارت خودرو خود را استعلام بگیرید.‌

پیگیری کارت ماشین از پست

اداره پست نیز امکان پیگیری کارت خودرو و دیگر مرسولات پستی را از طریق آدرس https://najatracking.post.ir/ فراهم کرده است. کافیست شماره پلاک خود را برای پیگیری کارت ماشین وارد کنید. کد مرسوله به شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید با وارد کردن کد مرسوله در سایت اداره پست می‌توانید وضعیت ارسال را پیگیری کنید.

پیگیری کارت ماشین از طریق کد دستوری USSD

استفاده از کد USSD نیز یکی دیگر از روش‌های پیگیری وضعیت کارت خودرو است. کد دستوری #110*، برای استفاده از خدمات غیرحضوری پلیس +10 در اختیار هموطنان قرار گرفته است. لازم به ذکر است که بسیاری از خدمات این سامانه در دست راه اندازی هستند و به زودی به صورت کامل در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت.

<3> پیگیری وضعیت صدور سند خودرو (پیگیری سند خودرو)

سامانه قبضینو با در نظر گرفتن این نیاز، امکان پیگیری صدور سند خودرو را نیز فراهم کرده است تا هم وضعیت صدور سند و هم تاریخ صدور سند را به راحتی مشاهده کنید.

پیگیری سند خودرو از سایت پست

اداره پست امکان پیگیری وضعیت ارسال سند یا شناسنامه خودرو را نیز از طریق سایت پیگیری مرسولات پستی فراهم کرده است. با مراجعه به سایت https://najatracking.post.ir/ و وارد کردن شماره پلاک خودرو خود می‌توانید استعلام را انجام دهید. البته این سرویس اغلب اوقات اطلاعاتی به کاربران ارائه نمی‌دهد.

استعلام اصالت سند مالکیت خودرو

برای استعلام سند مالکیت ماشین یا برگ سبز خودرو به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نشانی ssaa.ir مراجعه کنید. سپس فرایند زیر را دنبال کنید تا در‌نهایت بتوانید نتیجه استعلام را مشاهده کنید.

استعلام کارت و سند مالکیت خودرو با پلیس من

ناجا اپلیکیشن پلیس من را در اختیار تمام کاربران قرار داده، تا از این طریق، مراجعه حضوری مالکان خودرو به مراکز پلیس را به حداقل برساند و خدمت‌رسانی بهتری را در اختیار هموطنان قرار دهد. برای مشاهده استعلام کارت و سند مالکیت خودرو به شماره موبایل، شماره پلاک و کد ملی مالک خودرو نیاز دارید. سپس کافیست مطابق مراحل زیر عمل کنید:

استعلام سند مالکیت و کارت خودرو با کد VIN

به نظر می‌رسد بسیاری از افراد به دنبال این هستند که بتوانند به کمک VIN، استعلام سند مالکیت یا پیگیری کارت ماشین را انجام دهند. اما آیا امکان استعلام سند مالکیت با VIN وجود دارد؟ خیر؛ متاسفانه در حال حاضر امکان استعلام کارت و سند مالکیت خودرو با کد VIN وجود ندارد.

مرکز صدور کارت خودرو

برای صدور کارت خودرو قبل از هر چیز باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید و برای ثبت سند خودرو اقدام کنید تا در مرحله بعدی کارت خودرو برای شما صادر و ارسال شود.

کارت خودرو المثنی

حتی المقدور در حفظ و نگهداری کارت خودرو خود نهایت دقت را به خرج دهید تا درگیر مراحل اداری صدور کارت ماشین المثنی نشوید. در صورتی که کارت خودرو شما مفقود شده است باید به مراکز پلیس+10 مراجعه کنید و نسبت به درخواست صدور کارت جدید اقدام کنید.

برگشت خوردن کارت خودرو

اگر آدرس‌ پستی دقیق نباشد یا زمانی‌‌که مامور پست به آدرس مربوطه مراجعه می‌کند، شخصی برای دریافت مرسوله در محل حضور نداشته باشد کارت خودرو شما برگشت می‌خورد. شرکت پست 3 مرتبه مرسوله را به ‌همان آدرس ارسال می‌کند. اگر به هر دلیلی بسته بعد از سه بار ارسال هم توسط گیرنده دریافت نشود، کارت ماشین تا 3 ماه در اداره‌ پست نگه‌داری خواهد شد. در این مدت سه ماهه، مالک خودرو باید با مراجعه حضوری به مراکز اداره‌پست، نسبت به دریافت کارت ماشین اقدام کند. بعد از گذشت این سه ماه و عدم دریافت کارت خودرو، اداره پست دیگر پاسخگو نخواهد بود و مالک باید مراتب را از طریق پلیس ناجا و مراکز پلیس +10 پیگیری کند.

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

ویرایش جزئیات
تاییدیه
در حال انتقال ...
در حال جست‌و‌جو برای جزئیات
لطفا تا دریافت پاسخ استعلام، از سمت سرویس‌دهنده، صبوری کنید.
متاسفانه امکان دریافت و نمایش جزئیات قبض شما فراهم نشد، لطفا پس از سپری شدن چند لحظه مجددا تلاش نمایید
جزئیات بسته پستی
میزان اعتبار شما در قبضینو برای استعلام 0 ریال

قوانین و مقررات

.......... ................
راهنما