مشاهده سوابق نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API پشتیبانی وبلاگ
دانلود اپلیکیشن سبد قبض
قبضینو

پیگیری گذرنامه و پاسپورت

پیگیری گذرنامه با قبضینو

اگر برای صدور یا تمدید گذرنامه خود اقدام کرده‌اید و می‌خواهید از وضعیت آن مطلع شوید، باید کد ملی و شماره موبایل متعلق به کد ملی را در این بخش وارد کنید. شما می‌توانید جزئیاتی مانند وضعیت صدور و ارسال پیگیری گذرنامه را به همراه شماره پاسپورت و اعتبار پاسپورت در سامانه قبضینو مشاهده کنید.

 پیگیری گذرنامه با قبضینو
جزئیات
حذف اطلاعات
آیا از حذف اطلاعات آیتم انتخابی اطمینان دارید؟

استعلام پاسپورت

 پیگیری کارت خودرو با قبضینو

استعلام پاسپورت

تا چندی پیش، تنها روش پیگیری صدور گذرنامه از طریق مراجعه‌ی حضوری به دفاتر پیشخوان بود؛ اما، در حال حاضر، قبضینو کار شما را راحت کرده است. شما می‌توانید استعلام گذرنامه اینترنتی را از طریق قبضینو بارها و بارها، سریع و ساده، انجام دهید؛ کافیست، اطلاعات خود را یک بار ذخیره‌سازی و نام‌گذاری کنید. در ضمن، شما می‌توانید همیشه به نتیجه‌ی پیگیری پاسپورت خود از بخش سوابق سایت و اپلیکیشن قبضینو دسترسی داشته باشید.

چرا به پیگیری گذرنامه نیاز داریم؟

چرا به پیگیری گذرنامه نیاز داریم؟

چرا به پیگیری گذرنامه نیاز داریم؟

اگر برای دریافت گذرنامه از طریق دفاتر پیشخوان اقدام کرده‌اید، حتما چشم به راه آن هستید. در نتیجه، تحمل انتظار برای شما سخت است؛ بنابراین، باید از خدمت پیگیری گذرنامه با کد ملی قبضینو استفاده کنید تا از وضعیت صدور و ارسال پاسپورت مطلع شوید. شما هنگام خرید تور سفر خارج از کشور، ثبت‌نام آزمون آیلتس، دریافت ارز مسافرتی و … به پیگیری گذرنامه با کد ملی نیاز دارید.

گذرنامه چند روزه صادر می‌شود؟

گذرنامه چند روزه صادر می‌شود؟

گذرنامه چند روزه صادر می‌شود؟

معمولاً صدور و ارسال گذرنامه حدود ۵ تا ۷ روز کاری طول می‌کشد؛ اما، گاهی این زمان کمتر و حدود ۳ روز کاری یا بیشتر و حدود ۳۰ روز کاری می‌شود. اگر تحمل انتظار برای شما آزاردهنده است، می‌توانید با استفاده از سامانه رهگیری گذرنامه مثل قبضینو، سریع و ساده، پیگیری وضعیت گذرنامه، چه در مرحله‌ی صدور و چه در مرحله‌ی ارسال، را انجام دهید تا چشم‌انتظار نمانید.

چرا باید پیگیری پاسپورت را با قبضینو انجام دهیم؟

چرا باید پیگیری پاسپورت را با قبضینو انجام دهیم؟

چرا باید پیگیری پاسپورت را با قبضینو انجام دهیم؟

قبضینو سامانه‌ی جامع استعلام و پرداخت است که در اختیار شماست تا مراجعات حضوری را به حداقل برساند. قبضینو خدمات متنوعی را برای شما فراهم کرده است تا رضایت شما را جلب کند. این سامانه ویژگی‌هایی دارد که در ادامه معرفی و بررسی می‌شوند؛ اما، مهم‌ترین آنها دسترسی به خدمات جامع در حوزه‌های متفاوت به‌خصوص حوزه‌ی سفر است که نیاز شما را به استفاده از چندین سامانه از بین می‌برد.

گذرنامه

گذرنامه یا پاسپورت نوعی مدرک شناسایی بین‌المللی است که برای خروج از کشور نیاز است. اطلاعات موجود در گذرنامه شامل نام، نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، محل تولد، جنسیت، تصویر و ... است. در ضمن، تاریخ صدور گذرنامه نیز در آن ذکر شده است. استعلام گذرنامه برای خروج از کشور نیز الزامی است؛ بنابراین، آگاهی از روش‌های استعلام پاسپورت نیز واجب است.

انواع گذرنامه

مدارک مورد نیاز برای دریافت گذرنامه

نوع مدرک نام مدرک
عمومی اصل و کپی شناسنامه، اصل و کپی کارت ملی و پاسپورت نامعتبر پیشین شما
اختصاصی بانوان اجازه‌ی محضری پدر دختر زیر ۱۸ سال/ اجازه‌ی محضری همسر زن
اختصاصی آقایان اجازه‌ی محضری پدر پسر زیر ۱۸ سال، اصل و کپی کارت پایان خدمت یا اصل و کپی مدرک معافیت (معافیت دائم یا معافیت موقت)

روش‌های استعلام پاسپورت

روش‌های پیگیری پاسپورت با کد ملی شامل آنلاین و آفلاین است. شما می‌توانید از همه آنها استفاده کنید؛ اما، واضح است که روش‌های پیگیری صدور پاسپورت آنلاین نسبت به روش‌های پیگیری صدور پاسپورت آفلاین دردسرهای کمتری برای شما به همراه دارد. ما در ادامه این روش‌ها را نام می‌بریم تا شما را با آنها آشنا کنیم.

همه‌ی روش‌هایی که نام برده شد، مشکلاتی را با خود به همراه دارند که شما را آزرده‌خاطر می‌کنند. برخی از مشکلات آنها شامل الزام ثبت‌نام در سامانه سخا، عدم پاسخگویی، معطلی و … است. نکته‌ی حائز اهمیت این است که سامانه‌های استعلام و پرداخت اینترنتی مانند پیشخوان ۲۴، قبضینو و … هیچ کدام از مشکلات مذکور را ندارند؛ بلکه، ویژگی‌هایی دارند. در ادامه، ویژگی‌های منحصربه‌فرد خدمت رهگیری پاسپورت قبضینو معرفی و بررسی می‌شود.

مراحل پیگیری گذرنامه با کد ملی از قبضینو

اگر از سامانه رهگیری گذرنامه قبضینو برای پیگیری صدور گذرنامه از پست استفاده می‌کنید، باید مراحل زیر را طی کنید تا وضعیت گذرنامه خود را پیگیری کنید. در ضمن، شما می‌توانید همزمان با پیگیری صدور گذرنامه از پست، استعلام شماره گذرنامه با کد ملی را نیز از این روش بگیرید. فقط باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. وارد سایت یا اپلیکیشن قبضینو شوید.
  2. گزینه‌ی پیگیری پاسپورت را در برنامه استعلام گذرنامه قبضینو انتخاب کنید.
  3. کد ملی و شماره موبایل متعلق به کد ملی را وارد کنید.
  4. هزینه‌ی ۵.۲۰۰ تومان مشاهده‌ی جزئیات به‌روز را پرداخت کنید.
  5. اگر نیاز به مشاهده‌ی مجدد جزئیات از برنامه پیگیری گذرنامه قبضینو داشتید، وارد سوابق پروفایل شوید.

مزیت‌های پیگیری پاسپورت از طریق اینترنت با قبضینو

پیگیری تاخیر صدور و ارسال گذرنامه با کد ملی

تاخیر در دریافت گذرنامه دو معنا دارد: اول اینکه در مرحله‌ی صدور مشکل وجود دارد و دوم اینکه در مرحله‌ی ارسال مشکل وجود دارد. شما می‌توانید برای اینکه مشکل را دریابید، از سامانه پیگیری گذرنامه قبضینو برای پیگیری ارسال پاسپورت کمک بگیرید.

اگر گذرنامه در مرحله‌ی صدور مشکل داشت، باید به مرکز پلیس +۱۰ مراجعه کنید؛ اما، اگر گذرنامه در مرحله‌ی ارسال مشکل داشت، باید به مرکز پست منطقه برای دریافت مراجعه کنید. شما این اطلاعات را از طریق پیگیری ارسال گذرنامه دریافت می‌کنید.

پیگیری پاسپورت از پست

همانطور که گفته شد، قبضینو بارکد پستی گذرنامه را به شما نشان می‌دهد همچنین گزینه‌ی مستقیم برای پيگيري گذرنامه از پست دارد که کار شما را راحت کرده است؛ کافیست، بارکد پستی را کپی کنید سپس دکمه‌ی پیگیری گذرنامه اداره پست را بزنید سپس بارکد پستی کپی‌شده را در کادر خالی وارد کنید تا وضعیت ارسال گذرنامه را مشاهده کنید.

اعتبار پاسپورت چقدر است؟

اعتبار پاسپورت شامل دو دسته است: اعتبار کاغذی و اعتبار زمانی. اعتبار کاغذی به معنای تعداد صفحات باقی‌مانده تا اتمام است و اعتبار زمانی به معنای تعداد روزها، ماه‌ها یا سال‌های باقی‌مانده تا انقضا است. تعداد صفحات پاسپورت تا اتمام ۳۲ صفحه است و تعداد سال‌ها تا انقضا ۵ سال است.

نکته‌ی حائز اهمیت در مورد اعتبار کاغذی و اعتبار زمانی این است که برخی از کشورها قوانینی در مورد اعتبار پاسپورت دارند مثلا پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه و حداقل ۲ برگ داشته باشد. شما می‌توانید برای استعلام اعتبار گذرنامه‌تان از سامانه رهگیری گذرنامه قبضینو استفاده کنید؛ کافیست، وارد سایت یا اپلیکیشن قبضینو شوید.

تمدید پاسپورت

شما در برخی مواقع به تمدید پاسپورت نیاز دارید. ما در ادامه موارد آن را شرح داده‌ایم:

کافیست برای تمدید پاسپورت پس از موارد بالا، به پلیس +۱۰ مراجعه کنید؛ سپس، مدارک (شناسنامه، کارت ملی و ...) را همراه خود ببرید. در ادامه، هزینه گذرنامه را بپردازید؛ سپس، پیگیری پاسپورت تمدید شده را از قبضینو انجام دهید. شما می‌توانید از سایت قبضینو یا از اپلیکیشن قبضینو استفاده کنید.

نکته: شما می‌توانید از سایت تمدید گذرنامه غیر حضوری به آدرس egozar.epolice.ir برای انجام بعضی از مراحل استفاده کنید.

اسلاید شماره 0
اسلاید شماره 1
اسلاید شماره 2

همه آنچه که درباره عوارض خروج از کشور مرزنشینان باید بدانید

همه آنچه که درباره عوارض خروج از کشور مرزنشینان باید بدانید

همه آنچه که درباره عوارض خروج از کشور مرزنشینان باید بدانید

زندگی در مرزهای کشور شاید از دور زیبا باشد؛ اما شرایط و سختی‌های خاص خودش را دارد. از یک سو نبود امنیت به دلیل ورود باندهای قاچاقچی به کشور و از سوی دیگر نبود خدمات آموزشی، درمانی و تجاری باعث شده تا دولت امتیازاتی را برای کاهش چالش‌های مرزنشینان تعیین کند.

مطالعه مطلب

همه چیز درباره عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۲

همه چیز درباره عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۲

همه چیز درباره عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۲

اگر شما هم در دسته‌ی افرادی هستید که یک کشور خارجی را برای سفرتان در تعطیلات آتی انتخاب کرده‌اید، باید بدانید که رعایت اقدامات پیش از سفر به یک کشور خارجی شامل تهیه یا تمدید پاسپورت، اطلاع از قوانین ویزا، خرید بلیت و رزرو هتل نیاز است؛ اما، یک مورد از قلم افتاده است. استعلام و پرداخت عوارض خروج از کشور نیز در دسته‌ی اقدامات مذکور است که عدم توجه به آن موجب ایجاد یک فاجعه می‌شود!

مطالعه مطلب

چه افرادی از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند؟

چه افرادی از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند؟

چه افرادی از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند؟

تابه‌حال شده به این فکر کنید که کاش راهی بود تا بدون پرداخت عوارض، کشور را به مقصد دیگر ترک می‌کردید؟ اگرچه قانون پرداخت عوارضی برای همه افراد یکسان است؛ اما با این حال کسانی هستند که از پرداخت عوارضی معاف هستند. شاید فکر کنید چنین چیزی غیر ممکن است؛ اما در واقع دیدگاه اشتباهی است.

مطالعه مطلب

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
سمیه عزیزی

اورمیه پلیس 10

پشتیبانی قبضینو

درود بر شما
برای استعلام گذرنامه لطفا شماره موبایل ثبت‌نام‌شده و کدملی مالک پاسپورت را در محل‌های مشخص‌شده سرویس این صفحه وارده کرده و دکمه پیگیری وضعیت گذرنامه را بزنید.
پیروز باشید.

اميره معرفى

اطللع از گذرنامه

پشتیبانی قبضینو

درود و سلام
برای پیگیری وضعیت گذرنامه باید در کادرهای ابتدای همین صفحه، شماره موبایل و کد ملی خود را وارد کرده و سپس، روی دکمه «پیگیری وضعیت گذرنامه» کلیک کنید.
تندرست و موفق باشید

ناشناس

الان سه بار استعلام پاسپورت گرفتم هر سه به بار پاسخ گو نبود هرينه هم كسر شد

پشتیبانی قبضینو

درود بر شما دوست عزیز
اگر با پیام قطع ارتباط با مبدأ مواجه شدید، هزینه‌ی کسرشده به کیف پول شما در حساب کاربری قبضینو عودت داده می‌شود. اگر هم پاسخی از سامانه دریافت نکردید، به این معنی است که گذرنامه شما هنوز صادر نشده و در مرحله صدور است.
موفق باشید

لیلی

هزینه کسر شد و هیچ پاسخی نیومد.

پشتیبانی قبضینو

سلام وقت بخیر
اگر نتیجه‌ای دریافت نکرده‌اید به معنی این‌ است که گذرنامه هنوز صادر نشده و در مرحله صدور است.
برقرار باشید.

کمالی نژاد

پول دادم واسه پیگیری گذرنامه ولی میگه سیستم وصل نیست دوباره تلاش کنید

پشتیبانی قبضینو

سلام دوست عزیز
هزینه پرداختی شما در همان لحظه قطع ارتباط با سیستم مبدا به کیف پول قبضینو در حساب کاربری شما عودت داده می‌شود.
پاینده باشید.

ثبت دیدگاه

سوالات متداول

برای اطلاع از وضعیت صدور گذرنامه خود کافی است کد ملی و شماره موبایل خود را در بخش استعلام گذرنامه با قبضینو وارد کنید و به‌روزترین وضعیت گذرنامه خود را مشاهده کنید.
پاسپورت یا گذرنامه ۵ سال اعتبار دارد. البته در صورت اتمام صفحات خالی نیز اعتبار گذرنامه به پایان می‌رسد و لازم است برای تمدید آن اقدام کنید.
خیر؛ شما نمی‌توانید بدون شماره موبایل متعلق به کد ملی اقدام به رهگیری گذرنامه از قبضینو کنید. شما باید این اطلاعات را وارد کنید؛ اما، اگر فرزند زیر ۱۸ سال دارید که شماره موبایل به‌نام ندارد، می‌توانید با مراجعه به مراکز پلیس +۱۰ برای پیگیری پاسپورت اقدام کنید.
بله؛ شما می‌توانید تنها با وارد کردن کد ملی و شماره موبایل متعلق به کد ملی در قبضینو برای پیگیری پاسپورتهای چاپ شده مطلع شوید. شما باید عدد بارکد پستی را بردارید؛ سپس، لینک پیگیری گذرنامه در پست را بزنید تا رهگیری را انجام دهید.
زمانی که گذرنامه صادر می‌شود، اداره‌ی پست آن را به آدرس شما ارسال می‌کند. مامور پست سه مرتبه برای تحویل پاسپورت به آدرس شما مراجعه می‌کند. اگر موفق به تحویل گذرنامه نشود، آن را به مرکز پستی بازمی‌گرداند؛ بنابراین، شما باید با مدارک شناسایی‌تان به مرکز پستی مراجعه کنید تا گذرنامه را دریافت کنید.
بله؛ شما می‌توانید پیگیری گذرنامه المثنی را مانند استعلام پاسپورت عادی انجام دهید. فقط باید اطلاعات مورد نیاز برای استعلام را داشته باشید.
قوانین و مقررات
کد تایید را وارد کنید.
120 ثانیه تا دریافت مجدد کد تایید
سوابق استعلام
در حال اجرا در حال اجرا در حال دریافت نتیجه هستیم.
از همراهی شما سپاسگزاریم.
پیگیری از پست
قبضینو
کاربر مهمان
ورود | ثبت‌نام

نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API
کیف پول خدمات پلیس مدیریت دستگاه‌های فعال پیگیری قبوض قبض کاغذی پشتیبانی وبلاگ درباره ما
درآمدزایی از قبضینو اطلاع‌رسانی صدور قبوض
اطلاعات حساب کاربری