مالیات نقل و انتقال موتور

پلاک را از سمت چپ وارد نمایید.
مالیات نقل و انتقال موتور

استعلام و پرداخت مالیات نقل و انتقال موتور با قبضینو

اگر قصد فروش موتور سیکلت خود را دارید، باید مالیات نقل و انتقال آن را پیش از مراجعه حضوری به مرکز تعویض پلاک، استعلام و پرداخت کنید. شما می‌توانید، سریع و ساده، پلاک موتور سیکلت را در کادر بالا وارد کنید تا به‌روزترین هزینه مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت را مشاهده کنید.

استعلام مالیات نقل و انتقال خودرو بدون نیاز به ثبت نام

شما می‌توانید بدون نیاز به ثبت نام در سامانه مالیات، استعلام مالیات نقل و انتقال موتور خود را با استفاده از قبضینو انجام دهید.

محاسبه آنلاین مالیات نقل و انتقال موتور

به‌روزترین و دقیق‌ترین مبلغ مالیات نقل و انتقال موتور شما در سامانه قبضینو به صورت کاملا آنلاین محاسبه می‌شود.

پرداخت مستقیم مالیات نقل و انتقال موتور

در سامانه قبضینو، شناسه نسیم و لینک پرداخت در اختیار شما قرار می‌گیرد تا به صورت مستقیم از سایت مالیات پرداخت را انجام دهید.

سوالات متداول

آیا موتورسیکلت هم مالیات نقل و انتقال دارد؟
بله؛ موتورسیکلت نیز مانند خودرو، مشمول مالیات نقل و انتقال می‌شود و بدون پرداخت آن امکان انتقال مالکیت در مراکز تعویض پلاک وجود ندارد.
آیا می‌توانم استعلام و پرداخت مالیات نقل و انتقال موتور را حضوری انجام دهم؟
مشخص نیست؛ چرا که، برخی از مراکز تعویض پلاک همچنان خدمات حضوری را برای استعلام مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت و پرداخت آن انجام می‌دهند اما برخی از مراکز تعویض پلاک خیر! در نتیجه، پیشنهاد ما این است که پیش از مراجعه به مرکز تعویض پلاک برای پرداخت اینترنتی مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت از طریق قبضینو اقدام کنید.
چگونه هزینه مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت را محاسبه کنم؟
مبلغ مالیات نقل و انتقال موتور بر اساس معیارهای نوع موتورسیکلت و سال تولید موتورسیکلت محاسبه می‌شود. شما می‌توانید با کمک جدول مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت به صورت دستی یا به راحتی و با استفاده از سامانه مالیات نقل و انتقال موتور قبضینو مالیات را محاسبه کنید.
مالیات نقل و انتقال موتور را پرداخت کرده‌ام اما از معامله منصرف شده‌ام، مبلغ پرداخت شده تا چه مدت اعتبار دارد؟
مبلغ پرداخت شده تا زمان تغییر مبلغ مالیات، معتبر است. در صورتی که مبلغ تعیین شده برای مالیات نقل و انتقال تغییر کند لازم است این اختلاف مبلغ را در هنگام فروش، تسویه کنید.
چه هزینه‌های دیگری را باید هنگام معامله موتورسیکلت پرداخت کنم؟
خلافی موتور، عوارض سالیانه موتور و هزینه تعویض پلاک در دسته‌ی سایر هزینه‌هایی است که باید هنگام خرید و فروش موتورسیکلت استعلام و پرداخت کنید. شما می‌توانید خلافی موتور خود را نیز با استفاده از سامانه قبضینو تسویه کنید.
آیا موتورهای صفر کیلومتر مشمول مالیات نقل و انتقال موتور می‌شوند؟
خیر؛ مالکین موتورهای صفر کیلومتر نیازی به پرداخت مالیات نقل و انتقال ندارند. پرداخت مالیات موتورهای صفر کیلومتر بر عهده سازنده یا واردکننده است.

سرویس‌های قبضینو

اخبار و مقالات مرتبط

پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو پیش از فروش خودرو؛ اقدامی اجباری یا اختیاری؟

تا همین چند وقت گذشته هزینه مالیات نقل و انتقال خودرو از فروشنده دریافت نمی‌شد. تنها نیاز بود خریدار و فروشنده همراه با مدارکی مانند برگه عدم خلافی خودرو در دفترخانه‌ها حضور پیدا می‌کردند تا مراحل تنظیم و ثبت سند انجام شود. بعد از آن هم فقط باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه می‌کردند.

راهنمای آموزش پرداخت قبض مالیات در ۵ قدم ساده

اگر شما هم مثل بسیاری از افراد فکر می‌کنید مالیات را تنها شرکت‌ها و سازمان‌ها پرداخت می‌کنند باید بگوییم سخت در اشتباه هستید، شاید کمی تعجب‌آور باشد که بگوییم شما برای خرید مایحتاج روزانه یا حتی استفاده‌ از اپلیکیشن‌های موبایلی برای تردد در بین دو منطقه هم مالیات پرداخت می‌کنید. به‌صورت کلی مالیات به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می‌شوند.

جامع‌ترین راهنمای گرفتن پلاک تهران برای ساکنین شهرستان

گرفتن پلاک تهران برای ساکنین شهرستان موضوعی است که این روزها باب شده است؛ بنابراین، احتمالاً شما هم اشخاصی را دیده‌اید که ساکن تهران نیستند اما پلاک تهران دارند. قطعاً برای شما هم سوال شده است که چرا و چگونه؟ ما در این مطلب به چرایی و چگونگی گرفتن پلاک تهران برای ساکنین شهرستان می‌پردازیم؛ بنابراین، با قبضینو همراه باشید.

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
شماره موبایل به درستی وارد نشده است.
دیدگاه وارد نشده است.
محمد رضا جعفری

بنده امسال مالیات موتور را پرداخت نموده . و تعویض پلاک انجام شده و کمتر از دو ماه است که موتور رو فروخته برای تعویض پلاک همان موتور آیا مالیات دوباره باید پرداخت شود

پشتیبانی قبضینو

درود جناب جعفری
مالیات نقل و انتقال موتور در هر زمان از فروش آن باید پرداخت شود. در صورتی که مالیات پرداخت شده و فروش آن انجام نشده یا به تعویق افتاده، مبلغ پرداختی در سازمان موردنظر حفظ شده و تنها درصورت تغییر مبلغ، باید مابه‌التفاوت آن را پرداخت کنید.
سبز و برقرار باشید.

داود قربانی

سلام ۲ بار از کارتم پول کم شد اما نتوانستم مالیات موتو سیکلت رو پرداخت کنم

پشتیبانی قبضینو

سلام آقای قربانی
ممکن است سرویس‌ها گاها با قطعی مقطعی روبه‌رو باشند. هزینه‌ی پرداختی شما به حساب کیف پول‌تان منتقل می‌شود تا در پرداخت‌های بعدی از آن استفاده کنید. اگر این اتفاق نیفتاد، می‌توانید برای پیگیری موضوع با پشتیبانی قبضینو در تماس باشید.

دانلود قبضینو

اپلیکیشن قبضینو يک نرم‌افزار بسيار کاربردی و رايگان است که با استفاده از آن امکان پرداخت همه قبوض به روشی متفاوت و آسانتر از هميشه بدون نیاز به قبض کاغذی و شناسه پرداخت در اختيار شماست. سوابق استعلام و پرداختی برای همیشه در قبضینو قابل دسترس است قبضینو شما را از صدور قبض‌های جدید مطلع خواهد کرد.

محاسبه هزینه مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت

هزینه مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت بر اساس دو معیار نوع موتورسیکلت و سال تولید موتورسیکلت محاسبه می‌شود؛ بنابراین، مالیات انواع موتور سیکلت با هم متفاوت است. اگر می‌خواهید مبلغ مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت را بدانید؛ می‌توانید به راحتی با استفاده از سامانه قبضینو، به صورت آنلاین به‌روزترین مبلغ مالیات نقل و انتقال را محاسبه کنید.

مهلت پرداخت مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت

پرداخت مالیات انتقال موتور سیکلت مهلت محدودی ندارد؛ یعنی، تا زمانی که شما مالک موتور سیکلت هستید نیازی به پرداخت مالیات نقل و انتقال آن نیست. شما تنها زمانی ملزم به پرداخت این مالیات هستید که قصد فروش موتورسیکلت را داشته باشید. در این شرایط باید پیش از تعویض پلاک برای تسویه این مالیات اقدام کنید تا بتوانید پلاک موتور خود را تعویض کنید و مالکیت آن را به فرد دیگری انتقال دهید.

مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت بر عهده کیست؟

پرداخت مالیات نقل و انتقال موتور، بر عهده‌ی فروشنده یا همان مالک موتور است؛ اما، گاهی پیش می‌آید که توافقی میان فروشنده و خریدار انجام می‌شود و بر اساس آن پرداخت مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت بر عهده‌ی خریدار قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که توافق باید به‌صورت رسمی و کتبی باشد؛ و در غیر این‌صورت جنبه‌ی قانونی ندارد.

معیارهای تعیین هزینه مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت

مبلغ مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت بر اساس ۲ معیار تعیین شده است که در ادامه آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

نوع موتورسیکلت

داخلی یا وارداتی بودن موتور نقش مهمی در تعیین هزینه مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت دارد؛ چرا که این موضوع روی قیمت موتور نیز اثرگذار است. هر چه موتور ارزشمندتر باشد، مبلغ مالیات نقل و انتقال آن نیز بیشتر می‌شود.

سال تولید موتورسیکلت

سال تولید موتورسیکلت نقش مهمی در تعیین هزینه مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت دارد. هر چه موتور جدیدتر باشد، مبلغ مالیات نقل و انتقال آن بیشتر است.

روش محاسبه مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت

شما می‌توانید از دو روش متفاوت برای محاسبه مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت استفاده کنید. این روش‌ها در ادامه معرفی و بررسی می‌شوند و بهترین روش را نیز معرفی می‌کنیم.

روش دستی محاسبه مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت

شما می‌توانید با استفاده از جدول مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت برای محاسبه مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت اقدام کنید؛ کافیست، ارزش روز موتورسیکلت خود را بدانید.

برای این کار باید قیمت روز موتورسیکلت داخلی را از طریق شرکت سازنده و قیمت روز موتورسیکلت وارداتی را از طریق شرکت واردکننده به‌دست آورید؛ چون، قیمت بازار با قیمت سازنده و قیمت واردکننده متفاوت است.

سال تولید موتور موتور داخلی موتور وارداتی
از صفر تا یک سال پس از زمان تولید ۱٪ ارزش روز موتور ۲٪ ارزش روز موتور
از یک سال تا شش سال پس از تولید ٪۰.۹ تا ٪۰.۵ ارزش روز موتور ٪۱.۸ تا ٪۱ ارزش روز موتور
از شش سال پس از زمان تولید ٪۰.۴ ارزش روز موتور ٪۰.۸ ارزش روز موتور

روش آنلاین محاسبه مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت

شما می‌توانید از سامانه مالیات نقل و انتقال موتور قبضینو برای محاسبه مالیات نقل و انتقال موتور استفاده کنید. با استفاده از این سامانه نیازی به محاسبه‌ی دستی ندارید؛ چرا که مبلغ دقیق و به‌روز به شما نمایش داده می‌شود. در ادامه، مزایای سامانه قبضینو را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

استعلام و پرداخت آنلاین مالیات نقل و انتقال خودرو با قبضینو

قبضینو سامانه جامع استعلام و پرداخت است که هر لحظه و هر جا در اختیار شماست تا نیازهای استعلامی و پرداختی روزانه، ماهانه و سالانه شما را برطرف کند.

خدمت استعلام پرداخت مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت و پرداخت آن در راستای تکمیل خدمات خودرویی و موتوری، به این سامانه افزوده شده است تا رضایت شما را بیش از پیش به دست آورد.

شما می‌توانید جزئیاتی مانند نام و نام‌خانوادگی مالک موتور، مدل موتور، شناسه نسیم، مبلغ کل، مبلغ پرداخت شده، مبلغ قابل پرداخت و لینک مستقیم پرداخت مالیات نقل و انتقال موتور از سامانه مالیات را در سامانه قبضینو دریافت کنید. سپس، لینک پرداخت را در مرورگر خود کپی کنید تا وارد صفحه‌ی پرداخت سایت سازمان امور مالیاتی کشور شوید. با این روش دیگر نیازی به ثبت نام در سامانه مالیات نخواهید داشت.

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

ویرایش جزئیات
تاییدیه
در حال انتقال ...
در حال جست‌و‌جو برای جزئیات
لطفا تا دریافت پاسخ استعلام، از سمت سرویس‌دهنده، صبوری کنید.
متاسفانه امکان دریافت و نمایش جزئیات قبض شما فراهم نشد، لطفا پس از سپری شدن چند لحظه مجددا تلاش نمایید
میزان اعتبار شما در قبضینو برای استعلام 0 ریال

قوانین و مقررات

.......... ................
راهنما