مشاهده سوابق نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API پشتیبانی وبلاگ
دانلود اپلیکیشن سبد قبض
قبضینو

مالیات نقل و انتقال موتور

چگونه مالیات نقل و انتقال موتور را محاسبه کنیم؟

اگر قصد فروش موتور سیکلت خود را دارید، باید مالیات نقل و انتقال آن را پیش از مراجعه حضوری به مرکز تعویض پلاک، استعلام و پرداخت کنید. شما می‌توانید، سریع و ساده، پلاک موتور سیکلت را در این کادر وارد کنید تا به‌روزترین هزینه مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت را مشاهده کنید.

استعلام مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت با قبضینو
جزئیات
حذف اطلاعات
آیا از حذف اطلاعات آیتم انتخابی اطمینان دارید؟

استعلام مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت با قبضینو

 استعلام مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت با قبضینو

استعلام مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت با قبضینو

خدمت استعلام و پرداخت مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت جدیدترین خدمت سامانه قبضینو است که در راستای تکمیل خدمات خودرویی و موتوری به سایر خدمات این حوزه افزوده شده است تا شما را از مراجعه به سامانه‌های مختلف بی‌نیاز کند. شما می‌توانید با استفاده از سامانه مالیات موتور قبضینو برای استعلام اقدام کنید.

محاسبه هزینه مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت

محاسبه هزینه مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت

محاسبه هزینه مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت

هزینه مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت بر اساس دو معیار نوع موتورسیکلت و سال تولید موتورسیکلت محاسبه می‌شود؛ بنابراین، مالیات انواع موتور سیکلت با هم متفاوت است. اگر می‌خواهید مبلغ مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت را بدانید؛ می‌توانید به راحتی با استفاده از سامانه قبضینو، محاسبه آنلاین مالیات موتور را انجام دهید.

مهلت پرداخت مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت

مهلت پرداخت مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت

مهلت پرداخت مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت

پرداخت مالیات انتقال موتور سیکلت مهلت محدودی ندارد؛ یعنی، تا زمانی که شما مالک موتور سیکلت هستید نیازی به پرداخت مالیات نقل و انتقال آن نیست. شما تنها زمانی ملزم به پرداخت این مالیات هستید که قصد فروش موتورسیکلت را داشته باشید. در این شرایط باید پیش از تعویض پلاک برای تسویه این مالیات اقدام کنید تا بتوانید پلاک موتور خود را تعویض کنید و مالکیت آن را به فرد دیگری انتقال دهید.

مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت بر عهده کیست؟

مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت بر عهده کیست؟

مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت بر عهده کیست؟

پرداخت مالیات نقل و انتقال موتور جهت تعویض پلاک، بر عهده‌ی فروشنده یا همان مالک موتور است؛ اما، گاهی پیش می‌آید که توافقی میان فروشنده و خریدار انجام می‌شود و بر اساس آن پرداخت مالیات موتور سیکلت بر عهده خریدار قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که توافق باید به‌صورت رسمی و کتبی باشد؛ و در غیر این‌صورت جنبه‌ی قانونی ندارد.

معیارهای تعیین هزینه مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت

مبلغ مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت بر اساس ۲ معیار تعیین شده است که در ادامه آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

نوع موتورسیکلت

داخلی یا وارداتی بودن موتور نقش مهمی در تعیین هزینه مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت دارد؛ چرا که این موضوع روی قیمت موتور نیز اثرگذار است. هر چه موتور ارزشمندتر باشد، مبلغ مالیات نقل و انتقال آن نیز بیشتر می‌شود.

سال تولید موتورسیکلت

سال تولید موتورسیکلت نقش مهمی در تعیین هزینه مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت دارد. هر چه موتور جدیدتر باشد، مبلغ مالیات نقل و انتقال آن بیشتر است.

روش محاسبه مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت

شما می‌توانید از دو روش متفاوت برای محاسبه مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت استفاده کنید. این روش‌ها در ادامه معرفی و بررسی می‌شوند و بهترین روش را نیز معرفی می‌کنیم.

روش دستی محاسبه مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت

شما می‌توانید با استفاده از جدول مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت برای محاسبه مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت اقدام کنید؛ کافیست، ارزش روز موتورسیکلت خود را بدانید

برای این کار باید قیمت روز موتورسیکلت داخلی را از طریق شرکت سازنده و قیمت روز موتورسیکلت وارداتی را از طریق شرکت واردکننده به‌دست آورید؛ چون، قیمت بازار با قیمت سازنده و قیمت واردکننده متفاوت است.

سال تولید موتور موتور داخلی موتور خارجی
از صفر تا یک سال پس از زمان تولید ۱٪ ارزش روز موتور ۲٪ ارزش روز خودرو
از یک سال تا شش سال پس از تولید ٪۰.۹ تا ٪۰.۵ ارزش روز خودرو ٪۱.۸ تا ٪۱ ارزش روز خودرو
از شش سال پس از زمان تولید ٪۰.۴ ارزش روز خودرو ٪۰.۸ ارزش روز خودرو

روش آنلاین محاسبه مالیات نقل و انتقال موتورسیکلت

شما می‌توانید از سامانه مالیات نقل و انتقال موتور قبضینو برای محاسبه مالیات نقل و انتقال موتور استفاده کنید. با استفاده از این سامانه نیازی به محاسبه‌ی دستی ندارید؛ چرا که مبلغ دقیق و به‌روز به شما نمایش داده می‌شود. در ادامه، مزایای سامانه قبضینو را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

استعلام و پرداخت آنلاین مالیات نقل و انتقال خودرو با قبضینو

قبضینو سامانه جامع استعلام و پرداخت است که هر لحظه و هر جا در اختیار شماست تا نیازهای استعلامی و پرداختی روزانه، ماهانه و سالانه شما را برطرف کند.

خدمت استعلام مالیات موتورسیکلت با کدملی و پرداخت آن در راستای تکمیل خدمات خودرویی و موتوری، به این سامانه افزوده شده است تا رضایت شما را بیش از پیش به دست آورد. شما می‌توانید جزئیاتی مانند نام و نام‌خانوادگی مالک موتور، مدل موتور، شناسه نسیم، مبلغ کل، مبلغ پرداخت شده، مبلغ قابل پرداخت و لینک مستقیم پرداخت مالیات نقل و انتقال موتور از سامانه مالیات را در سامانه قبضینو دریافت کنید. سپس، لینک پرداخت را در مرورگر خود کپی کنید تا وارد صفحه‌ی پرداخت سایت سازمان امور مالیاتی کشور شوید. با این روش دیگر نیازی به ثبت‌نام در سامانه مالیات نخواهید داشت.

مزایای پرداخت مالیات نقل و انتقال موتور با قبضینو

جدول مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت ۱۴۰۲

برای مشاهده جدول مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت سال ۱۴۰۲ می‌توانید مقاله وبلاگ قبضینو را مطالعه کنید. در این مقاله جدول مالیات به صورت کامل درج شده است.

اسلاید شماره 0
اسلاید شماره 1
اسلاید شماره 2

نرخ جریمه های رانندگی در سال ۱۴۰۲ + جدول تخلفات رانندگی

نرخ جریمه های رانندگی در سال ۱۴۰۲ + جدول تخلفات رانندگی

نرخ جریمه های رانندگی در سال ۱۴۰۲ + جدول تخلفات رانندگی

احتمالا برای شما هم پیش‌آمده که زمان استعلام خلافی خودرو با کد یا نوع تخلف روبه‌رو شوید و برایتان این سوال پیش آید که چرا این مبلغ جریمه ثبت شده، بالا است یا این کد تخلف مربوط به کدام جریمه رانندگی است. پلیس راهنمایی و رانندگی برای کاهش تصادفات جاده‌ای و حفظ امنیت شما و سرنشینان، قوانین راهنمایی و رانندگی را وضع کرده که توجه به آن‌ها در حین رانندگی مهم تلقی می‌شود.

مطالعه مطلب

خلافی موتور و روش های استعلام خلافی موتورسیکلت

خلافی موتور و روش های استعلام خلافی موتورسیکلت

خلافی موتور و روش های استعلام خلافی موتورسیکلت

امروزه با افزایش تردد خودرو‌ها در کلان‌شهرها، بسیاری از مردم برای انجام کارهای خود و رسیدن به مقصد از موتورسیکلت استفاده می‌کنند. هم‌چنین از موتور برای ارسال بسته و پیک درون شهر و یا حتی از شهری به شهر دیگر نیز استفاده می‌شود. استفاده از این وسیله نقلیه باعث شده تا بتوانید در هزینه و زمان صرفه‌جویی کنید. اگر در اثر بی‌توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی مرتکب تخلفات رانندگی شدید، برای مشاهده خلافی موتور و پرداخت خلافی نیاز است با روش‌های استعلام موتورسیکلت آشنایی داشته باشید.

مطالعه مطلب

همه چیز درباره دو برابر شدن جرایم رانندگی و مهلت پرداخت جریمه

همه چیز درباره دو برابر شدن جرایم رانندگی و مهلت پرداخت جریمه

همه چیز درباره دو برابر شدن جرایم رانندگی و مهلت پرداخت جریمه

جریمه خودرو برای تمام کسانی که پشت فرمان می‌نشینند، امری طبیعی اما تلخ است. حالا زمانی را تصور کنید که مبلغ آن ۲ برابر شود! هنگامی که جریمه ۲ برابر می‌شود، دیگر طبیعی بودن آن به چشم شما نمی‌آید؛ بلکه، فقط تلخ است و تلخ است! جالب اینجاست که راه‌حلی برای جلوگیری از این رخداد ناخوشایند وجود دارد که فقط باید آن را بدانید تا در دام دو برابر شدن جریمه خودرو گرفتار نشوید.

مطالعه مطلب

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
حسین همت یار

سلام، آیا امکان استعلام خلافی های تسویه (پرداخت) شده وجود دارد؟

پشتیبانی قبضینو

سلام و درود
در‌صورتی‌که در یک ‌سال اخیر تسویه خلافی خود را از طریق قبضینو انجام داده باشید، می‌توانید با مراجعه به بخش مشاهده سوابق جزئیات تمام تراکنش‌های انجام‌شده را مشاهده کنید، در غیر این‌صورت باید از طریق پلیس راهور اقدام کنید.
سبز و سلامت باشید.

سینا

سامانه شما قطع الان ده ساعته من پرداخت کردم فقط میزنه سامانه قطع می باشد

پشتیبانی قبضینو

سلام بر شما
خیر؛ این قطعی مربوط به سرویس مبدا است. لطفا با یکی از شماره تلفن‌های 02148010000 یا 02144248481 تماس گرفته و کد پیگیری پرداخت را که در بخش مشاهده سوابق ثبت شده است، به کارشناس ارائه کنید تا مراحل تکمیلی انجام شود.
مانا و پاینده باشید.

غفاریان

من کافی نتم 5200 پرداخت کردم سایت قعطه مشتریم پرداخت نکرد جطور میشه حالا؟

پشتیبانی قبضینو

سلام بر شما
درصورت وجود اختلال در سامانه مبدا، هزینه پرداختی بلافاصله به کیف پول حساب کاربری (درصورت پرداخت با کیف پول) یا حساب بانکی شما (درصورت پرداخت از درگاه بانکی) طی ۷۲ ساعت،‌ عودت داده می‌شود تا بتوانید مجددا استعلام بگیرید.
پایدار باشید.

یاشار

با سلام،درصورتیکه پس از اخذ نوبت دهی برای تعویض پلاک و پرداخت مالیات نقل و انتقال توسط مالک در سامانه، معامله از طرف خریدار بهم بخورد مبلغ پرداخت شده برای مالیات چه میشود؟

پشتیبانی قبضینو

سلام دوست گرامی
هزینه پرداختی شما در سامانه ثبت شده و تا معامله بعدی باقی می‌ماند. درصورتی‌که مبلغ مالیات تغییر کرده باشد، تنها باید مابه‌التفاوت آن پرداخت شود.
سپاس از همراهی شما

مهدیار

سلام من برای کسی استعلام گرفتم . استعلام نیومد هیچی پولشو ازم کسر کرد.خالا چیکار کنم

پشتیبانی قبضینو

سلام وقت بخیر
لطفا به بخش سوابق پرداخت مراجعه کرده و کد پیگیری پرداخت را دریافت کنید، سپس با سامانه تعویض پلاک تماس گرفته و این کد را به کارشناس ارائه دهید تا مراحل تکمیل شود.
سبز و مانا باشید.

مهدی

سلام.منظورازاینکه موتورسیکلتم ارزش گذاری نشده وامکان محاسبه مالیاتی وجودندارد یعنی چه؟؟؟من خریدارم موتورم آپاچی ۱۵۰مدل ۹۴هست.

پشتیبانی قبضینو

سلام وقت بخیر
ممکن است این موضوع مربوط به مشخصات فنی موتور سیکلت شما باشد برای پیگیری دقیق‌تر لطفا با سازمان مالیاتی تماس بگیرید.
با سپاس

نادر کریمی

سلام من پرداخت رو انجام دادم ولی میگه دستگاه در حال حاضر خدمات ندارد این چیزا چیکار کنم

پشتیبانی قبضینو

سلام بر شما
متاسفانه سامانه مبدا دچار اختلال شده است. لطفا به قسمت سوابق تراکنش‌ها در قبضینو مراجعه کرده و کد پیگیری پرداخت را ذخیره کنید؛ سپس با سامانه تعویض پلاک تماس گرفته و این کد را ارائه کنید تا کارشناس مربوطه موارد تکمیلی را انجام دهد.
با سپاس از شما

محمد حسنی

ببخشید من پرداختو انجام دادم اما برام نمایش داده نشد

پشتیبانی قبضینو

سلام بر شما
متاسفانه سرویس مبدا کمی دچار اختلال شده است. لطفا با پشتیبانی سامانه تعویض پلاک تماس بگیرید و شماره پیگیری خود را به کارشناس ارائه کنید تا مراحل تسویه تکمیل شوید.
برقرار باشید و سبز.

آریا کاشانی

سلام آقا من وکالت دارم برای نام ب نام کردن موتور تا 23بهمن الان سایت قطعه برای پرداخت مالیات تایمم داره تمام میشه اون شخصم دیگه نیستش من الان باید چیکار کنم چطوری مالیات موتور رو پرداخت کنم هیچ راهی نیست؟!اگه هست لطفا بگید ممنونتون میشم

پشتیبانی قبضینو

سلام وقت بخیر
لطفا با پشتیبانی سامانه تعویض پلاک تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید، اگر تماس برقرار نشد می‌توانید به یکی از مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.
سبز و امیدوار باشید.

رضا

سلام استعلام مالیات موتور سیکلت مشکل داره مبلغ کم شده منتها مبلغ مالیات نشان داده نمیشود

پشتیبانی قبضینو

درود بر شما
متاسفانه این اختلال از طرف سرویس مبدا بوده و امکان ارائه خروجی وجود ندارد. برای تکمیل فرآیند پرداخت لطفا با پشتیبانی سامانه تعویض پلاک تماس بگیرید و کد پیگیری پرداختی که دارید را به کارشناس ارائه کنید.
سبز و برقرار باشید.

Ehsan

سلام پول واسه خلافی پرداخت کردم ارور داد الان میگه دوباره پول پرداخت کن

پشتیبانی قبضینو

سلام بر شما
اگر نتیجه استعلام نمایش داده شده و برای پرداخت با مشکل روبرو شده‌اید، می‌توانید به بخش سوابق قبضینو مراجعه کرده و ادامه استعلام خود را تکمیل کنید.
پایدار باشید.

محمد قنبری

با سلام. بنده نزدیک یک هفته است که با پرداخت هزینه به سایت، منتظر پرداخت مالیات موتورسیکلتم هستم اما دائما اروز متصل نشدن به سایت را می دهد.

پشتیبانی قبضینو

سلام بر شما
متاسفانه اختلال پیش‌آمده از سوی سرویس مبدا است. برای پیگیری لطفا با سامانه تعویض پلاک تماس بگیرید و کد پیگیری خود را ارائه تا مراحل کارتان انجام شود.
سبز و سربلند باشید.

محمد علی رضایی

سلام چند روز هست میخام مالیات موتورمو بدم نمیتونم

پشتیبانی قبضینو

سلام بر شما
اختلال ایجاد شده مربوط به سرویس مبدا است. لطفا با سامانه تعویض پلاک تماس گرفته و شماره پیگیری خود را ارائه کنید تا مراحل مربوطه انجام شود.
برقرار باشید.

محمد صادقی

چرا سامانه محاسبه عمل نمیکنه الان چند روزه میخوام استعلام بگیرم نمیشه

پشتیبانی قبضینو

سلام وقت بخیر
اختلال پیش آمده مربوط به سرویس مبدا است. لطفا با سامانه تعویض پلاک تماس بگیرید و با ارائه کد پیگیری مراحل ثبت پرداخت را تکمیل کنید.
با سپاس از همراهی شما.

محمدمهدی مهری

سلام بند مالیات موتور پرداخت کردم اما گواهی به من نمیده باید چیکار کنم

پشتیبانی قبضینو

سلام بر شما
با مراجعه به قسمت مشاهده سوابق می‌توانید گواهی مالیات پرداختی خود را دریافت کنید.
برقرار باشید و سبز.

میلادغلامی برزی

سلام مالیات نقل انتقال به مشکل خورده این موتور از سیستم شما و بنده ۱هفته می شود که باپشتیبانی تماس میگیرم و مشخصات موتورو میگیرن و میگن پیگیری پیشه و من هم وکالت ۴روز بیشتر وقت نمونده لطفا لطفا لطفا بررسی کنید که مالیات نقل انتقال بتونم انجام بدم و برم برای تعویض پلاااااااک

پشتیبانی قبضینو

سلام بر شما دوست عزیز
لطفا مجددا با پشتیبانی تلفنی به شماره 02162999923 تماس گرفته و درخواستتان را پیگیری کنید.
ممنون از شما.

Alireza

چرا وارد سایت نمیشه پس میخوام بیینم چقدر مالیات داره موتورم

پشتیبانی قبضینو

سلام دوست گرامی
ممکن است در زمان ورود شما اختلالاتی در شبکه اینترنتی پیش آمده باشد لطفا مجددا اقدام کنید.
باتشکر

محمد رضا جعفری

بنده امسال مالیات موتور را پرداخت نموده . و تعویض پلاک انجام شده و کمتر از دو ماه است که موتور رو فروخته برای تعویض پلاک همان موتور آیا مالیات دوباره باید پرداخت شود

پشتیبانی قبضینو

درود جناب جعفری
مالیات نقل و انتقال موتور در هر زمان از فروش آن باید پرداخت شود. در صورتی که مالیات پرداخت شده و فروش آن انجام نشده یا به تعویق افتاده باشد، مبلغ پرداختی در سازمان موردنظر حفظ شده و تنها درصورت تغییر مبلغ، باید مابه‌التفاوت آن را پرداخت کنید.
سبز و برقرار باشید.

داود قربانی

سلام ۲ بار از کارتم پول کم شد اما نتوانستم مالیات موتو سیکلت رو پرداخت کنم

پشتیبانی قبضینو

سلام آقای قربانی
ممکن است سرویس‌ها گاها با قطعی مقطعی روبه‌رو باشند. هزینه‌ی پرداختی شما به حساب کیف پول‌تان منتقل می‌شود تا در پرداخت‌های بعدی از آن استفاده کنید. اگر این اتفاق نیفتاد، می‌توانید برای پیگیری موضوع با پشتیبانی قبضینو در تماس باشید.

ثبت دیدگاه

سوالات متداول

بله؛ موتورسیکلت نیز مانند خودرو، مشمول مالیات نقل و انتقال می‌شود و بدون پرداخت آن امکان انتقال مالکیت در مراکز تعویض پلاک وجود ندارد.
مشخص نیست؛ چراکه، برخی از مراکز تعویض پلاک همچنان خدمات حضوری را برای استعلام مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت و پرداخت آن انجام می‌دهند اما برخی از مراکز تعویض پلاک خیر! در نتیجه، پیشنهاد ما این است که پیش از مراجعه به مرکز تعویض پلاک برای پرداخت اینترنتی مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت از طریق قبضینو اقدام کنید.
مبلغ مالیات نقل و انتقال موتور بر اساس معیارهای نوع موتورسیکلت و سال تولید موتورسیکلت محاسبه می‌شود. شما می‌توانید با کمک جدول مالیات نقل و انتقال موتور سیکلت به صورت دستی یا به راحتی و با استفاده از سامانه مالیات نقل و انتقال موتور قبضینو، مالیات را محاسبه کنید.
این هزینه ۴۳.۵۰۰ تومانی از سوی ناجی برای ارائه خدمات تعیین شده و دریافت می‌شود و قبضینو هیچگونه دخل‌و‌تصرفی در آن ندارد.
مبلغ پرداخت شده تا زمان تغییر مبلغ مالیات، معتبر است. در صورتی که مبلغ تعیین شده برای مالیات نقل و انتقال تغییر کند لازم است این اختلاف مبلغ را در هنگام فروش، تسویه کنید.
خلافی موتور، عوارض سالیانه موتور و هزینه تعویض پلاک در دسته‌ی سایر هزینه‌هایی است که باید هنگام خرید و فروش موتورسیکلت استعلام و پرداخت کنید. شما می‌توانید خلافی موتور خود را نیز با استفاده از سامانه قبضینو تسویه کنید.
خیر؛ مالکین موتورهای صفر کیلومتر نیازی به پرداخت مالیات نقل و انتقال ندارند. پرداخت مالیات موتورهای صفر کیلومتر بر عهده سازنده یا واردکننده است.
قوانین و مقررات
کد تایید را وارد کنید.
120 ثانیه تا دریافت مجدد کد تایید
سوابق استعلام
در حال اجرا در حال اجرا در حال دریافت نتیجه هستیم.
از همراهی شما سپاسگزاریم.
قبضینو
کاربر مهمان
ورود | ثبت‌نام

نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API
کیف پول خدمات پلیس مدیریت دستگاه‌های فعال پیگیری قبوض قبض کاغذی پشتیبانی وبلاگ درباره ما
درآمدزایی از قبضینو اطلاع‌رسانی صدور قبوض
اطلاعات حساب کاربری