استعلام بیمه شخص ثالث

استعلام بیمه شخص ثالث

استعلام اعتبار بیمه شخص ثالث با قبضینو

اگر خودرو داشته باشید، باید چند وقت یکبار از اعتبار بیمه شخص ثالث اطمینان حاصل کنید تا در دردسر نیفتید. قبضینو سامانه‌ی جامع استعلام و پرداخت است که خدمت استعلام بیمه شخص ثالث را به سایر خدمات خودرو و موتور خود اضافه کرده است تا رضایت شما را بیش از پیش جلب کند؛ کافیست، کد ملی و کد یکتای بیمه را در کادرهای بالا وارد و سپس، گزینه‌ی استعلام را انتخاب کنید.

نمایش جزئیات بیمه شخص ثالث

قبضینو جزئیات کامل بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه شما شامل نام شخص بیمه‌گذار، نام شرکت بیمه‌گر، شماره بیمه‌نامه، تاریخ شروع بیمه‌نامه، تاریخ پایان بیمه‌نامه را نمایش می‌دهد.

مشاهده تاریخ اعتبار بیمه شخص ثالث

تاریخ اعتبار بیمه شخص ثالث در نتیجه استعلام به شما نمایش داده می‌شود تا دیگر نگران فراموش کردن آن و جریمه شدن نباشید.

نمایش به‌روزترین وضعیت بیمه شخص ثالث

سامانه قبضینو همواره به‌روزترین اطلاعات را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد تا بدون دغدغه از وضعیت اعتبار بیمه شخص ثالث خود مطلع شوید.

سوالات متداول

در صورت نداشتن اعتبار بیمه شخص ثالث جریمه می‌شوم؟
بله؛ در صورت نداشتن اعتبار بیمه شخص ثالث، جریمه‌ای برای شما در نظر گرفته می‌شود بنابراین بهتر است قبل از اتمام اعتبار، نسبت به تمدید بیمه‌نامه اقدام کنید.
آیا می‌توانم به‌روزترین جزئیات بیمه شخص ثالث را مشاهده کنم؟
بله؛ جزئیات استعلام بیمه شخص ثالث قبضینو منطبق بر آخرین اطلاعات ثبت‌شده در سازمان مربوطه است؛ بنابراین، کاملا به‌روز است.
چگونه کد یکتای بیمه را به دست آورم؟
کد یکتای بیمه به‌هنگام صدور بیمه‌نامه صادر می‌شود. فرقی نمی‌کند که بیمه‌نامه‌ی شما کاغذی یا الکترونیکی باشد؛ کافی است این کد را از روی بیمه‌نامه پیدا کنید تا بتوانید استعلام را انجام دهید.
اعتبار بیمه شخص ثالث چقدر است؟

بیمه شخص ثالث به صورت روزانه، ماهانه و سالانه اعتبار دارد. نکته حائز اهمیت این است که بیمه‌ی سالانه از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه‌تر از بیمه‌ی روزانه و بیمه‌ی ماهانه است؛ بنابراین، طرفداران بیشتری دارد. در ضمن، هر چه اعتبار بیمه شخص ثالث طولانی‌تر باشد، احتمال فراموشی آن کمتر می‌شود.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟
جریمه دیرکرد در سال ۱۴۰۲ برای یک خودروی چهار سیلندر معمولی در هر روز حدود ۱۱.۶۲۰ تومان است. توجه داشته باشید که در زمان تمدید بیمه‌نامه باید مجموع جرایم دیرکرد را نیز علاوه بر مبلغ خرید بیمه، پرداخت کنید
سقف تعهدات جانی و مالی بیمه شخص ثالث چقدر است؟
سقف تعهدات جانی بیمه شخص ثالث برابر است با مبلغ دیه تعیین شده برای سال ۱۴۰۲؛ یعنی ۱ میلیارد و ۲۰۰ تومان برای ماه‌های حرام و ۹۰۰ میلیون تومان برای ماه‌های غیر حرام. سقف تعهدات مالی را نیز می‌توان تا ۶۰۰ میلیون تومان افزایش داد.
حداقل تعهدات مالی بیمه شخص ثالث چقدر است؟
حداقل پوشش بیمه در سال ۱۴۰۲ برابر ۳۰ میلیون تومان است. حداقل تعهدات مالی بیمه شخص ثالث بر اساس ۲.۵ درصد دیه در ماه‌های حرام محاسبه می‌شود.
بیمه ‌نامه را گم کرده‌ام؛ چگونه می‌توانم به آن دسترسی داشته باشم؟
اگر بیمه‌نامه را پیدا نمی‌کنید، باید برای دریافت مجدد بیمه‌نامه به یکی از شعب بیمه شخص ثالث خود مراجعه کنید و بیمه‌نامه را دریافت کنید.
چگونه از تخفیف بیمه شخص ثالث ماشینم مطلع شوم؟
برای اطلاع از تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو یا موتور خود می‌توانید از خدمت اعتبار بیمه شخص ثالث قبضینو استفاده کنید.

سرویس‌های قبضینو

اخبار و مقالات مرتبط

اعتبار بیمه شخص ثالث چقدر است؟ استعلام اعتبار بیمه شخص ثالث

اعتبار بیمه شخص ثالث می‌تواند روزانه ماهانه یا یک‌ساله باشد و حداکثر اعتبار بیمه نامه شخص ثالث، یک‌ساله است. تمدید اعتبار بیمه نامه اجباری است. پس از اتمام این اعتبار، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به صورت روزانه برای وسیله نقلیه محاسبه شده و این جریمه در زمان تمدید بیمه‌نامه از مالک خودرو یا موتور دریافت می‌شود.

راهنمای تمدید گواهینامه رانندگی؛ تجربه یک رانندگی بدون جریمه

اعتبار گواهینامه‌های رانندگی در حالت عادی ۱۰ ساله است. اگر همین روزها اعتبار گواهینامه‌تان به پایان می‌رسد، بهتر است تمدید گواهینامه رانندگی را پشت گوش نیندازید. در غیر این صورت باید در انتظار جریمه‌های بالا باشید. تمدید گواهینامه رانندگی به اندازه دریافت آن دوندگی‌ زیادی ندارد، ولی معمولا بعد از گذشت ۱۵ تا ۳۰ روز به دستتان می‌رسد.

اعتراض به جرایم رانندگی – آدرس مرکز اجرائیات پلیس برای اعتراض به خلافی

خلافی خودرو در واقع همان جریمه رانندگی است که رانندگان درصورت بی‌توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی جریمه می‌شوند. اما دیدید گاهی‌ اوقات قبض خلافی برای شما صادر می‌شود، درصورتی‌که شما از آن منطقه عبور نکرده اید یا حتی به نظرتان مبلغ خلافی بیش‌ازحد بالا است؟

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
شماره موبایل به درستی وارد نشده است.
دیدگاه وارد نشده است.

دانلود قبضینو

اپلیکیشن قبضینو يک نرم‌افزار بسيار کاربردی و رايگان است که با استفاده از آن امکان پرداخت همه قبوض به روشی متفاوت و آسانتر از هميشه بدون نیاز به قبض کاغذی و شناسه پرداخت در اختيار شماست. سوابق استعلام و پرداختی برای همیشه در قبضینو قابل دسترس است قبضینو شما را از صدور قبض‌های جدید مطلع خواهد کرد.

بیمه شخص ثالث چیست؟

بیمه شخص ثالث نوعی بیمه‌ی اجباری برای وسایل نقلیه است که باید همواره اعتبار داشته باشد؛ اما، حتما می‌پرسید چرا نام آن بیمه شخص ثالث است؟ شخص اول بیمه‌گذار، شخص دوم بیمه‌گر و شخص سوم آسیب‌دیده‌ی جانی یا مالی در حوادث رانندگی است. بیمه شخص سوم هزینه‌های مربوط به آسیب مالی یا جانی شخص سوم و هزینه‌های مربوط به شخص اول که آسیب‌های جانی دیده باشد را جبران می‌کند.

ضرورت استعلام بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث شما باید همواره معتبر باشد تا در صورت وقوع حوادث رانندگی منجر به آسیب‌های جانی یا مالی، هزینه‌های آن برعهده‌ی شرکت بیمه‌گر باشد. بنابراین، استعلام بیمه شخص ثالث برای آگاهی از میزان اعتبار آن واجب به نظر می‌رسد. در ضمن، عدم اعتبار بیمه جریمه نقدی نیز به همراه دارد و بهتر است برای جلوگیری از آن‌ها حتما از اعتبار بیمه شخص ثالث خود اطلاع داشته باشید.

عواقب عدم‌تمدید بیمه شخص ثالث

شاید اولین مشکل عدم‌تمدید بیمه شخص ثالث، جریمه است که به صورت روز شمار محاسبه می‌شود. در حقیقت، شما به ازای هر روزی که بیمه شخص سوم نداشته باشید، باید مبلغی معادل با قیمت بیمه شخص ثالث کامل بدون تخفیف، تقسیم بر ۳۶۵ را بپردازید. در ضمن، توقیف خودرو یا موتور، عدم‌امکان خرید و فروش خودرو و موتور نیز از سایر عواقب عدم‌ تمدید بیمه شخص ثالث پس از اتمام در موعد مشخص است.

تعهدات مالی و جانی بیمه شخص ثالث

تعهدات مالی و جانی بیمه شخص ثالث بر اساس نرخ دیه هر سال تعیین می‌شود. نرخ دیه در سال ۱۴۰۲ در ماه‌های حرام یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و در ماه‌های غیرحرام ۹۰۰ میلیون تومان اعلام شده است.

اما تفاوت بازپرداخت بیمه برای خسارت مالی و جانی به چه صورت است؟

خسارت جانی

خسارات جانی در بیمه شخص ثالث، شامل مواردی مثل نقص عضو، بستری شدن در بیمارستان و غرامت فوت است. سقف خسارت جانی با مبلغ تعیین شده برای دیه در هر سال برابر است.

خسارت مالی

خسارت مالی به آسیبی گفته می‌شود که به اموال شخص ثالث وارد می‌شود. این اموال معمولا در تصادفات شامل خودرو یا موتور است. سقف تعهدات بیمه برای جبران خسارت مالی در زمان خرید بیمه تعیین می‌شود و در سال ۱۴۰۲ می‌توانید برابر حداقل مبلغ ۳۰ میلیون تومان، ‌وسیله نقلیه خود را بیمه کنید. لازم به ذکر است این مبلغ به صورت کامل از شما دریافت نمی‌شود بلکه بر اساس طرحی که برای بیمه خود انتخاب می‌کنید، تا این سقف پوشش بیمه‌ای برای شما فعال می‌شود.

روش‌های استعلام بیمه شخص ثالث

روش‌های استعلام بیمه شخص ثالث متعددند که شما می‌توانید استعلام بیمه شخص ثالث ایران، پارسیان، آسیا و ... را با استفاده از آنها انجام دهید.

آسان‌ترین راه استعلام بیمه شخص ثالث با کد ملی

سامانه قبضینو امکان استعلام بیمه نامه شخص ثالث را فراهم کرده است؛ کافیست ابتدا وارد سایت یا اپلیکیشن شوید. در ادامه، گزینه‌ی استعلام بیمه شخص ثالث را از بخش خدمات انتخاب کنید؛ سپس، کد یکتای بیمه و کد ملی را وارد کنید تا جزئیات بیمه نامه شامل نام شخص بیمه‌گذار، نام شرکت بیمه‌گر، شماره بیمه‌نامه، تاریخ شروع و پایان بیمه و... را مشاهده کنید.

مزایای استعلام بیمه شخص ثالث خودرو و موتور با قبضینو

کدام شرکت، بهترین بیمه شخص ثالث را ارائه می‌دهد؟

شاید ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث از نظر شما بهترین بیمه باشد؛ اما، باید بگوییم تقریباً قیمت بیمه شرکت‌ها یکسان است. اگر تفاوتی میان قیمت‌ها وجود داشته باشد، تأثیر تخفیف شرکت است که معمولاً ناچیز است.

نکته‌ی حائز اهمیت برای یافتن بهترین بیمه از میان بیمه شخص ثالث پارسیان، بیمه شخص ثالث پاسارگاد و ... به خدمات آن بازمی‌گردد؛ بنابراین، شما باید عواملی همچون توان‌گری شرکت بیمه‌گر، نحوه پاسخگویی به بیمه‌گذار، سرعت و کیفیت خدمات‌رسانی و ... را مدنظر قرار دهید.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چقدر است؟

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث روز شمار است؛ اما، حداکثر برای یک سال ۳۶۵ روزه محاسبه می‌شود. در نتیجه، تفاوتی نمی‌کند که دیرکرد شما ۱ سال یا ۲ سال باشد؛ چون، همان ۱ سال برای شما محاسبه می‌شود.

نحوه محاسبه‌ی آن به این صورت است که قیمت بیمه شخص ثالث کامل بدون تخفیف تقسیم بر ۳۶۵ روز می‌شود؛ سپس، عدد به دست آمده در تعداد روزهای دیرکرد شما ضرب می‌شود. جریمه دیرکرد در سال ۱۴۰۲ برای یک خودروی چهار سیلندر معمولی هر روز حدود ۱۱.۶۲۰ تومان است.

آیا بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث انجام می‌شود؟

بله؛ بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث به‌شرطی که وسیله نقلیه در زمان اتمام اعتبار در پارکینگ نیروی انتظامی باشد، انجام می‌شود. حواستان باشد که این موضوع در مورد وسیله نقلیه‌ای که در زمان اتمام اعتبار در پارکینگ راهنمایی و رانندگی باشد، صدق نمی‌کند. درضمن، بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث فرآیند مشخصی دارد؛ یعنی، فرد باید با برگه توقیف معتبر به شرکت بیمه‌گر مراجعه کند سپس درخواست بخشودگی را ثبت کند.

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

ویرایش جزئیات
تاییدیه
در حال انتقال ...
در حال جست‌و‌جو برای جزئیات
لطفا تا دریافت پاسخ استعلام، از سمت سرویس‌دهنده، صبوری کنید.
متاسفانه امکان دریافت و نمایش جزئیات قبض شما فراهم نشد، لطفا پس از سپری شدن چند لحظه مجددا تلاش نمایید
میزان اعتبار شما در قبضینو برای استعلام 0 ریال

قوانین و مقررات

.......... ................
راهنما