مشاهده سوابق نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API پشتیبانی وبلاگ
دانلود اپلیکیشن سبد قبض
قبضینو

پرداخت عوارض خروج از کشور

متاسفانه سرویس، موقتا در دسترس نمی‌باشد.

چگونه عوارض خروج از کشور را پرداخت کنیم؟

عبور از مرزهای کشور به قصد سفر یا مهاجرت بدون پرداخت عوارض خروج از کشور غیرممکن است. برای پرداخت عوارضی نیاز است کد ملی و شماره موبایل مسافر را وارد کنید. سپس بعد از مشخص کردن نوع سفر، مبلغ عوارض خروج از کشور به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید نسبت به پرداخت آن اقدام کنید.

پرداخت عوارض خروج از کشور
جزئیات
حذف اطلاعات
آیا از حذف اطلاعات آیتم انتخابی اطمینان دارید؟

پرداخت عوارض خروج از کشور

 پرداخت عوارض خروج از کشور

پرداخت عوارض خروج از کشور

هنگام خروج از کشور، باید عوارضی را بپردازید؛ در غیر این صورت اجازه خروج از مرز‌های کشور را ندارید. تا چند وقت پیش برای پرداخت مبلغ عوارض خروج باید در صف‌های طولانی فرودگاه‌ها منتظر می‌ماندید. اما حالا سامانه قبضینو در راستای جلب رضایت افراد، این امکان را فراهم کرده است، تا بتوانید عوارضی را به صورت آنلاین برای خود یا اعضای خانواده پرداخت کنید. سپس می‌توانید رسید پرداخت را از بخش سوابق مشاهده و دریافت کنید.

چه زمانی باید عوارض خروج از کشور را پرداخت کنم؟

چه زمانی باید عوارض خروج از کشور را پرداخت کنم؟

چه زمانی باید عوارض خروج از کشور را پرداخت کنم؟

شما می‌توانید مبلغ عوارض خروج از کشور را در هر زمانی قبل از هر سفر پرداخت کنید. معمولا توصیه می‌شود حداکثر تا ۳۰ دقیقه پیش از سفر، این هزینه را با استفاده از سامانه‌های آنلاین پرداخت کنید و پرداخت را به دقایق آخر در فرودگاه موکول نکنید؛ چون گاهی شلوغی و ازدحام زیاد یا خرابی سامانه پرداخت می‌تواند باعث ایجاد مشکل شود و حتی ممکن است سفر خود را از دست دهید.

عوارض خروج از کشور چقدر اعتبار دارد؟

عوارض خروج از کشور چقدر اعتبار دارد؟

عوارض خروج از کشور چقدر اعتبار دارد؟

اعتبار رسید پرداخت خروج از کشور تا پایان سال پرداخت عوارض است. اگر به هر دلیل مانند صادر نشدن پاسپورت، ممنوع‌الخروجی و … نتوانستید از کشور خارج شوید، می‌توانید رسید پرداخت را در نزد خود نگه‌دارید و برای سفرهای بعد خود در همان سال از آن استفاده کنید. در سامانه عوارض خروج از کشور قبضینو، این رسید بعد از پرداخت عوارض در اختیار شما قرار داده می‌شود.

چرا مبلغ عوارض خروج از کشور ثابت نیست؟

چرا مبلغ عوارض خروج از کشور ثابت نیست؟

چرا مبلغ عوارض خروج از کشور ثابت نیست؟

همیشه در زمان پرداخت آنلاین عوارض خروج از کشور با نرخ عوارضی متفاوت روبه‌رو می‌شویم. شاید برایتان این سوال پیش‌آمده باشد که چرا هزینه‌ها یکسان نیستند. مبلغ عوارضی بر اساس تعداد دفعات و نوع سفر زمینی، هوایی و دریایی محاسبه می‌شود و یک نرخ ثابت نیست. به همین دلیل ممکن است زمان پرداخت، هزینه عوارضی شما کمتر یا بیشتر از دیگر مسافران باشد.

عواقب عدم پرداخت عوارض خروج از کشور

سالیانه مبلغ عوارض خروج از کشور از کلیه افرادی که قصد ترک کشور به هدف سفر، کار یا مهاجرت را دارند، دریافت می‌شود و سپس واریز عوارض خروج از کشور به حساب بانکی دولت انجام می‌شود. هدف از دریافت این هزینه، بازسازی روستا‌های مرکزی کشور و بهبود وضعیت سازمان گردشگری بوده است. در صورت عدم پرداخت عوارضی، اجازه خروج از کشور حتی در شرایط اضطراری به شما داده نمی‌شود و قطعا باعث می‌شود تا سفر مهم خود را از دست دهید و دست از پا درازتر به خانه بازگردید.

عوارض خروج از کشور ۱۴۰۲ چقدر است؟

نوع سفر خروجی نوع مرز سفر اول سفر دوم سفر سوم به بعد
عادی تمامی مرز‌های هوایی، زمینی و دریایی ۴۰۰ هزار تومان ۶۰۰ هزار تومان ۸۰۰ هزار تومان
عتبات عالیات مرز هوایی ۴۵ هز ار تومان ۴۵ هز ار تومان ۴۵ هز ار تومان
عتبات عالیات مرز زمینی و دریایی ۱۵ هزار تومان ۱۵ هزار تومان ۱۵ هزار تومان
حج عمره و تمتع تمامی مرز‌های هوایی، زمینی و دریایی ۱۳۲ هزار تومان ۱۹۸ هزار تومان ۲۶۴ هزار تومان
مرز نشینان مرز هوایی ۷۵ هزار تومان ۶۰۰ هزار تومان ۸۰۰ هزار تومان
مرز نشینان مرز زمینی و دریایی ۲۵ هزار تومان ۶۰۰ هزار تومان ۸۰۰ هزار تومان
ورزشکاران تیم ملی (دارای مجوز وزارت ورزش) تمامی مرز‌های هوایی، زمینی و دریایی ۲۶۵ هزار تومان ۲۶۵ هزار تومان ۲۶۵ هزار تومان

نحوه پرداخت عوارض خروج از کشور ۱۴۰۲

تا چند وقت پیش تنها روش پرداخت عوارض خروج از کشور رفتن به فرودگاه و پرداخت هزینه از طریق درگاه عابربانک بود؛ اما به مرور زمان روش پرداخت عوارض خروج از کشور آنلاین جایگزین روش‌های قبلی شد و شما می‌توانید بر اساس نیاز خود بهترین روش را انتخاب کنید.

از بین روش‌های بالا، روش اول به صورت سریع و آنی مبلغ عوارضی را پرداخت می‌کند و دیگر دغدغه عدم پرداخت بی‌معنا است.

قبضینو؛ سامانه استعلام پرداخت عوارض خروج از کشور آنلاین

سامانه عوارض خروج از کشور قبضینو، امکان پرداخت آنلاین عوارضی را برای تمام مسافرانی که قصد خروج از کشور دارند، فراهم کرده است. شما می‌توانید با این خدمت، عوارضی خود را در لحظه پرداخت کنید و دیگر نیازی به فراموشی بابت پرداخت، از دست دادن سفر یا تاخیر در پرواز نیست. هم‌چنین با استفاده از این خدمت امکان استفاده از مزایا و ویژگی‌های زیر نیز وجود دارد.

نکته: در نظر داشته باشید که اگر قصد سفر به ترکیه را دارید، پرداخت عوارض خروج از کشور برای ترکیه نیز الزامی است. شما می‌توانید برای پرداخت از سامانه آنلاین عوارض خروج از کشور قبضینو استفاده کنید.

چه کسانی از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند؟

نحوه پیگیری عوارض خروجی پرداخت‌شده

اگر مبلغ عوارضی خروج از کشور را پرداخت کردید، اما متوجه شدید که پرداخت انجام نشده، می‌توانید برای پیگیری از قبضینو با پشتیبانی تماس بگیرید یا به سایت sadadpsp.ir/Tollpayment/Inquiry مراجعه کنید. اما باید در نظر داشته باشید که برای پیگیری به کد ملی، شماره کارت و شماره مرجع پرداخت نیاز دارید.

اسلاید شماره 0
اسلاید شماره 1
اسلاید شماره 2

چه افرادی از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند؟

چه افرادی از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند؟

چه افرادی از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند؟

تابه‌حال شده به این فکر کنید که کاش راهی بود تا بدون پرداخت عوارض، کشور را به مقصد دیگر ترک می‌کردید؟ اگرچه قانون پرداخت عوارضی برای همه افراد یکسان است؛ اما با این حال کسانی هستند که از پرداخت عوارضی معاف هستند. شاید فکر کنید چنین چیزی غیر ممکن است؛ اما در واقع دیدگاه اشتباهی است.

مطالعه مطلب

همه چیز درباره عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۲

همه چیز درباره عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۲

همه چیز درباره عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۲

اگر شما هم در دسته‌ی افرادی هستید که یک کشور خارجی را برای سفرتان در تعطیلات آتی انتخاب کرده‌اید، باید بدانید که رعایت اقدامات پیش از سفر به یک کشور خارجی شامل تهیه یا تمدید پاسپورت، اطلاع از قوانین ویزا، خرید بلیت و رزرو هتل نیاز است؛ اما، یک مورد از قلم افتاده است. استعلام و پرداخت عوارض خروج از کشور نیز در دسته‌ی اقدامات مذکور است که عدم توجه به آن موجب ایجاد یک فاجعه می‌شود!

مطالعه مطلب

همه آنچه که درباره عوارض خروج از کشور مرزنشینان باید بدانید

همه آنچه که درباره عوارض خروج از کشور مرزنشینان باید بدانید

همه آنچه که درباره عوارض خروج از کشور مرزنشینان باید بدانید

زندگی در مرزهای کشور شاید از دور زیبا باشد؛ اما شرایط و سختی‌های خاص خودش را دارد. از یک سو نبود امنیت به دلیل ورود باندهای قاچاقچی به کشور و از سوی دیگر نبود خدمات آموزشی، درمانی و تجاری باعث شده تا دولت امتیازاتی را برای کاهش چالش‌های مرزنشینان تعیین کند. احتمالا می‌دانید که هیچ‌کسی به اندازه این افراد برای حمل و نقل کالا از مرزهای کشور خارج نمی‌شود.

مطالعه مطلب

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
ثبت دیدگاه

سوالات متداول

اگر عوارض خروج از کشور را با قبضینو پرداخت کرده‌اید، به بخش سوابق مراجعه کنید و ضمن مشاهده کد پیگیری، رسید قبض را نیز دریافت کنید. در غیر این صورت برای دریافت کد پیگیری عوارضی خروج از کشور باید به سامانه سداد به نشانی sadadpsp.ir/Tollpayment/Inquiry مراجعه کنید.
بله؛ رسید پرداخت عوارض خروج از کشور تا پایان همان سالی که عوارضی را پرداخت کردید، اعتبار دارد و می‌توانید از آن برای سفرهای بعدی خود استفاده کنید. اما باید در نظر داشته باشید بعد از این مدت زمان، اعتبار عوارض خروج از کشور به پایان می‌رسد و امکان استفاده از رسید پرداخت نیست.
بله؛ تمام افرادی که از مرزهای کشور خارج می‌شوند باید مبلغ کامل عوارض تعیین شده را پرداخت کنند.
بله؛ با وارد کردن کد ملی هر فرد می‌توانید عوارض خروج از کشور او را نیز پرداخت کنید.
اگر جزو زائرین کربلا هستید و می‌خواهید از طریق مرزهای زمینی وارد کشور عراق شوید؛ از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستید.
برای استرداد مبلغ عوارض خروج از کشور به حساب بانکی خود باید به سایت evat مراجعه کنید. هم‌چنین رسید پرداخت عوارضی خروج از کشور تا پایان سال اعتبار دارد و شما می‌توانید از رسید برای سفرهای بعدی خود استفاده کنید.
قوانین و مقررات
کد تایید را وارد کنید.
120 ثانیه تا دریافت مجدد کد تایید
سوابق استعلام
در حال اجرا در حال اجرا در حال دریافت نتیجه هستیم.
از همراهی شما سپاسگزاریم.
قبضینو
کاربر مهمان
ورود | ثبت‌نام

نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API
کیف پول خدمات پلیس مدیریت دستگاه‌های فعال پیگیری قبوض قبض کاغذی پشتیبانی وبلاگ درباره ما
درآمدزایی از قبضینو اطلاع‌رسانی صدور قبوض
اطلاعات حساب کاربری