مشاهده سوابق نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API پشتیبانی وبلاگ
دانلود اپلیکیشن سبد قبض
قبضینو

پرداخت عوارض سالیانه شهرداری خودرو

__
ایران

چگونه عوارض سالیانه خودرو را استعلام و پرداخت کنیم؟

اگر می‌خواهید عوارض سالیانه خودرو را با قبضینو استعلام و پرداخت کنید، باید شماره پلاک و کد ملی مالک شماره پلاک را وارد کنید؛ سپس، گزینه‌ی تأیید و ادامه را بزنید. ممکن است که از شما برای استعلام و پرداخت عوارض خودرو، شماره VIN و شماره موتور نیز درخواست شود تا به‌روزترین نتیجه برای شما نمایش داده شود.

استعلام و پرداخت عوارض سالیانه خودرو
جزئیات
حذف اطلاعات
آیا از حذف اطلاعات آیتم انتخابی اطمینان دارید؟
گروه مالیاتی

استعلام و پرداخت عوارض سالیانه خودرو

  استعلام و پرداخت عوارض سالیانه خودرو

استعلام و پرداخت عوارض سالیانه خودرو

اگر خودرو داشته باشید، عوارض شهرداری خودرو را می‌شناسید. شما باید هر سال این عوارض را استعلام و پرداخت کنید تا به شهرداری در حفظ و نگهداری معابر کمک کنید. چند وقتی است که قبضینو خدمت محاسبه آنلاین عوارض خودرو را به سایر خدمات کاربردی خود اضافه کرده است. شما می‌توانید با ذخیره‌سازی و نام‌گذاری اطلاعات ورود، استعلام عوارض خودرو و پرداخت آن را انجام دهید؛ همچنین، مفاصا حساب عوارض خودرو را از بخش سوابق سایت و اپلیکیشن دریافت کنید.

چرا باید عوارض خودرو تهران و شهرستان را تسویه کرد؟

چرا باید عوارض خودرو تهران و شهرستان را تسویه کرد؟

چرا باید عوارض خودرو تهران و شهرستان را تسویه کرد؟

شما باید سالیانه مبلغی را با عنوان عوارض سالیانه خودرو به شهرداری بابت استفاده از خودرو در معابر داخل و خارج شهر بپردازید. این مبلغ به‌صورت کامل صرف نگهداری، بهسازی و نوسازی معابر می‌شود تا شما بتوانید تجربه رانندگی بهتری داشته باشید؛ بنابراین، ضروری است این مبلغ را در مهلت معین بپردازید که هم به شهرداری کمک کنید و هم از جریمه‌شدن جلوگیری کنید.

مهلت پرداخت عوارض سالیانه خودرو

مهلت پرداخت عوارض سالیانه خودرو

مهلت پرداخت عوارض سالیانه خودرو

مهلت زمان استعلام عوارض خودرو و پرداخت آن از آغاز هر سال تا پایان هر سال است؛ یعنی، شما یک سال معادل با ۳۶۵ روز وقت دارید که مبلغ عوارض سالیانه خودرو را تسویه کنید. اگر شما فراموش کنید که عوارض سالیانه شهرداری خودرو را استعلام و پرداخت کنید، جریمه می‌شوید؛ بنابراین، بهترین راه‌حل این است که هر سال در پایان سال این عوارض را مانند عوارض ملک و … تسویه کنید.

جریمه عدم پرداخت عوارض سالیانه خودرو

 جریمه عدم پرداخت عوارض سالیانه خودرو

جریمه عدم پرداخت عوارض سالیانه خودرو

جریمه عدم پرداخت عوارض خودرو معادل ۲٪ مبلغ عوارض به ازای هر ماه است؛ یعنی، اگر شما ۶ ماه تأخیر داشته باشید، باید حدود ۱۲٪ مبلغ عوارض + اصل مبلغ عوارض را پرداخت کنید. نکته مهم این است که معمولاً مالکان خودرو پرداخت عوارض شهرداری خودرو را تا زمان خرید و فروش آن به تعویق می‌اندازند؛ اما، در نهایت باید به‌صورت تمام و کمال آن را به همراه جریمه‌هایش تسویه کنند.

روش‌های استعلام عوارض سالیانه خودرو و پرداخت آن

ما در مورد مهلت پرداخت عوارض سالیانه و جریمه‌ی آن صحبت کردیم. حالا حتما می‌خواهید که روش‌های پرداخت عوارض خودرو تهران و شهرستان را بدانید. ما در ادامه روش‌های آن را آورده‌ایم:

چرا عوارض سالیانه خودرو را از قبضینو استعلام و پرداخت کنیم؟

قبضینو به‌عنوان یک سامانه استعلام و پرداخت، خدمت استعلام و پرداخت عوارض شهرداری سالیانه خودرو را به خدمات کاربردی‌اش اضافه کرده است تا تبدیل به سامانه ملی عوارض خودرو شود.

شما می‌توانید در کنار استفاده از این خدمت به خدماتی مانند استعلام و پرداخت خلافی، استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی، مالیات نقل و انتقال و …دسترسی داشته باشید تا تمام هزینه‌های خودروی خود را یکجا استعلام و پرداخت کنید؛ البته، مزایای سامانه پرداخت عوارض خودرو قبضینو به این مورد ختم نمی‌شود:

مزایای قبضینو؛ سامانه استعلام عوارض شهرداری خودرو

مهم‌ترین مزیت قبضینو این است که شما می‌توانید با استفاده از این سامانه، علاوه‌بر پرداخت عوارض شهرداری خودرو، از سایر خدمات مرتبط با خودرو مانند استعلام و پرداخت خلافی، استعلام و پرداخت طرح ترافیک و پارک حاشیه‌ای و … نیز بهره‌مند شوید. در ادامه سایر مزیت‌های قبضینو را نیز آورده‌ایم:

مبلغ عوارض سالیانه خودرو

حتما برایتان سوال شده است که عوارض سالیانه خودرو چقدر است؟ اگر می‌خواهید مبلغ عوارض شهرداری خودرو را بدانید، باید از روش‌های استعلام و پرداخت عوارض سالیانه خودرو اقدام کنید؛ چرا که محاسبه‌ی آن به عوامل متعددی بستگی دارد که سخت و زمان‌بر است. ما در ادامه این عوامل را معرفی و بررسی می‌کنیم.

عوامل مؤثر بر مبلغ عوارض سالیانه خودرو

عوامل مؤثر بر قیمت عوارض سالیانه خودرو هنگام محاسبه آنلاین عوارض خودرو شامل ۳ مورد زیر است:

ارزش خودرو

هر چه ارزش خودرو بیشتر باشد، قیمت عوارض شهرداری خودرو بیشتر است. ارزش خودروهای داخلی همان قیمت کارخانه و ارزش خودروهای خارجی همان قیمت ورودی به علاوه‌ی هزینه‌ی گمرک است.

سال تولید خودرو

هر چه خودرو قدیمی‌تر باشد، قیمت عوارض شهرداری خودرو بیشتر است. خودروهایی که سال تولید آنها به بیش از ۱۰ سال پیش بازمی‌گردد، از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد (سالانه ۱۰ درصد تا ۱۰ سال) به مبلغ عوارض سالیانه خودرو آنها افزوده می‌شود.

شهر محل سکونت مالک

مبلغ عوارض سالیانه خودرو شهرداری تهران نسبت به سایر شهرستان‌ها بیشتر است. در حقیقت، یک ضریب در کنار مبلغ عوارض شهرداری خودرو لحاظ می‌شود که این مبلغ را متغیر می‌کند. این ضریب‌ها، سالیانه، از سوی وزارت‌خانه اقتصاد اعلام می‌شود.

محاسبه آنلاین عوارض خودرو

شما می‌توانید برای محاسبه آنلاین عوارض خودرو از سامانه‌های استعلام عوارض سالیانه خودرو مانند تهران من، سمیع، قبضینو و … استفاده کنید؛ کافیست، شماره پلاک، کد ملی و شماره موبایل متعلق به کد ملی را برای استعلام عوارض سالیانه خودرو در سامانه‌های مذکور داشته باشید.

اعتراض به عوارض سالیانه خودرو

اگر پس از استعلام و پرداخت عوارض شهرداری خودروتان اعتراض دارید، باید به شهرداری محل سکونتتان مراجعه کنید. حتما مدارک شناسایی مالک خودرو شامل کارت ملی یا شناسنامه به همراه مدارک خودرو شامل کارت خودرو یا برگ سبز خودرو همچنین استعلام مفاصا حساب پیشین خودرو را همراه داشته باشید.

مفاصا حساب عوارض سالیانه خودرو

مفاصا حساب همان رسید تسویه است اما رسمیت دارد؛ یعنی، هنگامی که پرداخت عوارض سالیانه خودرو تهران و شهرستان را انجام می‌دهید، باید استعلام مفاصا حساب خودرو را بگیرید تا مدرکی برای اثبات تسویه آن داشته باشید.

نکته‌ی مهم این است که قبضینو علاوه‌بر نمایش رسید پرداخت، مفاصا حساب را در بخش سوابق شما قرار می‌دهد؛ بنابراین، شما می‌توانید با مراجعه به بخش سوابق در سایت و اپلیکیشن برای دانلود مفاصا حساب اقدام کنید.

بخشودگی جریمه عوارض سالیانه خودرو

معمولاً، اگر قرار بر بخشودگی جریمه عوارض سالیانه خودرو باشد، پایان هر سال اعلام می‌شود؛ مثلاً، پایان سال ۱۴۰۱، اعلام شد که بخشودگی جریمه عوارض سالیانه خودرو ۵۰ سال اخیر به‌علاوه‌ی ۱۰٪ تخفیف اعمال می‌شود. این یک فرصت طلایی برای تمام افرادی بود که جریمه سنگین عوارض سالیانه داشتند.

عوارض سالیانه خودرو صفر کیلومتر

ماشین صفری که به‌هیچ‌وجه در معابر نبوده است مشمول پرداخت عوارض سالیانه نیست؛ اما، اگر تنها یک روز در معابر بوده باشد، باید استعلام عوارض سالیانه خودرو و پرداخت آن را انجام دهد. در نتیجه، اگر خودروی صفری دارید که می‌خواهید مشمول پرداخت عوارض سالیانه شهرداری خودرو نشود، باید آن را با خودروبر جابه‌جا کنید!

اسلاید شماره 0
اسلاید شماره 1
اسلاید شماره 2

پارک حاشیه‌ای خودرو چیست و پرداخت عوارض پارک هوشمند به چه صورت است؟

پارک حاشیه‌ای خودرو چیست و پرداخت عوارض پارک هوشمند به چه صورت است؟

پارک حاشیه‌ای خودرو چیست و پرداخت عوارض پارک هوشمند به چه صورت است؟

پارکینگ حاشیه‌ای بخشی از فضای کار کنار خیابان است که به توقف وسایل نقلیه موتوری اختصاص پیدا می‌کند. شهروندان از این نوع پارک برای دسترسی به مراکز خدماتی و فروشگاه‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن و با کم‌ترین زمان ممکن استفاده می‌کنند. امکان استعلام و پرداخت پارک حاشیه‌ای یکی از مهم‌ترین نیازهای شهروندانی است که به صورت مرتب در شهر تردد می‌کنند و در محدوده‌های تعیین شده خودرو خود را پارک می‌کنند. پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای از جمله دغدغه‌های دارندگان خودرو در شهرهای بزرگ است.

مطالعه مطلب

بهترین راه پرداخت عوارض آزادراهی ۱۴۰۲ چیست؟

بهترین راه پرداخت عوارض آزادراهی ۱۴۰۲ چیست؟

بهترین راه پرداخت عوارض آزادراهی ۱۴۰۲ چیست؟

تا چند سال پیش برای تردد از تمام آزادراه‌ها باید در صف‌های طولانی ایستگاه‌های بزرگراه توقف می‌کردید تا نوبت‌تان شود و بتوانید مبلغ عوارضی را پرداخت کنید. اگر هم پول خرد همراه خود نداشتید و دستگاه کارت‌خوان مشکل داشت، باید چند دقیقه‌ای منتظر می‌ماندید تا مسئول باجه به دنبال پول بگردد و بتواند مابقی هزینه را به شما بازگرداند.

مطالعه مطلب

هر آن چیزی که باید درباره هزینه‌ها و عوارض خودرو بدانید!

هر آن چیزی که باید درباره هزینه‌ها و عوارض خودرو بدانید!

هر آن چیزی که باید درباره هزینه‌ها و عوارض خودرو بدانید!

بر خلاف باور افراد هزینه‌های خودرو فقط به خرید لوازم جانبی، تعویض قطعات معیوب خودرو و خرید یا تمدید بیمه خلاصه نمی‌شود. بلکه هزینه‌های دیگری نیز هستند که باید توسط مالک خودرو برای تردد در خیابان‌ها، رد کردن چراغ قرمز، عبور از آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها و به صورت کلی استفاده از خدمات شهری و بین شهری به دولت پرداخت شود. در این مطلب از وبلاگ قبضینو قصد داریم در خصوص هزینه‌ها و عوارض خودرو که باید در بازه مشخص و پیش از اتمام زمان، پرداخت شوند، صحبت کنیم؛ پس همراه ما باشید.

مطالعه مطلب

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
ثبت دیدگاه

سوالات متداول

شما می‌توانید این دو اطلاعات را از روی کارت خودرو و برگ سبز خودرو بردارید؛ سپس، آنها را در قبضینو ذخیره و نام‌گذاری کنید تا نیازی به ورود مجدد اطلاعات در استعلام‌های آینده نداشته باشید.
خیر؛ در حال حاضر استعلام عوارض خودرو و پرداخت آن از قبضینو کارمزد ندارد. همین ویژگی وجه تمایز قبضینو با سایر روش‌هاست؛ چراکه، استعلام عوارض شهرداری خودرو و پرداخت آن در برخی از سامانه‌های پرداخت عوارض خودرو با کارمزد همراه است.
بله؛ شما می‌توانید از طریق قبضینو استعلام عوارض خودرو و پرداخت آن را برای چندین پلاک مختلف انجام دهید؛ کافیست، اطلاعات مورد نیاز شامل کد ملی مالک، شماره VIN و شماره موتور مربوط به هر پلاک را داشته باشید.
بله؛ شما می‌توانید اطلاعات به‌روز استعلام عوارض خودرو را از قبضینو مشاهده کنید؛ چراکه، اطلاعات قبضینو براساس اطلاعات سازمان شهرداری است.
بله؛ قبضینو تضمین تسویه آنی پرداختی‌های شما را دارد؛ یعنی، مبلغ عوارض سالیانه خودرو به‌صورت مستقیم از حساب شما به حساب شهرداری واریز می‌شود. در نتیجه، قبضینو هیچ مبلغی را نزد خود نگه نمی‌دارد.
بله؛ شما پس از پرداخت عوارض شهرداری خودرو از قبضینو می‌توانید با مراجعه به بخش سوابق اپلیکیشن و سایت برای دریافت مفاصا حساب اقدام کنید. در ضمن، شما می‌توانید آن را دانلود و چاپ کنید.
استعلام عوارض خودرو و پرداخت آن با مالک قبلی است؛ چراکه، باید این مبلغ را به‌صورت سالیانه تسویه کرده باشد. اگر تسویه را انجام نداده باشد، کوتاهی از او بوده است؛ بنابراین، باید خودش متحمل ضرر شود.
بله؛ شما می‌توانید با استفاده از سامانه ملی عوارض خودرو قبضینو نسبت به پرداخت عوارض خودرو برای شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، قم، رشت، البرز، اهواز، یزد، همدان و … اقدام کنید.
بله؛ معمولاً هر سال اعلام می‌شود که درصدی از عوارض سالیانه تاکسی‌های درون‌شهری و برون‌شهری (معمولاً ۵۰٪) بخشیده می‌شود؛ اما، این موضوع ثابت نیست و باید منتظر اعلام سازمان تاکسی‌رانی و شهرداری برای اعمال این تخفیف بمانید.
برای پرداخت عوارض سالیانه تاکسی می‌توانید از خدمت عوارض سالیانه سامانه قبضینو استفاده کنید.
در حال اجرا در حال اجرا در حال دریافت نتیجه هستیم.
از همراهی شما سپاسگزاریم.
قبضینو
کاربر مهمان
ورود | ثبت‌نام

نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API
کیف پول خدمات پلیس مدیریت دستگاه‌های فعال پیگیری قبوض قبض کاغذی پشتیبانی وبلاگ درباره ما
درآمدزایی از قبضینو اطلاع‌رسانی صدور قبوض
اطلاعات حساب کاربری