استعلام معاینه فنی خودرو

ایران
پلاک را از سمت چپ وارد نمایید.
استعلام معاینه فنی خودرو

استعلام معاینه فنی خودرو در سامانه قبضینو

سامانه قبضینو در راستای تکمیل امکانات خود در حوزه خدمات خودرو، امکان استعلام اعتبار معاینه فنی و جزئیات کامل آن را برای کاربران فراهم کرده است. برای استعلام،کافیست شماره پلاک و شماره VIN خودروی خود را وارد و اعتبار و اطلاعات کامل معاینه فنی را مشاهده کنید.

مشاهده اعتبار معاینه فنی

با توجه به جریمه در نظر گرفته‌شده برای نداشتن معاینه فنی، اطلاع از اعتبار آن یکی مهم‌ترین نیازهای کاربران است. با استفاده از این امکان قبضینو می‌توانید از تاریخ اعتبار معاینه فنی خود مطلع شوید.

نمایش جزئیات معاینه فنی

سامانه قبضینو کامل‌ترین جزئیات معاینه فنی خودرو را به شما نمایش می‌دهد. تمامی اطلاعات فنی ثبت‌شده در مرکز معاینه فنی، در قبضینو نیز قابل مشاهده است.

ذخیره سوابق استعلام معاینه فنی خودرو

کلیه سوابق استعلام‌های شما در سایت و اپلیکیشن قبضینو ذخیره می‌شود و نیازی نیست هر بار شماره پلاک و شناسه ۱۷ رقمی VIN را وارد کنید.

سوالات متداول

آیا می‌توان از زمان اتمام معاینه فنی باخبر شد؟
بله؛ با استفاده از سرویس استعلام معاینه فنی قبضینو می‌توانید از تاریخ اعتبار و آخرین جزئیات ثبت‌شده از ارزیابی خودروی خود مطلع شوید.
چه جزئیاتی در استعلام معاینه فنی قبضینو قابل مشاهده است؟
تاریخ اعتبار
نیروی ترمزها
کمک فنرها
لغزش جانبی
وزن عقب و جلو
انواع آلایندگی
آیا امکان استعلام معاینه فنی برتر در قبضینو وجود دارد؟
بله؛ وضعیت اعتبار انواع معاینه فنی از جمله معاینه برتر در سامانه قبضینو قابل مشاهده است.
برای استعلام اعتبار معاینه فنی با قبضینو به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟
برای استعلام اعتبار معاینه فنی به شماره پلاک و شماره VIN خودروی خود نیاز دارید. این اطلاعات در سامانه قبضینو ذخیره می‌شود و دیگر برای استعلام‌های بعدی نیازی به وارد کردن مجدد نیست.
شماره VIN خودرو را از کجا پیدا کنم؟
شما می‌توانید شماره VIN یا شماره شاسی خودروی خود را از سه طریق پیدا کنید:
کارت خودرو
برگ سبز خودرو
سند کارخانه
در هر خودرو، شماره شاسی روی بخشی از بدنه نیز حک شده‌است که می‌توانید با توجه به نوع خودروی خود آن را پیدا کنید.
جریمه نداشتن معاینه فنی معتبر چیست و چگونه اعمال می‌شود؟
جریمه معاینه فنی به خودروهایی تعلق می‌گیرد که بیشتر از 4 سال از زمان تولید آن‌ها گذشته باشد و مالک هنوز برای تمدید معاینه فنی اقدام نکرده باشند. دوربین‌های کنترل سرعت، دوربین طرح ترافیک و همچنین مامور پلیس این جریمه را ثبت می‌کنند.
آیا خودرو بدون اعتبار معاینه فنی توقیف می‌شود؟
اگر زمان زیادی بدون اعتبار معاینه فنی تردد کنید و مامور پلیس به شما دستور توقف دهد، احتمال توقیف خودرو و انتقال آن به پارکینگ وجود دارد.
معاینه فنی چه مدت اعتبار دارد؟
اعتبار معاینه یک سال است.
مبلغ جریمه تردد بدون معاینه فنی چیست؟
جریمه تردد بدون معاینه فنی حدود ۵۲.۵۰۰ تومان است.
آیا می‌توان بدون داشتن معاینه فنی در طرح ترافیک تردد کرد؟
خیر؛ داشتن معاینه فنی برای تردد در طرح ترافیک الزامی است و در صورت نداشتن گواهی، جریمه به صورت اتوماتیک و توسط دوربین‌های مخصوص ثبت می‌شود.
مدت اعتبار معاینه فنی خودروی صفر چقدر است؟
خودروهای صفر تا ۴ سال نیازی به معاینه فنی نخواهند داشت. پس از ورود به سال پنجم، رانندگان باید برای دریافت معاینه فنی به مراکز معتبر مراجعه کنند.

سرویس‌های قبضینو

اخبار و مقالات مرتبط

روش‌های پرداخت الکترونیک عوارض آزادراهی بدون توقف در کشور

بسیاری از ما تجربه ماندن در ترافیک بخاطر پرداخت عوارض آزدراهی را داریم. اتفاقی که حتما بسیاری از ما را در مسیر سفرمان کلافه و عصبی می‌کند. پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی راهکاری است که از دل همین نیاز برخاسته و حالا مدتی است که روند پرداخت عوارض را برای بسیاری از ما آسان‌تر کرده‌است. از ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۷ فرآیند پرداخت عوارض آزادراهی تعدادی از آزادراه‌ها به‌صورت الکترونیکی قابل پرداخت شد. برای راحتی ترددکننده‌های آزادراهی روش‌های مختلفی برای پرداخت در نظرگرفته شده است. قبضینو نیز از طریق سایت و اپلیکیشن خود این امکان را در اختیار کاربران خود قرار داده ‌است تا خدمت‌رسانی بهتری را برای شما فراهم کند.

معرفی سرویس کارشناسی خودروی کارنامه

در هر معامله‌ای، شک‌ و تردیدهایی وجود دارد. ریشه شک و تردید هم چیزی نیست جز نداشتن اطلاعات کافی و نظر کارشناسانه. در خرید و فروش خودرو هم خریدار و فروشنده دغدغه‌هایی دارند. هر دو دوست دارند که بهترین نتیجه را از معامله بگیرند. راه چاره چیست؟ کمک‌گرفتن از مرجعی خبره و کاربلد که شبهه‌ها را از بین می‌برد و روند خرید و فروش را ساده می‌کند. کارنامه با درک نیاز بازار خرید و فروش خودرو به چنین مرجعی پا به میدان گذاشته و معاملات خودرو را در بستری امن و آسان ممکن کرده است. کارنامه‌ای‌ها واسطه‌ای بی‌طرف برای رساندن خرید و فروش خودرو به میز معامله هستند.

پرداخت عوارض آزادراهی تهران کرج – تعرفه جریمه عوارض آزادراهی کرج تهران

روزانه افزاد زیادی برای کار و زندگی از کرج راهی تهران می‌شوند. از طرفی این بزرگراه تا جاده چالوس ادامه دارد؛ همین عوامل باعث شده‌اند تا ترافیک زیادی در این مسیر به چشم بخورد. برای کاهش ترافیک و مشکلات این چنینی، احداث آزادراه تهران کرج در برنامه قرار گرفت. حدود ۱۰ سال طول کشید تا این آزادراه به بهر‌ه‌برداری برسد. امروزه نسبت به گذشته این ترافیک کاهش پیدا کرده است و شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد برسید. برای عبور از این آزادراه، نیاز است عوارض آزادراه تهران کرج را نیز پرداخت کنید. در این مطلب از وبلاگ قبضینو قصد داریم در خصوص عوارض آزادراه همت کرج صحبت کنیم. هم‌چنین به شما بگوییم که چطور می‌توانید نسبت به پرداخت عوارض و جریمه‌ عدم پرداختی عوارض اقدام کنید. در نهایت هم مثل همیشه به مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای هر راننده‌ای پیش آید پاسخ خواهیم داد.

ثبت دیدگاه

برای مشارکت در پرسش و پاسخ و ثبت دیدگاه وارد انجمن قبضینو شوید.
ثبت دیدگاه

دانلود قبضینو

اپلیکیشن قبضینو يک نرم‌افزار بسيار کاربردی و رايگان است که با استفاده از آن امکان پرداخت همه قبوض به روشی متفاوت و آسانتر از هميشه بدون نیاز به قبض کاغذی و شناسه پرداخت در اختيار شماست. سوابق استعلام و پرداختی برای همیشه در قبضینو قابل دسترس است قبضینو شما را از صدور قبض‌های جدید مطلع خواهد کرد.

روش‌های استعلام اعتبار معاینه فنی

استعلام اعتبار معاینه فنی از اینترنت با قبضینو

سامانه قبضینو در راستای خدمت‌رسانی کامل در زمینه خدمات خودرو، امکان استعلام اعتبار معاینه را در سایت و اپلیکیشن خود فراهم کرده است. برای استعلام اعتبار معاینه فنی با پلاک کافیست وارد سایت یا اپلیکیشن قبضینو شوید و شماره پلاک و vin خودروی خود را وارد کنید. پس از استعلام، وضعیت اعتبار معاینه فنی به همراه جزئیات کامل به شما نمایش داده می‌شود.

سامانه قبضینو علاوه بر نمایش اعتبار معاینه فنی، اطلاعات فنی ثبت‌شده‌ی خودروی شما در آخرین ارزیابی را نیز نمایش می‌دهد. این جزئیات به شرح زیر است:

استعلام اعتبار معاینه فنی از سایت معاینه فنی سیمفا

سامانه سیمفا یا سامانه یکپارچه معاینه فنی نیز امکان استعلام اعتبار را برای رانندگان و مالکین خودروهای سبک و سنگین فراهم کرده است. برای استعلام از سامانه سیمفا نیز به شماره شاسی یا vin وسیله نقلیه خود نیاز دارید.

استعلام اعتبار معاینه فنی با کد ussd

برای استعلام معاینه فنی می‌توانید کد دستوری #۲۰۰۸* را شماره‌گیری کنید. این سامانه همیشه قادر به خدمت‌رسانی نیست و بهتر است از روش‌های اینترنتی برای استعلام اعتبار معاینه فنی خود اقدام کنید.

استعلام معاینه فنی با پیامک

سامانه ۲۰۰۸ برای استعلام معاینه فنی خودرو از طریق پیامک در اختیار کاربران قرار گرفته است. برای استفاده از این روش کافیست عدد ۱ را به این سامانه ارسال کنید. البته این سامانه گاهی اوقات نتیجه‌ای را به کاربران نمایش نمی‌دهد.

روش‌های معرفی شده برای استعلام معاینه فنی خودروهای گازسوز و بنزینی کاربرد دارد.

مراحل تمدید اعتبار معاینه فنی

در معاینه فنی خودروی شما به صورت کامل از نظر فنی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت وجود مشکل در نتایج ارزیابی باید آن را برطرف کرده و مجددا برای معاینه فنی اقدام کنید.

اعتبار گواهی معاینه فنی یک سال است و پس از این بازه زمانی باید مجددا برای دریافت گواهی اقدام کنید. بهتر است قبل از پایان مهلت اعتبار معاینه فنی اقدام کنید تا از هرگونه جریمه‌ای جلوگیری کنید.

محاسبه جریمه معاینه فنی

جریمه معاینه فنی در محدوده‌های تعیین شده برای کاهش آلاینده‌ها توسط دوربین‌های LEZ ثبت می‌شود. این دوربین‌ها مستقیما به سامانه یکپارچه معاینه فنی (سیمفا) متصل‌اند و جریمه خودروهای بدون معاینه فنی را ثبت می‌کنند. این جریمه حدود ۵۲.۵۰۰ تومان است و برای مثال در محدوده طرح ترافیک شهر تهران اعمال می‌شود. بهتر است قبل از هرگونه اعمال جریمه‌ای از سوی پلیس برای تمدید معاینه فنی اقدام کنید.

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

ویرایش جزئیات
تاییدیه
در حال انتقال ...
در حال جست‌و‌جو برای جزئیات
لطفا تا دریافت پاسخ استعلام، از سمت سرویس‌دهنده، صبوری کنید.
متاسفانه امکان دریافت و نمایش جزئیات قبض شما فراهم نشد، لطفا پس از سپری شدن چند لحظه مجددا تلاش نمایید
میزان اعتبار شما در قبضینو برای استعلام 0 ریال

قوانین و مقررات

.......... ................
راهنما