معاینه فنی چیست؟ معاینه فنی خودرو

فرناز زادوردی
معاینه فنی چیست
فهرست مطالب

هدف از انجام معاینه فنی خودر، آزمون آلاینده ها در بدو ورود خودرو به سالن معاینه فنی، اندازه گیری میزان آلاینده های حاصل از احتراق موتور بیان می کند. یکی از مهم ترین بخش های معاینه فنی و تضمین کننده ایمنی خودرو، کارایی سیستم ترمز خودرو است که در صورت رد شدن در هر یک از آزمون های تست ترمز شامل ترمز جلو، عقب، ترمز دستی، به تفکیک چپ وراست لازم است اشکالات برطرف شود. در این پست از وبلاگ استعلام خلافی قبضینو، همه نکات لازم در مورد معاینه فنی را بیان کردیم با ما همراه باشید.

 

برچسب گرفتن معاینه فنی

 

شرایط معاینه فنی خودرو

بر اساس قانون جدید شرایط معاینه فنی خودرو‌ها در سال ۹۷/۹۸، خودرو‌های تا ۴ سال ساخت نیازی به دریافت معاینه فنی ندارند و خودرو‌های فاقد آن روزانه ۵۰ هزارتومان جریمه می‌شوند. در خصوص خودرو‌های دوگانه سوز هم براساس مصوبه هیئت وزیران مقرر شد که برای خودرو‌های دوگانه‌سوز با عمر مخزن بیش از ۶ سال، علاوه بر معاینه فنی بنزینی، تست هیدرواستاتیک که مخصوص مخزن گاز CNG این خودروهاست، نیز انجام پذیرد.
معاینه فنی سال‌ها است که داشتن آن الزامی بوده و در طرح کاهش نحوه کنترل به صورت مکانیزه است. پیگیری و کنترل توسط پلیس ادامه دارد، اما در کنار آن کنترل به صورت مکانیزه نیز انجام خواهد شد. دوربین‌های مختلفی در سطح شهر وجود دارد که تعداد آن‌ها ۱۲۰۴ عدد است و خودروها را از لحاظ داشتن یا نداشتن معاینه فنی کنترل می‌کند.  خلافی

 

معاینه فن خودرو

مدارک لازم برای معاینه فنی:

مدارک لازم برای معاینه فنی خودروشامل اصل کارت یا سند خودرو و فرم تشخیص عیوب ظاهری می باشد. و مراحل صدور و اخذ کارت معاینه فنی به شرح یر می باشد:

  1. اصل کارت یا سند خودرو
  2. فرم تشخیص عیوب ظاهری
  3. ارائه مدارک لازم معاینه فنی خودرو
  4. ثبت اطلاعات کامل در سیستم
  5. دریافت بارکد پس از ثبت اطلاعات پرداخت
  6. هزینه لازم معاینه فنی خودرو
    ***با ورود به مرکز مشخص شده، لازم است که اطلاعات کامل خودرو خود را با در دست داشتن مدارک لازم معاینه فنی در سیستم ثبت کرده و پس از ثبت یک بارکد دریافت نمایید. این بارکد در تمام مراحل انجام معاینه فنی توسط دستگاه خوانده می‌شود و به این معنی است که هیچ ماشینی بدون ورود به مراکز معاینه فنی خودرو نمی‌تواند کارت معاینه فنی دریافت نماید.***

قانون معاینه فنی سال ۹۸

شرایط معاینه فنی خودرو

 

معمولاً قانون معاینه فنی در کنترل ظاهری خودرو شامل موارد زیر است:
کمربندایمنی، شیشه‌ها، برف‌پاک‌کن‌ها، شیشه‌شور، وضعیت لاستیک‌ها، وضعیت بلوری چراغ‌های جلو، خارج شدن بدنه از فرم اصلی، پوسیدگی بدنه، وضعیت متعلقات اضافی، چراغ ترمز، چراغ دنده عقب، وضعیت دود خروجی، وضعیت اگزوز، چراغ راهنما، چراغ‌های عقب و وضعیت طلق‌های چراغ عقب.

معاینه آلاینده‌های خروجی از خودرو:
این قسمت توسط یک دستگاه سنجش گازهای خروجی از اگزوز اندازه گیری می شود. در این آزمون بر اساس حد مجاز تعیین شده توسط سازمان حفظ محیط زیست وضعیت آلایندگی خودروها بر حسب سوخت رسانی انژکتوری و کاربراتوری بودن کنترل می شوند. اگر در بررسی ها حد مجاز از مقدار تعیین شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست بیشتر باشد باید موتور خودرو تعمیر شود.

معاینه عملکرد نور چراغ‌های:
در ماشین ها وجود کاسه چراغ های استاندارد که نور را با زاویه مناسب و شعاع مناسب بازتاب کند بسیار پر اهمیت و یکی از مسائل امنیتی خودرو می باشد. در این آزمون اندازه نور ساطع شده از کاسه چراغ های خودرو را در نور بالا و نور پایین اندازه گیری می کنند.

معاینه لغزش جانبی:
با استفاده از یک دستگاه، میزان باز و بسته بودن دهانه چرخ‌ها اندازه‌گیری می‌‌شود. چنانچه چرخ‌ها در یک راستا نباشند، بالانس دینامیکی اتومبیل به‌هم‌خورده و باعث کشیدگی فرمان و ساییدگی لاستیک می‌ شود.

معاینه کمک فنر:
این آزمون را برای تشخیص درصد کارایی کمک فنر های محور جلو و عقب انجام می دهند. علاوه بر وضعیت مناسب برای سرنشینان باید وضعیت مناسبی هم برای چسبندگی و ترمز گرفتن خودرو در مسیرهای پیچ و خم دار فراهم کند.

معاینه اتصالات جلوبندی و اهرم بندی:
در این قسمت از معاینه فنی خودرو تمام اجزا اتصالات جلوبندی بررسی می شود و اگر دچار مشکل و یا لقی بودند، برطرف می شود.

معاینه عملکرد ترمز :
این آزمون مهمترین آزمون در معاینه فنی خودرو تلقی می‌شود. در این مرحله نیروی ترمز گیری در هر یک از چرخ های سمت چپ و راست در محور های جلو و عقب و نیروی ترمز دستی اندازه گیری می شود. با استفاده از نرم افزار نیروی شتاب ترمزگیری و ترمز دستی بررسی می گردد. در این حالت هرگونه ایراد و خرابی در ترمز وجود داشته باشد پیدا و برطرف می گردد. 

معاینه فنی ویژه یا برتر:

جریمه معاینه فنی خودرو. وضعیت معانه فنی خودرو

 

قانون جدید معاینه فنی خودرو:
معاینه فنی ویژه یا برتر و معاینه فنی معمولی در مراکز معاینه فنی شهر تهران انجام می‌شود اما معاینه فنی ویژه مخصوص گروه خودرویی هیبریدی و برقی است که در صورت تمایل مالکان برای خودروهای معمولی نیز انجام خواهد شد.
معاینه فنی و طرح ترافیک
مدیر عامل ستاد معاینه فنی، آقای حسینی منش اظهار کرد: تمامی خودروهای متقاضی دریافت طرح ترافیک سالیانه و یا مدت دار (روزانه، هفتگی…) بایستی نسبت به اخذ معاینه فنی ویژه از یکی از مراکز شهر تهران به استثنا مراکزخاوران ، ابوذر، ایران خودرو، ایرتویا اقدام کنند. وی در خصوص اجرای این طرح گفت: معاینه فنی ویژه تهران با معاینه فنی معمولی که در سطح کشور در حال انجام است تنها در آزمون آلایندگی خودرو اختلاف دارد بر اساس آخرین مصوبه شورای‌عالی محیط زیست که بحث تعیین حدود مجاز گازهای خروجی بر عهده آن سازمان است آزمون آلایندگی خودرو بایستی در دو دور موتور آرام و بالا (۲۵۰۰ دور در دقیقه) مورد اندازه گیری قرار گیرد که با عنایت به مردود شدن درصد بالایی از خودروها در این آزمون بر اساس حدود مجاز جدید توسط آن سازمان تصمیم سازی شد که اعمال شرایط سخت گیرانه به صورت تدریجی لحاظ شود و در وهله اول خودروها تنها در دور آرام با سخت گیرانه کردن حدود مجاز گازها مورد ارزیابی قرار گیرند.

معاینه فنی ویژه تهران جهت اخذ طرح ترافیک

تخفیف طرح  ترافیک

سوالی از پلیس درباره اخذ برگ معاینه فنی ویژه برای خودروهای زیر چهارسال پرسیده شد که رئیس پلیس هم توضیح داد که الزامی وجود ندارد اما اگر خودرویی به سن معاینه فنی هم نرسیده باشد ولی معاینه فنی ویژه دریافت کند به این خودروها تسهیلات تشویقی برای طرح ترافیک اعطا می‌شود.

معاینه فنی ویژه خودرو برای عبور از طرح و ترافیک

قانون جدید معاینه فنی خودرو (طرح ترافیک)

بر اساس گفته‌های مدیرعامل ستاد مرکزی معینه فنی شهرداری تهران، مالکان خودروهایی که می‌خواهند آرم طرح ترافیک سال را خریداری کنند، باید برای  خودروی خود معاینه‌ی فنی ویژه یا برتر دریافت کنند.

سید نواب حسینی‌منش، مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه‌ی فنی شهرداری تهران گفت: بر اساس مصوبه‌ی شورای عالی ترافیک؛ پس از این، خودروهایی که می‌خواهند وارد محدوده‌ی طرح ترافیک شوند، باید معاینه‌‌ی فنی سخت‌گیرانه‌‌تری را دریافت کنند وحتماً باید معاینه‌های فنی جدید خودرو با نام ویژه یا برتر را دریافت کنند. بر این اساس، مالکان خودروهایی که به‌تازگی برای آن‌ها برگه‌ی معاینه‌ی فنی صادر شده است، برای دریافت معاینه‌ی ویژه یا برتر، به‌صورت نیم‌بها معاینه می‌شوند و مورد تست قرار می‌گیرند، اما برای خودروهایی که از زمان صدور برگه‌ی معاینه‌ی فنی آن‌ها مدت زیادی گذشته است، باید تمام هزینه‌های معاینه‌ی ویژه یا برتر را پرداخت کنند.

 

مدارک لازم برای معاینه فنی

استعلام گواهی معاینه فنی به صورت آنلاین در دوربین‌های طرح ترافیک

«ورود به شرط ثبت معاینه‌ فنی برتر در سامانه سیمفا» این قانون جدید ورود به محدوده طرح ترافیک تهران است که از امسال اجرایی شد و شامل کلیه خودروهایی که سنی بیشتر از ۴ سال دارند، می‌شود. از زمان اجرای این طرح که هرچند بدون نقص به نظر می‌رسید، مشکلات گوناگونی به وجود آمد. از کلاهبردارانی که با دریافت پول از صاحبان خودروهای معیوب به آنها وعده تو خالی صدور گواهی معاینه‌فنی و ثبت قانونی مشخصات خودرو را در سامانه سیمفا دادند و کارکنان متخلف برخی مراکز که قصد داشتند از یک خودرو سالم به جای چندین خودرو معیوب و فرسوده تست بگیرند تا بتوانند، مشخصات این خودروها را هم وارد سامانه سیمفا کنند؛ اما نتوانستند دوربین‌های هنگام تست که به سامانه سیمفا متصل بود را دور بزنند. با این حال موفق شدند تا جای ممکن از شهروندان بی‌خبر بخاطر کار نکرده، پول بگیرند. تخلفاتی ازین قبیل که هر روز شکل تازه‌تری به خود می‌گرفت، باعث شد شهروندان فریب خورده تصور کنند مشخصات خودرو آنها در سامانه سیمفا ثبت شده و با خیال راحت از روبروی دوربین‌های محدوده طرح عبور کنند. در حالی که معاینه فنی ندارند و به ازای هر ساعت تردد در محدوده ۲۰ هزار تومان جریمه می‌شوند. به همین دلیل برای رفع ابهام شهروندان در سامانه سیمفا بخشی با عنوان «استعلام گواهی» وجود دارد که افراد می‌توانند با استفاده از آن متوجه شوند آیا مشخصات خودرو سبک و یا سنگین آنها در سامانه ثبت شده یا خیر و اگر ثبت شده تاریخ پایان معاینه‌فنی چه زمانی است.خرید طرح ترافیک

استعلام معاینه فنی

سامانه استعلام معاینه فنی خودروها راه اندازی شد

سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران که به اصطلاح سیمفا نیز گفته می شود و آدرس وب سایت ان نیز https://symfa.ir است به عنوان سامانه ای یکپارچه برای معاینه فنی چه برای خودروهای سبک و چه برای خودروهای سنگین استفاده می شود. برای اینکه معاینه فنی خودرو را از روی پلاک استعلام بگیرید و بدانید که معاینه فنی شما معتبر است بر روی قسمت استعلام کلیک کنید.

 

 

سامانه استعلام معاینه فنی خودروها

 

وقت معاینه فنی

نوبت‌گیری معاینه فنی شهر تهران: 

شهروندان تهرانی می توانند جهت مدیریت زمان و به حداقل رسیدن مدت انتظار در مراکز معاینه فنی خودرو شهر تهران با استفاده از سامانه نوبت دهی آنلاین در سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران inspection.tehran.ir با تعیین وقت قبلی به مرکز مورد نظر  نوبت‌گیری معاینه فنی خودرو خود مراجعه نمایند.سامانه نوبت دهی معاینه فنی خودرو

شماره پیامک استعلام معاینه فنی

با ارسال عدد ۱ به سامانه شماره پیامک استعلام معاینه فنی، پیامکی ۲۰۰۰۱۱۲ و یا از طریق سایت معاینه فنی به آدرس inspection.tehran.ir وقت گیری معاینه فنی، در مراکز از طول صف مطلع شوید و خلوت ترین مرکز را براحتی انتخاب کنید.
شهروندان در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با مراکز معاینه فنی شهر تهران می توانند با سامانه پاسخگو ۴۱۷۸۷ در وقت اداری تماس بگیرند.

 

شماره پیامک استعلام معاینه فنی

معاینه فنی تاکسی

رئیس ستاد مرکزی معاینه‌فنی خودروهای شهر تهران، سیدنواب حسینی‌منش با تاکید بر ملزم بودن رانندگان تاکسی به دریافت برگه معاینه‌فنی، تصریح کرد: تاکسی‌ها چنانچه خواسته باشند در محدوده طرح ترافیک فعالیت داشته باشند باید، نسبت به اخذ برگه معاینه‌فنی اقدام کنند. حسینی‌منش یادآور شد: رانندگان تاکسی توجه داشته باشند تنها با داشتن گواهی معاینه‌فنی تاکسی معمولی اجازه حضور در محدوده طرح ترافیک را نخواهند داشت. به گفته وی، نداشت برگه معاینه‌فنی مشمول جریمه نخواهد بود و معاینه‌فنی برتر تنها مشوقی است تا از میزان آلایندگی خودروها کاسته شود. قبضینو

معاینه فنی تاکسی،

 

جریمه معاینه فنی

جریمه معاینه فنی با دوربین

اجرای فاز دوم طرح کاهش آلودگی هوای شهر تهران اظهار کرد: این طرح با کمی تاخیر با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی اجرا خواهد شد. طبق برنامه ریزی صورت گرفته، ۱۲۴۰ دوربین در سطح شهر تهران از مبادی ورودی و همچنین محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک، کار ثبت خودروهای که فاقد معاینه فنی هستند را انجام می‌دهند. تمام این دوربین‌ها تست شدند وخودروهای که فاقد معاینه فنی باشند ۵۰ هزار تومان جریمه خواهند شد. مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی از کسانی که تاکنون موفق به گرفتن معاینه فنی نشده اند خواست هر چه سریعتر نسبت به دریافت معاینه فنی اقدام کنند، زیرا از ابتدای اجرای طرح جدید برای خودروهای فاقد معاینه فنی جریمه ثبت خواهد شد. از ابتدای اجرای طرح جدید، علاوه بر دوربین های ثابت، خودروهای دوربین دار سیار هم در مکان های مختلف شهر، کنترل معاینه فنی را انجام می دهند. خلافی

 

دوربین ثبت تخلف سیار،معاینه فنی

جریمه دیرکرد معاینه فنی

جریمه دیرکرد معاینه فنی شامل خودرو های بدون معاینه فنی خواهد شد. خودرو های بدون معاینه فنی ازین پس مشمول جریمه خواهند شد. جریمه خودروهای بدون معاینه فنی اعلام شد و رئیس پلیس راهور تهران گفت: خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند، روزی ۵۰ هزار تومان جریمه می شوند. جریمه اعلام شده برای خودروهای بدون معاینه فنی ممکن است بعدا برای راننده ارسال شود و عدم جریمه در همان لحظه مبنی بر جریمه نشدن نیست. جرایم خلافی خودرو

مراکز معاینه فنی تهران:

مراکز معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز

اگر خوروی شما دوگانه سوز است و فکر می کنید با ۲۲ هزار تومان می توانید معاینه فنی بگیرد، اشتباه می کنید! چون باید حداقل ۱۳۰ هزار تومان تا ۲۳۰ هزار تومان دیگر هم بپردازید. در حالی که تبلیغات فراوانی برای امکان ثبت نام اینترنتی معاینه فنی انجام می شود، اما زمانی که به این مراکز مراجعه می کنید متوجه می شوید که امکان ثبت نام اینترنتی در مورد خودروهای دوگانه سوز وجود ندارد. پاسخ رئیس مرکز معاینه فنی نیایش این است که در سایت ذکر شده که خودورهای دوگانه سوز نمی توانند ثبت نام اینترنتی کنند و وقتی به سایت رجوع می کنید می بینید که در قسمت پایین سمت چپ بدون هشدار خاصی این مطلب نوشته شده است،  کارشناس CNG مربوطه در مرکز معاینه پس از بازدید خودرو، شما را به یک مرکز معاینه گاز می فرستد و در آنجا به اضافه ۲۲ هزار تومان اینترنتی،  مبلغ ۹۸ هزار تومان برای تست مخزن و یک ۱۲ هزار تومان ناقابل دیگر دریافت می کنند.  مراکز معاینه فنی برای خودروهای دوگانه سوز ۲۴ ساعته نیست!

 

معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز

مراکز معاینه فنی سیار

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران ازاستقرار واحد سیار تک خطه شماره ۱ در منطقه یک میدان نوبنیاد خبر داد.
سیدنواب حسینی منش در آیین رونمایی از نخستین واحد سیار معاینه فنی خودرو تهران و سامانه نوبت دهی آنلاین، گفت: ۲ واحد سیار معاینه فنی خودرو نیز سال آینده در تهران راه اندازی می شود که برهمین اساس تعداد واحدهای سیار معاینه فنی خودرو به ۷ واحد خواهد رسید. نخستین واحد معاینه فنی سیار تهران، براساس تاکید وزارت کشور مبنی بر افزایش پایگاه های معاینه فنی خودرو با کمک سه شرکت خصوصی، راه اندازی و فعال شد.  واحدهای سیار معاینه فنی در مناطق مرکزی شهر تهران شامل مناطق ۱۱، ۱۲ و ۱۳ که خط معاینه فنی ندارند، مستقر می شوند. وی با اشاره به قابلیت های این خطوط سیار، گفت: واحدهای سیار معاینه فنی خودرو قابل حمل و راه اندازی آسان هستند که با استفاده از سیستم وای فای، قابلیت اتصال به شبکه اینترنت را نیز دارند. به گفته وی، واحدهای سیار معاینه فنی خودرو حتی قابلیت تست معاینه فنی ویژه را هم دارند و پس از معاینه، اطلاعات در سامانه سیمفا(سامانه یکپارچه معاینه فنی) ثبت می شود. 

مراکز معاینه فنی سیار

مراکز معاینه فنی سیار

معاینه فنی ۲۴ ساعته

آدرس مراکز معاینه فنی تهران شبانه روزی:
حسینی منش در توضیح سه شیفته کردن مراکز معاینه فنی تصریح کرد: در حال حاضر مراکز معاینه فنی بیهقی و آبشناسان به صورت ۲۴ ساعته فعال هستند و در شیفت سوم از ساعت ۱۵ دقیقه بامداد لغایت ۷ صبح در حدود ۳۰۰ دستگاه خودرو به مراکز مراجعه می‌کنند. در صورت افزایش تقاضا و استقبال شهروندان به تعداد این مراکز سه شیفته اضافه خواهد شد. بعضی از مراکز جهت کاهش طول صف دو تا سه ساعت زودتر از ساعت اعلامی فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

 

 اسامی مراکز معاینه فنی تهران

مراکز معاینه فنی خودرو

  • ساعت کار معاینه فنی

معاینه فنی بیهقی

آدرس: میدان آرژانتین، پارکسوار بیهقی، ضلع شمال شرقی پارک سوار
تلفن: ۸۸۵۲۳۰۶۶-۰۲۱
ساعت کارمعاینه فنی بیهقی:  شنبه تا پنج‌شنبه: ۷ تا ۲۱ و جمعه ساعت ۷ تا ۱۴

مرکز معاینه فنی سراج

آدرس: میدان رسالت، خیابان فرجام، خیابان سراج، جنب پمپ گاز
تلفن: ۷۷۰۶۱۱۹۹-۰۲۱
ساعت کارمعاینه فنی سراج: شنبه تا پنج‌شنبه: ۶ تا ۱۹ و جمعه: تعطیل

معاینه فنی الغدیر

آدرس: یافت آبادبلوارالغدیر, روبروی بیمارستان شهـدای یافت آباد
ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه: ۷:۳۰ تا ۱۸ و پنچ‌شنبه: ۷:۳۰ تا ۱۶ جمعه: تعطیل

معاینه فنی شقایق

آدرس: بزرگراه­ آزادگان، بالاتر از میدان میوه و تره بار مرکزی ، بلوار شقایق
ساعت کار: شنبه تا پنج‌شنبه: ۷ تا ۱۹ و جمعه: ۷ تا ۱۴

مرکز معاینه فنی نیایش

آدرس: بزرگراه همت, بلوار اشرفی اصفهانی (مسیرجنوب به­ شمال), بعد از بزرگراه نیایش, خیابان یکم
تلفن: ۴۴۸۲۷۲۸۱-۰۲۱
ساعت کار: شنبه تا پنج‌شنبه: ۷ تا ۱۹ و جمعه: ۷ تا ۱۴

معاینه فنی آبشناسان

آدرس: تقاطع بزرگراه ایرانپارس و بلوار شاهین شمالی
تلفن: ۴۴۴۵۱۲۶۹-۰۲۱
ساعت کار:شنبه تا پنجشنبه: ۷:۳۰ الی ۲۴:۰۰ – جمعه:۸:۰۰ الی ۱۸:۰۰

 معاینه فنی چمران

آدرس:خیابان شهید رجایی – بالاتر از پل شهید آوینی – جنب مرکز خرید و فروش خیابان معاینه فنی خودرو
تلفن: ۵۵۲۳۱۷۰۰-۰۲۱
ساعت کار:شنبه تا پنجشنبه: ۷:۰۰ الی ۱۸:۰۰ -جمعه : ۷ تا ۱۴

معاینه فنی دماوند

آدرس:بعد از سه راه تهرانپارس -بعد از ساختمان ایر تویا – روبروی بیمه ایران
تلفن: ۷۷۲۹۷۶۷۳-۰۲۱
ساعت کار:شنبه تا پنجشنبه: ۷:۰۰ تا ۲۱:۰۰ – جمعه : ۷:۰۰ الی ۱۴:۰۰

معاینه فنی خاوران

آدرس:جاده خاوران، بزرگراه امام رضا (ع)، کیلومتر ۱۲ ، بعد از خاورشهر ، مقابل مرکز تعویض پلاک خودرو
تلفن: ۳۳۸۵۶۸۶۸-۰۲۱
ساعت کار:شنبه تا چهارشنبه: ۷:۳۰ الی ۱۷:۰۰ – پنجشنبه: ۷:۳۰ الی ۱۵:۰۰ – جمعه: تعطیل

 معاینه فنی خودرو امام رضا(ع)

آدرس:جاده خاوران – سه راه افسریه – بزرگراه امام رضا (ع) یک کیلومتر بعد از سه راه سیمان تلفن: ۳۳۸۵۵۶۰۰-۰۲۱
ساعت کار:شنبه تا چهارشنبه: ۷:۳۰ الی ۲۰:۰۰ – پنجشنبه: ۷:۳۰ الی ۱۷:۰۰ – جمعه: ۸ الی ۱۷

معاینه فنی ابوذر

آدرس:جاده قدیم – کرج کیلومتر۱۳- نرسیده به چهار راه ایران خودرو
تلفن: ۴۴۹۰۷۷۱۹-۰۲۱
ساعت کار:شنبه تا چهارشنبه: ۷:۳۰ الی ۱۷:۰۰ – پنجشنبه: ۷:۳۰ الی ۱۲:۰۰ – جمعه: تعطیل

معاینه فنی ایرتویا (تویوتا و لکسوس)

مدیر/ناظر مرکز: آقای منصور غیاثی
آدرس: سه راه تهرانپارس ابتدای جاده دماوند بین سازمان آب و اتحاد کوچه ظهیری شرکت تویوتا
تلفن: ۰۲۱۷۳۴۵۶
ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه: ۸:۰۰ الی ۱۶:۰۰ – پنجشنبه و جمعه: تعطیل

مرکز معاینه فنی ایران خودرو (نمایندگی ۵۰۶۲)

مدیر/ناظر مرکز: آقای داریوش گودرزی
آدرس: کیلومتر ۲۰ جاده قدیم تهران کرج
تلفن : ۳-۰۲۱۴۴۹۸۵۶۵۰
ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه :۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰ پنجشنبه ها ۸:۰۰ الی ۱۴:۰۰ جمعه ها : تعطیل

 

  • مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین تهران

مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین تهران

مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین خلیج فارس

مدیر/ناظر مرکز: آقای مجید عبدالرحیم تنباکوئی
آدرس: خیابان خلیج فارس – جنب هلال احمر- داخل مرکز شماره گذاری
تلفن: ۰۲۱۶۶۲۶۰۲۷۴
ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه: ۷:۳۰ الی ۱۶:۱۵ پنجشنبه: ۷:۳۰ الی ۱۳:۰۰- جمعه: تعطیل

مرکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای سنگین بعثت

مدیر/ناظر مرکز: آقای مجید عبدالرحیم تنباکوئی
آدرس: بزرگراه بعثت ، شمال ترمینال جنوب ، خیابان خزانه ، خیابان شهید عالی ( ویژه اتوبوسهای شرکت واحد ) 
ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه: ۷:۳۰ الی ۱۶:۱۵ پنجشنبه: ۷:۳۰ الی ۱۳:۰۰- جمعه: تعطیل

مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین بسیج

مدیر/ناظر مرکز: آقای مجید عبدالرحیم تنباکوئی
آدرس: میدان بسیج- ابتدای بزرگراه امام رضا(ع)- باند کندرو- بعد از دومین پل عابر پیاده- توقفگاه شماره ۳(ویژه اتوبوس های شرکت واحد)
تلفن: ۰۲۱۶۶۲۶۰۲۷۴
ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه: ۷:۳۰ الی ۱۶:۱۵ پنجشنبه: ۷:۳۰ الی ۱۴:۰۰- جمعه: تعطیل

مرکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای سنگین جنت آباد مدیر

/ناظر مرکز: آقای حمید معصومی
آدرس: اتوبان همت ،جنت آباد، خیابان کبیر زاده غربی( ویژه اتوبوسهای شرکت واحد)
تلفن: ۰۲۱۴۴۴۵۶۰۶۲
ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه: ۷:۳۰ الی ۱۶:۱۵ پنجشنبه: ۷:۳۰ الی ۱۴:۰۰- جمعه: تعطیل

مرکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای سنگین پایانه غرب

مدیر/ناظر مرکز: آقای حمید معصومی
آدرس: پایانه غرب ، پشت جایگاه سوخت جدید . مجتمع تعمیر گاهی
تلفن:۰۲۱۴۴۶۷۴۸۸۰
ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه: ۷:۳۰ الی ۱۶:۱۵ پنجشنبه: ۷:۳۰ الی ۱۴:۰۰- جمعه: تعطیل

معاینه فنی، تست و آزمایشی برای تشخیص سلامت همه جانبه خودرو است.در معاینه فنی خودرو علاوه بر وضعیت ظاهری و شیشه‌های خودرو، آزمون های آلاینده ها، چراغ های جلو، سنجش هم راستایی چرخ ها، کارایی کمک فنرها، کارایی سیستم ترمز، سنجش وضعیت اتصالات فرمان و جلوبندی و بازدید زیربندی انجام می شود. چنانچه خودرو در یک یا چند مرحله از آزمون های این مراکز به دلیل نقص فنی رد شود، مالک موظف است برای رفع عیب یا عیوب خودرو به تعمیرگاه های معتبر رجوع کند، در صورت رفع نواقص فنی پس از مراجعه مجدد برچسب معاینه فنی خودرو صادر می شود. هدف از انجام معاینه فنی خودر، آزمون آلاینده ها در بدو ورود خودرو به سالن معاینه فنی، اندازه گیری میزان آلاینده های حاصل از احتراق موتور بیان می کند. یکی از مهم ترین بخش های معاینه فنی و تضمین کننده ایمنی خودرو، کارایی سیستم ترمز خودرو است که در صورت رد شدن در هر یک از آزمون های تست ترمز شامل ترمز جلو، عقب، ترمز دستی، به تفکیک چپ وراست لازم است اشکالات برطرف شود.

پرداخت جریمه

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.

پست الکترونیک وارد نشده است.

متن دیدگاه یا پیام وارد نشده است

۲۳۸۸ ۲۸۴۲ ۰۲۱

دیدگاه کاربران

پست های محبوبخداحافظی با قبوض کاغذی

پیام

در صورت نیاز به راهنمایی می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید

۰۲۱ ۲۸۴۲ ۲۳۸۸

توجه ! متاسفانه امکان استفاده از سایت قبضینو در این نسخه از مرورگر وجود ندارد، لطفا برای استفاده از قبضینو از سایر مرورگرهای مطرح استفاده نمایید.