شما از ورژن قدیمی اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنید، متاسفانه سامانه قبضینو قابلیت نمایش در این نسخه از مرورگر را ندارد.

برای استفاده از سامانه قبضینو از اینترنت اکسپلورر ورژن 9 به بالاتر ویا مرورگرهای کروم ، فایرفاکس و اپرا استفاده نماییید.
استعلام و پرداخت آسان قبض آب با قبضینو

استعلام و پرداخت با شناسه قبض

پرداخت با شناسه قبض و شناسه پرداخت

ذخیره سوابق و آگاهی از قبض‌های جدید

دارای نشان اعتماد الکترونیک

مراحل پرداخت قبض آب در قبضینو

فرآیند استعلام و پرداخت قبض در سامانه قبضینو و محاسن قبضینو نسبت به سایر سامانه های پرداخت

ghabzino multi device

مراحل استعلام و پرداخت

  • وارد کردن شناسه قبض آب
  • مشاهده وضعیت قبض
  • ثبت نام رایگان و یا ورود به سامانه قبضینو (ثبت نام کاملا رایگان بوده و هدف از ان صرفا نگه داشتن تاریخچه قبض های استعلامی و پرداختی توسط شما در قبضینو می باشد)
  • اتصال به بانک و پرداخت ( بعد از پرداخت اطلاعات قبض و کد رهگیری دریافتی از بانک در سوابق شما موجود می‌باشد دیگر نیازی به یادداشت کردن اطلاعات بانک نمی باشد )

مزایای قبضینو نسبت به سایر سیتم‌های پرداخت

  • در قبضینو نیازی به قبض ماهانه وجود ندارد کافیست یک بار شناسه قبض خود را در قبضینو ثبت کنید تا به محض صدرو قبض جدید سامانه قبضینو شما را از وضعیت قبضتان آگاه کند.
  • خدمات قبضینو کاملا رایگان بوده و شما میتوانید سوابق قبضها و پرداخت های خود را همیشه به همراه داشته باشید.
  • قبضینو روی همه بسترهای موجود اعم از اندروید ios و وب در دسترس می‌باشد با ایجاد حساب کاربری و ورود به حساب خود اطلاعات شما در همه این بسترها در دسترس شما خواهند بود.

قبض آب

سامانه پرداخت قبضینو، پس از ارایه سرویس های پرداخت قبض گاز، قبض برق، پرداخت قبض تلفن ثابت، قبض همراه اول و پرداخت جریمه در این بخش سرویس پرداخت قبض آب را فراهم کرده است. مشترکین عزیز می تواند در کادر بالای این صفحه با وارد کردن شناسه قبض آب و شناسه پرداخت آب، نسبت به پرداخت قبض آب خود اقدام نمایند. در صورتی که مشترک شناسه پرداخت قبض آب خود را نداشته باشد می تواند با انتخاب گزینه "  شناسه پرداخت ندارم، استعلام با شناسه قبض" اقدام به استعلام قبض آب نماید. لازم به ذکر است که شناسه قبض آب همواره برای همه قبض های صادر شده یکسان می باشد لذا برای استعلام آخرین  قبض آب خود می توانید از شناسه قبض مندرج بر روی قبض های قدیمی استفاده کنید. برای استعلام و مشاهده قبض آب، اگر از سیستم پرداخت قبض آب قبضینو  استفاده نمایید دیگر نیازی به قبض کاغذی نخواهید داشت و سامانه پرداخت قبضینو به طور خودکار هر ماه شما را از قبض های آب جدید مطلع می کند. به عبارتی با استفاده از سیستم پرداخت قبضینو دیگر نیازی به قبض کاغذی آب نخواهید داشت و قبضینو با ارسال پیامی به شما، شما را از آخرین قبض آب با جزئیات کامل با خبر می سازد. در ادامه به سایر روش های پرداخت قبض آب اشاره خواهیم کرد. 

پرداخت قبض آب اینترنتی

متاسفانه مانند پرداخت قبض برق، اداره های مربوط به آب برای هر استان تنها امکان مشاهده و پرداخت قبض آب برای مشترکین استان خود را فراهم نموده اند این در حالی است که  سامانه  پرداخت قبضینو هیچ محدودیتی برای برای پرداخت قض آب در نظر نگرفته است. 

پرداخت قبض آب تهران باسایت شرکت آب و فاضلاب استان تهران

مشنترکین ساکن تهران با مراجعه به پورتال شرکت آب و فاضلاب استان تهران به ادرس اینترنتی http://ccp.tpww.ir  با وارد کرن شماره پروده  یا شناسه قبض می توانند قبض خود را مشاهده و پرداخت نمایند. پرداخت اینترنتی قبض آب  دیگر خدمات پورتال شرکت آب و فاضلاب تهران به شرح ذیل است:

خدمات پس از واگذاری انشعاب آب و فاضلاب 
خدمات پس از واگذاری انشعاب آب  تغییر کاربری انشعاب آب
تغییر مشخصات ( نام و آدرس)  تغییر واحد مسکونی 
تغییر ظرفیت قرارداد انشعاب آب  تغییر قطر انشعاب آب 
تفتیک کنتور آب آزمایش کنتور آب 
فروش آب تانکری تعویض کنتور آب 
نسب سیفون اضافی آب  قطع موقت آب و وصل انشعات
جمع آوری شبکه آب یا ادغام صورت حساب میان دوره قبض آب
کارکرد آب مصرفی مشاهده سوابق پرداخت آب
پیشنهاد ها و انتقادات و بررسی

پرداخت قبض آب با پیامک و اس ام اس

با شماره گیری تلفن گویای ۱۵۲۲ می توانید قبوض آب خود را استعلام و پرداخت نمایید. پس از شماره‌گیری سامانه 1522با وارد کردن شناسه قبض اشتراک از وضعیت بدهی خود اطلاع یافته و از طریق کارت‌های عضو شتاب، م یتوانید قبض خود را پرداخت کنید.

مشترکین ساکن در منطقه 2 شهر تهران  می توانند درخواست ها و مشکلات  خود که مرتبط به شرکت آب و فاضلاب منطقه دو شهر تهران می باشد را به سامانه ی ۱۰۰۰۰۳۲۱ ارسال نمایند. برای مورد بررسی قرار گرفتن درخواست لازم است متن ارسالی با  عبارت "آبفا" شروع شود. 

قبض آب با اپلیکیشن

استفاده از نرم افزار های پرداخت قبوض به دلیل راحتی و در دسترس بودن و امکان پیگیری آسان همواره مورد استقبال بسیاری از مشترکین می باشد. از جمله ای اپلیکیشن می توان آپ و تاپ و پرداخت قبضینو را نام برد. همان طور که ذکر شد در سامانه پرداخت قبضینو کابران دیگر نیازی به قبوض کاغذی نخواهند داشت و استعلام خودکار قبض به راحتی صورت می گیرد.  پرداخت قبض آب قبضینو

شرکت های آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی،  آب و فاضلاب استان فارس و تهران نرم افزاری با نام "همراه آب" معرفی کرده اند که مشترکین  می توانند برای استعلام قبض آب و پرداخت های قبوض آب از آن استفاه کنند. نرم افزار مذکور شامل امکانات زیر است: 
قابلیت نصب بر روی اندروید
دسترسی به اخبار و اطلاعات شرکت آب و فاضلاب
دسترسی به سایت و امکانات شرکت آب و فاضلاب
ثبت قرائت کنتور آب
ثبت اتفاقات
مشاهده قبض و امکان پرداخت
دسترسی به برنامه ساعت قطعی آب

پرداخت قبوض آب با استفاده از خود پرداز  بانکی

با اتصال بانک ها به شبکه شتاب، شاهد خدمات پرداخت قبوض با عابر بانک ها هستیم. در این روش پرداخت، مشترک با استفاده از کارت بانکی خود و با داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت و رمز کارت بانکی می تواند صورتحساب آب خود را مشاهده و در صورت تمایل پرداخت نماید. 

آدرس اینترنتی شرکت آب و فاضلاب سایر استان ها 

عنوان آدرس اینترنتی 
شرکت آب و فاضلاب هرمزگان http://abfahormozgan.com
شرکت آب و فاضلاب شیراز https://www.abfa-shiraz.ir
شرکت آب و فاضلاب اهواز  https://aww.co.ir
آب و فاضلاب شهری مازندران  https://www.abfa-mazandaran.ir
آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان https://www.abfa-mazandaran.ir
آب وفاضلاب زنجان  http://znabfa.ir

چند توصیه در مورد مصرف آب 

همه ما میدانیم آب، یکی از مهم ترین نعمت هایی است که خداوند در اختیار ما قرار داده است. این نعمت، زندگی همه موجودات کره زمین را تحت تاثیر قرار می دهد و تصور حیات بدون وجود آن امکان پذیر نیست. نه تنها زندگی ما انسان ها، بلکه زندگی همه حیوانات و گیاهان نیز به وجود آب بستگی دارد. امروزه که انسان ها به دنبال حیات در سیاره ای دیگر هستند اولین چیزی که برای آن جستجو می کنند وجود آب است. بنابراین باید قدر این نعمت را بدانیم و به درستی از آن استفاده کنیم.

10 نکته برای صرفه جویی در مصرف آب


1. زمان مسواک زدن شیر آب را باز نگذارید.
2. هنگام استحمام، نیازی نیست که دوش حمام دائما باز باشد.
3. برای آبیاری گیاهان، شلنگ آب را در باغچه رها نکنید. می توانید از روش آبیاری قطره ای استفاده کنید.
4. برای شستشوی خودروی خود می توانید از یک سطل آب و یک سطل کف استفاده کنید.
5. تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی را کاهش دهید.
6.  لزومی ندارد جلوی منزل یا مغازه خود را با فشار زیاد آب شستشو دهید.
7.از آبی که برای شستشوی میوه و سبزی استفاده کرده اید برای شستشوی سرویس بهداشتی استفاده کنید.
8.موقع شستن ظروف، شیر آب را باز نگذارید.
9. شلنگ ها، اتصالات و شیر ها را کنترل کنید تا نشتی نداشته باشند.
10. حتما صرفه جویی در مصرف آب را به فرزندان خود آموزش دهید.

مرحله 1
انتخاب قبض
مرحله 2
احراز هویت
مرحله 3
اتصال به بانک
برای ادامه و به منظور فراهم آوردن امکان ذخیره سوابق قبوض پرداخت شده همچنین تسهیل فرآیند پیگیری در هنگام بروز مشکل ابتدا لازم است وارد سامانه شوید
کافی است یک شماره موبایل معتبر که بدان دسترسی دارید را در فرم زیر وارد کرده و رمز یکبار مصرفی که برای شماره موبایل شما ارسال می شود را وارد نمایید

شما با شماره وارد سامانه قبضینو شده‌اید، جزئیات پرداخت قبوض در سوابق شماره مذکور ثبت خواهد شد.

پس از اتصال به بانک و انجام عملیات شما مجددا به سایت قبضینو هدایت خواهید شد و اطلاعات پرداخت در سوابق شما در دسترس خواهد بود.

در صورت بروز مشکل در فرآیند پرداخت و یا نیاز به مشاوره بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید

شماره تماس : ۰۲۱ ۲۸۴۲ ۲۳۸۸

در حال دریافت اطلاعات

در صورت نیاز به راهنمایی می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید

۰۲۱ ۲۸۴۲ ۲۳۸۸