استعلام و پرداخت قبض آب

شناسه قبض و شناسه پرداخت دارم! پرداخت با قبض کاغذی
استعلام و پرداخت قبض آب

قبض آب

با وارد کردن شناسه قبض آب خود در کادر بالا می‌توانید به راحتی استعلام قبض آب را انجام دهید و در صورت تمایل اقدام به پرداخت نمائید. لازم به ذکر است که شناسه قبض آب همواره برای تمامی قبوض صادر شده یکسان است؛ لذا برای استعلام آخرین قبض آب خود می توانید از شناسه قبض مندرج بر روی قبض‌های قدیمی استفاده کنید. کافیست یک بار شناسه قبض آب خود را در سامانه قبضینو وارد کنید تا به راحتی در هر دوره قبوض خود را مشاهده و پرداخت کنید و دیگر نگران حذف قبوض کاغذی نباشید. جهت چاپ رسید قبوض پرداختی نیز می‌توانید به بخش سوابق در پروفایل کاربری خود مراجعه کنید. در صورت نیاز به راهنمایی می‌توانید با پشتیبانی قبضینو در تماس باشید.

مشاهده قبض آب با شناسه قبض

با حذف قبض کاغذی آب امکان استعلام و پرداخت قبض آب با شناسه قبض و بدون نیاز به شناسه پرداخت از طریق سامانه قبضینو فراهم شده است. همچنین امکان پرداخت گروهی قبوض در سبد قبض قبضینو فراهم شده است تا قبض آب خود را در کنار سایر قبوض به صورت یکجا پرداخت نمایید.

مشاهده جزئیات قبض آب

قبضینو، امکان مشاهده جزئیات قبض آب شامل تاریخ قرائت قبض، شماره کنتور قبض آب، مبلغ بدهی قبلی و ... را نیز برای کاربران عزیز فراهم کرده است. کافی است شناسه قبض خود را وارد کرده و پس از استعلام همه جزئیات را مشاهده نمایید. استعلام قبض آب در قبضینو رایگان می‌باشد.

نگهداری سوابق پرداخت و نام‌گذاری قبوض

قبضینو، کلیه استعلام‌ها و پرداخت‌های مربوط به قبض آب را در پروفایل شما ذخیره می کند. کافیست یک بار شناسه قبض آب خود را در قبضینو وارد کنید تا اطلاعات مربوط به قبض مورد نظر ذخیره شود. علاوه بر این امکان نام‌گذاری قبوض نیز در اختیار شما قرار دارد.

سوالات متداول

چگونه جزییات تراکنش‌ها را پیگیری کنیم؟
مشترکین گرامی در صورتی که از سایت و یا اپلیکیشن قبضینو اقدام به پرداخت قبض کرده باشید، می‌توانید قبوض پرداختی خود را از بخش سوابق پیگیری و مشاهده کنید؛ در صورت پرداخت قبوض با استفاده از دیگر روش‌های پرداختی، امکان پیگیری، از طریق سایت یا اپلیکیشن قبضینو وجود ندارد.
اگر به هر دلیلی قبضی دوبار پرداخت شود چه باید کرد؟
مشترکین گرامی در صورتی که از سایت و یا اپلیکیشن قبضینو اقدام به پرداخت قبض کرده باشید، می‌توانید قبوض پرداختی خود را از بخش سوابق پیگیری و مشاهده کنید؛ در صورت پرداخت قبوض با استفاده از دیگر روش‌های پرداختی، امکان پیگیری، از طریق سایت یا اپلیکیشن قبضینو وجود ندارد.
پیگیری پرداخت اشتباه هرگونه قبض به چه صورت است؟
شهروندان محترم ضمن تاکید بر مطابقت هزینه پرداختی قبض مورد نظر و هزینه تراکنش خود، در صورت پرداخت اشتباهی هر یک از قبوض آب، برق و گاز، می‌توانند با در دست داشتن مدارک پرداخت به سازمان مربوطه مراجعه نمایند.
چرا بعد از پرداخت، همچنان قبض بعد از استعلام نمایش داده می‌شود؟
حذف قبوض از سامانه قبضینو بعد از بروزرسانی سایت ادارات مربوطه انجام می‌شود و این کار ممکن است یک یا دو روز کاری زمان ببرد. اما اگر قبض شما در بخش سوابق قبضینو ثبت شده است نیازی نیست نگران عدم پرداخت یا مشکلات دیگر باشید.
چرا دکمه افزودن به سبد قبض غیرفعال می‌باشد؟
دکمه مذکور برای قبوضی که قابلیت پرداخت داشته باشند فعال خواهند شد، اگر قبض قبلا پرداخت شده و یا مبلغ آن صفر ریال باشد این دکمه غیر فعال خواهد ماند.
قبض پرداخت شده با چه فاصله زمانی تسویه می شود؟
پرداخت قبوض با قبضینو به صورت آنی بوده و پس از پرداخت، تاییدیه پرداخت از سمت بانک در بخش سوابق قابل رویت است و نیازی به پیگیری ندارد، اما فرایند بروزرسانی و حذف قبض از سامانه آب و فاضلاب در فاصله 24 الی 48 ساعت کاری پس از پرداخت انجام می گیرد.

سرویس‌های قبضینو

اخبار و مقالات مرتبط

حذف قبض کاغذی آب و دریافت قبض الکترونیکی آب

اولین گام در طرح ملی قبض سبز یا همان طرح ملی حذف قبوض کاغذی با حذف قبض های برق شروع شد. دولت در گام بعدی اقدام به حذف قبوض صادره از سمت اداره آب و فاضلاب کرده است. با توجه به بازخورد موفق در ثبت نام کاربران به صورت پیامکی در اینده نزدیک شاهده حذف قبوض کاغذی آب، گاز، تلفن ثابت و همراه اول نیز خواهیم بود. د

10 مطلب درباره ویژگی های آب و راه های تولید آب تا مصرف آب و صرفه جویی

آب، یکی از مهم ترین نعمت هایی است که خداوند در اختیار ما قرار داده است. این نعمت، زندگی همه موجودات کره زمین را تحت تاثیر قرار می دهد و تصور حیات بدون وجود آن امکان پذیر نیست. نه تنها زندگی ما انسان ها، بلکه زندگی همه حیوانات و گیاهان نیز به وجود آب بستگی دارد.

ثبت و حذف پیامک قبض آب، گاز، برق و تلفن ثابت

چاپ و صدور قبوض کاغذی باعث قطع درختان و مصرف زیاد کاغذ شده بود تا اینکه در سال ۹۸ قبوض کاغذی به صورت کامل حذف شدند و قبض الکترونیکی جایگزین این روش شد. این اتفاق مزیت بزرگی برای افراد داشت و باعث شد تا بتوانند در هر جا و مکانی قبض برق، آب، گاز و تلفن ثابت را مشاهده کنند و نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

ثبت دیدگاه

برای مشارکت در پرسش و پاسخ و ثبت دیدگاه وارد انجمن قبضینو شوید.
ثبت دیدگاه
فرشید

سلام خسته نباشید من فقط میخوام بدونم چه خبره دو نفر آدم هستیم 600تومان آب اومده آیا کجای قانون این نوشته آخه انصافه چه جوری با چه فکری اصلان چه جوری حساب کتاب میکنین این همه پول قبض بیاد والله نمیدونم باید چی بگم….

سلیمانی

سلام وقت بخیر پیگیر قبض و شناسه قبض هستم منتهی اطلاع ندارم حدود یکماهو نیمه در منازل سازمانی که سالها خالی بوده ساکن شدم و نمیدونم چکار باید بکنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

فاطمه جاویدان

سلام این قبض آب ما نیامده من این خانه را اجاره کرد بودم اما الان میخوام از این خانه بلند شم میخواستم ببینم پول آب چقدر آمده آدرس مشهد گلشهر شفعی 49مجیدی3پلاک51ممنون میشم که قبض رابه گوشیم ارسال کنید

مجید

سلام متاسفانه شناسه قبض ندارم چطور میتونم از طریق شماره اشتراک استعلام بگیرم و شماره تلفن رو تغییر بدم؟

فریده افروزی

سلام میخوام شماره پیامک قبض اب رو تغییر بدم وفقط شماره اشتراک دارن ،شناسه قبض ندارم چیکار کنم؟

Kamal

سلام تو وضعیت کنتور برای من نوشته کنتور خراب و فکر میکنم داره بیشتر از مصرف برام قبض میاد چکار باید کنم

پشتیبانی قبضینو

از اداره اب و فاضلاب منطقه خودتون پرسو جو کنید.

احسان پهلوانی

سلام من خونه در شهر زاهدان خریدم نه شناسه پرداخت آب دارم نه قبض فقط شماره کنتور هست چه راهی هست بدونم چقدر باید پرداخت کنم . برای قبض اب

مهرزاد

سلام چطور میتونم شناسه یا کد اشتراک رو پیدا کنم .میخام قبض آب رو پرداخت کنم هیچ اطلاعاتی ازش ندارم .ممنون

امیر مرادنژاد

متاسفانه چاره ای جز مراجعه حضوری به اداره قبض گاز منطقه خودتون ندارید. در ضمن شماره کنتور خود و مشخصات صاحب ملک رو نیز باید داشته باشید.

محمدعلی قاسمی

آیا امکان قسطی کردن قبض میباشد

امیر مرادنژاد

خیر متاسفانه امکان پرداخت اقساطی قبض آب وجود ندارد.

۱۶۹۹۰۱۶۲۷۱۲

به عنوان مدیر کل کار کرد یک سال گذشته رو میخواهم

امیر ارجمند

چگونه شناسه قبض را از طریق شماره کنتور پیدا کنم، متاسفانه شناسه قبض را ندارم، چون تازه به این منزل آمده ایم.

لیلا دوره گرد

سلام صبح بخیر من ساکن ساختمان به اشتراک اب ۳۴۱۹۱۰۶۰۵۰ هستم چند رو پیش قبض خود را به مبلغ ۱۴۶۷۰۰۰ریال پرداخت کردم و تسویه شد برای من ثبت شد و کپی کردم ولی مجدد در اپلیکیشن قبضینو دیدم همین مبلغ برای من ثت شده مجدد پرداخت کردم ولی هیج تسویه حسابی برای من ثبت نشده در سوابق پرداختی ها هم قابل مشاهده نیست نه قبلی نه دیروزی که پرداخت کردم

حدیقه ارمندئی

من نمیتوانم قبض را مشاهده کنم ، وقتی شناسه پرداخت ندارم چطور میتونم قبض را مشاهده کنم البته شناسه قبض را دارم ممکن که راهنمایی بفرمایید ممنون

پشتیبانی قبضینو

در قبضینو میتونید به راحتی شناسه قبض را وارد کنید و استعلام کنید. به لینک پرداخت قبض آب قبضینو مراجعه کنید.

نادری

چطور میشه فهمید در اپارتمان کنتور آب برای چند واحد ثبت شده؟تا هزینه تصاعدی محاسبه نشه

محسن بلبلی

ای کاش میشد عین قبض برق تمام سوابق پرداختو میتونستی ببینیبرای ما ک مستاجریم خیلی خوبه میفهمیم طرف پرداخت کرده یانه

مهین ذوالفقاری

سلام..وقتی درقبضینوشناسه قبض واردمی کنم جواب می ده شناسه درسیتیم یافت نمی شه اما وقتی ازروش ثبت شناسه قبض وشناسه پرداخت واردمی شم قبض نشون می ده

اسدالله نوروزی

چرا قبض آب برایم به موبایل فرستاده نمی شود ؟ بندرعباس هستم . شماره موبایل را هم ثبت کرده ام . یکبار در حضور مأمور آب انجام دادم و پاسخ آمد که بدهی ندارم . آیا چون همچنان بابت علی الحساب های اضافه ای که وادار به پرداختم کرده بودند ، طلبکارم و به خاطر اینکه بدهی ندارم قبض ارسال نمی شود ؟

مهدی محمودی

سلام . وقتی شناسه قبض اب وارد میکنم درجواب استعلام شناسه یافت نشد لطفا مشکل را حل کنید

پشتیبانی قبضینو

بعضی از قبوض با توجه به منطقه، باید به صورت دستی وارد سیستم بشن. لطف کنید با شماره تماس پشتیبانی قبضینو تماس بگیرید تا مسئله بهتر بررسی بشه و در صورت نیاز اطلاعات لازم ازتون دریافت میشه تا قبضتون داخل سامانه ثبت بشه.
شماره پشتیبانی : ۰۲۱ ۲۸۴۲ ۲۳۸۸

وحید جامبراوغلی

من شناسه قبض رو نمیدونم میشه راهنمایی کنین

پشتیبانی قبضینو

شناسه قبض برای تمامی دوره‌هایی که قبض صادر شده ثابت هست و اگر به قبوض کاغذی دوره‌های قبل دسترسی دارین میتونین شناسه قبضتون رو از روی قبوض پیدا کنید. در غیر اینصورت باید شماره کنتور رو به اداره گاز منطقه اعلام کنید.

محمدرضا

باتوجه به خراب بودن کنتورواطلاع قبلی ومطلع بودن سازمان اب مبلغ هشتادهزارتومان قبض اب صادرشده درصورتی که باوجودیک انشعاب اب ومبلغ هزارتومان اب بشترمصرف نشده (سازمان اب به حرفهای مشترکین نه گوش میدهدونه اعتماددارد؟

حامد کیا

سلام من شناسه قبض رو نمیدوم‌ و میخوام میان دوره پرداخت کنم اگه بشه راهنمایی کنید تا چطوری میان دوره در بیارم؟

بهروز عباس زاده

سلام مدتی است از طریق قبضینو قبضهایم را پرداخت میکنم خیلی راضی هستم ولی نمیدانم چرا قبض آب را شاسایی نمیکند.

پشتیبانی قبضینو

خوشحالیم که راضی هستید و به ما اعتماد کردید. در مورد قبض آب هم می‌تونید با پشتیبانی تلفنی ماتماس بگیرید که بهتر راهنمایی‌تون کنن و مشکل برطرف شه.
شماره پشتیبانی : 021-28422388

محمدحسن سخایی راد

چرا قبضینو برای آب خوزستان پاسخ گو نیست

پشتیبانی قبضینو

اگر قبضتون برای شهر اهواز هست باید با پشتیبانی تلفنی ما تماس بگیرید و یک سری از اطلاعات مربوط به قبضتون رو به همکارانمون بدید تا قبضتون در سامانه ثبت بشه و دیگه مشکلی برای استعلام نداشته باشید.

علیرضا سنجرانی

سلام خسته نباشید با توجه به اینکه در جزئیات قبوض شماره کنتور هم وجود دارد ترتیبی اتخاذ نمایید تا از طریق جستجوی شماره کنتور هم بتوان بدهی را بدست آورد چون ما شماره قبض و شماره اشتراک و اسم مشترک را نمیدانیم تازه منزل جدید را اجاره کردیم هیچکس هم با ما همکاری نمیکند نه بنگاه و نه صاحبخانه و نه مدیر ساختمان با تشکر

تورج شفیعی

سلام چگونه میتونم قبض دوره گذشته خود را مشاهده کنم

پشتیبانی قبضینو

اگر از طریق قبضینو اقدام به پرداخت کرده باشید قبض های شما در بخش سوابق شما قابل رویت هستند.

علی مرادی

با سلام من قبض آب و برق خود را از سامانه شما پرداخت کردمسوالم اینه که قبض جدید آب و برق من ، چند روز بعد دوباره صادر خواهد شد؟

پشتیبانی قبضینو

زمان معینی برای صدور قبض دوره جدید وجود ندارد و هر منطقه در زمان خاصی قبض خود را صادر می کند.

علی غلامی از مومن اباد تربت جام

عالی با تشکر از برنامه خوبتون .دمتون گرم

محمدرضا گودررزی

سلام .لطفا جهت شناسایی شناسه قبض در شهرستان بروجرد بروز رسانی فرمایید.همچنین دسترسی شمابه واحد بشتیبانی بهتر وسریع تر انجام میشود.شماره شناسه قبض مربوط به خودم (البته بنام ح موسیوند)0189190731419 جهت نمونه واقدام .لطف میکنید ممنون متشکر.(موارد دیگر :شماره اشتراک1891907_کد شناسایی4133601500)

حسن خسرونژاد

باسلام.در نرم افزار نمیتوانم سوابق پرداختی یا قبض های دریافتی را مشاهده کنم.مثلا میخواهم قبض هایی که درطول یکسال گذشته برایم آمده را به مستاجرم نشان بدهم.لطفا پاسخ دهید.با تشکر

پشتیبانی قبضینو

در صورت پرداخت قبض با قبضینو این پرداخت ها در سوابق شما ذخیره خواهد شد و امکان دسترسی در بخش سوابق به قبض های پرداختی را خواهید داشت.

حجت اله نصرتی

باسلام وعرض ادب مدتی است برای ما پیام پرداخت آب نمیاید وهرماه بایدبه پیشخوان دولت مراجعه کنیم شناسه قبص ۵۵۲۹۹۰۰۸۰۱۰ ۶۱۲۶۷۰۸۰۱۵ ۵۵۲۹۸۹۰۸۰۱۷ باتشکر

عسکری

سلامبه تازگی خانه جدید اجاره کرده ام. شماره اشتراک هیچکدام از قبوض اب برق گاز را ندارم. صاحب خانه هم ندارد. از چه طریق بدست بیارم ممنون

پشتیبانی قبضینو

از قبض های قدیمی استفاده کنید و یا با داشتن شماره کنتور به اداره های مربوطه مراجعه کنید.

دانشگاه فرهنگیان امورمالی

یک قبض به دلایل خرابی کنتور وبه علت عدم مصرف ماهیانه مبلغی منظور شده که بدهی زیادی شده وبه علت عدم پرداخت چند دوره ، وپرداخت قبض جدیددر سند هزینه منوط به ارائه قبوض قبلی است . سوابق این قبض را چطور باید گرفت ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

حسین سالک

چرا اون قبض هایی که باهاش خاطره داریم نمایش داده نمیشه برا تابلو اعلانات نیاز داریم

مهرداد طاهری

وقت بخیر بنده نمیتونم هیچ گونه قبضی رو پرداخت کنم. پاسخ برنامه میگه که منطقه شما در دسترس نیست. شهر مشهد مگه در دسترس برنامه شما نیست؟ مثلا شناسه قبض آب13384508019

پشتیبانی قبضینو

با پشییبانی تماس بگیرید.

حجت اله گودینی

واقعا قبضینو یک سامانه پرداخت خیلی جالب است دست تیم سازنده ان درد نکند.

تباسیده

برنامه شما خیلی خوبه متشکرم من تمام قبضها را با این برنامه انجام میدم

علی مهرابی زوزنی

سلام.لطفاامکان دریافت قبض حتی بصورت روزانه برای آب وبرق درنظربگیریدمثلاکارکردکنتورآب یابرق راواردسامانه کنیم مبلغ قبض مشخص شده وامکان پرداخت آن نیز فراهم شود.به عنوان مثال شایدبخواهیم قبض هارابصورت ماهانه آنلاین پرداخت کنیم.

دانلود قبضینو

اپلیکیشن قبضینو يک نرم‌افزار بسيار کاربردی و رايگان است که با استفاده از آن امکان پرداخت همه قبوض به روشی متفاوت و آسانتر از هميشه بدون نیاز به قبض کاغذی و شناسه پرداخت در اختيار شماست. سوابق استعلام و پرداختی برای همیشه در قبضینو قابل دسترس است قبضینو شما را از صدور قبض‌های جدید مطلع خواهد کرد.

سامانه پرداخت قبضینو، پس از ارایه سرویس های پرداخت قبض گاز، قبض برق، پرداخت قبض تلفن ثابت، قبض همراه اول و پرداخت جریمه در این بخش سرویس پرداخت قبض آب را فراهم کرده است. مشترکین عزیز می تواند در کادر بالای این صفحه با وارد کردن شناسه قبض آب و شناسه پرداخت آب، نسبت به پرداخت قبض آب خود اقدام نمایند. در صورتی که مشترک شناسه  پرداخت قبوض آب خود را نداشته باشد می تواند با انتخاب گزینه ”  شناسه پرداخت ندارم، استعلام با شناسه قبض” اقدام به استعلام قبض آب نماید. لازم به ذکر است که شناسه قبض آب همواره برای همه قبض های صادر شده یکسان می باشد لذا برای استعلام آخرین  قبض آب خود می توانید از شناسه قبض مندرج بر روی قبض های قدیمی استفاده کنید. برای استعلام و مشاهده قبض آب، اگر از سیستم پرداخت قبض آب قبضینو  استفاده نمایید دیگر نیازی به قبض کاغذی نخواهید داشت و سامانه پرداخت قبضینو به طور خودکار هر ماه شما را از قبض های آب جدید مطلع می کند. به عبارتی با استفاده از سیستم پرداخت قبضینو دیگر نیازی به قبض کاغذی آب نخواهید داشت و قبضینو با ارسال پیامی به شما، شما را از آخرین قبض آب با جزئیات کامل با خبر می سازد. در ادامه به سایر روش های پرداخت قبض آب اشاره خواهیم کرد. 

پرداخت قبض آب اینترنتی

متاسفانه مانند پرداخت قبض برق، اداره های مربوط به آب برای هر استان تنها امکان مشاهده و پرداخت قبض آب برای مشترکین استان خود را فراهم نموده اند این در حالی است که  سامانه پرداخت قبضینو هیچ محدودیتی برای برای پرداخت قض آب در نظر نگرفته است. 

پرداخت قبض آب تهران باسایت شرکت آب و فاضلاب استان تهران

مشنترکین ساکن تهران با مراجعه به پورتال شرکت آب و فاضلاب استان تهران به ادرس اینترنتی http://ccp.tpww.ir  با وارد کرن شماره پروده  یا شناسه قبض می توانند قبض خود را مشاهده و پرداخت نمایند.

پرداخت قبض آب با پیامک و اس ام اس

با شماره گیری تلفن گویای ۱۵۲۲ می توانید قبوض آب خود را استعلام و پرداخت نمایید. پس از شماره‌گیری سامانه ۱۵۲۲با وارد کردن شناسه قبض اشتراک از وضعیت بدهی خود اطلاع یافته و از طریق کارت‌های عضو شتاب، م یتوانید قبض خود را پرداخت کنید.

مشترکین ساکن در منطقه ۲ شهر تهران  می توانند درخواست ها و مشکلات  خود که مرتبط به شرکت آب و فاضلاب منطقه دو شهر تهران می باشد را به سامانه ی ۱۰۰۰۰۳۲۱ ارسال نمایند.برای مورد بررسی قرار گرفتن درخواست لازم است متن ارسالی با  عبارت “آبفا” شروع شود. 

 حذف قبوض آب با با اپلیکیشن

استفاده از نرم افزار های پرداخت قبوض به دلیل راحتی و در دسترس بودن و امکان پیگیری آسان همواره مورد استقبال بسیاری از مشترکین می باشد. از جمله ای اپلیکیشن می توان آپ و تاپ و قبضینو را نام برد. همان طور که ذکر شد در سامانه پرداخت قبضینو کابران دیگر نیازی به قبوض کاغذی نخواهند داشت و استعلام خودکار قبض به راحتی صورت می گیرد.  با قبضینو دیگر نیازی به قبض کاغذی آب ندارید و تنها با وارد کردن شناسه اشتراک آب می توانید قبض های خود را الکتریکی دریافت و پرداخت کنید. قبضنیو شما را از قبض های صادره جدید آب نیز خبر می دهد ونیازی به دریافت قبوض آب با پیامک و اس ام اس را نخواهید داشت. 

شرکت های آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی،  آب و فاضلاب استان فارس و تهران نرم افزاری با نام “همراه آب” معرفی کرده اند که مشترکین می توانند برای استعلام قبض آب و پرداخت های قبوض آب از آن استفاه کنند. نرم افزار مذکور شامل امکانات زیر است: قابلیت نصب بر روی اندروید, دسترسی به اخبار و اطلاعات شرکت آب و فاضلاب,دسترسی به سایت و امکانات شرکت آب و فاضلاب, ثبت قرائت کنتور آب, ثبت اتفاقات, مشاهده قبض و امکان پرداخت, دسترسی به برنامه ساعت قطعی آب

پرداخت قبوض آب با استفاده از خود پرداز  بانکی

با اتصال بانک ها به شبکه شتاب، شاهد خدمات پرداخت قبوض با عابر بانک ها هستیم. در این روش پرداخت، مشترک با استفاده از کارت بانکی خود و با داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت و رمز کارت بانکی می تواند صورتحساب آب خود را مشاهده و در صورت تمایل پرداخت نماید. 

چند توصیه در مورد مصرف آب 

همه ما میدانیم آب، یکی از مهم ترین نعمت هایی است که خداوند در اختیار ما قرار داده است. این نعمت، زندگی همه موجودات کره زمین را تحت تاثیر قرار می دهد و تصور حیات بدون وجود آن امکان پذیر نیست. نه تنها زندگی ما انسان ها، بلکه زندگی همه حیوانات و گیاهان نیز به وجود آب بستگی دارد. امروزه که انسان ها به دنبال حیات در سیاره ای دیگر هستند اولین چیزی که برای آن جستجو می کنند وجود آب است. بنابراین باید قدر این نعمت را بدانیم و به درستی از آن استفاده کنیم.

۱۰ نکته برای صرفه جویی در مصرف آب

۱. زمان مسواک زدن شیر آب را باز نگذارید. ۲. هنگام استحمام، نیازی نیست که دوش حمام دائما باز باشد. ۳. برای آبیاری گیاهان، شلنگ آب را در باغچه رها نکنید. می توانید از روش آبیاری قطره ای استفاده کنید. ۴. برای شستشوی خودروی خود می توانید از یک سطل آب و یک سطل کف استفاده کنید. ۵. تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی را کاهش دهید. ۶.  لزومی ندارد جلوی منزل یا مغازه خود را با فشار زیاد آب شستشو دهید. ۷.از آبی که برای شستشوی میوه و سبزی استفاده کرده اید برای شستشوی سرویس بهداشتی استفاده کنید. ۸.موقع شستن ظروف، شیر آب را باز نگذارید. ۹. شلنگ ها، اتصالات و شیر ها را کنترل کنید تا نشتی نداشته باشند. ۱۰. حتما صرفه جویی در مصرف آب را به فرزندان خود آموزش دهید.

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

ویرایش جزئیات
تاییدیه
در حال انتقال ...
در حال جست‌و‌جو برای جزئیات
لطفا تا دریافت پاسخ استعلام، از سمت سرویس‌دهنده، صبوری کنید.
متاسفانه امکان دریافت و نمایش جزئیات قبض شما فراهم نشد، لطفا پس از سپری شدن چند لحظه مجددا تلاش نمایید
.......... ................
درگاه پرداخت
راهنما