مشکل پرداخت قبض تکراری و پیگیری پرداخت قبوض و خلافی

سارا واعظی
مشکل پرداخت قبض تکراری و پیگیری پرداخت قبوض و خلافی
فهرست مطالب

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که از تیم پشتیبانی قبضینو پرسیده می‌شود یا در شبکه‌های اجتماعی در میان نظرات به چشم می‌خورد مشکل پرداخت قبض تکراری است. گاهی اوقات قبضی پرداخت می‌شود اما پس از مراجعه مجدد به سامانه یا اپلیکیشن قبضینو، قبض پرداخت شده همچنان آنجاست و حذف نشده است. بعضی از کاربران فرض را بر این می‌گیرند که قبض مورد نظر پرداخت نشده است؛ بنابراین مجددا مراحل پرداخت را طی می‌کنند و بدین ترتیب یک قبض را دوبار پرداخت کرده‌اند. از آنجایی که پاسخ دهی به سوالات شما یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما در تیم قبضینو است بنابراین تصمیم گرفتیم این موضوع را مفصل در این مقاله بررسی کنیم و تمامی سوالات شما را در این زمینه پاسخ دهیم.

پرداخت تکراری قبوض، یک مشکل همگانی

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم یکی از مهم‌ترین مشکلات کاربران در پرداخت قبوض احتمال پرداخت تکراری قبوض است. به دلیل مشکلاتی که در سیستم حذف قبوض از سمت ادارات مختلف وجود دارد، قبض‌های پرداخت شده در سامانه‌ها باقی می‌مانند و کاربران با فرض اینکه این قبض پرداخت نشده است مجددا مراحل پرداخت را طی می‌کنند. در بسیاری از مواقع به عنوان بستانکار در نظر گرفته می‌شوید و مبلغ پرداخت شده روی قبض ماه بعد شما اعمال می‌شود اما گاهی برای پیگیری قبوض نیاز به مراجعه حضوری دارید. در این مقاله به طور کامل همه این وارد را بررسی کرده‌ایم تا در صورت بروز مشکل نگران نباشید و بدانید باید چه کنید.

پیش از هر چیزی بهتر است به این نکته اشاره کنیم: با توجه به این که پرداخت تکراری قبوض وقت و انرژی زیادی را از مشترکین تلف می‌کند، یکی از مزایای سامانه قبضینو در مقایسه با دیگر سامانه‌های پرداخت عدم امکان پرداخت قبض تکراری است. اگر شما قبضی را از طریق سامانه قبضینو پرداخت کرده باشید امکان پرداخت مجدد آن در قبضینو  و در گاه بانک سامان وجود ندارد. بنابراین هرگز نگران پرداخت قبوض تکراری در قبضینو نباشید. در این سامانه امکان پرداخت تکراری قبوض به هیچ وجه وجود ندارد و حتی در صورتی که کاربر به اشتباه اقدام به انجام این عمل کند، سامانه اجازه پرداخت را نخواهد داد. همچنین تمام پرداخت های شما در سامانه قبضینو در قسمت سوابق پرداخت ذخیره خواهد شد، تا در صورت نیاز به راحتی از این اطلاعات استفاده کنید.

پرداخت تکراری قبوض، یک مشکل همگانی

پرداخت تکراری جرائم رانندگی و خلافی

متاسفانه سرویس پرداخت جرایم راهنمایی و رانندگی کاملا دستی بوده و باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای کاربران شده است. درصورت پرداخت تکراری یک جریمه رانندگی باید با مراجعه به واحدهای اجرائیات پلیس راهور در سراسر کشور نسبت به درخواست استرداد پرداخت اشتباه اقدام کنید و با از همیشه جریمه هاتون رو از قبضینو پرداخت کنید تا این مشکل پیش نیاد.

پرداخت تکراری قبض برق

طبق آخرین اطلاعیه اداره برق، در صورتی که فردی به هر دلیلی قبضی را دوبار پرداخت کرد، به شکل اتوماتیک به عنوان بستانکار روی قبوض آینده وی اعمال می‌شود. اما در مواردی نیز این مشکل گزارش شده که پرداخت دوم در حساب مشتری اعمال نشده است و چون مشترک فرض و بر این گرفته که در دوره بعد قرار است روی قبض اعمال شود، این مشکل را پیگیری نکرده است. در چنین حالتی بعد از دریافت قبض دوره ای باید به شرکت مربوطه مراجعه کنید و کد پیگیری هر دو پرداخت را دریافت کنید تا به مشکل رسیدگی شود.  با قبضینو میتونید اخرین قبض برق خود را مشاهده کنید.

پرداخت تکراری قبض تلفن

با توجه به زیر ساخت کاملا اتوماتیک این سرویس در کشور، در صورت پرداخت تکراری قبض، بلافاصله به عنوان بستانکار شناخته می‌شوید. چون این سرویس، قبض میان دوره نیز ارائه می‌دهد، به راحتی می‌توانید با استعلام قبض میان دوره این مورد را بررسی کنید. در سامانه یا اپلیکیشن قبضینو علاوه بر قبض پایان دوره، امکان مشاهده قبض میان‌دوره نیز برای شما عزیزان وجود دارد. سرویس پرداخت قبض تلفن قبضینو را حتما امتحان کنید. 

پرداخت تکراری قبض همراه اول

زیرساخت پرداخت قبض همراه اول نیز مانند قبض تلفن کاملا اتوماتیک است و در صورت پرداخت تکراری قبض، بلافاصله به عنوان بستانکار شناخته می‌شوید. همراه اول نیز قبض میان دوره ارائه می‌دهد و امکان استعلام و پرداخت این قبض نیز برای شما وجود دارد.

پرداخت تکراری قبض گاز

طبق آخرین اطلاعیه شرکت گاز، در صورتی که فردی به هر دلیلی قبض گاز را دوبار پرداخت کرد، به صورت اتوماتیک به عنوان بستانکار روی قبوض آینده وی اعمال می شود. اما در مواردی نیز مشاهده شده است که پرداخت دوم در حساب مشتری اعمال نشده است و مشترک فرض را بر این گرفته که در دوره بعد روی قبض وی اعمال می‌شود و مشکل را پیگیری نکرده است. مشترک بعد از دریافت قبض دوره ای به شرکت مربوطه مراجعه کرده و تقاضای کد پیگیری هر دو پرداخت را کرده تا به مشکل رسیدگی شود. پرداخت آنی قبض گاز با قبضینو 

پیگیری پرداخت قبض تکراری آب 

طبق آخرین اطلاعیه شرکت آب، در صورتی که فردی به هر دلیلی قبض آب را دوبار پرداخت کند، به صورت اتوماتیک به عنوان بستانکار روی قبوض آینده وی اعمال می شود. اما مواردی نیز مشاهده شده است که پرداخت دوم در حساب مشتری اعمال نشده است و چون مشترک فرض را بر این گذاشته است که در دوره بعد روی قبض اعمال می‌شود، این مشکل را پیگیری نکرده است. مشترک بعد از دریافت قبض دوره ای باید به شرکت مربوطه مراجعه کرده و تقاضای کد پیگیری هر دو پرداخت را کرده تا به مشکل رسیدگی شود. 

پیگیری قبض پرداخت شده چگونه است؟

حالا بهتر است نحوه پیگیری قبوض را با هم بررسی کنیم. مشکل پرداخت قبض تکراری در صورت بررسی سابقه پرداخت قبوض قابل حل شدن است و می‌تواند مانع پرداخت تکراری شود. برای پیگیری قبوض پرداخت شده چند راه مختلف پیش روی شما قرار دارد:

پیگیری پرداخت قبض با قبضینو

اگر از اپلیکیشن یا سامانه پرداخت قبوض قبضینو، قبض خود را پرداخت نمایید می‌توانید در بخش پیگیری سوابق قبضینو،‌ وضعیت قبض خود را مشاهده کنید. کافی است به آدرس https://ghabzino.com/history مراجعه کنید و پس از ورود به سامانه پرداخت قبضینو، قبض مورد نظر خود را پیگیری کنید. در اپلیکیشن قبضینو نیز در بخش سوابق می‌توانید به سادگی قبوض پرداخت شده را مشاهده نمایید.

به این نکته توجه داشته باشید که تنها قبوضی که از طریق قبضینو پرداخت شده‌اند امکان پیگیری در سایت یا اپلیکیشن قبضینو را دارند. چنانچه قبوض خود را از طریق دیگری پرداخت نموده باشید امکان پیگیری از طریق سامانه قبضینو وجود ندارد. 

پیگیری پرداخت قبض با قبضینو

پیگیری پرداخت قبض از طریق سامانه پرداخت قبوض بانک سامان

با وارد نمودن شناسه قبض و شناسه پرداخت خود در سایت https://bill.samanepay.com/Public/BillStat.aspx می توانید از وضعیت پرداخت قبض خود در سامانه پرداخت اینترنتی قبض سامان مطلع گردید. زیرساخت پرداخت قبضینو نیز متعلق به بانک سامان است و تمامی قبوضی پرداختی از طریق قبضینو در این سایت نیز نمایش داده می‌شوند و می‌توانید با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض خود در این سایت از پرداخت اطمینان حاصل کنید.

پیگیری پرداخت خلافی و جرائم رانندگی

قبض جریمه و خلافی به دلیل سیستم دستی راهور حداقل پس از ۷۲ ساعت از سامانه حذف می‌شود. اگر از سامانه پرداخت قبض جریمه قبضینو استفاده کرده اید می‌تواند از همین سامانه قبض خلافی خود را پیگیری نمایید اما ددر غیر این صورت امکان استعلام و پیگیری قبض خلافی وجود ندارد و ممکن است به دلیل ترس از دوبرابر شدن جریمه کاربر یک قبض جریمه را به اشتباه دو بار پرداخت نماید. لذا در پرداخت جرایم رانندگی دقت کنید که قبلا آن قبض را خودتان پرداخت نکرده باشید. اگر می‌خواهید از پرداخت جریمه خود اطمینان حاصل کنید باید حضوری به پلیس +۱۰ مراجعه کنید و وضعیت پرداخت خلافی خود را بررسی کنید. طرح کنترل آلودگی هوا و ترافیک 

پیگیری پرداخت خلافی و جرائم رانندگی

پیگیری قبض برق تهران

شهروندان تهرانی برای پیگیری قبض برق خود می‌توانند به وب سایت اداره برق با عنوان سیستم رویت اطلاعات مشترکین برق به آدرس https://www.tbtb.ir/index.jsp?fkeyid=&siteid=1&pageid=646 مراجعه نمایند. در بخش “رویت اطلاعات صورت حساب کلیه مشترکین” که برای مشترکین عمومی در نظر گرفته شده است. با وارد کردن شناسه قبض، رمز یارانه و یا شماره پرونده می‌توانید اقدام به استعلام و پیگیری قبض برق نمایید. متاسفانه این سایت فقط برای شهروندان تهرانی امکان پیگیری دارد.

پیگیری قبض برق تهران

پیگیری قبض تلفن ثابت

برای پیگیری قبوض تلفن ثابت پرداخت شده می‌توانید به سامانه اینترنتی مخابرات به آدرس https://www.tci.ir/index.html#!/service/quickbill/ مراجعه کنید و با وارد کردن شماره تلفن ثابت خود وضعیت قبوض خود را بررسی کنید.  در صورت پرداخت قبض تلفن ثابت از ۱۸۱۸ نیازی به پیگیری آن نیست. زیرا مقدار بدهی به صورت آنلاین پاک میشود. از مزایای سامانه پرداخت قبض ۱۸۱۸  می‌توان به این مورد اشاره کرد که پس از پرداخت کمتر از دو دقیقه تلفن وصل می‌شود در حالی که از راه‌های دیگر باید ۴۸ ساعت زمان بگذرد و اگر در این مدت مشکل قطعی رفع نشد باید حضوری به مخابرات مراجعه کنند.

پیگیری قبض تلفن ثابت

پیگیری قبض همراه اول

برای پیگیری قبض همراه اول خود نیز می‌توانید به سامانه اینترنتی https://billing.mci.ir/ مراجعه کنید و قبوض پایان دوره و میان دوره خود را مشاهده، پیگیری و پرداخت کنید. 

پیگیری قبض همراه اول

پیگیری قبض گاز

مشترکین گاز شهری می‌توانند برای پیگیری قبض گاز شهری به وب سایت شرکت گاز به آدرس اینترنتی http://billing.nigc.ir/billing/gasAll.aspx مراجعه نمایند. با وارد کردن شناسه اشتراک قبض گازمی‌توانید به راحتی آن را استعلام کنید.

پیگیری قبض گاز

پیگیری قبض آب

شهروندان تهرانی می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی https://ccp.tpww.ir/HomePage.aspx و وارد کردن شناسه قبض خود در سامانه قبوض خود را مشاهده و پیگیری کنند.

پیگیری قبض آب

 

 

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.

پست الکترونیک وارد نشده است.

متن دیدگاه یا پیام وارد نشده است

۲۳۸۸ ۲۸۴۲ ۰۲۱

دیدگاه کاربران

پست های محبوبخداحافظی با قبوض کاغذی

پیام

در صورت نیاز به راهنمایی می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید

۰۲۱ ۲۸۴۲ ۲۳۸۸

توجه ! متاسفانه امکان استفاده از سایت قبضینو در این نسخه از مرورگر وجود ندارد، لطفا برای استفاده از قبضینو از سایر مرورگرهای مطرح استفاده نمایید.