حذف قبض کاغذی آب و دریافت قبض الکترونیکی آب

امیر مرادنژاد
حذف قبض آب با قبضینو
فهرست مطالب

اولین گام در طرح ملی قبض سبز یا همان طرح ملی حذف قبوض کاغذی با حذف قبض های برق شروع شد. دولت در گام بعدی اقدام به حذف قبوض صادره از سمت اداره آب و فاضلاب کرده است. با توجه به بازخورد موفق در ثبت نام کاربران به صورت 

پیامکی در اینده نزدیک شاهده حذف قبوض کاغذی آب، گاز، تلفن ثابت و همراه اول نیز خواهیم بود. در ادامه روش های دریافت قبض الکترونیکی آب را بیان خواهیم کرد با قبضینو همراه باشید. 

دریافت قبض الکترونیکی آب 

پس از ثبت اطلاعات ۹۰ درصد از مشترکین قبض برق و بازخورد مثبت دولت، زمزه های حذف قبوض کاغذی آب نیز مطرح شده است و حتی برخی از استان ها با معرفی سرشماره های اقدام به حذف قبوض استانی خود کرده اند.مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تاکید بر این‌که اجرای طرح حذف قبوض کاغذی آب نیاز به برگزاری جلسات متعدد دارد، گفت: قبوض کاغذی آب در برخی نقاط به صورت پایلوت اجرا شده است. برای این‌که قبض کاغذی آب حذف شود، باید کنتور مشترکان جدا شود.در این میان بهترین راه برای حذف قبوض ها اپلیکیش قبضینو است. با استفاده از قبضینو دیگر درگیر نگرانی های عدم دریافت پیامک از سمت مخابرات، ارشیو نشدن قبوض و … نیستید و همچنین همه قبوض آب، برق، گاز، تلفن ثابت، خلافی و همراه اول را هم به راحتی می تونید دریافت و استعلام کنید. قبضینو قبض های جدید آب را که تازه صادر شده است رو هم به شما نمایش می دهد و پس از استعلام و پرداخت، قبض پرداختی را در بخش سوابق شما آرشیو می کند. مشترکین همه استان ها می تواند از قبضینو استفاده کنند.

دریافت قبض الکترونیکی آب

ثبت شماره تلفن برای دریافت قبض برق با قبضینو

برخی از استان ها اقدام به حذف قبض کاغذی آب کرده اند که در ادامه روش های دریافت پیامکی قبض برای مشترکین این استان ها را ذکر کرده ایم.

حذف قبوض کاغذی برق 

حذف قبض کاغذی آب در کدام استان ها استارت زده است؟

حمیدرضا کشفی ، معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره بر اینکه حذف قبوض کاغذی آب در راستای طرح ملی قبض سبز در دستور کار گرفته است، بیان کرد: در حال حاضر پایلوت اجرای این طرح در چندین شهر از جمله لرستان، اصفهان، آذربایجان‌غربی و بندرعباس آغاز شده است و پس از ارزیابی نتایج، این برنامه به سایر مناطق کشور نیز تعمیم داده خواهد شد.

حذق قبض آب استان آبان و حومه

بنا به گزارش اداره آب و فاضلاب استان آبادان، در راستای طرح ملی قبض سبز، مشترکین آبادان، اروندکنار و چوئبده می تواند با ارسال شماره اشتراک آب ۸ رقمی خود را به سامانه ۱۰۰۰۸۴۵۸ از ابتدای سال آینده قبوض آب به صورت پیامکی دریافت کنند.

حذف قبض کاغذی آب در استان اصفهان 

در شهر اصفهان حذف قبوض کاغذی آب به طور آزمایشی در سه محله  اصفهان شامل کوی سپاهان، منازل سازمانی راه آهن و کوی پرتو در بختیار دشت برای نزدیک به هزار مشترک این شرکت اجرا می شود که با اجرای این طرح، به جای قبض کاغذی، پیامکی حاوی اطلاعات مصرف و مبلغ همراه با شناسه قبض و شناسه پرداخت برای مشترکین ارسال می شود. مشترکین این مناطق می توانند با تماس با شماره ۱۵۲۲ و انتخاب کلید ۵ قبض آب خود را به صورت پیامکی دریافت کنند.برای پرداخت قبوض آب نیز  این مشترکین می توانند با تماس با شماره تلفن ۱۵۲۲ و انتخاب کلید ۱ با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض اب مصرفی خود را پرداخت کنند.

همچنین به منظور اطمینان از ثبت نام و درج شماره تلفن همراه شان در برنامه جامع خدمات مشترکین آبفا، با سامانه ۱۵۲۲ تماس گرفته و یا از طریق میز خدمت الکترونیکی پرتال شرکت به نشانی www. Abfaesfahan.ir شماره صحیح تلفن همراه خود را ثبت کنند. در ضمن امکان دریافت قبض الکترونیکی و همچنین پرداخت غیرحضوری در میز خدمت الکترونیکی پرتال شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به نشانی www.Abfaesfahan.ir فراهم شده و مشترکین می توانند با مراجعه به پورتال مربوطه ریز محاسبات آب بهاء و صورت حساب خود را استعلام کنند.

در حال حاضر تعداد مشترکان آب شهری و روستایی کشور از مرز ۲۳ میلیون مشترک گذشته است و سالانه تعداد بسیار زیادی قبض کاغذی میان این تعداد مشترک توزیع می‌شود که در صورت اجرای کامل طرح حذف قبوض آب این برنامه شاهد ثمرات زیست‌محیطی و اقتصادی فراوانی خواهیم بود.

پرداخت همه قبوض یکجا

 

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.

پست الکترونیک وارد نشده است.

متن دیدگاه یا پیام وارد نشده است

۲۳۸۸ ۲۸۴۲ ۰۲۱

دیدگاه کاربران

پست های محبوبخداحافظی با قبوض کاغذی

پیام

در صورت نیاز به راهنمایی می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید

۰۲۱ ۲۸۴۲ ۲۳۸۸

توجه ! متاسفانه امکان استفاده از سایت قبضینو در این نسخه از مرورگر وجود ندارد، لطفا برای استفاده از قبضینو از سایر مرورگرهای مطرح استفاده نمایید.