حذف قبض کاغذی آب و دریافت قبض الکترونیکی آب

حذف قبض کاغذی آب و دریافت قبض الکترونیکی آب

اولین گام در طرح ملی قبض سبز یا همان طرح ملی حذف قبوض کاغذی با حذف قبض برق شروع شد. دولت در گام بعدی اقدام به حذف قبوض صادره از سمت اداره آب و فاضلاب کرده است. با توجه به بازخورد موفق در ثبت نام کاربران به صورت پیامکی در اینده نزدیک شاهد حذف قبوض کاغذی آب، گاز، تلفن ثابت و همراه اول نیز خواهیم بود. در ادامه روش های دریافت قبض الکترونیکی آب را بیان خواهیم کرد با قبضینو همراه باشید. 

دریافت قبض الکترونیکی آب 

پس از ثبت اطلاعات 90 درصد از مشترکین قبض برق و بازخورد مثبت دولت، زمزه های حذف قبوض کاغذی آب نیز مطرح شده است و حتی برخی از استان ها با معرفی سرشماره های اقدام به حذف قبوض استانی خود کرده اند.مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تاکید بر این‌که اجرای طرح حذف قبوض کاغذی آب نیاز به برگزاری جلسات متعدد دارد، گفت: قبوض کاغذی آب در برخی نقاط به صورت پایلوت اجرا شده است. برای این‌که قبض کاغذی آب حذف شود، باید کنتور مشترکان جدا شود.در این میان بهترین راه برای حذف قبوض ها اپلیکیش قبضینو است. با استفاده از قبضینو دیگر درگیر نگرانی های عدم دریافت پیامک از سمت مخابرات، ارشیو نشدن قبوض و … نیستید و همچنین همه قبوض آب، برق، گاز، تلفن ثابت، خلافی و همراه اول را هم به راحتی می تونید دریافت و استعلام کنید. قبضینو قبض های جدید آب را که تازه صادر شده است رو هم به شما نمایش می دهد و پس از استعلام و پرداخت، قبض پرداختی را در بخش سوابق شما آرشیو می کند. مشترکین همه استان ها می تواند از قبضینو استفاده کنند.

 

ثبت شماره تلفن برای دریافت قبض برق با قبضینو

برخی از استان ها اقدام به حذف قبض کاغذی آب کرده اند که در ادامه روش های دریافت پیامکی قبض برای مشترکین این استان ها را ذکر کرده ایم.

حذف قبض کاغذی آب در کدام استان ها استارت زده است؟

حمیدرضا کشفی ، معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره بر اینکه حذف قبوض کاغذی آب در راستای طرح ملی قبض سبز در دستور کار گرفته است، بیان کرد: در حال حاضر پایلوت اجرای این طرح در چندین شهر از جمله لرستان، اصفهان، آذربایجان‌غربی و بندرعباس آغاز شده است و پس از ارزیابی نتایج، این برنامه به سایر مناطق کشور نیز تعمیم داده خواهد شد.

حذق قبض آب استان آبان و حومه

بنا به گزارش اداره آب و فاضلاب استان آبادان، در راستای طرح ملی قبض سبز، مشترکین آبادان، اروندکنار و چوئبده می تواند با ارسال شماره اشتراک آب 8 رقمی خود را به سامانه 10008458 از ابتدای سال آینده قبوض آب به صورت پیامکی دریافت کنند.

حذف قبض کاغذی آب در استان اصفهان 

در شهر اصفهان حذف قبوض کاغذی آب به طور آزمایشی در سه محله  اصفهان شامل کوی سپاهان، منازل سازمانی راه آهن و کوی پرتو در بختیار دشت برای نزدیک به هزار مشترک این شرکت اجرا می شود که با اجرای این طرح، به جای قبض کاغذی، پیامکی حاوی اطلاعات مصرف و مبلغ همراه با شناسه قبض و شناسه پرداخت برای مشترکین ارسال می شود. مشترکین این مناطق می توانند با تماس با شماره 1522 و انتخاب کلید 5 قبض آب خود را به صورت پیامکی دریافت کنند.برای پرداخت قبوض آب نیز  این مشترکین می توانند با تماس با شماره تلفن 1522 و انتخاب کلید 1 با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض اب مصرفی خود را پرداخت کنند.

همچنین به منظور اطمینان از ثبت نام و درج شماره تلفن همراه شان در برنامه جامع خدمات مشترکین آبفا، با سامانه 1522 تماس گرفته و یا از طریق میز خدمت الکترونیکی پرتال شرکت به نشانی www. Abfaesfahan.ir شماره صحیح تلفن همراه خود را ثبت کنند. در ضمن امکان دریافت قبض الکترونیکی و همچنین پرداخت غیرحضوری در میز خدمت الکترونیکی پرتال شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به نشانی www.Abfaesfahan.ir فراهم شده و مشترکین می توانند با مراجعه به پورتال مربوطه ریز محاسبات آب بهاء و صورت حساب خود را استعلام کنند.

در حال حاضر تعداد مشترکان آب شهری و روستایی کشور از مرز ۲۳ میلیون مشترک گذشته است و سالانه تعداد بسیار زیادی قبض کاغذی میان این تعداد مشترک توزیع می‌شود که در صورت اجرای کامل طرح حذف قبوض آب این برنامه شاهد ثمرات زیست‌محیطی و اقتصادی فراوانی خواهیم بود.

 

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
شماره موبایل به درستی وارد نشده است.
دیدگاه وارد نشده است.
هادی طالبلو

اینجوری خیلی بهتره وپرداختش هم راحتره

امید خورند

سلام اینجوری خیلی بهتره پرداختش هم اسانتره مرسی از طرح خوبی که دارین اجرا می کنین

بهرام

بسیارکار خوبیه هم به راحتی پرداختی دردید مشترکه هم هزینه جاری شرکت پایین میاید

سید رضی اله هاشمی

سلام کار خوبی است وبه موقع فبض پرداخت میشود

جعفر نائینی

کار خوبیه صرف جویی در همه ی زمینه ها اززمان صدور قبض تا زمان پرداخت

اصغر قسمتی

با سلام طرح بسیار خوبی استزیرا صرفه جوئی در وقت و کاغذ و هزینه ها ونیروی انسانی .

شریف لک زایی

من که هر کاری میکنم تا کنون موفق به دریافت قبض نشدم

پشتیبانی قبضینو

با پشتیبانی قبضینو تماس بگیرید.

آرش خودستان

خدمات عالی

رضاعطوان

باسلام وخسته نباشیدببخشیدماقبضینورونصب کردیم ولی برای دیدن قبض اب هرچی شماره اشتراک روواردمیکنیم هی مینویسه شماره اشتراک شمادرسیستم نیست وقبض اب روبهمون نمیده لطفاراهنمایی کنیدبایدچکارکنیم ممنون

مجید سواری

سلام میخوام شماره ای که پیامک بهش ارسال میشه رو حذف کنم چون از اون خونه نقل مکان کردیم

محمود

لطفا طریقه حذف قبض آب وچگونگی دریافت صورت حساب آب وچگونگی پرداخت ان رو توضیح بدید

محمودمهربان

باسلام یه سوال داشتم ساختمان محل سکونت ما دو واحده دوتا واحدقبض آب به شماره من میاد میخوام واحدی که مربوط به من نیست را حذف کنم اگه از طریق غیر حضوری امکانش هست راهنمایی کنید ممنون میشم

پشتیبانی قبضینو

با اداره آب منطقه خودتون تماس بگیرید.

کریم خالدی

قبض ها به نام پدرم میامدندبه نام بایرام وردی خالدی

سیروس هاشمی

با سلام.میخام شماره موبایلی که پیامک قبض براش میاد رو عوض کنم.راهنماییم کنید.با تشکر

پیری

با سلام و عرض خسته نباشید ضمن تشکر از برنامه خوبتون یه سوال داشتم،چرا قبض هایی که من استعلام می کنم بروز نیستن ؟

پشتیبانی قبضینو

قبضینو آخرین قبض های نمایشی در سامانه های مربوطه را نمایش می دهد اگر قبض شما بروز نیست در سایت سامانه مذکور نیز بروز رسانی نشده است.

علیدشیخ

سلام خسته نباشینببخشید بدهی قبلی رو نشون نمیده چکار کنیم؟

پشتیبانی قبضینو

در جزئیات قبوض بدهی قبلی قابل نمایش است.

FARIDEH

در این سایت اگر هر فرد صفحه خود را با واردکردن شماره اشتراک داخل شود و شماره کنتور را گزارش کند بهتر است تا با اس ام اسی که واضح هم نیست چه می خواهد ارسال گردد

حسن صادقی

باسلام . ضمن تشکر بابت نرم افزار خوب قبضینو . هیچ یک از قسمتها مشکلی ندارد . عالیه . فقط یک اشکال در نرم افزار هست. بنده اهل روستا هستم . قبض آب روستاها به عهده شرکت آب و فاضلاب روستائی است. در قبضینو فقط قبض شرکت آب و فاضلاب شهری جواب میده. روستائی را شناسائی نمیکنه….

پشتیبانی قبضینو

لطفا شناسه قبوض مورد نظر را برای ما ارسال کنید.

سرویس‌های قبضینو

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

در حال انتقال ...