روش های پرداخت قبض جریمه و خلافی رانندگی

روش های پرداخت قبض جریمه و خلافی رانندگی

َََ جریمه رانندگی یک اتفاق ناخوشایند است که بسیار رایج شده است و نحوه پرداخت جریمه رانندگی برای همه شهروندان تبدیل به یک نیاز اساسی شده است. برای برخی از ما نیز پرداخت ماهیانه قبض خلافی خودرو  مانند پرداخت قبض برق و قبض آب و قبض مالیات امری عادی شده است. روش های مختلفی برای پرداخت جریمه و استعلام میزان جریمه رانندگی وجود دارد.  با وبلاگ پرداخت قبض قبضینو همراه با شید.

با قبضینو قبض های خلافی رو صفر کنید. راحت و بدون درد پرداخت کنید.

پرداخت قبض خلافی با قبضینو 

سامانه پرداخت خلافی خودرو  قبضینو امکان مشاهده مبلغ جریمه و هر تخلف را نمایش میدهد. از دیگر امکانات قبضینو استعلام تمامی قبوض آب و برق و تلفن و خلافی جرایم رانندگی است و ارائه صورت حساب برای همه قبض های و ریز خلافی خودرو  است. قبضینوهیچ نیازی به شناسه خلافی و یا شناسه پرداخت ندارد و تنها با یک بار ثبت نام اقدام به استعلام خلافی خودرو کند. برای استفاده از طریق اپلیکیشن  قبضینو  با وارد کردن شناسه قبض و پرداخت یا انتخاب گزینه بارکد خوان عملیات پرداخت را انجام داد. از دیگر امکانات استعلام قبضینو مشخص کردن نوع قبض جریمه می باشد. پ

در سامانه قبضینو، استعلام خلافی خودرو به دو صورت امکان‌پذیر است:
استعلام جزئیات خلافی و پرداخت با پلاک: در این روش، تسویه خلافی به صورت آنی انجام می‌شود و جزئیات کامل جرائم رانندگی قابل مشاهده است. استعلام خلافی با پلاک ملزم به پرداخت 52,000 ریال است که از اعتبار شما کسر و احراز هویت با کد ملی و شماره موبایل مالک وسیله نقلیه انجام می‌شود. لازم به ذکر است که قبضینو دخل و تصرفی در تعیین این هزینه ندارد.

استعلام مجموع خلافی با پلاک بدون جزئیات: در این روش، امکان استعلام خلافی و مشاهده مجموع مبلغ جرائم امکان‌پذیر است. در این روش دیگر نیازی به احراز هویت نیست و می‌توانید مجموع مبالغ خلافی وسیله نقلیه خود را مشاهده و نسبت به پرداخت  آن اقدام کنید

 
 کلیه روش های پرداخت قبض جریمه را میتوان برای انواع جریمه ها استفاده کرد. منظور از انوع جریمه ها میتوانید پرداخت قبض جریمه تسلیمی و  پرداخت قبض جریمه دست نویس و پرداخت خلافی دوربین و جریمه الصاقی  را با روش های ذکر شده انجام دهید.   
 

نحوه پرداخت جریمه رانندگی در سایر روش ها 

امروز با پیشرفت روش های پرداخت قبض و ارائه روش های نوین پرداخت بانکی، بسیاری از غول های صنعت پرداخت وارد حوزه پرداخت قبض جریمه و استعلام خلافی قبضینو شده اند. برای نمونه سامانه پرداخت قبوض بانک ملی و بانک صادارت و بانک ملت  و پرداخت قبض قبضینو را میتوان نام برد.

 پرداخت اینترنتی جریمه با سایت راهور 120 

اولین مرجع پرداخت اینترنتی جریمه و استعلام خلافی و خلافی ماشین سایت پلیس راهور ناجا به آدرس اینترنتی http://rahvar120.ir/  می باشد.  ماکلین خودرو می‌توانند برای دریافت مقدار خلافی خود  و مشاهده صورت وضعیت تخلفات خود  پس از مراجعه به  سایت راهور ۱۲۰ از سمت راست گزینه “استعلام میزان تخلفات رانندگی” را انتخاب کنند و با وارد کردن شماره بارکد کارت ماشین از جزئیات و میزان  تخلفات خود آگاه شوند.  بروز رسانی سامانه خلافی 120 به صورت هفتگی می باشد. 

پرداخت اینترنتی جریمه رانندگی

پس از پرداخت در سایت راهور 120 اطلاعات پرداختی با تاخیر 72 ساعت ثبت خواهد شد. استعلام خلافی و یا  مشاهده قبض جریمه پس از 72 ساعت از پرداخت قابل استناد است. 

برای دریافت خلافی موتور و پرداخت خلافی موتور شما میتوانید از روش های پرداخت قبض جریمه خودرو استفاده کنید.

 

نحوه استفاده از راهور 120

 

 پرداخت قبض جریمه با موبایل

همان طور که اشاره شد استفاده از اپلیکیشن های پرداخت که کار های پرداخت قبوض و مالیات و پرداخت قبض موبایل و استعلام و مشاهده قبض برق و .. انجام میدهند امکان پرداخت قبض جریمه و پیگیری قبض جریمه پرداخت شده و استعلام جریمه رانندگی با موبایل را نیز فراهم کرده اند.

از نرم افزار پرداخت جریمه رانندگی معروف  میتوان به آپ، تاپ، قبضینو، سکه اشاره کرد.  برای نمونه شرکت آسان پرداخت پرداخت قبض جریمه با آپ را فراهم کرده است.
دیگر برای پرداخت قبض جریمه رانندگی به شماره قبض و شماره سریال نیاز نخواهیم داشت. پرداخت قبض جریمه با شماره جریمه  توسط اپلیکیشن های پرداخت موبایلی امکان پذیر است.
ََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََدر کنار استفاده از نرم افزار های خلافی  پرداخت قبض جریمه آسان با کد های ussd و دستگاه پوز به آسانی انجام می گیرد. برای مثال کد یو. اس. دی اپلیکیشن آپ 733 است. البته با کد ussd قادر به پیگیری قبوض پرداخت شده نمی باشید. 
 
 قبض جریمه با موبایل و پرداخت آسان جریمه خلافی خودرو

پرداخت هزینه خلافی با پیامک و اس ام اس 

در کنار روش های آنلاین پرداخت جریمه،  با تلفن  میتوانید اقدام به پرداخت قبض کنید.  شماره پیامک جدید 1101202020 را برای استعلام مبالغ جرایم، در نظر گرفته شده است. رئیس پلیس مرکز اجرائیات راهور ناجا اعلام کرد : سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۱۵۱ و ۱۱۰۰۰۵۱۵۱ از دسترس خارج شده و مالکان خودرو از این پس برای اطلاع از میزان خلافی خود می‌بایست شماره VIN خودرو را به سامانه پیامکی راهور ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کنند ) شماره اصلی که باید کد ۱۷ رقمی  وین را به آن ارسال کنید : 110005151 ج استعلام خلافی خودرو آنلاین با اینترنت ،پیامک ،sms و اس ام اس خلافی خودرو با بار کد استعلام میزان خلافی و ریز خلافی خودرو با همراه شناسه قبض و پرداخت – یا شماره VIN خودرو (شماره 17 رقمی پشت کارت خودرو که با IR شروع می‌شود) را با یک * (ستاره) به شماره 1101202020 پیامک کنید؛ (اول شماره VIN، بعد ستاره را وارد کنید) – یا شماره بارکد خودرو (شماره 8 رقمی پشت کارت خودرو که زیر بارکد است) را با یک # (مربع) و سپس یک * (ستاره) به شماره 1101202020 پیامک کنید؛ (اول مربع، بعد عدد هشت رقمی و در آخر ستاره را وارد کنید)  
 

پرداخت قبض خلافی با قبضینو 

سامانه پرداخت قبضینو امکان مشاهده مبلغ جریمه و هر تخلف را نمایش میدهد. از دیگر امکانات قبضینو استعلام تمامی قبوض آب و برق و تلفن و خلافی جرایم رانندگی است و ارائه صورت حساب برای همه قبض های و ریز خلافی خودرو  است. قبضینوهیچ نیازی به شناسه خلافی و یا شناسه پرداخت ندارد و تنها با یک بار ثبت نام اقدام به استعلام خلافی خودرو کند. برای استفاده از طریق اپلیکیشن  قبضینو  با وارد کردن شناسه قبض و پرداخت یا انتخاب گزینه بارکد خوان عملیات پرداخت را انجام داد. از دیگر امکانات استعلام قبضینو مشخص کردن نوع قبض جریمه می باشد. پس از وارد کردن شماره ۸ رقمی پست گواهی نامه میتوانید مبلغ خلافی همراه با تاریخ و نوع خلافی که شامل  قبض تسلیمی و قبض دوربین و قبض الصاقی می باشد را نشان میدهد. پس از مشاهده میزان خلافی خودرو ویا میزان خلافی موتور سیکلیت میتوانید اقدام به پرداخت قبض مشاهده شده کنید. برای این کار به درگاه بانک پرداخت هدایت خواهید شد.  
 
 کلیه روش های پرداخت قبض جریمه را میتوان برای انواع جریمه ها استفاده کرد. منظور از انوع جریمه ها میتوانید پرداخت قبض جریمه تسلیمی و  پرداخت قبض جریمه دست نویس و پرداخت خلافی دوربین و جریمه الصاقی  را با روش های ذکر شده انجام دهید.   
 

 پرداخت قبض جریمه تسلیمی 

در قبض تسلیمی مامور اهنمایی و رانندگی با اخذ مدارک کامل ماشین و راننده قبض تسلیمی را به صورت کامل نوشته و اطلاعات راننده و ماشین به طور کامل در آن درج می شود و در نهایت قبض جریمه به خود راننده تحویل (تسلیم) داده می شود. به این قبض، قبض دست نویس هم می گویم. برای پرداخت قبض تسلیمی میتوانید به سامانه استعلام و پرداخت قبض خلافی قبضینو مراجعه کنید.  میتوانید با استفاده از استعلام خلافیجریمه تسلیمی خودرو خود را پرداخت نماید.

پرداخت خلافی جریمه دو برگی 

اگر راننده پس از دستور پلیس برای ایست، چه عمدی و چه غیرعمدی توقف نکند پلیس راهور ، برای او جریمه دو برگی را لحاظ خواهد کرد و این جریمه و تخلف راننده در سوابق او ثبت می گردد.پلیس اقدام به صادر کردن دو قبض جریمه برای راننده می کند. قبض اول مربوط به تخلف خودرو و قبض دوم به علت عدم توجه به دستور ایست پلیس است.برای پرداخت خلافی این نوع جریمه میتوانید از سامانه پرداخت خلافی قبضینو استفاده کنید.  
 
استعلام خلافی با دفتر پلیس +10
دقت شود که در پرداخت خلافی جریمه سیستم های راهور آنلاین نمی باشند و حداقل 5 تا 10 روز طول می کشد تا جریمه شما از این سیستم پاک شود برای اطمینان از پرداخت قبض جریمه ماشین خود میتواند پس از پرداخت قبض به یکی از شعبه های پلیس +10 مراجعه کنید و با از انجا تاییده پرداخت را دریافت کنید. مزیت این کار این است که برگه تسویه خلافی ماشین توسط پلیس +10 ممهور می شود.
 
 

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
شماره موبایل به درستی وارد نشده است.
دیدگاه وارد نشده است.
فاطمه معینی

به علت تصادف با ماشین جلویی کنار خیابون ماشینها رو پارک کردیم دوبله و خودروی پلیس که دوربین داره ظاهرا از کنار ما رد شده و همون ساعت قبض جریمه صادرشده و پیامک اومد…خوب کجا پارک میکردیم تا پلیس بیاد؟؟؟!!!

برزان سلیمی

باسلام.بنده خوردرو خریدم خلافی از 4میلیون گذشته اول میشه قسطی کنم دوم هنوز تغییر مالکیت نشده حالا میخواهم ببینم میشه یک میلیون پرداخت کنم تا شکایت روش نباشه

پشتیبانی قبضینو

میتونید مقاله پرداخت اقساطی خلافی رو مطالعه کنید ولی در حالت کلی امکان پرداخت اقساطی وجود ندارد و باید خلافی های خودتون رو به صورت موردی چند تایی که مد نظر دارید رو پرداخت کنید.

علی اسکندری

من تصادفی داشتم روز انتخابات در چهار راه راهنما رانندگی سیرجان جریمه پرداخت کردم ولی قبض ندارم الان می‌خوام قبض بگیرم

امیرعباس روشان

خوبه کار راه میندازه

احمد قزاقی

جریمه بنده زیاد است آیا میشود اقساطی پرداخت کنم

پشتیبانی قبضینو

می توانید به صورت موردی قبوضی که امکان دوبرابر شدن را دارند را انتخاب کنید و فقط آنها را پرداخت کنید.
در مراحل بعدی سایر قبوض را خلافی را پرداخت کنید.

احمد رضایی

یک پیامک جهت استعلام دادم ۳۵۰ تومان هزینه پاسخ پیامک شده اگر قبلش اطلاعرسانی میشد بهتر بود. این کار شما صحیح نیست

زین العابدین زارع

پرداخت قبض جریمه خودرو

مسعود کشل

سلام من میخام هر جریمه را با ایتفاده از شناسه قبض و پرداخت جداگانه در بانک پرداخت کنم ولی هر کاری میکنم شناسه قبض و شناسه پرداخت را پیدا ممیکنم قبلا این کار را کردم ولی الان شناسه ها را بهم نمیده چکار کنم

زهرا اسدی

ابا میتوان اقساط پرداخت کرد

پشتیبانی قبضینو

پس از مشاهده تعداد جرایم خود میتونید بخشی از جرایم رو بر حسب اولویت خودتون پرداخت کنید و برخی دیگه رو هم در زمان بعد پرداخت کنید. فقط دقت کنید قبض شما دوبرابر نشود.

علی رضازاده

نمیتونم بدون کارت ماشین خلافی خودرو را پرداخت کنم رفتم بانک قبول نمیکند چاره چیه

علی رضازاده

میخواستم بدون کارت ماشین خلافی را پرداخت کنم با برگه جریمه

علی رضازاده

طریقه پرداخت جرایم خودرو بدون کارت ماشین

ف.ض

باسلام قبض تسلیمی سال ۹۹دارم برای پرداخت شناسه قبض و شناسه پر داخت ندارد بلکه شماره قبض و شماره سریال دارد برای پرداختش چه کنم؟محل ما دفتر پلیس ۱۰ ندارد و بانک ملی هم تحویل نگرفت

حسن صالحی

من قبض جریمه رانندگی دارم ولی موقع پرداخت تا مرحله واریز پیش میره ولی درآخر میگه شناسه قبض نامعتبر است پلیس ۱۰هم رفتم کاری نتونستند کنند چیکار کنم

محمد علی سهرابی

واقعا متاسفم که از هیچ راهی نمیشه قبوض کاغذی جریمه خودرو رو غیر حضوری پرداخت کرد.باید رفت بانک… این یعنی متاسفم

علی

سلام.من حدود یک ملیونوششصد جریمه دارم.پلیس 10رفتم برگه هاشو گرفتم.هر مبلغ جریمه جلوش شناسه پرداخت داره…میتونم هر مبلغیشو جدا پرداخت کنم???

پشتیبانی قبضینو

بله امکان پرداخت جداگانه وجود دارد.

ولید طاهری

سلام. من ماشینم رو تازه تعویض پلاک کردم. میخواستم استعلام خلافی بگیرم ولی کارت ماشینم موقته. چکارکنم الان

هادی حمیدی

سلام روی دوتا از خلافی های من که دوبرگی هم هستن نوشته شده غیر قابل پرداخت شناسه قبض و پرداختم ندارن نمیتونمم از برنامه قضینو و تهران من پرداختشون کنم چی کار کنم؟

پشتیبانی قبضینو

امکان پرداخت حضوری برای این نوع قبوض وجود ندارد به دفاتر پلیس 10 مراجعه کنید.

محمود ال محمد

در سیستم استعلام خلافی روی یکی نوشته است غیر قابل پرداخت این یعنی چهدر بسیاری دیگر که الصاقی یا تسلیمی نوشته بهیچوجه الصاق یا تسلیم نشدهایا اینها حتما دو برابر میشوند یا فقط احتمال دارد که دو برابر شوند

پشتیبانی قبضینو

احتمال دو برابر شدن این قبض وجود داد از مراکز پلیس 10 حضوری استعلام کنید.

ژانت قازاریان کزازی

با سلام واحترام جریمه ۲۰۰۰۰۰ تومانی به تاریخ ۱۲/۱/۹۹ از طریق بانک ملی با شناسه قبض ۸۲۵۵۵۵۰۵۰۰۲۹۶ و شناسه پرداخت ۲۰۰۰۰۱۹۸۰ در تاریخ ۱۲/۱/۹۹ پرداخت شده ولی از لیست خلافی حذف نشده است خواهشمند است راهنمائی بفرمائید.

زینت السادات محمودی ازغد

با سلام بعد ازگرفتن استعلام متوجه شدم چهار ماه پیش درشهر دیگری برای من خلافی ثبت شده که من اصلا یک ساله از شهر خودم خارج نشدم باید چه کار کنم ؟

فرشته

باسلام من خلافی گرفتم با گوشی ۵تا خلافی دارم ۲تا از خلافیهام روش نوشته غیر قابل پرداخت .منظور چیه وباید چیکار کنم

پشتیبانی قبضینو

اگر بیش از یک ماه از زمان صدور قبض جریمه گذشته است، به مراکز پلیس 10 مراجعه کنید.

هاشمی

با سلام من کارت خودرو گم کردم و فقط کدvinدارم چطور میتوانم خلافی را اینترنتی پرداخت کنم با تشکر

غلامرضا

باسلام من عدم خلاف گرفتم باز ميبينم خلاف ٩١هنوز هست بعد الان جريمه ميخوام پرداخت كنم ميزنه شناسه قبض ناقص

پشتیبانی قبضینو

به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.

سید مجتبی احمدپور

سلامبرای عودت وجه مازاد پرداختی قبوض جریمه چه باید کرد

پشتیبانی قبضینو

پست مروبط به پیگیری قبض های تکراری را مطالعه کنید.

مستانه سهرابی

با سلام و خسته نباشید ، چرا ماموران راهنمایی رانندگی الکی جریمه می کنند پلیس منو جریمه دو برگی به عنوان نقص فنی ماشین و یکی هم نبستن کمربند که کلا ماشینم نه تنها نقص فنی نداره بکله معاینه برتر گرفتم ومن همیشه کمربند را می بندم و اینکه پلیس اصلا به من اخطاری نداده ،

حسین رستمی

برای پرداخت جریمه های ثبت شده بدون شناسه قبض وپرداختدر سایت راهور چکارکنیم

قبضینو

برای جریمه های خلافی که در سایت راهور شناسه قبض و شناسه خلافی صادر نشده است و مهلت پرداخت آن نیز نگذشته است بهتر است مدتی صبر کنید چون در اکثر موارد با گذشت زمان شناسه قبض و شناسه پرداخت برای این قبض ها صادر می شود. اگر با گذشت زمان شناسه قبض و شناسه پرداخت صادر نشود از مراکز پلیس 10+ پیگیری کنید.

کریمی

سلام اگه یه قبض جریمه رو دوبار پرداخت کنیم و هردوبار از حسابمون کسر شده باشه چیکار باید بکنیم؟

قبضینو

در بخش سوال های متدوال این صفحه ( بخش بالا) به طور کامل به پرداخت قبض تکراری پاسخ داده شده است.

احمد

سلام ممنون از کار خوبتون و برنامه ای که ترتیب دادین منو از دوبرابر شدن جریمه نجات دادین

رضایی

سلام
1-نحوی پرداخت قبض جریمه دست نویس که نه شناسه قبض و نه شناسه پرداخت دار چطوریه؟
2-برای استعلام اینترنتی خلافی خودرو در سایت راهور بارکد پشت کارت خودرو ، برای خوردرو های جدید 9 رقمی است ولی درسایت 8 رقم بیشتر قبول نمی کند.چه کاری بایستی بکنیم؟

قبضینو

برای پرداخت قبض جریمه دست نویس که شناسه پرداخت و شناسه قبض ندارد باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
برای استعلام خلافی خودرو ها با بارکد 9 رقمی میتوانید از استعلام خلافی قبضینو استفاده کنید. در کارد بالای این صفحه شماره 9 رقمی کارت ماشین خود را وارد کنید تا جرایم خودرو خود را مشاهده کنید.

فرشاد

پرداخت غیر حضوری یعنی وقت آدم. بخاطر رفتن به بانک و پلیس+۱۰و… تلف نشود یعنی چه وقتی من برم از پرداختم مطمئن بشم مثل این میماند که رفته باشم حضوری این کار را انجام داد ه باشم .در ضمن شناسه پرداخت از اون ممهور که شما میگید معتبر تره. اما ممنون از همه کسانی که برنامه قبضیتو را درست کردن به امید پیشرفت روزافزون شما

قبضینو

در پرداخت جریمه با سیستم استعلام خلافی قبضینو دیگر نیاز نیست به هیچ نهادی مراجعه کنید. پرداخت قبضینو کاملا غیر حضوری است.به دلیل این که سیستم تسویه راهور دستی می باشد، هنگام پرداخت قبض جریمه( حتی از خود سایت راهور و یا پرداخت حضوری ) جریمه شما تسویه میشود ولی تا مدت 10 روز کار اگر دو باره استعلام بگیرید همان جریمه در لیست خلافی های شما نشان داده می شود. یعنی 10 روز طول می کشد که جریمه از سایت حذف شود. دقت کنید که جریمه پرداخت شده (تسویه شده) و امکان دو برابر شدن و .. دیگربارد تنها حذف کردن ان زمان می برد. با توجه به این که بسیاری از کابران از این موضوع آگاهی ندارند و نگران دو برابر شدن جریمه خود هستنددرنهایت در کنار به اطمینان و تضمین قبضینو برای پاک شدن جریمه هایشان توصیه می شود که برای رفع نگرانی خود در صورتی که مایل بودن از پلیس +10 نیر استعلام کنند. این استعلام حضوری از دید قبضینو اصلا نیاز نیست.

سرویس‌های قبضینو

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

در حال انتقال ...