شما از ورژن قدیمی اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنید، متاسفانه سامانه قبضینو قابلیت نمایش در این نسخه از مرورگر را ندارد.

برای استفاده از سامانه قبضینو از اینترنت اکسپلورر ورژن 9 به بالاتر ویا مرورگرهای کروم ، فایرفاکس و اپرا استفاده نماییید.

وبلاگ قبضینو

روش های پرداخت قبض جریمه و خلافی رانندگی

پرداخت قبض جریمه خلافی و راهنمایی استعلام قبض خلافی خودرو
نویسنده : امیر مرادنژاد

روش های پرداخت قبض جریمه و خلافی رانندگی


َََ جریمه رانندگی یک اتفاق ناخوشایند است که بسیار رایج شده است و نحوه پرداخت جریمه رانندگی برای همه شهروندان تبدیل به یک نیاز اساسی شده است. برای برخی از ما نیز پرداخت ماهیانه قبض خلافی خودرو  مانند پرداخت قبض برق و قبض آب و قبض مالیات امری عادی شده است. روش های مختلفی برای پرداخت جریمه و استعلام میزان جریمه رانندگی وجود دارد.  با وبلاگ پرداخت قبض قبضینو همراه با شید.

نحوه پرداخت جریمه رانندگی

امروز با پیشرفت روش های پرداخت قبض و ارائه روش های نوین پرداخت بانکی، بسیاری از غول های صنعت پرداخت وارد حوزه پرداخت قبض جریمه و استعلام خلافی قبضینو شده اند. برای نمونه سامانه پرداخت قبوض بانک ملی و بانک صادارت و بانک ملت  و پرداخت قبض قبضینو را میتوان نام برد.

پرداخت اینترنتی جریمه با سایت راهور ۱۲۰ 

اولین مرجع پرداخت اینترنتی جریمه و استعلام خلافی و خلافی ماشین سایت پلیس راهور ناجا به آدرس اینترنتی http://rahvar120.ir/  می باشد.  ماکلین خودرو می‌توانند برای دریافت مقدار خلافی خود  و مشاهده صورت وضعیت تخلفات خود  پس از مراجعه به  سایت راهور ۱۲۰ از سمت راست گزینه “استعلام میزان تخلفات رانندگی” را انتخاب کنند و با وارد کردن شماره بارکد کارت ماشین از جزئیات و میزان  تخلفات خود آگاه شوند.  بروز رسانی سامانه خلافی ۱۲۰ به صورت هفتگی می باشد. 

پرداخت اینترنتی جریمه رانندگی

پس از پرداخت در سایت راهور ۱۲۰ اطلاعات پرداختی با تاخیر ۷۲ ساعت ثبت خواهد شد. استعلام خلافی و یا  مشاهده قبض جریمه پس از ۷۲ ساعت از پرداخت قابل استناد است. 

برای دریافت خلافی موتور و پرداخت خلافی موتور شما میتوانید از روش های پرداخت قبض جریمه خودرو استفاده کنید.

 

نحوه استفاده از راهور 120

 

پرداخت قبض جریمه با موبایل

همان طور که اشاره شد استفاده از اپلیکیشن های پرداخت که کار های پرداخت قبوض و مالیات و پرداخت قبض موبایل و استعلام و مشاهده قبض برق و .. انجام میدهند امکان پرداخت قبض جریمه و پیگیری قبض جریمه پرداخت شده و استعلام جریمه رانندگی با موبایل را نیز فراهم کرده اند.

از نرم افزار پرداخت جریمه رانندگی معروف  میتوان به آپ، تاپ، قبضینو، سکه اشاره کرد.  برای نمونه شرکت آسان پرداخت پرداخت قبض جریمه با آپ را فراهم کرده است.
دیگر برای پرداخت قبض جریمه رانندگی به شماره قبض و شماره سریال نیاز نخواهیم داشت. پرداخت قبض جریمه با شماره جریمه  توسط اپلیکیشن های پرداخت موبایلی امکان پذیر است.
ََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََدر کنار استفاده از نرم افزار های خلافی  پرداخت قبض جریمه آسان با کد های ussd و دستگاه پوز به آسانی انجام می گیرد. برای مثال کد یو. اس. دی اپلیکیشن آپ ۷۳۳ است. البته با کد ussd قادر به پیگیری قبوض پرداخت شده نمی باشید. 
 
 قبض جریمه با موبایل و پرداخت آسان جریمه خلافی خودرو

پرداخت هزینه خلافی با پیامک و اس ام اس 

در کنار روش های آنلاین پرداخت جریمه،  با تلفن  میتوانید اقدام به پرداخت قبض کنید.  شماره پیامک جدید ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ را برای استعلام مبالغ جرایم، در نظر گرفته شده است. رئیس پلیس مرکز اجرائیات راهور ناجا اعلام کرد : سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۱۵۱ و ۱۱۰۰۰۵۱۵۱ از دسترس خارج شده و مالکان خودرو از این پس برای اطلاع از میزان خلافی خود می‌بایست شماره VIN خودرو را به سامانه پیامکی راهور ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کنند ) شماره اصلی که باید کد ۱۷ رقمی  وین را به آن ارسال کنید : ۱۱۰۰۰۵۱۵۱ ج استعلام خلافی خودرو آنلاین با اینترنت ،پیامک ،sms و اس ام اس خلافی خودرو با بار کد استعلام میزان خلافی و ریز خلافی خودرو با همراه شناسه قبض و پرداخت – یا شماره VIN خودرو (شماره ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو که با IR شروع می‌شود) را با یک * (ستاره) به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید؛ (اول شماره VIN، بعد ستاره را وارد کنید) – یا شماره بارکد خودرو (شماره ۸ رقمی پشت کارت خودرو که زیر بارکد است) را با یک # (مربع) و سپس یک * (ستاره) به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید؛ (اول مربع، بعد عدد هشت رقمی و در آخر ستاره را وارد کنید)  
 

پرداخت قبض خلافی با قبضینو 

سامانه پرداخت قبضینو امکان مشاهده مبلغ جریمه و هر تخلف را نمایش میدهد. از دیگر امکانات قبضینو استعلام تمامی قبوض آب و برق و تلفن و خلافی جرایم رانندگی است و ارائه صورت حساب برای همه قبض های و ریز خلافی خودرو  است. قبضینوهیچ نیازی به شناسه خلافی و یا شناسه پرداخت ندارد و تنها با یک بار ثبت نام اقدام به استعلام خلافی خودرو کند. برای استفاده از طریق اپلیکیشن  قبضینو  با وارد کردن شناسه قبض و پرداخت یا انتخاب گزینه بارکد خوان عملیات پرداخت را انجام داد. از دیگر امکانات استعلام قبضینو مشخص کردن نوع قبض جریمه می باشد. پس از وارد کردن شماره ۸ رقمی پست گواهی نامه میتوانید مبلغ خلافی همراه با تاریخ و نوع خلافی که شامل  قبض تسلیمی و قبض دوربین و قبض الصاقی می باشد را نشان میدهد. پس از مشاهده میزان خلافی خودرو ویا میزان خلافی موتور سیکلیت میتوانید اقدام به پرداخت قبض مشاهده شده کنید. برای این کار به درگاه بانک پرداخت هدایت خواهید شد.  
 
 کلیه روش های پرداخت قبض جریمه را میتوان برای انواع جریمه ها استفاده کرد. منظور از انوع جریمه ها میتوانید پرداخت قبض جریمه تسلیمی و  پرداخت قبض جریمه دست نویس و پرداخت خلافی دوربین و جریمه الصاقی  را با روش های ذکر شده انجام دهید.   
 

 پرداخت قبض جریمه تسلیمی 

در قبض تسلیمی مامور اهنمایی و رانندگی با اخذ مدارک کامل ماشین و راننده قبض تسلیمی را به صورت کامل نوشته و اطلاعات راننده و ماشین به طور کامل در آن درج می شود و در نهایت قبض جریمه به خود راننده تحویل (تسلیم) داده می شود. به این قبض، قبض دست نویس هم می گویم. برای پرداخت قبض تسلیمی میتوانید به سامانه استعلام و پرداخت قبض خلافی قبضینو مراجعه کنید.  میتوانید با استفاده از استعلام خلافی قبضینو جریمه تسلیمی خودرو خود را پرداخت نماید.

پرداخت خلافی جریمه دو برگی 

اگر راننده پس از دستور پلیس برای ایست، چه عمدی و چه غیرعمدی توقف نکند پلیس راهور ، برای او جریمه دو برگی را لحاظ خواهد کرد و این جریمه و تخلف راننده در سوابق او ثبت می گردد.پلیس اقدام به صادر کردن دو قبض جریمه برای راننده می کند. قبض اول مربوط به تخلف خودرو و قبض دوم به علت عدم توجه به دستور ایست پلیس است.برای پرداخت خلافی این نوع جریمه میتوانید از سامانه پرداخت خلافی قبضینو استفاده کنید.  
 
استعلام خلافی با دفتر پلیس +10
دقت شود که در پرداخت خلافی جریمه سیستم های راهور آنلاین نمی باشند و حداقل ۵ تا ۱۰ روز طول می کشد تا جریمه شما از این سیستم پاک شود برای اطمینان از پرداخت قبض جریمه ماشین خود میتواند پس از پرداخت قبض به یکی از شعبه های پلیس +۱۰ مراجعه کنید و با از انجا تاییده پرداخت را دریافت کنید. مزیت این کار این است که برگه تسفیه خلافی ماشین توسط پلیس +۱۰ ممهور می شود.
 
[ 13, 59 ]

نظرات

فرشاد
فرشاد

پرداخت غیر حضوری یعنی وقت آدم. بخاطر رفتن به بانک و پلیس+۱۰و… تلف نشود یعنی چه وقتی من برم از پرداختم مطمئن بشم مثل این میماند که رفته باشم حضوری این کار را انجام داد ه باشم .در ضمن شناسه پرداخت از اون ممهور که شما میگید معتبر تره. اما ممنون از همه کسانی که برنامه قبضیتو را درست کردن به امید پیشرفت روزافزون شما

فرشاد
فرشاد

پرداخت غیر حضوری یعنی وقت آدم. بخاطر رفتن به بانک و پلیس+۱۰و… تلف نشود یعنی چه وقتی من برم از پرداختم مطمئن بشم مثل این میماند که رفته باشم حضوری این کار را انجام داد ه باشم .در ضمن شناسه پرداخت از اون ممهور که شما میگید معتبر تره. اما ممنون از همه کسانی که برنامه قبضیتو را درست کردن به امید پیشرفت روزافزون شما

پاسخ از : قبضینو

در پرداخت جریمه با سیستم استعلام خلافی قبضینو دیگر نیاز نیست به هیچ نهادی مراجعه کنید. پرداخت قبضینو کاملا غیر حضوری است.به دلیل این که سیستم تسفیه راهور دستی می باشد، هنگام پرداخت قبض جریمه( حتی از خود سایت راهور و یا پرداخت حضوری ) جریمه شما تسفیه میشود ولی تا مدت ۱۰ روز کار اگر دو باره استعلام بگیرید همان جریمه در لیست خلافی های شما نشان داده می شود. یعنی ۱۰ روز طول می کشد که جریمه از سایت حذف شود. دقت کنید که جریمه پرداخت شده (تسفیه شده) و امکان دو برابر شدن و .. دیگربارد تنها حذف کردن ان زمان می برد. با توجه به این که بسیاری از کابران از این موضوع آگاهی ندارند و نگران دو برابر شدن جریمه خود هستنددرنهایت در کنار به اطمینان و تضمین قبضینو برای پاک شدن جریمه هایشان توصیه می شود که برای رفع نگرانی خود در صورتی که مایل بودن از پلیس +۱۰ نیر استعلام کنند. این استعلام حضوری از دید قبضینو اصلا نیاز نیست.

رضایی
رضایی

سلام
۱-نحوی پرداخت قبض جریمه دست نویس که نه شناسه قبض و نه شناسه پرداخت دار چطوریه؟
۲-برای استعلام اینترنتی خلافی خودرو در سایت راهور بارکد پشت کارت خودرو ، برای خوردرو های جدید ۹ رقمی است ولی درسایت ۸ رقم بیشتر قبول نمی کند.چه کاری بایستی بکنیم؟

رضایی
رضایی

سلام
۱-نحوی پرداخت قبض جریمه دست نویس که نه شناسه قبض و نه شناسه پرداخت دار چطوریه؟
۲-برای استعلام اینترنتی خلافی خودرو در سایت راهور بارکد پشت کارت خودرو ، برای خوردرو های جدید ۹ رقمی است ولی درسایت ۸ رقم بیشتر قبول نمی کند.چه کاری بایستی بکنیم؟

پاسخ از : قبضینو

برای پرداخت قبض جریمه دست نویس که شناسه پرداخت و شناسه قبض ندارد باید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید.
برای استعلام خلافی خودرو ها با بارکد ۹ رقمی میتوانید از استعلام خلافی قبضینو استفاده کنید. در کارد بالای این صفحه شماره ۹ رقمی کارت ماشین خود را وارد کنید تا جرایم خودرو خود را مشاهده کنید.

احمد
احمد

سلام ممنون از کار خوبتون و برنامه ای که ترتیب دادین منو از دوبرابر شدن جریمه نجات دادین

در حال دریافت اطلاعات

در صورت نیاز به راهنمایی می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید

۰۲۱ ۲۸۴۲ ۲۳۸۸