مشاهده سوابق نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API پشتیبانی وبلاگ
دانلود اپلیکیشن سبد قبض
قبضینو

استعلام بیمه شخص ثالث

چگونه استعلام بیمه شخص ثالث با کد ملی را انجام دهیم؟

قبضینو سامانه‌ی جامع استعلام و پرداخت است که خدمت استعلام بیمه شخص ثالث با کد ملی را به سایر خدمات خودرویی و موتوری خود اضافه کرده است تا رضایت شما را بیش از پیش جلب کند؛ کافیست، کد ملی و کد یکتای بیمه را در کادرهای روبه‌رو وارد کنید؛ سپس، گزینه‌ی استعلام بیمه شخص ثالث با کد ملی را بزنید.

استعلام بیمه شخص ثالث
جزئیات
حذف اطلاعات
آیا از حذف اطلاعات آیتم انتخابی اطمینان دارید؟

استعلام اعتبار بیمه شخص ثالث

 استعلام اعتبار بیمه شخص ثالث

استعلام اعتبار بیمه شخص ثالث

اگر خودرو یا موتور داشته باشید، باید از اعتبار بیمه شخص ثالث آن اطمینان حاصل کنید تا در دردسر نیفتید. بهترین روش این است که کد ملی و کد یکتای بیمه را در سامانه قبضینو ذخیره و نام‌گذاری کنید تا هر دفعه نیاز به ورود مجددشان نداشته باشید. شما می‌توانید با استعلام بیمه شخص ثالث با کد ملی از قبضینو به جزئیاتی مانند اطلاعات بیمه‌گذار و بیمه‌گر، شماره بیمه‌نامه، تاریخ شروع و پایان بیمه، تعهدات بیمه‌نامه و ... دسترسی داشته باشید.

اعتبار بیمه شخص ثالث چقدر است؟

اعتبار بیمه شخص ثالث چقدر است؟

اعتبار بیمه شخص ثالث چقدر است؟

بیمه شخص ثالث به صورت روزانه، ماهانه و سالانه ارائه می‌شود. نکته حائز اهمیت این است که بیمه‌ی سالانه از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه‌تر از بیمه‌ی روزانه و بیمه‌ی ماهانه است؛ بنابراین، طرفداران بیشتری دارد. در ضمن، هر چه اعتبار بیمه شخص ثالث طولانی‌تر باشد، احتمال فراموشی آن کمتر می‌شود؛ بنابراین، بیمه سالانه انتخاب مناسب‌تری در مقایسه با سایر بیمه‌هاست.

ضرورت استعلام بیمه شخص ثالث

ضرورت استعلام بیمه شخص ثالث

ضرورت استعلام بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث شما باید همواره معتبر باشد تا در صورت وقوع حوادث رانندگی منجر به آسیب‌های جانی یا مالی، هزینه‌های آن برعهده‌ی شرکت بیمه‌گر باشد. بنابراین، استعلام بیمه شخص ثالث برای آگاهی از میزان اعتبار آن واجب به نظر می‌رسد. در ضمن، عدم اعتبار بیمه جریمه نقدی نیز به همراه دارد و بهتر است برای جلوگیری از آن‌ها حتما استعلام اعتبار بیمه شخص ثالث خود را بگیرید.

عواقب عدم تمدید بیمه شخص ثالث

عواقب عدم تمدید بیمه شخص ثالث

عواقب عدم تمدید بیمه شخص ثالث

رایج‌ترین عواقب عدم‌تمدید بیمه شخص ثالث جریمه است که به صورت روزشمار محاسبه می‌شود. در حقیقت، شما به ازای هر روزی که بیمه شخص سوم نداشته باشید، باید مبلغی معادل با قیمت بیمه شخص سوم کامل بدون تخفیف تقسیم بر ۳۶۵ را بپردازید. در ضمن، توقیف خودرو، عدم‌امکان خرید و فروش خودرو و ... نیز از سایر عواقب عدم‌ تمدید بیمه شخص ثالث پس از اتمام در موعد مشخص است.

بیمه شخص ثالث چیست؟

بیمه شخص ثالث نوعی بیمه‌ی اجباری برای وسایل نقلیه است که باید همواره اعتبار داشته باشد؛ اما، حتما می‌پرسید چرا نام آن بیمه شخص ثالث است؟ شخص اول بیمه‌گذار، شخص دوم بیمه‌گر و شخص سوم آسیب‌دیده‌ی جانی یا مالی در حوادث رانندگی است. بیمه شخص سوم هزینه‌های مربوط به آسیب مالی یا جانی شخص سوم و هزینه‌های مربوط به شخص اول که آسیب‌های جانی دیده باشد را جبران می‌کند؛ بنابراین، استعلام بیمه موتور سیکلت با کد ملی و استعلام بیمه ماشین با کد ملی واجب است.

قیمت بیمه شخص ثالث

محاسبه بیمه شخص ثالث بر اساس چندین مؤلفه انجام می‌شود که همگی بر قیمت نهایی تأثیرگذارند. این مؤلفه‌ها شامل نرخ دیه، تخفیف عدم خسارت، جریمه خسارت، کاربری وسیله نقلیه، تخفیف شرکت بیمه، اعتبار بیمه‌نامه، جریمه دیرکرد و ... است.

حداقل حق‌بیمه شخص ثالث ۱۴۰۳ حدود ۴۰ میلیون تومان و حداکثر حق‌بیمه شخص ثالث ۱۴۰۳ حدود ۸۰۰ میلیون تومان است. هر سال سازمان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران حداقل و حداکثر حق‌بیمه را وابسته به نرخ دیه سال تعیین می‌کند. نرخ دیه سال ۱۴۰۳ در ماه‌های حرام یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و در ماه‌های غیرحرام یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام شده است.

روش‌های استعلام بیمه شخص ثالث

روش‌های استعلام تاریخ بیمه شخص ثالث متعددند که شما می‌توانید استعلام بیمه شخص ثالث ایران، استعلام بیمه شخص ثالث پارسیان، استعلام بیمه شخص ثالث آسیا و ... را با استفاده از آنها انجام دهید.

روش‌های استعلام بیمه شخص ثالث از سنهاب

استعلام بیمه خودرو با کد ملی و استعلام بیمه موتور سیکلت با کد ملی از روش سنهاب با اطلاعات متفاوت امکان‌پذیر است. شما می‌توانید با vin، پیامک، کد یکتا و شماره بیمه اقدام کنید تا استعلام بیمه خودرو با کد ملی یا استعلام بیمه موتور سیکلت با کد ملی را بگیرید.

آسان‌ترین راه استعلام بیمه شخص ثالث با کد ملی

سامانه قبضینو امکان استعلام بیمه نامه شخص ثالث را فراهم کرده است؛ کافیست ابتدا وارد سایت یا اپلیکیشن شوید. در ادامه، گزینه‌ی استعلام بیمه شخص ثالث با کد ملی را از بخش خدمات انتخاب کنید؛ سپس، کد یکتای بیمه و کد ملی را وارد کنید تا جزئیات بیمه نامه شخص ثالث شامل نام شخص بیمه‌گذار، نام شرکت بیمه‌گر، شماره بیمه‌نامه، تاریخ شروع و پایان بیمه و... را مشاهده کنید.

مزایای استعلام بیمه شخص ثالث خودرو با قبضینو

کدام شرکت بهترین بیمه شخص ثالث را ارائه می‌دهد؟

شاید ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث از نظر شما بهترین بیمه شخص ثالث باشد؛ اما، باید بگوییم تقریباً قیمت بیمه شخص ثالث شرکت‌ها یکسان است. اگر تفاوتی میان قیمت‌ها وجود داشته باشد، تأثیر تخفیف شرکت است که معمولاً ناچیز است.

نکته‌ی حائز اهمیت برای یافتن بهترین بیمه شخص ثالث از میان بیمه شخص ثالث پارسیان، بیمه شخص ثالث پاسارگاد و ... به خدمات آن بازمی‌گردد؛ بنابراین، شما باید عواملی همچون توان‌گری شرکت بیمه‌گر، نحوه پاسخگویی به بیمه‌گذار، سرعت و کیفیت خدمات‌رسانی و ... را مدنظر قرار دهید.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث روزشمار است؛ اما، حداکثر برای یک سال ۳۶۵ روزه محاسبه می‌شود. در نتیجه، تفاوتی نمی‌کند که دیرکرد شما ۱ سال یا ۲ سال باشد؛ چون، همان ۱ سال برای شما محاسبه می‌شود.

نحوه محاسبه‌ی آن به این صورت است که قیمت بیمه شخص ثالث کامل بدون تخفیف تقسیم بر ۳۶۵ روز می‌شود؛ سپس، عدد به دست آمده در تعداد روزهای دیرکرد شما ضرب می‌شود. جریمه دیرکرد در سال ۱۴۰۳ برای یک خودروی چهارسیلندر معمولی هر روز حدود ۱۵.۵ هزار تومان است.

آیا بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث انجام می‌شود؟

بله؛ بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث به‌شرطی که وسیله نقلیه در زمان اتمام اعتبار در پارکینگ نیروی انتظامی باشد، انجام می‌شود. حواستان باشد که این موضوع در مورد وسیله نقلیه‌ای که در زمان اتمام اعتبار در پارکینگ راهنمایی و رانندگی باشد، صدق نمی‌کند. در ضمن، بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث فرایند مشخص دارد؛ یعنی، فرد باید با برگه توقیف معتبر به شرکت بیمه‌گر مراجعه کند سپس درخواست بخشودگی را ثبت کند.

اسلاید شماره 0
اسلاید شماره 1
اسلاید شماره 2

اعتبار بیمه شخص ثالث چقدر است؟ استعلام اعتبار بیمه شخص ثالث

اعتبار بیمه شخص ثالث چقدر است؟ استعلام اعتبار بیمه شخص ثالث

اعتبار بیمه شخص ثالث چقدر است؟ استعلام اعتبار بیمه شخص ثالث

اعتبار بیمه شخص ثالث می‌تواند روزانه ماهانه یا یک‌ساله باشد و حداکثر اعتبار بیمه نامه شخص ثالث، یک‌ساله است. تمدید اعتبار بیمه نامه اجباری است. پس از اتمام این اعتبار، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به صورت روزانه برای وسیله نقلیه محاسبه شده و این جریمه در زمان تمدید بیمه‌نامه از مالک خودرو یا موتور دریافت می‌شود

مطالعه مطلب

نمره منفی گواهینامه چگونه پاک می‌شود؟ جدول نمره منفی ۱۴۰۲

نمره منفی گواهینامه چگونه پاک می‌شود؟ جدول نمره منفی ۱۴۰۲

نمره منفی گواهینامه چگونه پاک می‌شود؟ جدول نمره منفی ۱۴۰۲

تابه‌حال شده بدون توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی، با سرعت از کوچه پس کوچه‌های شهر بگذرید اما به ناگاه اس ام اس نمره منفی گواهینامه را دریافت کنید. احتمالا اولین سوالی که به ذهن‌تان می‌رسد در مورد پاک شدن نمره منفی گواهینامه است. اینکه چطور می‌توانم نمره منفی گواهینامه را پاک کنم؟ یا از کجا بدانم چند نمره منفی برای گواهینامه من ثبت شده است؟

مطالعه مطلب

خرید و شارژ برچسب عوارضی بانک مسکن؛ همه آن چیزی که باید بدانید!

خرید و شارژ برچسب عوارضی بانک مسکن؛ همه آن چیزی که باید بدانید!

خرید و شارژ برچسب عوارضی بانک مسکن؛ همه آن چیزی که باید بدانید!

احتمالا شما هم شنیدید که می‌گویند یکی از روش‌های پرداخت عوارض آزادراهی استفاده از برچسب‌های عوارضی است. با خرید برچسب عوارض بانک مسکن نیاز به توقف در باجه‌های عوارضی نیست و می‌توانید با شارژ تیکت عوارضی بانک مسکن، مبلغ عوارضی را پرداخت کنید. اما شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چطور این کار را قبل از ۱۵ روز انجام دهید تا مشمول جریمه نشوید. برای استفاده از برچسب نیاز است تمام مراحل ثبت‌نام و خرید را بدانید تا برچسب فعال شود و بتوانید از آن استفاده کنید.

مطالعه مطلب

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
سجاد ابراهیمی

سلام بیمه شخص ثالث من ۱۰ روزه تمام شده وهیچ گونه اطلاع رسانی از طره بیمه گذار به من نشده آیا بیمه گذار وظیفه اطلاع رسانی ندارد اگه دارد ونداده چه

پشتیبانی قبضینو

سلام وقت بخیر
درصورتی‌که در آیین‌نامه بیمه ثبت شده باشد، بیمه‌گذار وظیفه اطلاع‌رسانی دارد در غیر این‌صورت وظیفه‌ای بر عهده شرکت بیمه نیست. البته اگر در این مدت ماشین در توقیف پلیس بوده باشد، شامل بخشودگی می‌شوید و نیازی به پرداخت جریمه دیرکرد ندارید اما در صورت استفاده از ماشین در این مدت این مبلغ را پرداخت کنید. برای اطلاع دقیق از تاریخ بیمه‌نامه و جلوگیری تکرار این اتفاق، پیشنهاد می‌کنیم از سرویس ارائه‌شده در این صفحه استفاده کنید.
سبز و پایدار باشید.

ثبت دیدگاه

سوالات متداول

بله؛ جزئیات استعلام بیمه شخص ثالث قبضینو منطبق بر آخرین اطلاعات ثبت‌شده در سازمان مربوطه است؛ بنابراین، شما می‌توانید استعلام بیمه ماشین و موتور را در به‌ٰروزترین حالت مشاهده کنید.
کد یکتای بیمه به‌هنگام صدور بیمه‌نامه صادر می‌شود. فرقی نمی‌کند که بیمه‌نامه‌ی شما کاغذی یا الکترونیکی باشد؛ کافی است این کد را از روی بیمه‌نامه بردارید تا امکان استعلام را داشته باشید.
اگر بیمه‌نامه را پیدا نمی‌کنید، باید برای دریافت مجدد بیمه‌نامه از شعب بیمه اقدام کنید تا کد یکتای بیمه را به دست آورید.
بله؛ جزئیاتی که استعلام بیمه شخص ثالث در قبضینو به شما نمایش می‌دهد شامل نام شخص بیمه‌گذار، نام شرکت بیمه‌گر، شماره بیمه‌نامه، تاریخ شروع بیمه‌نامه، تاریخ پایان بیمه‌نامه، اطلاعات خودرو، تعهدات بیمه‌نامه، اعتبار بیمه شخص ثالث و … است.
بله؛ البته، خدمات جداگانه‌ای با عنوان استعلام تخفیف بیمه شخص ثالث وجود ندارد؛ اما، شما می‌توانید با استعلام بیمه خودرو با کد ملی از میزان تخفیف و سال‌های بدون خسارت مطلع شوید.
بله؛ شما می‌توانید به‌محض اینکه متوجه تاریخ انقضا بیمه شخص ثالث پس از استعلام مدت بیمه شخص ثالث شدید، آن را تمدید کنید؛ اما، باید جریمه روزشمار آن را بپردازید.
بله؛ شما می‌توانید تمام اطلاعات مرتبط با بیمه شخص ثالث مانند سوابق تخفیف بیمه شخص ثالث را از قبضینو مشاهده کنید.
خیر؛ استعلام بیمه شخص ثالث با شماره شاسی امکان‌پذیر نیست. اگر می‌خواهید استعلام اعتبار بیمه شخص ثالث را بگیرید، بهترین روش برای شما استفاده از استعلام بیمه شخص ثالث با کد ملی و کد یکتای بیمه است.
قوانین و مقررات
کد تایید را وارد کنید.
120 ثانیه تا دریافت مجدد کد تایید
سوابق استعلام
در حال اجرا در حال اجرا در حال دریافت نتیجه هستیم.
از همراهی شما سپاسگزاریم.
قبضینو
کاربر مهمان
ورود | ثبت‌نام

نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API
کیف پول خدمات پلیس مدیریت دستگاه‌های فعال پیگیری قبوض قبض کاغذی پشتیبانی وبلاگ درباره ما
درآمدزایی از قبضینو اطلاع‌رسانی صدور قبوض
اطلاعات حساب کاربری