وبلاگ قبضینو

ترخیص خودرو توقیفی

استعلام خودرو توقیفی و مراحل ترخیص از پارکینگ خلافی راهور

مراحل ترخیص و استعلام خودرو توقیفی در پارکینگ راهور

اگر برای بار اول است که خودروی شما توسط نیروی انتظامی به پارکینگ خلافی منتقل شده، بهتر است کمی وقت گذاشته و مراحل ترخیص خودرو توقیفی و ترخیص خودرو تصادفی را مطالعه کنید تا حداقل کمتر دچار دردسر و تلف شدن زمان شوید. جدای از اینکه انتقال خودرو به پارکینگ توسط جرثقیل‌های نیروی انتظامی همیشه دارای احتمال آسیب رسیدن به بدنه خودرو و سیستم تعلیق است، بیشتر ناراحتی مالکان، روند خارج کردن ازسامانه پارکینگ ناجا و پرداخت جریمه خلافی است.

  برای استعلام میزان  خلافی و مشاهده جریمه رانندگی به سامانه استعلام خلافی مراجعه کنید.

در این مقاله فرآیند خارج کردن خودرو از پارکینگ و کارهایی که باید قبل و بعد از آن را انجام دهید شرح خواهیم داد. البته علاوه بر پارک در محل‌های ممنوع دلایل دیگر همچون تخلفات رانندگی سنگین همانند سرعت بیش از حد مجاز، همراه نداشتن مدارک اصلی ماشین و گواهینامه، تصادف وعدم پرداخت جریمه خلافی ماشین و یا موتور سیکلیت  … نیز می تواند موجب توقیف خودرو و انتقال آن به پارکینگ راهور گردد. در هر حال برای  استعلام خودرو و خارج کردن خودرو توقیف شده از پارکنیگ با کمترین دردسر حتما کارهای زیر را انجام دهید.

پارکینگ راهور ناجا

 برای استعلام خودرو توقیفی تماس با پلیس ۱۱۰ و راهور  برای اطمینان از انتقال به پارکینگ و همچنین پرسیدن نام و آدرس پارکینگی که خودرو به آن منتقل شدهآماده کردن مدارک ماشین شامل کارت ماشین، برگ سبز خودرو و بیمه نامه خودرو همراه با کپی آماده کردن مدارک شخصی شامل کارت ملی، شناسنامه و گواهینامه همراه با کپی بررسی واطمینان از پرداخت جریمه‌های رانندگی و آگاه بودن از ریز خلافی خودرو و چاپ قبض جریمه خلافی ماشین اقدام به ترخیض خودرو نماید.

 • بررسی و اطمینان از پرداخت عوارض شهرداری خودرو
 • تهیه وکالت نامه از مالک خودرو توقیفی در صورتی که خودرو به نام شما نیست (برای مثال خودرو به نام همسر شماست)
 • مراجعه به پارکینگی که خودرو به آن منتقل شده و گرفتن برگه توقیف خودرو و برگه جریمه که معمولا به آن پیوست می شود.
 • مراجعه به ستاد ترخیص راهور مربوطه در شهر
 • پرداخت هزینه‌های مربوطه شامل هزینه جرثقیل و … در ستاد ترخیص
 • اخذ مجوز ترخیص خودرو توقیفی
 • مراجعه به پارکنیگ برای تحویل ماشین توقیفی
 • کنترل بدنه و سیستم تعلیق خودرو و اطمینان از آسیب ندیدن آن‌
 • همراه داشتن بیمه شخص ثالث

بیمه خودرو

 

ترخیص و استعلام پارکینگ از پلیس ۱۱۰

خونسردی خود را حفظ کنید، عصبانی نشوید و با ۱۱۰ تماس بگیرید تا هم استعلام توقیف خودرو و هم  آدرس پارکینگ خودرو توقیفی را پیدا کنید.

همیشه لحظه‌ای که به محل پارک خودرو توقیفی می روید و متوجه می شوید که خودروتان سر جایش نیست، یکی از سخت ترین زمان هاست. در لحظه اول نگران می شوید که خودروی شما دزدیده شده و بعد که کمی اطراف را بررسی می کنید و چشمتان به تابلوی پارک ممنوع می افتد حدس میزنید که دست پلیس در کار است.  برای  اطلاع از جابه جایی اتوموبیل به پارکینگ پلیس بهترین کار این است که با ۱۱۰ تماس بگیرید و مطمئن شوید که خودرو به سرقت رفته یا توسط پلیس به پارکینگ منتقل شده. در صورتی که خودرو توقیف شده و به پارکینگ راهور منتقل شده بود، نام و آدرس پارکینگ را از اپراتور ۱۱۰ بپرسید. تنها راه استعلام پارکینگ راهور این می باشد.

 

آماده کردن مدارک خلافی ماشین توقیفی  و مراجعه به پارکینگ راهور ۱۲۰

پارکینگ‌های راهنمایی رانندگی و همچنین ستادهای ترخیص خلافی خودرو  از ساعت ۷ صبح شروع به کار می کنند. برای اینکه کمتر وقتتان تلف شود و همچنین کمتر هزینه پارک در پارکینگ دهید، بهترین کار این است که فردای همان روز توقیف خودرو کار ترخیص خودرو را شروع کنید.  ابتدا مدارک شخصی و مدارک خودرو را آماده کنید و از آن‌ها یک نسخه کپی تهیه کنید. مهمترین مساله در آماده کردن این مدارک این است که برای ترخیص خودرو حضور خود مالک ضروری است و در صورتی که مالک نمی تواند به صورت حضوری به ستاد ترخیص خودرو توقیفی مراجعه کند، حتما باید وکالت نامه به یک فرد دیگر برای این کار اعطا کند. مدارک زیر برای ترخیص لازم است و حتما اصل و کپی آن را باید آماده کنید.

 • شناسنامه مالک خودرو
 • کارت ملی مالک ماشین
 • گواهینامه
 • کارت ملی وکیل (درصورتی که شخصی که ستاد ترخیص مراجعه می کند مالک نیست و وکالت نامه دارد)
 • کارت ماشین توقیفی یا موتور سیکلت خاطی
 • برگ سبز ماشین توقیفی
 • بیمه نامه خودرو توقیفی

علاوه بر مدارک بالا لازم است تا با مراجعه به پارکینگ، برگه مربوط به توقیف خودرو و برگه جریمه که همراه با آن است را نیز دریافت کنید. به هنگام دریافت این برگه‌ها  از متصدی پارکینگ سوال کنید به کدام اداره ترخیص باید مراجعه کنید. البته در شهرستان‌ها معمولا اداره های ترخیص در خود ساختمان مرکزی پلیس راهور قرار دارد اما در شهرهای بزرگ همچون تهران چند اداره ترخیص وجود دارد.

استعلام خلافی قبضینو

استعلام خلافی و جریمه‌ رانندگی و واریز خلافی خودرو توقیفی

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای ترخیص خودرو تهیه تاییده عدم خلافی است. برای این کار قبل از مراجعه به اداره ترخیص با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ اقدام به تهیه لیست خلافی ماشین کنید. هزینه پارکینگ ماشین توقیفی هم به پای شما است. اگر دارای خلافی بودید حتما باید اقدام به پرداخت خلافی خودرو کنید. به صورت اینترنتی می توانید از سامانه پرداخت خلافی رانندگی  استفاده نماید یا به شعب بانک ملی مراجعه کنید.  بعد از پرداخت لیست خلافی  ماشین و یا اگر خلافی نداشتید از آن برگه نیز یک کپی تهیه کنید.

خودرو توقیفی

 تسویه عوارض شهرداری خودرو جهت ترخیض ماشین تصادفی

علاوه بر تسویه خلافی خودرو و موتور سیکلت  و جریمه‌ رانندگی، باید عوارض مربوط به شهرداری خودرو را نیز پرداخت کنید. برای این کار می توانید به سایت   www.cartax.ir  مراجعه کنید.

 مراجعه به اداره ترخیص خودرو خلافی

با همراه داشتن اصل و کپی مدارک می توانید به اداره ترخیص و استعلام خلافی  مربوطه مراجعه کنید. در اداره ترخیص ابتدا یک برگه ترخیص به شما داده می شود تا اقدام به پر کردن آن بکنید. بعد از آن کلیه مراحل توسط اپراتور ها و کارکنان اداره ترخیص به شما شرح داده می شود. در نهایت در صورتی که مدارک مشکل نداشته باشند، با دریافت هزینه جرثقیل و پارکینگ نامه ترخصی صادر می گردد.

پارکینگ راهور و استعلام خلافی

 مراجعه به پارکینگ نیروی انتظامی برای تحویل گرفتن ماشین توقیف شده

با برگه ترخیص  خلافی گرفته شده از اداره ترخص خودرو ، به پارکینگ نیروی انتظامی که خودرو در آن توقیف شده مراجعه کنید و خودرو خود را  ترخیص نماید.  حتما بدنه خودرو  ترخیصی و سیستم تعلیق آن را کنترل کنید تا در حین انتقال خودرو به پارکینگ مشکل و آسیبی به آن وارد نشده باشد.در ضمن پس از ترخیض خودرو خود در همان روز دو باره در مکان های پارک ممنوع قرار ندهید. زیرا ممکن است در یک روز یک خودرو به دلیل عدم رعایت قوانین رانندگی چندین بار توقیف نمایند.

شاید یکی از دلایل توقیف ماشین شما جریمه بالای یک میلیون ریالی می باشد.

لازم به ذکر است که اگر مبلغ جریمه رانندگی شما بیشتر از یک میلیون تومان باشد، امکان توقیف خودرو شما توسط مامورین راهنمایی و رانندگی راهور وجود دارد. لذا همیشه اقدام به استعلام جریمه خودرو خود نماید. برای پرداخت قبض جریمه رانندگی میتوانید از سامانه پرداخت قبضینو استفاده کنید.

برای اطلاع از انتقال اتومبیل به پارکینگ پلیس راهو و استعلام خودرو توقیفی از طریق اس ام اس، اعداد شماره پلاک خودرو را به شماره ۳۰۰۰۵۳۵۳ ارسال کنید. برای نمونه شماره پلاک |ایران۲۲|۶۷۸ ج۱۷| را باید به این شکل بفرستید : ۱۷۶۷۸۲۲

در بعضی از تبلیغات غیر قانونی مدعی می شوند که میتواند مبلغ جریمه شما را پاک کنند. این افراد سود جو  و با اغفال مردم سعی در کلاه برداری دارند. هرگز از راه های غیر قانونی برای تصفیه خلافی رانندگی خود اقدام ننماید. در صورت مشخص شدن این جرم، پیگرد قانونی دارد.

خلافی خودرو

پرداخت قبض قبضینو

 

مطالب مرتبط

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.

پست الکترونیک وارد نشده است.

متن دیدگاه یا پیام وارد نشده است

۲۳۸۸ ۲۸۴۲ ۰۲۱


حذف قبض کاغذی با قبضینو

پیام

در صورت نیاز به راهنمایی می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید

۰۲۱ ۲۸۴۲ ۲۳۸۸

توجه ! متاسفانه امکان استفاده از سایت قبضینو در این نسخه از مرورگر وجود ندارد، لطفا برای استفاده از قبضینو از سایر مرورگرهای مطرح استفاده نمایید.