مشاهده سوابق نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API پشتیبانی وبلاگ
دانلود اپلیکیشن سبد قبض
قبضینو

استعلام پارک حاشیه‌ای

__
کاربر گرامی، ضمن پوزش به دلیل مشکلات موجود در زیرساخت سرویس ‌دهنده، در زمان کنونی امکان ارائه خدمات وجود ندارد.

چگونه استعلام و پرداخت پارک حاشیه‌ای را انجام دهیم؟

اگر خودروی خود را در محل‌های مشخص‌شده با تابلوی آبی‌رنگ پارک حاشیه‌ای گذاشته‌اید، لازم است هزینه‌ی آن را استعلام و پرداخت کنید. شما می‌توانید از این خدمت قبضینو برای استعلام و پرداخت پارک حاشیه‌ای استفاده کنید؛ کافیست، شماره پلاک خودرو را در این فرم وارد کنید تا سریع و ساده به‌روزترین نتیجه را مشاهده کنید.

پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای
جزئیات
حذف اطلاعات
آیا از حذف اطلاعات آیتم انتخابی اطمینان دارید؟

پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای

 پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای

پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای

اگر ساکن شهرهای بزرگ مانند تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز و … هستید، حتماً یکبار هنگام پارک حاشیه‌ای با تابلوهای آبی‌رنگ روبه‌رو شده‌اید. این تابلوهای آبی‌رنگ نشان‌دهنده‌ی این است که شما برای پارک کردن در این محل، باید هزینه پرداخت کنید! اگر به هر علت زیر این تابلوها ایستادید، می‌توانید از طریق قبضینو برای استعلام و پرداخت این هزینه اقدام کنید. درضمن، شما می‌توانید پس از استعلام و پرداخت، رسید خود را از بخش سوابق دریافت کنید.

ضرورت پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای

ضرورت پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای

ضرورت پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای

ضرورت پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای زمانی احساس می‌شود که قصد خرید و فروش ماشین را داشته باشید. شما باید تمام بدهی‌های خود را به سازمان شهرداری تسویه کنید تا بتوانید خودرو را معامله کنید. در نتیجه، اگر در مکان‌های مجهز به سیستم هوشمند پارک حاشیه‌ای توقف کردید، حتما پس از آن برای استعلام بدهی پارک حاشیه‌ای و پرداخت آن اقدام کنید تا هنگام معامله‌ی خودرو با مشکلی روبه‌رو نشوید.

محدوده عوارض پارک حاشیه‌ای

محدوده عوارض پارک حاشیه‌ای

محدوده عوارض پارک حاشیه‌ای

اکنون، پارک حاشیه‌ای در استان تهران در مناطق ۲، ۳، ۶، ۷، ۱۰، ۱۱ و ۱۷ اجرا شده است؛ همچنین، برنامه‌ریزی‌های سال ۱۴۰۲ نشان‌دهنده‌ی این است که دو منطقه ۱ و ۵ نیز تا پایان سال به محدوده عوارض پارک حاشیه‌ای اضافه می‌شوند. اگر شناسایی محدوده‌ها برایتان دشوار است، نگران نباشید؛ چرا که، محدوده عوارض پارک حاشیه‌ای با تابلوهای آبی‌رنگ مشخص شده‌اند تا شناسایی‌شان راحت باشد.

مبلغ عوارض پارک حاشیه‌ای

مبلغ عوارض پارک حاشیه‌ای

مبلغ عوارض پارک حاشیه‌ای

هزینه پارک حاشیه‌ای هوشمند تهران و سایر شهرهای بزرگ سال ۱۴۰۲ در نیم ساعت اول رایگان است. ۲ ساعت بعدی به ازای هر نیم ساعت، ۲۲۰۰ تومان است. در نهایت، به ازای هر نیم ساعت، ۲۸۰۰ تومان می‌شود. در نتیجه، اگر شما کمتر از نیم ساعت در محل پارک حاشیه‌ای توقف کنید، نیازی به شارژ پارک حاشیه‌ای در نرم افزار پارک حاشیه‌ای ندارید؛ اما، اگر بیشتر از نیم ساعت باشد، باید هزینه‌ی آن را پرداخت کنید.

پارک حاشیه‌ای چیست؟

براساس تعریفی که شهرداری ارائه کرده است، پارکینگ حاشیه‌ای بخشی از فضای کار کنار خیابان است که به توقف وسایل نقلیه موتوری اختصاص پیدا می‌کند. از این نوع پارک برای دسترسی به مراکز خدماتی و فروشگاه‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن و با کم‌ترین زمان ممکن استفاده می‌شود.

هزینه پارک حاشیه‌ای ۱۴۰۲ چقدر است؟

هزینه پارک حاشیه‌ای در جدول زیر به تفکیک خودروهای سبک و سنگین برای مدت‌های توقف متفاوت آورده شده است

نام وسیله نقلیه نیم ساعت اول نیم ساعت دوم، سوم و چهارم نیم ساعت پنجم به بعد
خودرو سبک رایگان هر نیم ساعت ۲۲۰۰ تومان هر نیم ساعت ۲۸۰۰تومان
خودرو نیمه سنگین و سنگین رایگان هر نیم ساعت ۴۴۰۰ تومان هر نیم ساعت ۱۴۰۰ تومان

علت در نظر گرفتن هزینه پارک حاشیه‌ای چیست؟

علت در نظر گرفتن بدهی پارک حاشیه‌ای از سوی سازمان شهرداری، ترغیب افراد به استفاده از وسایل نقلیه عمومی به جای وسایل نقلیه شخصی و استفاده از پارکینگ‌های طبقاتی به جای پارک حاشیه‌ای است.

این اقدام سازمان شهرداری برای این است که پارک حاشیه‌ای هم تبعات زیست‌محیطی دارد و هم چهره‌ی شهر را زشت می‌کند. در نتیجه، سازمان شهرداری از ترفندهای متفاوتی مانند در نظر گرفتن نرم افزار پارک حاشیه‌ای استفاده می‌کند تا افراد را از استفاده‌ی وسایل نقلیه‌ی شخصی منصرف کند.

روش‌های استعلام پارک حاشیه‌ای

روش‌های استعلام پارک حاشیه‌ای برای شهرهای متفاوت، متنوع است؛ اما، یک روش وجود دارد که استعلام پارک حاشیه‌ای تهران و سایر شهرهای بزرگ را فراهم کرده است. این روش را به همراه روش‌های پرداخت پارک حاشیه‌ای از سامانه پارک حاشیه‌ای هوشمند هر شهر معرفی و بررسی می‌کنیم:

استعلام پارک حاشیه ای از طریق قبضینو

سامانه قبضینو به‌عنوان نرم افزار پارک حاشیه‌ای در کنار تمامی خدمات خود، به تازگی امکان استعلام و پرداخت پارک حاشیه‌ای را برای شهروندان تهرانی فراهم کرده است. با وارد کردن شماره پلاک خود به سادگی می‌توانید استعلام را انجام دهید و به صورت تکی یا تجمیعی نسبت به پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای خود اقدام کنید.

استعلام و پرداخت پارک حاشیه‌ای از سامانه پارک حاشیه‌ای شهرها

در جدول زیر سایت مرتبط با استعلام و پرداخت پارک حاشیه‌ای مشهد و تهران همچنین استعلام بدهی پارک حاشیه ای تبریز، اصفهان و شیراز آورده شده است. در ضمن، شما می‌توانید از طریق این سامانه‌ها برای شارژ پارک حاشیه‌ای نیز اقدام کنید.

نام شهر آدرس سامانه
تهران https://my.tehran.ir
مشهد https://tat.mashhad.ir
تبریز https://traffic.tabriz.ir
اصفهان https://isfahan.ir
شیراز https://shiraz.ir
اسلاید شماره 0
اسلاید شماره 1
اسلاید شماره 2

طرح ترافیک ۱۴۰۲؛ کامل‌ترین راهنمای صفر تا صد طرح ترافیک تهران

طرح ترافیک ۱۴۰۲؛ کامل‌ترین راهنمای صفر تا صد طرح ترافیک تهران

طرح ترافیک ۱۴۰۲؛ کامل‌ترین راهنمای صفر تا صد طرح ترافیک تهران

از شهریور ماه سال ۱۳۵۸ طرح ترافیک و از سال ۱۳۸۴ طرح زوج و فرد در شهر تهران به اجرا در آمد. طرح ترافیک در این بازه ۴۰ ساله در بیست مرحله اجرا شده است و هر ساله تبصره‌هایی برای بهبود شرایط، به آن اضافه شده است اما بیشتر آن‌ها تاثیری روی شرایط ترافیکی تهران و از آن مهم‌تر، آلودگی هوا نداشته‌اند. همه این فراز و نشیب‌ها لازم بود تا در سال ۹۸ طرح جدید زوج و فرد به اجرا در آید و شرایط تهران را دستخوش تغییر کند.

مطالعه مطلب

پارک حاشیه‌ای خودرو چیست و پرداخت عوارض پارک هوشمند به چه صورت است؟

پارک حاشیه‌ای خودرو چیست و پرداخت عوارض پارک هوشمند به چه صورت است؟

پارک حاشیه‌ای خودرو چیست و پرداخت عوارض پارک هوشمند به چه صورت است؟

پارکینگ حاشیه‌ای بخشی از فضای کار کنار خیابان است که به توقف وسایل نقلیه موتوری اختصاص پیدا می‌کند. شهروندان از این نوع پارک برای دسترسی به مراکز خدماتی و فروشگاه‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن و با کم‌ترین زمان ممکن استفاده می‌کنند. امکان استعلام و پرداخت پارک حاشیه‌ای یکی از مهم‌ترین نیازهای شهروندانی است که به صورت مرتب در شهر تردد می‌کنند و در محدوده‌های تعیین شده خودرو خود را پارک می‌کنند.

مطالعه مطلب

هر آن چیزی که باید درباره هزینه‌ها و عوارض خودرو بدانید!

هر آن چیزی که باید درباره هزینه‌ها و عوارض خودرو بدانید!

هر آن چیزی که باید درباره هزینه‌ها و عوارض خودرو بدانید!

بر خلاف باور افراد هزینه‌های خودرو فقط به خرید لوازم جانبی، تعویض قطعات معیوب خودرو و خرید یا تمدید بیمه خلاصه نمی‌شود. بلکه هزینه‌های دیگری نیز هستند که باید توسط مالک خودرو برای تردد در خیابان‌ها، رد کردن چراغ قرمز، عبور از آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها و به صورت کلی استفاده از خدمات شهری و بین شهری به دولت پرداخت شود. در این مطلب از وبلاگ قبضینو قصد داریم در خصوص هزینه‌ها و عوارض خودرو که باید در بازه مشخص و پیش از اتمام زمان، پرداخت شوند، صحبت کنیم؛ پس همراه ما باشید.

مطالعه مطلب

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
محسن خدابخشی

من خلافی ماشینم راپرداختم ولی هنوزپاک نشده

پشتیبانی قبضینو

سلام وقت بخیر
درج اطلاعات تسویه خلافی و بررسی آن توسط سرویس مقصد چند روز زمان می‌برد. برای اطمینان از پرداخت و موفقیت آن باید به قسمت سوابق پرداخت قبضینو مراجعه کرده و وضعیت پرداخت خود را بررسی کنید، درصورتی که ثبت پرداخت موفق بوده نیازی به نگرانی نیست.
برقرار باشید و سبز.

فرهاد رضایی

سلام وقت بخیر آقا چرا نمیشه از هیچ برنامه ای شارژ الیت رو انجام بدیم همش خطا میزنه همه برنامه ها مشکل داره

پشتیبانی قبضینو

سلام آقای رضایی
لطفا برای پرداخت شارژ الیت به سامانه اصلی یعنی توسعه ارتباطات ترافیکی مشهد مراجعه کنید.
سبز و پیروز باشید.

احمدپریزاد

سلام من کارم خیابان شهید حنایی یاهمون چهرراه دانش هست.. دیروز ازساعت ۸تا ۵بعدازظهر مبلغ ۵۸هزار ازحسابم واسه پارک کم شد.. خداییش، زیاد نیست..

پشتیبانی قبضینو

سلام جناب پریزاد وقت بخیر
هزینه پارک حاشیه ای طبق تعرفه اعلام شده از طرف پلیس راهور، برای خودروی سواری در سه ساعت اولیه پارک 12500 تومان است که به ازای هر نیم ساعت اضافه‌تر مبلغ 16000 تومان به آن اضافه می‌شود و این مبلغ بر همین اساس مشخص شده است.
پیروز و برقرار باشید.

محمدرضا عبدی

سلام چرا واسه من طرح ترافیک جریمه اومده منکه پلاکم فرد هست روز فرد تو طرح ترافیک رفتم

پشتیبانی قبضینو

درود جناب عبدی
با توجه به اینکه طرح ترافیک در حال حاضر مربوط به روزهای زوج یا فرد نمی‌شود و هر فرد تنها 20 روز در هر فصل اجازه تردد رایگان از محدوده‌های طرح ترافیک را دارد، احتمالا تردد شما بیش از حد مجاز بوده و منجر به صدور جریمه شده است. برای استفاده بیشتر از ظرفیت این طرح می‌توانید با مراجعه به اپلیکیشن تهران من، با توجه به محدوده تردد طرح موردنیاز خود را خریداری کنید.
از همراهی شما متشکریم.

احمدي زاده

من چند بار پرداخت اوليه رو انجام دادم اما استعلام با مشكل روبرو ميشه🥺

پشتیبانی قبضینو

سلام دوست عزیز
بابت گزارش این مشکل سپاس‌گزاریم و حتما این مورد را بررسی خواهیم کرد. درنظر داشته باشید این‌گونه خطاها گاها به دلیل قطعی مقطعی سرویس‌ها رخ می‌دهند و اگر هزینه‌ای پرداخت کرده باشید به حساب کیف پول‌تان بازگردانده خواهد شد.
سپاس از همراهی‌تان

روزگار

باسلام باتوجه به نگهداری سوابق وتوضیحات خوب ، درگاه بسیارخوبی است . ایکاش استعلام عوارض سالانه همه استان ها را پاسخ میداد.از زحمات مدیران مربوطع ممنونم

پشتیبانی قبضینو

سلام دوست عزیز
ممنون از توجه شما. حتما موردی که اشاره شد رو بررسی می‌کنیم.

علی حسن زاده

با سلام و عرض ادب، لطفاً بفرمایید خودرویی که به پارکينگ منتقل شده و مشکل قضایی و کیفری ندارد تنها جریمه عقب افتاده دارد به صورت قسطی می توان جریمه رو پرداخت و خودرو را آزاد کرد، ممنونم

شهرام نصیرزاده

اول بهتر بود برنامه

ثبت دیدگاه

سوالات متداول

اگر هنگام پارک کردن خودرو در خیابان، متوجه تابلوهای آبی‌رنگ با نوشته‌ی محدوده پارک حاشیه‌ای هوشمند شدید، بدهی آن برایتان ثبت شده است. شما می‌توانید برای کسب اطمینان از ثبت بدهی پارک حاشیه‌ای از طریق قبضینو استعلام پارک حاشیه‌ای را انجام دهید.
خیر؛ ورود و خروج شما به صورت سیستمی هر نیم ساعت یک بار بررسی می‌شود؛ بنابراین، نیازی به اقدام برای ثبت ورود و خروج خودرو نیست.
شما زمانی به پرداخت عوارض پارک حاشیه ای نیاز دارید که بخواهید خودرو را معامله کنید؛ بنابراین، بهتر است که پیش از آغاز فرآیند خرید و فروش ماشین، این بدهی را از روش‌های اینترنتی مانند قبضینو صفر کنید تا معطل آن نشوید.
اگر خودروی خود را از ساعت ۲۱ شب تا ساعت ۷ صبح در محدوده پارک حاشیه‌ای پارک می‌کنید، بدهی پارک حاشیه‌ای برایتان ثبت نمی‌شود؛ اما، اگر از ساعت ۷ صبح تا ساعت ۲۱ شب خودروی خود را در این محدوده پارک کنید، مطابق قوانین بدهی برای شما نیز ثبت می‌شود.
در حال اجرا در حال اجرا در حال دریافت نتیجه هستیم.
از همراهی شما سپاسگزاریم.
قبضینو
کاربر مهمان
ورود | ثبت‌نام

نسخه مخصوص شرکت‌ها دریافت API
کیف پول خدمات پلیس مدیریت دستگاه‌های فعال پیگیری قبوض قبض کاغذی پشتیبانی وبلاگ درباره ما
درآمدزایی از قبضینو اطلاع‌رسانی صدور قبوض
اطلاعات حساب کاربری