استعلام و پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای

ایران
پلاک را از سمت چپ وارد نمایید.
شناسه قبض و شناسه پرداخت دارم! پرداخت با قبض کاغذی
استعلام و پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای

پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای با قبضینو

استعلام و پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای جدیدترین امكان سامانه قبضینو است که در اختیار کاربران عزیز قرار گرفته‌است. با این امکان می‌توانید در کنار تمامی قبوض خود، عوارض پارک حاشیه‌ای خود را با استفاده از شماره پلاک استعلام کرده و نسبت به پرداخت اقدام کنید.

استعلام عوارض پارک حاشیه‌ای

تنها با وارد کردن شماره پلاک خودروی خود می‎‌توانید عوارض پارک حاشیه‌ای خودرو خود را به راحتی مشاهده کنید.

مشاهده جزئیات عوارض پارک حاشیه‌ای خودرو

جزئیات مربوط به عوارض پارک حاشیه‌ای خودرو از جمله، شماره پلاک، خیابان، تاریخ، ساعت شروع و پایان و مبلغ عوارض به سادگی از طریق قبضینو قابل مشاهده است.

سوابق پرداخت و نامگذاری شماره پلاک‌ها

کلیه سوابق پرداخت قبوض شما از جمله عوارض پارک حاشیه‌ای در بخش سوابق ذخیره می‌شود و با نامگذاری شماره پلاک‌ها نیز می‌توانید تجربه‌ای استعلامی متفاوت و آسان را تجربه کنید.

سوالات متداول

برای پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای با قبضینو به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟
برای مشاهده عوارض پارک حاشیه‌ای از طریق قبضینو تنها به شماره پلاک خود نیاز دارید.
چه زمانی می‌توان نسبت به پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای اقدام کرد؟
هر خودرو می تواند بعد از پارک در محدوده پارک حاشیه‌ای نسبت به پرداخت عوارض اقدام کند.
جریمه عدم پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای، به چه صورت اعمال می‌شود؟
جریمه نپرداختن هزینه پارک در حساب عوارض خودروی افراد لحاظ می‌شود و مالک هنگام فروش خودرو باید مانند دیگر جرائم و عوارض مربوط به خدمات حمل و نقل تمامی بدهی‌های خود را بپردازد. جریمه تاخیر پرداخت یا جریمه دیرکرد پرداخت عوارض، برای هر نوبت پارک ۱۰ درصد است که شهروندان پرداخت می‌کنند.
محدوده پارک حاشیه‌ای تهران کجاست؟
پارک حاشیه‌ای تهران در حال حاضر در محدوده طرح ترافیک اعمال می‌شود.
محاسبه عوارض پارک حاشیه‌ای به چه صورت است؟
هزینه پارک حاشیه‌ای طبق مصوبه شورای شهر تهران برای ساعت اول پارک در محدوده طرح ترافیک ۷۰۰ تومان و خارج از محدوده طرح ۵۰۰ تومان است. برای پارک بیش از یک ساعت نیز هزینه‌ها بر اساس جدول ضریب رده‌بندی معابر افزایش می‌یابد.

سرویس‌های قبضینو

اخبار و مقالات مرتبط

روش‌های پرداخت الکترونیک عوارض آزادراهی بدون توقف در کشور

بسیاری از ما تجربه ماندن در ترافیک بخاطر پرداخت عوارض آزدراهی را داریم. اتفاقی که حتما بسیاری از ما را در مسیر سفرمان کلافه و عصبی می‌کند. پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی راهکاری است که از دل همین نیاز برخاسته و حالا مدتی است که روند پرداخت عوارض را برای بسیاری از ما آسان‌تر کرده‌است. از ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۷ فرآیند پرداخت عوارض آزادراهی تعدادی از آزادراه‌ها به‌صورت الکترونیکی قابل پرداخت شد. برای راحتی ترددکننده‌های آزادراهی روش‌های مختلفی برای پرداخت در نظرگرفته شده است. قبضینو نیز از طریق سایت و اپلیکیشن خود این امکان را در اختیار کاربران خود قرار داده ‌است تا خدمت‌رسانی بهتری را برای شما فراهم کند.

معرفی سرویس کارشناسی خودروی کارنامه

در هر معامله‌ای، شک‌ و تردیدهایی وجود دارد. ریشه شک و تردید هم چیزی نیست جز نداشتن اطلاعات کافی و نظر کارشناسانه. در خرید و فروش خودرو هم خریدار و فروشنده دغدغه‌هایی دارند. هر دو دوست دارند که بهترین نتیجه را از معامله بگیرند. راه چاره چیست؟ کمک‌گرفتن از مرجعی خبره و کاربلد که شبهه‌ها را از بین می‌برد و روند خرید و فروش را ساده می‌کند. کارنامه با درک نیاز بازار خرید و فروش خودرو به چنین مرجعی پا به میدان گذاشته و معاملات خودرو را در بستری امن و آسان ممکن کرده است. کارنامه‌ای‌ها واسطه‌ای بی‌طرف برای رساندن خرید و فروش خودرو به میز معامله هستند.

پرداخت عوارض آزادراهی تهران کرج – تعرفه جریمه عوارض آزادراهی کرج تهران

روزانه افزاد زیادی برای کار و زندگی از کرج راهی تهران می‌شوند. از طرفی این بزرگراه تا جاده چالوس ادامه دارد؛ همین عوامل باعث شده‌اند تا ترافیک زیادی در این مسیر به چشم بخورد. برای کاهش ترافیک و مشکلات این چنینی، احداث آزادراه تهران کرج در برنامه قرار گرفت. حدود ۱۰ سال طول کشید تا این آزادراه به بهر‌ه‌برداری برسد. امروزه نسبت به گذشته این ترافیک کاهش پیدا کرده است و شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد برسید. برای عبور از این آزادراه، نیاز است عوارض آزادراه تهران کرج را نیز پرداخت کنید. در این مطلب از وبلاگ قبضینو قصد داریم در خصوص عوارض آزادراه همت کرج صحبت کنیم. هم‌چنین به شما بگوییم که چطور می‌توانید نسبت به پرداخت عوارض و جریمه‌ عدم پرداختی عوارض اقدام کنید. در نهایت هم مثل همیشه به مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای هر راننده‌ای پیش آید پاسخ خواهیم داد.

ثبت دیدگاه

برای مشارکت در پرسش و پاسخ و ثبت دیدگاه وارد انجمن قبضینو شوید.
ثبت دیدگاه
علی حسن زاده

با سلام و عرض ادب، لطفاً بفرمایید خودرویی که به پارکينگ منتقل شده و مشکل قضایی و کیفری ندارد تنها جریمه عقب افتاده دارد به صورت قسطی می توان جریمه رو پرداخت و خودرو را آزاد کرد، ممنونم

شهرام نصیرزاده

اول بهتر بود برنامه

دانلود قبضینو

اپلیکیشن قبضینو يک نرم‌افزار بسيار کاربردی و رايگان است که با استفاده از آن امکان پرداخت همه قبوض به روشی متفاوت و آسانتر از هميشه بدون نیاز به قبض کاغذی و شناسه پرداخت در اختيار شماست. سوابق استعلام و پرداختی برای همیشه در قبضینو قابل دسترس است قبضینو شما را از صدور قبض‌های جدید مطلع خواهد کرد.

پارک حاشیه‌ای چیست؟

براساس تعریفی که شهرداری ارائه کرده است، پارکینگ حاشیه‌ای بخشی از فضای کار کنار خیابان است که به توقف وسایل نقلیه موتوری اختصاص پیدا می‌کند. از این نوع پارک برای دسترسی به مراکز خدماتی و فروشگاه‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن و با کم‌ترین زمان ممکن استفاده می‌شود.

روش‌های استعلام پارک حاشیه‌ای

استعلام پارک حاشیه‌ای از طریق قبضینو

سامانه قبضینو در کنار تمامی خدمات خود، به تازگی امکان استعلام و پرداخت پارک حاشیه‌ای را برای شهروندان تهرانی فراهم کرده است. با وارد کردن شماره پلاک خود به سادگی می‌توانید استعلام را انجام دهید و به صورت تکی یا تجمیعی نسبت به پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای خود اقدام کنید.

استعلام پارک حاشیه‌ای با اپلیکیشن شاپ

شاپ یکی از جدیدترین برنامه‌های طراحی‌شده برای انجام تراکنش‌های پرداختی و خدماتی مانند تهیه بلیت (بلیط) مترو، شارژ کارت مترو، پرداخت عوارض آزاد‌راهی، طرح ترافیک، پارک حاشیه‌ای، استعلام سهمیه تردد رایگان فصلی، کارت به کارت، شارژ سیمکارت، خرید بسته اینترنت، پرداخت قبض و… می باشد.

استعلام پارک حاشیه‌ای از سایت شاپ

علاوه بر اپلیکیشن شاپ، سایت شاپ به آدرس https://shopp.ir نیز امکان استعلام و پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای را برای شهروندان فراهم کرده است.

استعلام و پرداخت پارک حاشیه‌ای از سامانه تهران من

شهروندان تهرانی که در سامانه تهران من ثبت نام کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به آدرس https://myservices.tehran.ir/dashboard/ParkingMeter/list استعلام پارک حاشیه‌ای خود را انجام دهند.

محاسبه هزینه پارک حاشیه‌ای  در سال 1400

حداكثر نرخ عوارض پارك حاشيه‌اي خودرو در شهر تهران بر اساس مدت زمان پارك، تعيين و بر مبناي اعمال ضريب مربوط به رده‌بندي معابر، محاسبه مي‌گردد.

نرخ پايه عوارض پارك حاشيه‌اي بر اساس مدت زمان توقف (بر حسب ريال)

نوع وسیله نقلیه

به ازای هر نیم ساعت (تا حداکثر زمان سه ساعت)

به ازای هر نیم ساعت (بعد از گذشت سه ساعت)

سواری و وانت

12,500

16,000

کامیونت و مینی بوس

25,000

31,000

رده‌بندي معابر

رده معبر

الف

ب

ج

د

ضریب پایه

1.5

1

0.8

0.6

ضریب خوش‌حسابی

0.8

0.8

0.8

0.8

 

هزینه پارک حاشیه‌ای طبق مصوبه شورای شهر تهران برای ساعت اول پارک در محدوده طرح ترافیک ۷۰۰ تومان و خارج از محدوده طرح ۵۰۰ تومان است. برای پارک بیش از یک ساعت نیز هزینه‌ها به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد که هزینه قابل توجه و زیادی است.توجه داشته باشید که توقف خودروها در پارك‌هاي حاشيه‌اي مجاز تا نيم ساعت رايگان خواهد بود.

محدوده پارک حاشیه‌ای

در حال حاضر هزینه پارک حاشیه‌ای هوشمند در محدوده طرح ترافیک تهران در حال اجراست. محدوده طرح ترافیک تهران از سمت شمال شامل به خیابان‌ مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر تا تقاطع فاطمی و از سمتم شرق به خیابان شریعتی و هفده شهریور محدود شده است.

جریمه پارک حاشیه‌ای

جریمه نپرداختن هزینه پارک در حساب عوارض خودروی افراد لحاظ می‌شود و مالک هنگام فروش خودرو باید مانند دیگر جرائم و عوارض مربوط به خدمات حمل و نقل تمامی بدهی‌های خود را بپردازد. جریمه تاخیر پرداخت یا جریمه دیرکرد پرداخت عوارض، برای هر نوبت پارک ۱۰ درصد است که شهروندان پرداخت می‌کنند.

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

ویرایش جزئیات
تاییدیه
در حال انتقال ...
در حال جست‌و‌جو برای جزئیات
لطفا تا دریافت پاسخ استعلام، از سمت سرویس‌دهنده، صبوری کنید.
متاسفانه امکان دریافت و نمایش جزئیات قبض شما فراهم نشد، لطفا پس از سپری شدن چند لحظه مجددا تلاش نمایید
.......... ................
درگاه پرداخت
راهنما