شما از ورژن قدیمی اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنید، متاسفانه سامانه قبضینو قابلیت نمایش در این نسخه از مرورگر را ندارد.

برای استفاده از سامانه قبضینو از اینترنت اکسپلورر ورژن 9 به بالاتر ویا مرورگرهای کروم ، فایرفاکس و اپرا استفاده نماییید.

وبلاگ قبضینو

اعتراض به جریمه دو برگی، جریمه الصاقی، جریمه تسلیمی و نحوه اعتراض به خلافی

خلافی خودرو
نویسنده : علی عباسی

اعتراض به جریمه دو برگی، جریمه الصاقی، جریمه تسلیمی و نحوه اعتراض به خلافی


در این پست می‌خواهیم انواع قبض‌های جریمه های راننگی را معرفی کرده و در صورتی که نسبت به قبض‌های صادره اعتراض داشتیم، با روش‌های استعلام خلافی و اعتراض به جریمه راهنمایی رانندگی و اعتراض به میزان خلافی و اعتراض به خلافی موتور سیکلت آشنا شویم. برای استعلام خلافی و مشاهده میزان جریمه میتواند به سامانه پرداخت جریمه مراجعه کنید.

انواع قبوض جریمه رانندگی

قبض‌هایی خلافی که از سمت راهنمایی رانندگی صادر می‌شود، می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

  1. قبض تسلیمی
  2. قبض الصاقی
  3.  قبض دوربین
  4. قبض دوبرگی

در ادامه به معرفی هر یک از این قبض‌ها خواهیم پرداخت و نحوه اعتراض به  جریمه و قبض خلافی و اعتراض به میزان خلافی و اعتراض به جریمه دست نویس همراه با استعلام خلافی، خواهیم پرداخت.

قبض تسلیمی چیست؟ جریمه تسلیمی

در قبض تسلیمی مامور اهنمایی و رانندگی با اخذ مدارک کامل ماشین و راننده قبض تسلیمی را به صورت کامل نوشته و اطلاعات راننده و ماشین به طور کامل در آن درج می شود و در نهایت قبض جریمه به خود راننده تحویل (تسلیم) داده می شود. به این قبض، قبض دست نویس هم می گویم. اعتراض به قبض تسلیمی معمولاً از بابت اعتراض کمترین احتمال موفقیت را دارد. این استنباط وجود دارد که از آنجا که قبض تسلیم راننده شده احتمال خطا بسیار پایین است و راننده قبلاً فرصت اعتراض را به خود مامور در زمان تسلیم قبض را داشته است. 

برای پرداخت خلافی این قبض به سامانه پرداخت جریمه رانندگی مراجعه فرماید.

 

 

قبض جریمه تسلیمی

قبض الصاقی

در این قبض معمولاً خودرو در محلی پارک شده (ساکن است) و خود راننده در محل حضور ندارد. اما مامور پلیس به دلیل تخلف خودرو (همانند پارک در محل ممنوع) قصد صدور قبض خلافی راهنمایی رانندگی را دارد. به دلیل نداشتن مدارک خودرو و راننده قبض عمومی صادر شده و اطلاعات عمومی خودرو همانند شماره پلاک، نوع خودرو و رنگ در آن درج می شود و به خود ماشین چسبانده (الصاق) می شود. برای مثال نوع قبض‌هایی که بر روی شیشه خودرو قرار داده می شوند از این نوع هستند. در این قبض‌ها نیز به دلیل اینکه خودرو ساکن بوده و مامور پلیس به طور کامل و مسلط تخلف را بررسی و اقدام به صدور قبض کرده، اعتراض‌های ثانوی کمتر مورد قبول واقع می‌شوند. تا این جا با تفاوت جریمه الصاقی و تسلیمی آشنا شدیم. در بخش اعتراض به جرایم خلافی نحوه اعتراض به جریمه الصاقی را بیان خواهیم کرد. برای پرداخت قبض جریمه الصاقی می توانید به سامانه پرداخت قبض قبضینو و استعلام خلافی قبضینو مراجعه نماید.

 

پرداخت قبض الصاقی

جریمه دوربین و اعتراض به جریمه دوربین

همانطور که از نام این نوع قبض مشخص است، عامل صادر کننده آن دوربین‌های هوشمند راهنمایی و رانندگی و یا اپراتور‌های و ماموران بکار گیرنده از دوربین‌ها در اتاق فرمان هستند. دوربین‌های راهنمایی و رانندگی به دو نوع زیر هستند:

  • دوربین‌های هوشمند
  • دوربین‌های اپراتوری

پرداخت جریمه دوربین

– جریمه دوربین‌های هوشمند

در دوربین‌های هوشمند کلیه فرآیند مکانیزه انجام شده و با استفاده از ابزارهایی همانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، کلیه اطلاعات لازم از جمله شماره پلاک خودرو استخراج می‌شود. این دوربین‌ها معمولاً در مکان‌هایی استفاده می‌شود که کمتر نیاز به تحلیل فردی باشد. برای مثال علی‌رغم اینکه امکان بکارگیری این دوربین‌ها در مکان‌هایی همچون پارک ممنوع نیز وجود دارد، اما چون ممکن است شرایط خاصی وجود داشته که برای چند لحظه کوتاه یک خودرو توقف کرده، ممکن است دچار اشتباه‌هایی نیز شود. یکی از بهترین‌ مکان‌ها برای استفاده از این دوربین‌های هوشمند، تشخیص سرعت غیر مجاز رانندگی با دوربین راهنمایی رانندگی و همچنین طرح‌های ترافیکی ( حوزه ترافیک و زوج و فرد) است. جریمه دوربین سرعت همواره از سنگین ترین جریمه ها از نظر مبلغ جریمه است.

– جریمه دوربین‌های اپراتوری

در این دوربین‌ها در نهایت اپراتور دوربین خلافی اقدام به بررسی تخلف و صدور برگه می‌کند. در مراکز مربوط به پلیس، تعداد زیادی اپراتور انسانی وجود دارد که هر کدام مسئول بررسی و نظارت بر دوربین‌های مختلف نصب شده در سطح خیابان‌ها و جاده‌ها هستند. این نظارت به صورت ۲۴ ساعته است و به دلیل ضبط امکان بررسی تخلفات و اتفاقات در آینده نیز وجود دارد. اپراتور‌ها با بررسی شرایط مختلف می‌توانند اقدام به تهیه قبض جریمه در همان زمان کنند و یا از مرکز پلیس در خواست ارسال مامور به محل کنند. جریمه‌هایی همچون پارک دوبله و پارک در محل ممنوع توسط دوربین‌های اپراتوری صادر می‌شوند.

در مورد اعتراض به قبض دوربین‌ رانندگی می‌توانید درخواست صادر شدن تصویر تخلف کنید. در صورتی که تصویر پلاک خودرو واضح باشد، با اطمینان می‌توان گفت که اعتراض رد خواهد شد ولی در صورتی که تصویر پلاک ناخوانا باشد امکان در خواست تجدید نظر وجود خواهد داشت.

برای پرداخت جریمه دوربین و یا استعلام تغیرات مبلغ خلافی میتوانید از سامانه استعلام خلافی قبضینو و پرداخت خلافی قبضینو استفاده کنید.

 

قبض خلافی دوربین

 جریمه دو برگی چیست؟ اعتراض جریمه دو برگی

تعریف جریمه دو برگی : در برخی از اوقات پلیس با مشاهده تخلف از یک راننده و یا احتمال وجود مشکل و شک کردن به یک خودرو درخواست ایست و بررسی می‌دهد؛ اما ممکن راننده به عمد خودروی خود را متوقف نکند و به دستور پلیس بی اعتنایی کند. لازم به اشاره است حتی در صورتی که راننده متوجه دستور پلیس نشود و خودرو خود را نگه ندارد نیز شامل این حالت می شود. به عبارت دیگر چه به عمد و چه به سهو در صورت عدم توجه به دستور پلیس مبنی بر ایست، خودرو شامل این بند می شود. علت نام دو برگی برای این نوع قبض آن است که پلیس اقدام به صادر کردن دو قبض جریمه برای راننده می کند. قبض اول مربوط به تخلف خودرو و قبض دوم به علت عدم توجه به دستور ایست پلیس است.

در مورد اعتراض جریمه دو برگی نیز لازم به اشاره است که چون احتمال خطا به دلیل عدم ایست کامل خودرو وجود دارد، احتمال موفقیت در حذف قبض جریمه و یا کاهش مبلغ آن وجود دارد. مخصوصا در صورتی که دلایل کافی برای اشتباه وجود داشته باشد. برای مثال ممکن است قبض در نزدیکی شهر اصفهان صادر شده باشد، ولی در تاریخ مذکور و در زمان حدودی صدور قبض شما در یک شهر دیگر بوده‌اید و دلیل کافی برای اثبات آن نیز دارید. البته لازم به ذکر است که پلیس در هنگام ثبت این نوع جریمه‌ها مشخصات کلی خودرو از قبیل نام کارخانه، نوع خودرو، رنگ و … را نیز در قبض درج می کند تا در صورت نیاز به بررسی‌های آتی اطلاعات کافی وجود داشته باشد. احتمال دوبرابر شدن قبض دوبرگی همواره اگر مهلت پرداخت قبض جریمه بگذرد بالاتر است. برای استعلام قبض دو برگی و یا پرداخت قبض دو برگی میتوانید از سامانه پرداخت قبض جریمه رانندگی قبضینو و یا دریافت استعلام خلافی ماشین استفاده کنید.

فرآیند اعتراض به قبض‌ راهنمایی رانندگی و جریمه صادر شده

در این بخش فرآیند کلی اعتراض به قبض‌های صادر شده را معرفی خواهیم کرد. در صورتی که به جریمه‌های نوع دوربین اعتراض وجود داشته باشد، راننده میبایست به مراکز اجرائیات پلیس مراجعه کند. معمولا این مراکز در محل خود پلیس راهنمایی و رانندگی هستند. اما برای سایر قبوض فرآیند به این گونه است که راننده باید با مراجعه یه یکی از دفترهای پلیس +۱۰ در سطح کشور، اقدام به تهیه گزارش و اعتراض خود به قبض‌های صادر شده نمایند. سپس با ثبت در سیستم در اولین فرصت (معمولا ۲۴ تا ۴۸ ساعت) از طریق پلیس راهور گزارش بررسی شده و جوابیه آن صادر می‌گردد. در ادامه اگر راننده بازهم نسبت به رای صادر شده اعتراض داشته باشد، باید به واحد‌های بازرسی و رسیدگی به تخلفات خود راهور مراجعه نموده تا اعتراضشان بررسی دقیق‌تر گردد. اعتراض به جریمه معاینه فنی هم این روند را دارد.

اعتراض به جریمه خلافی

 

دو برابر شدن جریمه رانندگی، آیا جریمه دو برابر می شود؟

در صورتی که پس از تاریخ صدور قبض در مدت زمان ۶۰ روز قبض صادر شده پرداخت نگردد، مبلغ آن به دو برابر افزایش پیدا خواهد کرد. با توجه به این مساله لازم است تا رانندگان با استعلام قبض‌های خود از صادر نشدن قبض‌های جدید و یا پرداخت قبض‌های قبلی اطمینان حاصل کنند. لذا مهلت پرداخت قبض دو برگی و مهلت پرداخت قبض تسلیمی و مهلت پرداخت قبض دوربین همواره ۶۰ روز است. با استعلام خلافی میزان حتما مطمعن باشید که قبض شما دوبرابر نشده است.

استعلام خلافی و دریافت خلافی خودرو  و مشاهده قبض‌ها و خلافی‌های رانندگی

برای این منظور می توانید از سایت خود راهور استفاده کنید. گزینه دیگر استفاده از امکانات قبضینو است. به همین منظور، می‌توانید از اپلیکیشن‌های اندرویدی و یا iOS و حتی وب سایت پرداخت قبضینو استفاده کنید. کافی است یکبار اطلاعات مربوط به کارت ماشین خود را سامانه قبضینو وارد کنید و اطلاعات مربوط به خودروی خود را مشاهده کنید. با استفاده از قبضینو می‌توانید اقدام به پرداخت تکی و یا مجموع قبوض خود نیز بکنید. 

از دیگر امکانات سامانه پرداخت قبضینو، نمایش نوع قبض جریمه خلافی است. یعنی با استعلام قبض جریمه خود علاوه بر مشاهده میزان مبلغ و تاریخ جریمه و مهلت پرداخت و شناسه موجود، نوع قبض که تسلیمی یا الصاقی و یا دوربین است را نیز مشاهده می کنید.ghabzino.com/bills

استعلام خلافی و اعتراض به جریمه

لازم به ذکر است برخی از خلافی ها مانند ناخوانا کردن پلاک ماشین خودرو و یا هر عامل دیگری که باعث شود افسران راهنمایی رانندگی  و دوربین خلافی  نتواند پلاک شما را برای نوشتن جرمیه مورد نظر بخواند، جرم محسوب می شود و به مراجعه قضایی ذی ربط واگذار می شود. لذا به هیچ وجه از انجام اعمال غیر متعارف برای جریمه نشدن خود استفاده نکنید.

خلافی موتور

پرداخت قبض تلفن ثابت

[ 13, 23, 29, 27, 28, 26, 25 ]

نظرات

محمدجوادصادقی
محمدجوادصادقی

با عرض سلام و ادب و احترام و تشکر از زحمات همه پرسنل بخش راهنمایی و رانندگی قبضینو .
من حقیقتاً نمی دانم چرا قبض دوبرگی جریمه برای خودرو من صادر شده است. نه اخطار به توقف برای من در جاده داده شده است و نه مورد خلاف دیگری داشته ام. چرا مکانیسمی برای خبر دادن به راننده ها نیست؟

محمدجوادصادقی
محمدجوادصادقی

با عرض سلام و ادب و احترام و تشکر از زحمات همه پرسنل بخش راهنمایی و رانندگی قبضینو .
من حقیقتاً نمی دانم چرا قبض دوبرگی جریمه برای خودرو من صادر شده است. نه اخطار به توقف برای من در جاده داده شده است و نه مورد خلاف دیگری داشته ام. چرا مکانیسمی برای خبر دادن به راننده ها نیست؟

پاسخ از : قبضینو

متاسفانه تنها راه اطلاع شدن از قبض های جریمه دوبرگی انجام عملیات استعلام خلافی خودرو توسط خود شما است و هیچ نهادی شما را از جریمه خودرو با خبر نمی سازد. با توجه به این که امکان دو برابر شدن جریمه های دو برگی ( بعد از ۶۰ روز )‌بسیار بالا است حتما اقدام به پرداخت قبض جریمه خود نماید و برای باخبر شدن از جریمه های دوبرگی نیز در دوره های کوتاه خلافی خودرو خود را استعلام و دریافت کنید.

علی نوروزی
علی نوروزی

من آبان ماه سال گذشته جریمه دو برگی شدم و هنوز هم پرداخت نکردم. اما همون موقع از مراکز پلیس +۱۰ پرسیده بودم همشون گفتند جرایم دوبرگی در هیچ شرایطی دوبرابر نمیشن و تاحالا هم برای من همینطور بوده. حالا اینکه شما میگید احتمال دوبرابر شدن دوبرگیها زیاده نمیدونم از کجاست!

علی نوروزی
علی نوروزی

من آبان ماه سال گذشته جریمه دو برگی شدم و هنوز هم پرداخت نکردم. اما همون موقع از مراکز پلیس +۱۰ پرسیده بودم همشون گفتند جرایم دوبرگی در هیچ شرایطی دوبرابر نمیشن و تاحالا هم برای من همینطور بوده. حالا اینکه شما میگید احتمال دوبرابر شدن دوبرگیها زیاده نمیدونم از کجاست!

پاسخ از : قبضینو

احتمال دارد جرایم دو برگی را
رو به عنوان جریمه خوداری در نظر بگیرند. یعنی اگر راننده از گرفتن قبض جریمه خودداری کند در این صورت قبض جریمه صادر شده ( که دو برگی بود ) دو برابر می شود. برای پیشگیری از این موارد بهتر است جریمه خودرو را در موعد مقرر پرداخت کنید.

فردین
فردین

سلام من ۱۴ مهر امسال در پلیس راه مراغه هشترود به خاطر نداشتن برگه کاغذی معاینه فنی ۱۰ هزارتومان جریمه شدم و به افسر گفتم که روی شیشه ماشین برچسب معاینه فنی دارم ویا حداقل از سایت استعلام بگیرید و افسر محترم در کمال ناباوری مرا ۱۰ هزار تومان جریمه کرد و گفت برو شکایت کن و حالا میخوام پیگیری کنم و خودم ساکن تهران هستم چطوری میتونم حق خودم را بگیرم

فردین
فردین

سلام من ۱۴ مهر امسال در پلیس راه مراغه هشترود به خاطر نداشتن برگه کاغذی معاینه فنی ۱۰ هزارتومان جریمه شدم و به افسر گفتم که روی شیشه ماشین برچسب معاینه فنی دارم ویا حداقل از سایت استعلام بگیرید و افسر محترم در کمال ناباوری مرا ۱۰ هزار تومان جریمه کرد و گفت برو شکایت کن و حالا میخوام پیگیری کنم و خودم ساکن تهران هستم چطوری میتونم حق خودم را بگیرم

پاسخ از : قبضینو

برای پیگیری و شکایت به مراکز پلیس راهنمایی رانندگی، بخش رسیدگی به شکایات مردمی مراجعه فرماید.

ایمان
ایمان

الان برای اعتراض به برگه جریمه دوبرگی باید بریم دفتر پلیس +۱۰ ؟؟ من چند روز پیش تو ازادراه پلیس دستور توقف داد و وایستادم علت رو پرسیدم گفت سرعت غیر مجاز در صورتی که من مطمئنم سرعتم تو محدوده مجاز بوده بعد که خواستم سرعتم رو تو دوربین نشون بده گعت نمیشه و باید بری کلانتری و از این داستانا بعدش بدون این که مدارک رو جک کنه ازش خواستم بهم برگه جریمه بده ولی نداد گفت من جریمت نکردم الان از سایت پلیس راهدر چک کردم دیدم برگه جریمه دوبرگی برای سرعت غیر مجاز برام زده . از کجا میتونم اعتراض کنم.

ایمان
ایمان

الان برای اعتراض به برگه جریمه دوبرگی باید بریم دفتر پلیس +۱۰ ؟؟ من چند روز پیش تو ازادراه پلیس دستور توقف داد و وایستادم علت رو پرسیدم گفت سرعت غیر مجاز در صورتی که من مطمئنم سرعتم تو محدوده مجاز بوده بعد که خواستم سرعتم رو تو دوربین نشون بده گعت نمیشه و باید بری کلانتری و از این داستانا بعدش بدون این که مدارک رو جک کنه ازش خواستم بهم برگه جریمه بده ولی نداد گفت من جریمت نکردم الان از سایت پلیس راهدر چک کردم دیدم برگه جریمه دوبرگی برای سرعت غیر مجاز برام زده . از کجا میتونم اعتراض کنم.

پاسخ از : قبضینو

متاسفانه چاره ای جز مراجعه حضوری ندارید. برای اعتراض به مراکز راهنمایی رانندگی یا پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

ایمان
ایمان

الان برای اعتراض به برگه جریمه دوبرگی باید بریم دفتر پلیس +۱۰ ؟؟ من چند روز پیش تو ازادراه پلیس دستور توقف داد و وایستادم علت رو پرسیدم گفت سرعت غیر مجاز در صورتی که من مطمئنم سرعتم تو محدوده مجاز بوده بعد که خواستم سرعتم رو تو دوربین نشون بده گعت نمیشه و باید بری کلانتری و از این داستانا بعدش بدون این که مدارک رو جک کنه ازش خواستم بهم برگه جریمه بده ولی نداد گفت من جریمت نکردم الان از سایت پلیس راهدر چک کردم دیدم برگه جریمه دوبرگی برای سرعت غیر مجاز برام زده . از کجا میتونم اعتراض کنم.

پاسخ از : قبضینو

اگر در چند روز گذشته جریمه شدید (جریمه صادر شده جدید است) یک هفته نیز صبر کنید. متاسفانه از سمت پلیس راهور مدت زمانی طول میکشه که برای جریمه صادر شده شناسه پرداخت و شناسه قبض جریمه صادر شود. اگر عجله برای پرداخت دارید میتواند به صورت حضوری به پلیس +۱۰ مراجعه و درخواست صدور شناسه قبض و شناسه پرداخت نماید.

علی
علی

جریمه دوبرگی گذاشتن میشینن تو ماشین بدون هیچ مدرکی ماشینا رو جریمه میکنند حق اعتراض نداریم

sajede
sajede

اصن تا حالا پلیس به من ایست نداده والان میبینم جریمه دوبرگی دارم.نمیدونم کی نظارت داره به این جریمه ها

افشین فوادی
افشین فوادی

برای من جریمه دوبرگی صادر شده و سرعت غیر مجاز ۲۰۰ هزار تومان – حرکت مارپیچ ۱۵۰ و عدم توجه به اخطار پلیس ۴۰ هزار در صورتیکه وجدانی و خدایی چنین تخلفی رو مرتکب نشدم ایا واقعا امکان احقاق حق هست یا فقط وقت تلف کردنه؟

افشین فوادی
افشین فوادی

برای من جریمه دوبرگی صادر شده و سرعت غیر مجاز ۲۰۰ هزار تومان – حرکت مارپیچ ۱۵۰ و عدم توجه به اخطار پلیس ۴۰ هزار در صورتیکه وجدانی و خدایی چنین تخلفی رو مرتکب نشدم ایا واقعا امکان احقاق حق هست یا فقط وقت تلف کردنه؟

پاسخ از : قبضینو

به صورت حضوری به مراکز پلیس راهنمایی رانندگی مراجعه کنید و شکایت خود را مبنی بر خلافی های صادر شده ارائه دهید. احتمالا مبلغ ۸۰ هزار تومان از جریمه شما کم کنند.

نجات
نجات

داخل ترافیک موبایلم زنگ خورد مامورروبروم بوده فقط یک ثانیه جواب تلفن رادادم گفتم مامور هست بهت زنگ میزنم دیدم داره با دستگاه جریمه داره ورمیره حتی ایستادم که مرتیکه چیزی بگه ولی هیچی نگفت الان میبینم برای من جریمه دوبرگی اومده ..نه ایستی نه حرفی نه تذکری …واقعا هرچی بهشون بگیم حقشونه

شهروند ایرانی
شهروند ایرانی

منم جریمه شدم تو جاده یه شهر دیگه !!!!حالا برای اینکه رفعش کنم باید کلی دوندگی کنم!!!
خلاصه راضی میشم که وقت نذارم و جریمه بماند و بعدا پرداختش می کنم
جریمه نمی کنن که مردم اصلاح بشن،
برای اصلاح کردن فقط جریمه راهش نیست

علی حسینی
علی حسینی

دوربین و جریمه باید برای کنترل ترافیک و در جهت بهبود آلودگی هوا باشه نه کسب درآمد میلیاردی و به امید شهر سالم و پاک بدون خلافی

محمد
محمد

سلام دوست عزیز.می خوام اعتراض بکنم برایه جریمه دوبرگی.اگرامکانش هست راهنماییم بکنید.بنظرشمامی تونم ثابت بکنم که کمربندبسته بودم؟چون واقعاهم بسته بودم کمربندم رو.اصلاافسرداشت باموبایلش حرف میزد.یه اشاره کوچیک کرد بعدسریع پشتش روکردباتلفنش صحبت کرد.
ممنون

محمد
محمد

سلام دوست عزیز.می خوام اعتراض بکنم برایه جریمه دوبرگی.اگرامکانش هست راهنماییم بکنید.بنظرشمامی تونم ثابت بکنم که کمربندبسته بودم؟چون واقعاهم بسته بودم کمربندم رو.اصلاافسرداشت باموبایلش حرف میزد.یه اشاره کوچیک کرد بعدسریع پشتش روکردباتلفنش صحبت کرد.
ممنون

پاسخ از : قبضینو

برای اعتراض به جریمه دو برگی باید به مراکز راهنمایی رانندگی مراجعه کنید. معمولا پس از اعتراض مبلغی از جریمه را کم می کنند ولی عملیات حذف جریمه قبض رانندگی آسان نیست.

پیمان
پیمان

ای اقا دلتون خوشه من ۸مورد دوبرگی واسم زدن۷۴۵هزار فقط یه چیز میگم خداکنه یارانه ات قطع بشه خخخخخخخخخ

علی
علی

دوستان من دور میدان اون روز میرفتم. بعد الان نگاه میکنم دوبرگی برام نوشتن که استفاده از موبایل مبلغ صد هزار. من اصلا وقتی سوار ماشین میشم موبایلم را به ماشین بلوتوث میکنم واصلا موبایل لازم نیست به دست بگیرم. از بلوتوث خودرو تماس برقرار میشه و رو بلندگو صحبت میکنم. حالا نمیدونم چطور این افسره زده استفاده از موبایل. به نطر شما من چطوری میتونم ثابت کنم که از موبایل استفاده نکردم.

در حال دریافت اطلاعات

در صورت نیاز به راهنمایی می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید

۰۲۱ ۲۸۴۲ ۲۳۸۸