خدمات الکترونیکی و حذف قبض کاغذی

خدمات الکترونیکی و حذف قبض کاغذی

با روند رو به رشد نفوذ اینترنت و همگانی شدن استفاده از آن، تمامی ارائه‌دهندگان خدمات تمایل به ارائه خدمات خود از بستر اینترنت دارند. ارائه خدمات به صورتی اینترنتی هم برای ارائه‌دهندگان خدمات و هم برای گیرندگان خدمات مزایای بسیاری از جمله صرف‌جویی در هزینه‌های زمانی و مالی را دارد. همچنین با شیوع ویروس کرونا و لزوم حفظ فاصله اجتماعی و به منظور کاهش ترددهای غیرضروری روند الکترونیکی شدن ارائه خدمات سرعت بیشتری گرفت و سازمانی‌هایی همچون شرکت مخابرات، شرکت توانیر، شرکت آبفا، شرکت ملی گاز ایران و … هم از این قاعده مستثنی نبودند. یکی از این خدمات الکترونیکی در زمینه پرداخت قبوض بود که با حذف قبض کاغذی این روند اغاز شد.

حذف تدریجی قبض کاغذی، مزایا و معایب

با توجه به اینکه تمامی شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی ملزم به ارائه خدمات خود به صورت اینترنتی شدند، طرح قبض سبز معرفی و به صورت تدریجی به مرحله اجرا درآمده است. در این طرح برخی از صادرکنندگان قبوض خدماتی ارائه قبض فیزیکی را به تدریج متوقف کرده‌اند و برخی دیگر در حال برنامه‌ریزی و عملیاتی کردن این طرح هستند و بدین منظور سامانه‌های اینترنتی توسط هر کدام از صادرکنندگان قبوض طراحی و عملیاتی شده است که مردم می‌توانند جزئیات مربوط به قبوض خود را از آن طریق دریافت نمایند.

از مزایای طرح قبض سبز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در کنار این مزایا، طرح قبض سبز مشکلاتی را نیز برای تعداد قابل توجهی از مشترکین قبوض خدماتی، به خصوص مشترکین حقوقی به همراه داشته است. برخی از این مشکلات عبارت‌اند از:

راهکارهای دریافت قبض کاغذی

هر کدام از روش‌های بیان شده معایب و مزایایی را به همراه دارد، مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان و ادارات صادرکننده قبوض خدماتی موجب صرف هزینه زمانی و مالی خواهد و برای دریافت نسخه قابل چاپ از سامانه‌های الکترونیکی صادر کننده قبوض نیز باید برای هر قبض جداگانه قبض المثنی دریافت کنیم که این مورد نیز زمان زیادی را از ما خواهد گرفت و می‌تواند خطاهای بسیاری را نیز (به عنوان مثال درج اشتباه شناسه قبض و دریفات قبض المثنی اشتباه) به همراه داشته باشد.

یک راه آسان و مطمئن استفاده از پنل سازمانی قبضینو است که این امکان را به شما می‌دهد که قبض کاغذی خود را به راحتی به دست آورید. در ادامه برای آشنایی با نحوه دسترسی به قبض کاغذی با استفاده از پنل سازمانی قبضینو توضیحاتی ارائه خواهد شد.

دسترسی به قبض کاغذی با استفاده از پنل سازمانی قبضینو

برای دسترسی به قبوض کاغذی خود، کافی است در پنل سازمانی قبضینو به آدرس https://ghabzino.com/organization مراجعه کرده و ثبت‌نام نمایید. در ادامه با توجه به تعداد قبوض خدماتی خود نیاز است یک طرح اشتراک انتخاب کرده و آن را خریداری کنید.

پس از فعالسازی طرح اشتراک خود در پنل سازمانی قبضینو کافی است قبوض خود را تنها یکبار با توجه به راهنمای قرارداده شده در پنل، تعریف کنید، پس از تعریف قبوض، پنل سازمانی قبضینو، قبوض شما را به صورت خودکار استعلام خواهد کرد و تا زمانی که اشتراک شما فعال باشد آخرین وضعیت قبوضی که برای شما صادر شده است را نمایش خواهد داد.

حالا برای دسترسی به قبض فیزیکی خود کافی است به منوی سوابق و گزارش‌ها رفته، وارد قسمت گزارش‌های عمومی شوید و از بخش صورت‌حساب و قبض المثنی، نسخه قابل چاپ قبض خود را دریافت کرده و آن را پرینت نمایید. در صورتی که طرح اشتراک سازمانی یا VIP را خریداری کرده باشید می‌توانید قبوض المثنی خود را به صورت گروهی و به شکل زیر دریافت نمایید:

وارد منوی سوابق و گزارش‌ها شوید، در قسمت گزارش‌های ویژه بر روی بخش قبض المثنی گروهی کلیک نمایید، قبوض مورد نظر را انتخاب نمایید، در مرحله بعدی بازه زمانی برای دریافت قبوض المثنی در آن بازه را انتخاب نمایید، در مرحله آخر شما می‌توانید قبوض المثنی خود را به صورت یکجا و در قالب یک فایل زیپ دانلود کنید.

نمایی از داشبورد پنل سازمانی قبضینو

برخی از امکانات کاربردی پنل سازمانی قبضینو

 

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
شماره موبایل به درستی وارد نشده است.
دیدگاه وارد نشده است.

سرویس‌های قبضینو

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

در حال انتقال ...