نحوه ثبت شماره تلفن برای دریافت قبض برق با قبضینو

نحوه ثبت شماره تلفن برای دریافت قبض برق با قبضینو

با حذف قبوض کاغذی و اجرای طرح ملی قبض سبز، قبوض کاغذی برق حذف شده اند و مشترکین باید شماره تلفن های خود را پیامک کنند تا صورت حساب قبض برق و کارکرد قبض برق برای مشترکین اس ام اس شود. 

روش بهتر برای دریافت قبض الکتریکی و حذف قبوض کاغذی برق، استفاده از سامانه پرداخت قبض برق قبضینو است اگر فقط یک بار اطلاعات قبض خود را در قبضینو وارد کنید، دیگر نگران دیافت قبض نباشید زیرا قبضینو هر ماه شما رو از قبض های جدید برق صادره آگاه می کند و شما را از قبض کاغذی بی نیاز می کند. با قبضینو می توانید قبض های خودتون رو استعلام کنید و اگر مایل بودین اقدام به پرداخت قبض بکنید. قبضینو سامانه  جامع پرداخت قبض است که علاوه بر استعلام و مشاهده قبض برق، امکان پرداخت قبض آب، قبض گاز، قبض تلفن ثابت، قبض همراه اول و قبض خلافی را فراهم می کند.  دانلود قبضینو از گوگل پلی

در ادامه شما رو با سایر روش های پرداخت قبض بدون قبض کاغذی آشنا خواهیم کرد. 

دریافت قبض برق با پیامک 

هزینه متوسط صدور هر قبض برق در تهران، ۱۲۰ تومان است و با احتساب تعداد ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار قبوض برق در هر دوره، هزینه متوسط ۵۲۸ میلیون تومان برای صدور قبض برق در هر دوره در نظر گرفته می‌شود. اما صرفه جویی حاصل از حذف قبض کاغذیی و دریافت الکتریکی بسیار بیشتر از این عدد است؛ چرا که حذف قبض کاغذی تنها مشمول حذف فیزیکی آن نیست و هزینه‌های اساسی دیگری مثل هزینه ارسال نیز در این زمینه نقش مهمی دارند. صرفه جویی سالانه ناشی از حذف قبض کاغذی برق مبلغی حدود ۳ میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان است. مشترک باید برای حذف قبض کاغذی برق شماره شناسه خود را به همراه ستاره یک (۱*) به شماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ پیامک کند. چنانچه فردی هم مالک خانه نیست و مستأجر است، بعد از آنکه از محل مورد نظر نقل مکان کرد باید شناسه قبض به همراه ستاره دو را به همان شماره پیامک کند تا فرآیند ارسال قبض آن شماره شناسه متوقف شود. سپس شناسه قبض منزل جدید خود به همراه ستاره یک را مجدد پیامک کند. اگر مشترکی چند قبض برق دارد می‌تواند شناسه همه را به صورت جداگانه به همراه ستاره یک به شماره مذکور پیامک کند. 

شرکت توزیع برق تهران سه راهکار برای مشاهده صورت‌حساب دوره مشترکین خود ارائه داده است؛ مراجعه به وب‌سایت و و ثبت شماره همراه، یکی از آن‌هاست. شماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ مختص مشترکان تهرانی است که با ارسال #شناسه قبض *۱* به آن، صورت‌حساب دوره به صورت پیامکی برای آن‌ها ارسال می‌شود. اگر هم از منزل یا محل کار خود نقل مکان کرده باشند، کافی است شناسه قدیمی را با ارسال #شناسه قبض *۲* به شماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ ارسال کنند تا ارسال اطلاعات قبض قبلی، متوقف شود و قبض خانه یا محل کار جدید را مجدد با ارسال #شناسه قبض *۱* ثبت کنند.

علاوه بر پیامک، تلفن گویای ۱۵۲۱ هم برای اطلاع از صورت‌حساب مشترکان برق فعال است، اما مزیت روش پیامکی این است که ۴۸ ساعت مانده به آخرین مهلت پرداخت، با ارسال پیام، پرداخت قبض را به شهروندان یادآوری می‌کند. اپلیکیشن شرکت برق، یکی دیگر از راه‌های دریافت قبض است که با نصب روی تلفن همراه و اسکن QR-کد روی قبض، مشترکان را از قبض‌های کاغذی بی‌نیاز می‌کند و اطلاعات مربوط به صورت‌حساب، عملکرد و راه‌های ارتباطی با شرکت برق را به‌طور کامل پوشش می‌دهد.

م به ذکر است که برای دریافت شماره تلفن همراه مشترکان برای ارسال قبوض پیامکی ۴ روش درنظر گرفته شده است که روش اول از سوی ماموران قرائت کنتور پس از مراجعه به منازل است به طوریکه با دریافت شماره تلفن همراه مشترک آن را در سامانه ثبت خواهند کرد.

صرفه جویی حاصل از حذف قبض کاغذی و روش‌های دریافت قبض غیر کاغذی

*این آمار مربوط به شهر تهران است و حذف قبوض کاغذی برای کشور یک صرفه جویی ۱۱ میلیاردی به دنبال دارد.

حذف قبض کاغذی گاز

مشترکین عزیز می‌توانند بدون نیاز به قبض کاغذی از سامانه قبضینو برای پرداخت قبض گاز خود استفاده کنند و به سادگی با داشتن شناسه اشتراک، آن را پرداخت کنند.

مشاهده قبض گاز بدون قبض کاغذی : https://ghabzino.com/gas

دریافت قبض گاز با پیامک

هزینه متوسط صدور هر قبض گاز در تهران، ۴۷ تومان است و با احتساب تعداد ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار قبوض گاز در هر دوره، هزینه متوسط ۱۵۵ میلیون تومان برای صدور قبوض گاز در هر دوره در نظر گرفته می‌شود. اما صرفه جویی حاصل از حذف قبض کاغذی بسیار بیشتر از این مقدار است؛ چرا که حذف قبض کاغذی تنها مشمول حذف فیزیکی آن نیست و هزینه‌های اساسی دیگری مثل هزینه ارسال نیز در این زمینه نقش مهمی دارند. صرفه جویی سالانه ناشی از حذف قبض کاغذی گاز مبلغی حدود یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان است. 

 

حذف قبض کاغذی گاز

اگر برخی مسائل مربوط به اطلاعات مشترکان حل شود، روند حذف قبوض کاغذی در این شرکت سریع‌تر می‌شود. برای مثال، بعضی از مجتمع‌ها فقط یک شماره اشتراک دارند، یعنی گاز ساختمان مشترک است. در برخی موارد هم یا اطلاعات تماس مشترک کامل نیست و شماره تلفن همراهی ثبت نشده تا صورت‌حساب دوره پیامک شود یا شماره ثبت شده، اما با اطلاعات ساکن واقعی ملک، تطابق ندارد. حل اینگونه مشکلات در تسریع روند حذف قبوض کاغذی کمک شایانی خواهد بود.

همکاری شرکت پست برای استفاده از کد پستی مشترکان و شرکت مخابرات، برای دریافت شماره تلفن همراه افراد و استفاده از این اطلاعات در سامانه جامع مشترکین، فرآیند حذف قبوض را آسان‌تر می‌کند. شهروندان هم می‌توانند در صورتی که محل سکونت یا کار خود را تغییر داده‌اند، مراحل «تغییر نام اشتراک» را در سامانه این شرکت انجام دهند تا علاوه بر تکمیل اطلاعات، بتوانند صورت‌حساب خود را به‌صورت الکترونیکی مشاهده کنند.

حذف قبض کاغذی برق

مشترکین عزیز می‌توانند بدون نیاز به قبض کاغذی از سامانه قبضینو برای پرداخت قبض برق خود استفاده کنند و به سادگی با داشتن شناسه قبض، آن را پرداخت کنند.

استعلام قبض برق : https://ghabzino.com/electricity

 

در روش دوم سرشماره‌ای اعلام شده است که مشترکان با ارسال شماره شناسه اشتراک خود، اطلاعاتشان در سامانه ثبت خواهد شد و پس از این قبوض خود را به شکل پیامک دریافت خواهند کرد.

اما در روش سوم مشترکان با مراجعه به سایت ۳۹ شرکت توزیع در سراسر کشور می‌توانند نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.

روش چهارم نیز استفاده از اپلیکیشن بارگذاری شده در سایت‌های شرکت توزیع در سراسر کشور است به طوریکه مشترکان می‌توانند با استفاده از آن علاوه بر دریافت قبوض الکترونیکی، تمامی خدمات پس از فروش را از طریق این اپلیکیشن دریافت کنند.

البته موضوع دیگر نحوه ارائه صورتحساب‌های دوره‌ای است که مشترکان ترجیح می‌دهند به ریز اطلاعات مصرف خود دسترسی پیدا کنند که به نظر می‌رسد دریافت جزئیات با تلفن همراه کار را سخت می‌کند و باید دید در این زمینه چه تدابیری اندیشیده شده است.

لازم به ذکر است که درحال حاضر نیز برخی مشترکان با درخواست خود به طور پیامکی قبض‌های برق را چند روز زودتر از زمان دریافت نوع کاغذی آن دریافت می‌کنند، اما جزئیات در آن مشخص نیست و تنها به شناسه قبض و رقم پرداختی اشاره شده است.

این درحالی است که با حذف قبوض کاغذی انتظار می‌رود اطلاعات قبض با جزئیات بیشتری به دست مشترکان برسد تا در صورت نیاز برای مدیریت مصرف خود اقدام کنند و یا بدانند هزینه پرداختی آن‌ها در شامل چه مواردی است.

با این تفاسیر قبوض کاغذی به دلایل مختلف از جمله هزینه بر بودن برای دولت به تدریج در حال حذف شدن هستند و دریافت قبوض با تلفن همراه درکنار راحتی مشترکان باید به طور واضح و شفاف موارد پرداختی را برای مشترکان شرح دهد تا جای هیچ شبهه‌ای باقی نماند.

اجاره نشین ها در طرح ملی قبض سبز چه باید بکنند؟

اگر شخصی اجاره نشین است و مالک واقعی خانه نیست، بعد از آنکه از محل مورد نظر ساکن شد، باید شناسه قبض به همراه ستاره دو را به همان شماره پیامک کند تا فرآیند ارسال قبض آن شماره شناسه متوقف شود. سپس شناسه قبض خانه جدید خود به همراه ستاره یک را مجدد پیامک کند. اگر مشترکی چند قبض برق دارد می‌تواند شناسه همه را به صورت جداگانه به همراه ستاره یک به شماره مذکور پیامک کند. جالت است بدانید در حال حاضر برای حدود یک میلیون مشترک که شماره موبایل  آن‌ها موجود است، به‌صورت موازی هم قبض کاغذی و هم قبض به صورت پیامک ارسال می‌شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
شماره موبایل به درستی وارد نشده است.
دیدگاه وارد نشده است.
نصرالله حسین پور

مرسی از برنامه خوب شما

امیدشاهبازی

هزینه برق واسه مون پیامک نمیشه میخواهم که به این شماره ارسال شود

پشتیبانی قبضینو

مشترک گرامی برای ثبت شماره تلفن خود مطابق توضیحات متن اقدام کنید.

محسن کاوسی

شناسه قبض و پرداخت واسه من پیامک نمیشه و موفق به پرداخت قبض نیستم

محسن کاوسی

پیامک شناسه قبض و پرداخت واسه شماره دیگه ای پیامک میشه و برای من پیامک نمیشه

پشتیبانی قبضینو

مطابق توضیحات متن اقدام به ثبت شماره تلفن خود کنید.

مجیدنباتی

قبض گاز

هوریه شوقیان شعبان نژاد

می خواهم ارسال پیامک بهای برق را داشته باشم

تختی علی آباد

سلام خسته نباشید ما تازه به این محله امدیم ولی نمی دانم چطور باید شماره همراه خودم را ثبت کنم برای قبض های اب و برق و گاز ما تختی علی آباد هستم

امیر مرادنژاد

با داشتن شماره کنتور به اداره آب و برق مراجعه کنید.

محمد وشاهی

جهت رفاه بیشتر واستفاده نکردن از کاغذ

زهرا امیریان

شماره موبایلم تعقیر دادم

سمیرا نظیف

ارسال پیامک قبض برق به شماره جدیدم

پدرام غفاری

مطلب فوق غلط میباشد و فرمت ستاره و مربع برای ارسال پیامک نیست کد ussd هست و مردم را اشتباه راهنمایی نکنید بلکه باید عدد یک ستاره شناسه قبض فقط همین را به ان شماره ارسال کنند

حبیب ترجی

سلام من این دوماه اجاره نشینم تاهالا نه قبض برام اومدونه پیامک میادبرام چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

پشتیبانی قبضینو

با اداره برق منطقه خودتون تماس بگیرید و اطلاعات ملک رو ارائه بدین تاشناسه قبض برق رو دریافت کنید.

شیرزاد خوش نیت

با سلام من تازه به خونه ای اسباب کشی کردم و نه شناسه قبض دارم و نه چیز دیگری برای دریافت قبض باید چکار کنم ممنون

وحید پورمیرزا باوندپوری

سلام برای من قبض برق پیامکی نمیاد قبوض برق قبلی ندارم در بن چاق سند شماره پرونده ذکر شده و منطقه آن برق منطقه‌ای بوعلی است در میدان امام حسین خیابان دماوند لطفاً راهنمایی فرمایید

عرفان محمدی

باعرض سلام ما باصاحب خانه برق مشترک داریم ایا میشه واسه هردومون همزمان پبامک بیاد؟

علی عزیزی ساعتلو

سلام خسته نباشید من حدود 2سال پیش منزلی رو اجاره کرده بودم ک 4ماه ساکن شدم بعدش منتقل شدم ارومیه ک قبلش تهران بودم، باوجود این هپوز براو پیام میاد و از ادادره برق بامن تماس میگیرن، متاسفانه شماره شناسه قبض رو نمیدونم و بکسی دسترسی ندارم ازش بپرسم، لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم؟؟

اسماعیل راهدان

میخوام شماره خودم را برای قبض کاغذی ثبت کنم.با تشکر

محمد جلالی فر

شناسه قبض ام رو گم کردم و پیامک قبض هم برام نمیاد

فرزادنعمتی

برای‌من‌قبض‌نمیاد

بهروز کریمی تجن گوکه

ثبت

امید ترابی

برا من نمیاد الان هفت ماهه خونه خریدم

حسین ناظری تیله نویی

لطفا فیش برق را به این شماره ارسال نمایید

مهدی شریفی نسب

تشکر

زهرا بستانچی

با سلامبنده صاحب خانه هستم و قبض برام نمیاد و از طرفی پیامک برای مستاجری قبلی ام فرستاده میشه و شماره ایشان را ندارم و ایشان هم بهم اطلاع نمیده * سوال : من الان چکار کنم برام پیامک قبض خانه بیاد؟؟؟؟؟

منصور داوودي

سلام من خونه خريدم صورت حساب به صورت پيامك به مالك قبلي ميرهچطور شماره خودمو ثبت كنم؟ ممنونم

زهرامعصوم پور

ميخوام ببينم چقد پول برقم اومده

سیدمحمود حسینی امین

سلام چگونه با شماره تلفن همراه شناسه قبض برق خود را ببینم. باتشکر….

غلامی

سلام. چطوری شماره تلفنم را برای دریافت پیامک قبض برق اعلام کنم؟چندین ماه هست که قبض برق به صورت کاغذی نیامده

جمیله شریف زارع

مادرم بیماره و ما همدانیم. منزل مادرم تهران است دسترسی به شماره قبض ندارم البته قبلا پیاما برایم ارسال میشد و از اینجا پرداخت میکردم. حالا یکساله که پیامک نیامده. شناسه قبض ندارم چگونه پرداخت کنم؟

پشتیبانی قبضینو

شناسه قبضتون در پیامک دوره‌های قبلی هست و میتونید با همون شناسه استعلام و پرداخت قبوض رو انجام بدید. شناسه قبض برای تمامی دوره‌ها ثابت است.

رجب رادرده

سیم کارت خاموش بوده پیامکی برق برام نیومده لطفا مجدد رهنمایی یا ارسال کنید

Nahid Yousefnavaz

كسر از حساب بانكى بهترين روش پرداخت قبوض مردم ميباشد براى بازنشسته ها كليه كسىورات كسر از حقوق اسانتر و ارزانتر و مطمئنتراست و نيازى با اينترنت و غيره نيست با تشكر

احمد ماهری

بسیار بسیار این روند گنگ و مبهم هستش.بیشتر از ۵ بار واسه قبض برق امتحان کردم . جواب نمیده. متاسفانه آدرس و شماره تلفنی از اداره برق و گاز منطقه نه تو اینترنت پیدا نکردم.فقط میتونم بگم اوفففف همین

فیروزه شاه بازی

من می خوام قبوض مادرم که پیره و شهرستان زندگی می کنه به شماره موبایل من ارسال بشه.بدون دسترسی به اطلاعات قبض چیکار می تونم بکنم.با تشکر

سعید افشاریان

سلام من ۲ماهی هست که وارد خانه جدیدم شدم و از مالک قبلی هم هیچ قبض قبلی از برق ندارم و فقط شماره کنتر رو دارم برای دریافت قبض و اگاهی از بدهی و پرداخ باید چکار کنم

پشتیبانی قبضینو

به اداره برق منطقه خود مراجعه کنید و یا تماس بگیرید.

محمد

با سلام من یه خونه خریدم که وقتی ثبتنام کردم از طریق پیامک قبض بنام صاحب خونه قبلی میاد باید چکار کنم

فرانک احمدی ابکنار

سلام من از موقعی که اپارتمانم رو خریدم اجاره دادم والان هم خودم امدم بشینم اصلا شناسه قبض ندارم وپبامم برام نمیاد چطور از مبلغ بدهبم مطلع بشم و شناسه قبض از کجا بدست بیارم

روح انگيز حاتمى

سلام خسته نباشين من قبض برقى ك برام پيامك شده متاسفانه پاك شده چطور ميتونم مجدد پيامك برام ارسال بشه تشكر

پشتیبانی قبضینو

اگر قبض قدیمی دارید با استفاده از شناسه قبض مندرج در قبض های قدیمی می توانید از قبضینو جدیدترین قبض خود را استعلام کنید.

جواد انصا

سلام چگونه میتوان کد پیگیری مفقود شده ی قبوض پرداختی را مجددا دریافت نمود؟باتشکر

پشتیبانی قبضینو

اگر با قبضینو پرداخت کرده باشید این کد در بخش سوابق تراکنش های شما موجود است.

قاسم

من شماره اشتراک ندارم هیچ قبضی از قبل ندادم چطوری پیگیر بشم برا قبضهام

پشتیبانی قبضینو

به اداره برق منطقه خود مراجعه کرده و یا تماس بگیرید و شماره کنتور و سایر مشخصات مروبطه را ارایه دهید.

فرهاد مقربی

من در خیابان ستار خان جدیدآ خونه اجاره کردم ومستاجر قبلی هم قبضی دریافت نمی کرد من بجز شماره سریال کنتور هیچ شناسه ای ندارم از چه طریقی می تونم شماره تلفنم را بدم تا بتونم هزینه برق را برداخت کنم

پشتیبانی قبضینو

به اداره برق منطقه خود مراجعه کنید.

سرویس‌های قبضینو

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

در حال انتقال ...