پرداخت عوارض آزادراهی پردیس تهران و تعرفه های جدید عوارض پردیس

پرداخت عوارض آزادراهی پردیس تهران و تعرفه های جدید عوارض پردیس

احتمالا شما هم مثل خیلی از افراد می‌دانید که بازار کار در تهران بهتر از شهرستان‌های دیگر است. اما خب هزینه‌های زندگی بسیار بالا هستند. برخی از افراد برای اینکه بتوانند درآمد بهتر اما با هزینه‌های کمتر زندگی داشته باشند، به فکر مهاجرت به شهرهای اطراف تهران مانند پردیس افتادند. در‌این‌ بین با زیادشدن جمعیت این شهر و تردد زیاد افراد از تهران به پردیس و بالعکس، مسئولین برای کاهش مسیر، تردد آسان و افزایش امنیت، برنامه احداث آزادراه تهران پردیس را در برنامه خود قرار دادند. هر ساله بسیاری از افراد برای تردد از این آزادراه هزینه پرداخت می‌کردند اما در ۱۰ دی ماه امسال مبلغ عوارض آزادراهی تهران پردیس ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است. متاسفانه مبلغ عوارضی برای فردی که روزانه از این آزادراه عبور می‌کند، به صرفه نیست. 

در این مطلب از وبلاگ قبضینو قصد داریم در خصوص این صحبت کنیم که عوارض آزادراهی چقدر است؟ و چطور می‌توانید هزینه عوارض آزادراه‌ها را پرداخت کنید. هم‌چنین در ادامه به شما خواهیم گفت که چطور شارژ عوارض آزادراهی را افزایش دهید. اگر در این خصوص اطلاعاتی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

آنچه که باید در مورد آزادراه تهران پردیس بدانید

ساخت و احداث آزادراه پردیس – تهران در سال ۱۳۸۱ آغاز و حدودا در سال ۱۳۸۹ افتتاح شد. این بزرگراه از اتوبان بابایی در شرق تهران آغاز می‌شود. در این مسیر از ورودی و خروجی‌های زیادی مانند جاده دماوند، سد لتیان، فاز ۹، فاز ۷، ۲، ۶ پردیس عبور می‌کند تا به شهر پردیس برسد. البته این بزرگراه همین‌جا متوقف نمی‌شود بلکه در انتهای مسیر خود به جاده هراز می‌رسد. در این مسیر ۵ کیلومتر بزرگراه، بیش از ۳ کیلومتر پل بزرگ و ۴ تونل احداث شده است؛ به همین دلیل طول این آزادراه حدود ۲۳ کیلومتر است. 

عوارض آزادراهی پردیس تهران

چند سالی از افتتاح آزادراه پردیس تهران می‌گذرد اما در این مدت نارضایتی افراد کم نشده است و همچنان ادامه دارد. سال ۹۸ این خبر منتشر شد که عوارضی آزادراه پردیس تهران که تا دیروز تنها ۱۵۰۰ تومان بوده به ۲۵۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است. متاسفانه هر سال شاهدِ افزایش عوارض آزادراه‌های بین‌راهی هستیم اما هر طور که بخواهید حساب کنید این عوارض برای فردی که هر روز از تهران راهی پردیس و بالعکس می‌شود، به‌صرفه نیست. بزرگ‌ترین مزایای این آزادراه‌ها کاهش زمان، طول مسیر و افزایش امنیت راه‌ها است که می‌تواند برای کارمندان و دانشجویان عامل مهمی باشد.

عوارض آزادراهی تهران پردیس چقدر است؟

عوارض آزادراه پردیس در طی چند سال اخیر افزایش زیادی داشته است. امسال شاهد این بودیم که عوارض آزادراه پردیس تهران افزایش ۲۰ درصدی داشته است. برای اینکه با عوارض آزادراهی پردیس ۱۴۰۲ آشنا شوید، توجه شما را به جدول زیر جلب می‌کنیم.

نام آزادراه سواری وانت مینی‌بوس کامیونت کامیون ۲ محور کامیون ۳ محور تریلی
تهران – پردیس 6000 7000 6000 11000 11000 13000 15000

همان‌طور که در جدول بالا می‌بینید؛ عوارض آزادراهی خودرو‌های شخصی (سواری) از ۵۰۰۰ تومان به ۶۰۰۰ تومان رسیده و بیشترین میزان عوارض آزادراهی پردیس به تریلی اختصاص داده شده است.

نحوه پرداخت عوارض آزادراهی تهران پردیس

نحوه پرداخت عوارض آزادراهی تهران پردیس

تا همین چند وقت پیش برای عبور از آزادراه باید زمان زیادی در صف‌های طولانی منتظر می‌ماندید تا نوبتتان شود و بتوانید مبلغ عوارض آزادراهی تهران پردیس را پرداخت کنید، شاید این اتفاق باعث شده باشد که دیر به محل کارتان برسید اما نگران نباشید به دستور ستاد مبارزه با کرونا و شرکت آزادراه تهران پردیس در آذر ماه ۱۳۹۹ تنها روش پرداخت الکترونیکی عوارض وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. بانک مسکن با همکاری سازمان راه و شهرسازی، «سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه پردیس» را راه‌اندازی کرده است که می‌توانید از طریق این سایت برچسب عوارض را به صورت فیزیکی یا الکترونیکی تهیه کنید.

خرید برچسب عوارض الکترونیکی آزادراه تهران پردیس

احتمالا می‌دانید که یکی از روش‌های پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی خرید برچسب عوارض الکترونیکی است. دیگر نیاز نیست ساعت‌های طولانی در مقابل ایستگاه‌های عوارضی منتظر بمانید، شما می‌توانید به یکی از ۵ روش زیر نسبت به خرید برچسب عوارض آزادراهی خود اقدام کنید. 

 • دریافت برچسب عوارض از شعب بانک مسکن 
 • مراجعه حضوری به نمایندگان فروش (برای خرید برچسب عوارض آزادراه‌ها می‌توانید به سعبی که در ادامه به آنها اشاره شده، مراجعه کنید)
 • دفاتر پیشخوان دولت 
 • مراجعه به سامانه پرداخت عوارض الکترونیکی
 • برنامه موبایلی پرنا

اگر می‌خواهید به‌صورت اینترنتی برچسب عوارض الکترونیکی خود را تهیه کنید. در ابتدا نیاز است وارد سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض به نشانی avarezi.bank-maskan.ir شوید. روی گزینه «خرید برچسب» کلیک کنید تا فرم را به شما نمایش دهد. سپس اطلاعات را به‌صورت کامل تکمیل کنید. در این مرحله نیاز است روی گزینه پرداخت کلیک کنید. بعد از اتمام کار، فرایند خرید شما با موفقیت ثبت خواهد شد. هم‌چنین هر زمان از آزادراه عوارضی پردیس تهران عبور کنید، مبلغ عوارضی به‌صورت خودکار از روی حساب شما کم خواهد شد.

طبق گفته مدیرعامل آزادراه تهران – پردیس کارمزد سالانه سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه پردیس بانک مسکن «ETC» برای عوارض سه هزار تومانی حدود ۲۰۰ تومان، ۳۵۰ تومان برای نرخ عوارض بالای ۳ تا ۸ هزار تومان، ۵۰۰ تومان برای عوارضی بیشتر از ۸ هزار تومان مشخص شده است.

چطور برچسب الکترونیکی آزادراه تهران پردیس را شارژ کنیم؟

شارژ برچسب الکترونیکی

استفاده از سامانه اینترنتی برای شارژ برچسب الکترونیکی عوارض آزادراهی تهران پردیس

اگر برای شما این سوال پیش‌آمده است که آیا امکان شارژ برچسب عوارض پردیس تهران وجود دارد؟ و چطور می‌توانیم این کار را انجام دهیم؟ بله، شما برای شارژ برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

 1. به سایت www.maskan-avarezi.ir مراجعه و گزینه شارژ برچسب را انتخاب کنید
 2. در صفحه جدید می‌توانید نحوه شارژ برچسب عوارضی با پلاک خودرو یا «شماره برچسب یا تیکت» را انتخاب کنید.
 3. اگر شماره برچسب یا پلاک شما در سامانه اینترنتی ثبت‌نشده باشد، با پیغام عدم وجود مشتری روبرو خواهید شد. در این صورت باید ابتدا در سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض ثبت‌نام کنید.
 4. در غیر این صورت می‌توانید به کمک هر دو روش نسبت به شارژ برچسب عوارض آزادراه پردیس اقدام کنید.
 5. بعد از آن با عبور از آزادراه‌ها، مبلغ عوارض به صورت خودکار از روی موجودی شارژ برچسب عوارضی شما کم می‌شود.

نکته طلایی: در‌صورتی‌که می‌خواهید پیامک موجودی شارژ برچسب عوارضی خودرو خود را دریافت کنید، می‌توانید شماره سریال برچسب عوارض الکترونیکی خود را به شماره ۱۰۰۰۲۰۲۲ پیامک کنید تا مبلغ موجودی شارژ برچسب برای شما ارسال شود.

استفاده از کد دستوری برای شارژ برچسب عوارض آزادراهی

در گذشته اگر خط ایرانسل داشتید، می‌توانستید برای شارژ عوارض آزادراه پردیس و استفاده از سامانه همراه بانک مسکن از کد دستوری پرداخت عوارض آزادراهی *714# یا #737* استفاده کنید. اما متاسفانه در حال حاضر این دو کد دستوری برای این کار غیرفعال هستند. 

راهنمای پرداخت عوارض آزادراهی

مراجعه حضوری به تمام شعب بانک مسکن یا استفاده از  خودپرداز این بانک

شما می‌توانید در تمام شعب بانک مسکن علاوه بر انجام کلیه امور بانکی، نقل‌و‌انتقال پول، دریافت موجودی، فعال‌سازی رمز و …. نسبت به شارژ برچسب عوارض الکترونیکی آزادراه پردیس نیز اقدام کنید.

شارژ برچسب الکترونیکی به کمک تلفن‌بانک مسکن

شما می‌توانید با سامانه تلفن‌بانک مسکن به شماره ۰۲۱۶۴۰۹۶ تماس بگیرید و نسبت به شارژ برچسب الکترونیکی خود اقدام کنید.

مراجعه به نمایندگان مجاز فروش برچسب الکترونیکی عوارض در سراسر کشور

اگر می‌خواهید به‌صورت حضوری برچسب عوارض الکترونیکی  آزادراه پردیس تهران را شارژ کنید، می‌توانید به نمایندگان مجاز فروش برچسب الکترونیکی عوارض خودرو در سراسر کشور مراجعه کنید. در جدول زیر به برخی از این نمایندگان اشاره می‌کنیم.

نماینده فروش آدرس
باجه دوم عوارضی پردیس عوارضی آزادراه پردیس تهران
شعبه پردیس شهر جدید پردیس، میدان عدالت
شعبه پرند

پرند، بلوار امام خمینی، خیابان البرز

پرداخت عوارض الکترونیکی (ETC) چیست؟

پرداخت عوارض الکترونیکی یکی از روش‌های پرداخت عوارض آزادراه است با این تفاوت که نیاز نیست در صف‌های طولانی منتظر بمانید بلکه می‌توانید بدون توقف مبلغ عوارضی را به صورت الکترونیکی پرداخت کنید.
شما و تمامی رانندگان باید برای استفاده از این روش، در سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض بانک مسکن ثبت‌نام کنید. سپس برچسب فیزیکی یا مجازی را تهیه کنید تا عوارضی به صورت خودکار از حساب شما کم شود. اگر تیکت اینترنتی داشته باشید، پلاک خودروتان به کمک دوربین‌های پلاک‌خوان خوانده می‌شود در غیر این صورت باید آن را به صورت فیزیکی خریدارای کنید که در این مطلب در رابطه با آن صحبت می‌کنیم.

چطور در سامانه پرداخت عوارض الکترونیکی ثبت نام کنیم؟

اگر در زمان ثبت شماره برچسب یا پلاک با پیغام عدم وجود مشتری روبرو شدید، باید ابتدا در سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض ثبت‌نام کنید. برای ثبت‌نام ETC می‌توانید یکی از دو روش زیر را انتخاب کنید. 

 • ثبت‌نام در سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض  
 • ثبت‌نام ETC با اپلیکیشن پرنا بانک مسکن

برای اینکه اطلاعات بیشتری در این زمینه به‌دست آورید، در ادامه همراه ما باشید.

ثبت‌نام در سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض

درصورت انتخاب روش اول نیاز است مراحل زیر را به ترتیب طی کنید تا ثبت‌نام شما در سامانه ثبت‌ شود و بعد از آن بتوانید نسبت به خرید و شارژ برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض اقدام کنید. 

 • در ابتدا باید وارد سایت www.maskan-avarezi.ir شوید و روی گزینه ثبت‌نام کلیک کنید. 
 • صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود، در این صفحه نیاز است اطلاعات دارنده خودرو + شماره پلاک را وارد کنید. 
 • برای ثبت نام در پرداخت عوارض الکترونیکی بانک مسکن شماره پلاک و نوع خودرو خود را وارد کنیدسپس روی گزینه «استعلام و مرحله بعد» کلیک کنید. 
 • در صفحه زیر استعلام عوارض آزادراهی با جزئیات به شما نمایش داده شده است. 

وارد کردن اطلاعات کاربر

 • در صورتی که فکر می‌کنید شماره پلاک را به اشتباه وارد کرده‌اید، نیاز است روی دکمه مرحله قبل کلیک کنید؛ در غیر این صورت اطلاعات کاربر را وارد و گزینه مرحله بعد را انتخاب نمایید.

پرداخت در سامانه پرداخت عوار الکترونیکی

 • یک مبلغ شارژ در کادر مشخص‌شده بنویسید و سپس کد امنیتی را مانند تصویر وارد کنید.
 • روی دکمه پرداخت کلیک کنید؛ بعد از پرداخت، اطلاعات برچسب به پلاک خودرو تخصیص داده می‌شود.

ثبت‌نام در سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض با کمک برنامه پرنا بانک مسکن

برای ثبت‌نام پرداخت عوارض الکترونیکی (ETC) می‌توانید از اپلیکیشن پرنا بانک مسکن استفاده و به طریقه زیر عمل کنید. 

 • اپلیکیشن پرنا بانک مسکن را دانلود و نصب کنید.
 • گزینه خدمات خودرو را انتخاب و روی گزینه ETC کلیک کنید.
 • در این قسمت می‌توانید تمام شماره پلاک‌هایی را که قبلا وارد کرده‌ بودید، ببینید. هم‌چنین می‌توانید برای افزودن شماره پلاک جدید روی علامت + در پایین صفحه کلیک کنید.

ثبت نام در پرنا برای ETC

 • شماره برچسب ETC یا شماره پلاک خود را وارد کنید و در نهایت گزینه ثبت را انتخاب نمایید.
 • اگر شماره پلاک شما ETC نداشته باشد، باید گزینه ثبت‌نام را کلیک کنید.
 • در صفحه جدید نیاز است نام، نام‌خانوادگی، شماره موبایل، کد ملی و نوع خودرو خود را مشخص کنید.
 • در نهایت نیاز است بعد از وارد کردن مبلغ پیشنهادی، شماره کارت خود را وارد و گزینه پرداخت را انتخاب نمایید.

ثبت نام پرداخت عوارض الکترونیکی (ETC) در اپلیکیشن پرنا

۴ نکته که تمام رانندگان باید درباره آزادراه پردیس تهران بدانند!

 1. نحوه پرداخت عوارض آزادراهی تهران پردیس به‌صورت آنی است و نیاز نیست هر بار برای پرداخت به سامانه پرداخت عوارض آزادراهی بانک مسکن مراجعه کنید.
 2. در صورتی که موجودی برچسب عوارض آزادراه شما کم باشد حداکثر ۷۲ ساعت بعد از تردد فرصت دارید تا نسبت به افزایش موجودی اقدام کنید، در غیر این صورت جریمه خواهید شد.
 3. در صورت تردد از آزادراه‌ها هزینه به صورت خودکار از روی حساب شما کم می‌شود و امکان عودت (بازگشت) وجه به حساب شما وجود ندارد.
 4. امکان خرید چند برچسب عوارض آزادراه وجود ندارد در صورت مشاهده توسط پلیس راهنمایی رانندگی جریمه خواهید شد.

نحوه نصب برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض

برای اینکه بتوانید بدون وجود مشکلی، برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض را به وسط شیشه ماشین خود بچسبانید، نیاز است مراحل زیر را با دقت و به ترتیب انجام دهید. 

 • قبل از اینکه برچسب را از داخل و در وسط شیشه جلوی ماشین بچسبانید، باید توجه داشته باشید که این برچسب پشت آینه و با فاصله از قاب بالایی شیشه خودرو چسبانده شود نه در جای دیگر!
 • در ابتدا نیازی به برداشتن روکش محافظ برچسب نیست، تنها باید آن را به صورت افقی وسط شیشه بگذارید و سپس آنقدر آن را جابه‌جا کنید تا جای مناسب آن را پیدا کنید. 
 • قبل از چسباندن برچسب نیاز است جای آن را با یک پارچه به‌صورت کامل تمیز و خشک کنید.
 • بدون لمس قسمت چسبناک برچسب، روکش محافظ آن را جدا کنید.

برچسب الکترونیکی پرداخت عوارض آزادراهی تهران پردیس

 

 • برچسب پرداخت عوارض الکترونیکی را در وسط شیشه و نقطه سیاه رنگ قرار دهید و سپس آن را به کمک دست خود به‌صورت کامل به شیشه بچسبانید تا جدا نشود. 
 • در صورتی که برچسب در جای مناسب قرار نداشته باشد، جدا کردن آن از شیشه موجب از دست رفتن قسمت چسبناک آن می‌شود و نیاز است مجدد یک برچسب عوارض جدید تهیه کنید.

نکاتی که باید در زمان نصب برچسب عوارض آزادراه جدی بگیرید:

 • زمان عبور از جایگاه ETC (پرداخت عوارض الکترونیکی عوارض خودرو) بهتر است حداقل یک متر با ماشین جلویی فاصله داشته باشید.
 • در زمان حرکت از دروازه‌های ایستگاه عوارضی توقف نداشته باشید یا مسیر خودتان را تغییر ندهید. 
 • مطمئن شوید که برچسب عوارضی را به درستی به شیشه خودروتان چسبانده‌اید چراکه امکان جابه‌جایی آن وجود ندارد مگر اینکه بخواهید برچسب جدید تهیه کنید.
 • درصورتی که برچسب الکترونیکی عوارض شارژ ندارد، ابتدا نسبت به شارژ آن اقدام و سپس از زیر تابلو ETC عبور کنید.

چرا برای پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه پردیس تهران باید از بانک مسکن استفاده کنیم؟

نرخ عوارضی تمام آزادراه‌هایی که با بخش خصوصی ساخته می‌شوند کمی متفاوت از هزینه احداث سایر آزادراه‌ها است. درسته که مسیر آزادراه پردیس تهران بسیار کوتاه است اما از پل و تونل‌های زیادی ساخته شده است. به همین دلیل هزینه ساخت و در نتیجه نرخ عوارضی آن بالاتر از سایر آزادراه‌ها است. در زمان ساخت و اجرای این آزادراه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است. هم‌چنین طبق خبرگزاری همشهری حدود ۳۲٪ از هزینه اجرایی این آزادراه توسط بانک مسکن، ۱۸ درصد توسط شرکت عمران شهر جدید پردیس (بخش دولتی) و ۲۰٪ هم توسط سازمان راه و راه‌سازی فراهم شده است و باید این عوارض به سرمایه‌گذاران خصوصی آن یعنی بانک مسکن برگردد. بنا به گفته مدیر اجرایی آزادراه تهران پردیس اگر نرخ‌های عوارض به‌صورت سالیانه زیاد شوند، تا ۶ الی ۷ سال آینده سرمایه این شرکت‌ سرمایه‌گذار به تدریج پرداخت می‌شود.

تخفیف عوارض آزادراهی پردیس به چه کسانی داده می‌شود؟

 تمام ماشین‌های شخصی پرترددی که بیش از ۴۰ بار از لاین عوارض الکترونیکی عبور می‌کنند، مشمول استفاده از کد تخفیف ۳۰ درصدی هستند. یعنی به‌جای پرداخت ۶۰۰۰ تومان می‌توانند ۴۸۰۰ تومان پرداخت کنند. البته برای دریافت این تخفیف نیاز به انجام کاری نیست بلکه در پایان ماه محاسبه می‌شود و اگر تردد شما بیش از ۴۰ بار باشد، حساب یا برچسب الکترونیکی شما مجددا شارژ می‌شود تا بتوانید از آن برای ماه بعد استفاده کنید. 

۶ مزیت مهم پرداخت عوارض الکترونیکی به جای پرداخت نقدی 

 1. کاهش خطر ابتلا به کرونا در اثر تماس دست با پول 
 2. پرداخت عوارضی بدون نیاز به توقف در ایستگاه‌های بین‌راهی
 3. کاهش ترافیک و انتظارهای طولانی‌مدت 
 4. صرفه‌جویی در مصرف کاغذ
 5. کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا
 6. کاهش زمان و امکان سریع‌ رسیدن به مقصد

توجه: در صورتی که از خط پرداخت عوارض الکترونیکی عبور کردید اما هنوز برچسب عوارض الکترونیکی را ندارید، می‌توانید تا ۷۲ ساعت بعد از تردد از آزادراه نسبت به خرید و شارژ آن اقدام کنید در غیر این صورت جریمه ۲۰ درصدی به شما تعلق خواهد گرفت. 

مهلت پرداخت عوارض آزادراه در سال ۱۴۰۱

تا چند وقت پیش مهلت پرداخت عوارض آزادراه پردیس تهران ۱۵ روز بود، اما در حال حاضر باید عوارض خودرو خود را پیش از ۷ روز پرداخت کنید. در غیر این صورت مبلغ عوارضی به صورت پلکانی افزایش پیدا می‌کند و برای هر خودرو محاسبه می‌شود.

جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراهی پردیس تهران

احتمالا در جریان این موضوع هستید که پرداخت عوارض آزادراهی پردیس تهران الکترونیکی شده است. اما این حال بسیاری از افراد عوارض آزادراهی خود را به موقع پرداخت نمی‌کنند؛ حداکثر ۷ روز فرصت دارید تا نسبت به پرداخت عوارض آزادراه پردیس تهران اقدام کنید. بعد از آن مشمول پرداخت خلافی ۲۰ درصدی هستید. اگر باز هم نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام نکنند، مشمول پرداخت جریمه حدود ۲ درصد مجموعه عوارض و جریمه ۲۰ درصدی به ازای هر ماه تاخیر خواهد بود. برای اینکه بهتر متوجه این موضوع شوید نیاز است به جدول زیر نگاهی بیندازید. 

نام آزادراه  نوع خودرو نرخ عوارض (به تومان) جریمه ۲۰ درصدی آن
آزادراه تهران پردیس سواری ۶۰۰۰  ۱۲۰۰
وانت ۷۰۰۰ ۱۴۰۰
مینی‌بوس ۶۰۰۰ ۱۲۰۰
تریلی ۱۵۰۰۰ ۳۰۰۰

مبلغ جریمه از سمت پلیس راهور به مالک خودرو اعلام می‌شود که برای استعلام خلافی خودرو می‌توانید به سایت راهور به آدرس rahvar120.ir مراجعه کنید یا بعد از ثبت‌نام در سایت سخا به آدرس https://sakha.epolice.ir/enroll/home.jsp#/person-register مراجعه و ثبت‌نام کنید. سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید تا بتوانید نسبت به استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی تهران پردیس اقدام کنید.

استعلام و پرداخت خلافی خودرو

 • برای پرداخت خلافی و جریمه آزادراهی خود باید سایت قبضینو به آدرس ghabzino.com/trafficfines مراجعه کنید یا وارد سایت قبضینو شوید و گزینه خلافی را مانند تصویر زیر انتخاب نمایید.

استعلام خلافی خودرو با قبضینو

 • سپس صفحه زیر برای شما باز می‌شود که باید در این صفحه اطلاعاتی مانند بارکد پشت کارت ماشین، کد ملی مالک وسیله نقلیه و رمز عبور سامانه سخا را وارد کنید.

پرداخت و استعلام خلافی خودرو

 • درصورتی‌که‌ تاکنون در سامانه سخا ثبت‌نام نکرده‌اید، بهتر است در ابتدا مانند تصویر زیر وارد سایت https://sakha.epolice.ir/enroll/home.jsp#/person-register شوید.

ثبت نام در سایت سخا برای گرفتن خلافی خودرو

 • کد ملی خود را همراه با عبارت تصادفی در تصویر بالا وارد و سپس گزینه ادامه را لمس کنید. 
 • حالا باید شماره تماس خودتان را وارد کنید و روی گزینه تایید شماره و ادامه کلیک کنید.

ثبت نام در سایت سخا برای گرفتن خلافی خودرو

 • بعد از وارد کردن کد تایید نیاز است یک رمز عبور برای ورود خود به سایت انتخاب کنید و دکمه مرحله بعد را لمس کنید تا وارد پنل شوید.
 • حالا نیاز است مجددا وارد سایت قبضینو شوید و رمز عبور سامانه سخا را در کادر آخر (تصویر ۲) وارد کنید. 
 • روی گزینه استعلام خلافی ماشین کلیک کنید تا نتیجه استعلام همانند تصویر زیر به شما نمایش دهد.

استعلام عوارض خلافی با قبضینو

 

نکته: با حذف پرداخت عوارض نقدی بسیاری از خودرو‌ها پلاک‌های خود را مخدوش می‌کنند و از خط ETC عبور می‌کنند، در صورت شناسایی این پلاک‌ها طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد؛ پس بهتر است از طریق سایت بانک مسکن، اپلیکیشن پرنا یا مراجعه حضوری به سامانه پرداخت عوارض الکترونیکی بانک مسکن نسبت به پرداخت عوارض آزادراهی اقدام کنند. 

سوالات متداول

آیا امکان پرداخت عوارض اتوبان پردیس با آپ، قبضینو، پیشخوان ۲۴ و سایر اپلیکیشن‌های موبایلی وجود دارد؟

خیر؛ متاسفانه در حال حاضر امکان پرداخت عوارض آزادراه پردیس تهران با اپلیکیشن‌های موبایلی وجود ندارد. هر زمان که امکان پرداخت آن با قبضینو و پیشخوان ۲۴ فراهم شد از طریق سایت و اپلیکیشن اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

آيا می‌توانیم عوارض آزادراهی پردیس تهران را با سایت آنی‌رو پرداخت کنیم؟

خیر؛ شما می‌توانید فقط عوارض آزادراه‌های همت – کرج، کاشان – نطنز – اصفهان، قزوین -زنجان، کرج – قزوین، بندرعباس – رجایی، تهران -ساوه و تهران – قم را با آنی رو پرداخت کنید. در حال حاضر امکان پرداخت سایر آزادراه‌ها با آنی‌رو وجود ندارد.

در چه صورتی می‌توانیم پرداخت عوارض را به صورت الکترونیکی انجام دهیم؟

اگر قصد پرداخت عوارض آزادراهی پردیس تهران را دارید؛ می‌توانید برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض بانک مسکن را تهیه کنید.

آیا باید هر بار هزینه‌ای بابت برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی پرداخت کنیم؟

خیر؛ شما تنها باید هزینه اولیه تهیه برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض را پرداخت کنید. بعد از آن می‌توانید تنها آن را شارژ کنید و نیاز به خرید مجدد برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض نیست. طریقه فعال‌سازی برچسب را در داخل مقاله توضیح داده‌ایم.

برای اعتراض به مبلغ جریمه خودرو باید چه کاری انجام دهیم؟

اگر پیامکی اشتباه برای شما ارسال شده یا مبلغ عوارضی آزادراهی پردیس تهران به اشتباه محاسبه شده است، می‌توانید شماره پلاک خود را به شماره ۱۰۰۰۰۱۵۳۱ پیامک کنید یا با شماره ۱۵۳۱ تماس بگیرید.

اگر رمز عبور سامانه سخا را فراموش کنیم باید چه‌کاری انجام دهیم؟

شما می‌توانید برای بازیابی رمز عبور سامانه سخا به آدرس https://sakha.epolice.ir/ مراجعه کنید و رمز عبور جدید تعریف کنید.

سخن آخر

اگرچه عوارض آزادراهی پردیس تهران افزایش پیدا کرده است اما بهتر است مبلغ عوارض آزادراهی را به موقع پرداخت کنید تا جز مشمولین پرداخت جریمه ۲۰ درصدی نباشید. هم‌چنین باید قبل از عبور از عوارضی، نسبت به تهیه برچسب الکترونیکی اقدام کنید. در نهایت اگر در آزادراه پردیس تهران بیش از ۴۰ بار تردد دارید، می‌توانید از تخفیف ویژه آن نیز بهره‌مند شوید. 

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
شماره موبایل به درستی وارد نشده است.
دیدگاه وارد نشده است.
علی

سلام.من فکرکردم عوارض الکترونیکی آزادراه پردیس مثل آزادراه قم از طریق آپ پرداخت میشه و رفت وبرگشت رو از قسمت پرداخت الکترونیکی رفتم و بعدازرفتن متوجه شدم باید برچسب داشته باشم. الان باید چکار کنم؟جریمه برام میاد؟

پشتیبانی قبضینو

سلام دوست عزیز
شما می‌توانید مبلغ عوارض را از طریق لینک زیر در قبضینو پرداخت کنید.
اگر قبل از اتمام مهلت ۱۵ روزه‌ی پرداخت عوارضی، نسبت به تسویه‌حساب اقدام کنید، جریمه و افزایش پلکانی برایتان لحاظ نخواهد شد.
https://ghabzino.com/freeway
برقرار باشید

محسن حسنی

تمدید شارژ عوارضی تهران پردیس

امیر

من در سال ۱۴۰۲ از این ازادراه قسمت الکترونیک عبوذ کردم بدون برچسب و هیچ کار دیگه ای و مبلغ ۶ هزارتومان روی پلاکم در عوارض آزادراه اومد همین

مریم انیسی

من ۶ اسفند ،رفت ۶ هزار تومان عوارض نقدی پرداخت کردم.برگشت ۷هزار تومان،چرا؟

اصغر منصوری

برچسب عوارضی را دارم ولی من از عوارضی رد نشده ام ولی تا کنون چند مرتبه از حساب شارژ من بابت خروج از عوارضی ثبت و پیام کسر عز مبلغ میاید که احتمالا تخلف راننده دیگه ای هست باید چکار کنم

پشتیبانی قبضینو

کاربر گرامی؛ اگر نسبت به محاسبه عوارض و یا ارسال پیامک به صورت اشتباه معترض هستید دو راه برای پیگیری اعتراض وجود دارد:

ارسال شماره پلاک خودروی خود به 100001531 و ثبت درخواست بازبینی
تماس با شماره تلفن 021 – 63468531

افشار

هر ماه بدون اینکه من از اتو بان پردیس استفاده کنم از حساب من کسر میشود

پشتیبانی قبضینو

کاربر عزیز؛ اگر پیامک به صورت اشتباهی برای شما ارسال شده باشد دو راه برای پیگیری اعتراض دارید:

ارسال شماره پلاک خودروی خود به 100001531 و ثبت درخواست بازبینی
تماس با شماره تلفن 021 – 63468531

احمد ذاکری

باسلام من مبالغ مربوط به عوارض آزاد راهی را پرداخت کرده ام مجددا پیام میاد که تا ۷۲ ساعت پرداخت کنید یک بدهی را دو بارهم پرداخت کردم.

سارا واعظی

سلام دوست عزیز؛ اگر از پرداخت مطمئن هستین و رسید رو دریافت کردین نگران نباشین. به‌روزرسانی سامانه آنی‌رو گاهی با کمی تاخیر انجام می‌شه به همین دلیل ممکنه با وجود پرداخت عوارض، همچنان پیامک رو دریافت کنین.

اسمعیل فردکهن

عوارض عبور از بزرگراه پردیس برای من ارسال نمی شود سامانه بانک مسکن جواب نمی دهد قبلا ارسال می شد و از موجودی خبر ندارم

پشتیبانی قبضینو

قبضینو در حال مکاتبه با بانک مسکن برای حل این مشکل است. امیدواریم در آینده این مشکل حل شود.

احسان یوسفی

خوب

سرویس‌های قبضینو

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

در حال انتقال ...