شفاف سازی فرآیند تسویه قبضینو: از شایعه تا واقعیت

شفاف سازی فرآیند تسویه قبضینو: از شایعه تا واقعیت

 

به دلیل رعایت قوانین بانک مرکزی و احترام به حقوق کاربران، هیچ بخشی از مبالغ پرداختی کاربران برای تسویه قبوض وارد حساب‌های قبضینو نمی شود. فرآیند‌ تسویه قبض که در قبضینو مورد استفاده قرار گرفته، کاملاً مشابه فرآیند تسویه قبوض بانک‌ها، دستگاه‌های ATM‌ و … است. قبضینو فقط با بانک‌های مورد تایید ارگان‌های مختلف فعالیت دارد و همواره حفظ حقوق کاربران مهمترین اولویت ماست.

در ادامه به تشریح بیشتر این موضوع پرداخته‌ایم. لازم به اشاره است که این مقاله صرفاً برای شفاف‌سازی در مورد فرآیند‌های تسویه قبضینو ارائه شده تا مطابق با روال همیشگیمان، ارزشمندترین سرمایه ما یعنی اعتماد کاربران و حقوق ایشان حفظ گردد.

تیم قبضینو در طول چهار سال فعالیت خود، با مشکلات و چالش‌های بسیاری همراه بوده است. علی‌رغم همه دشواری‌های موجود، استقبال و علاقه کاربران به قبضینو و خدمات آن (که مهم‌ترین سرمایه ماست) همواره موجب انگیزه و شوق ما برای ادامه کار بوده است. در روزهای کنونی قبضینو که پربازدیدترین سامانه حوزه پرداخت قبض در کشور است، شاهد نامهربانی‌هایی از سمت برخی مسئولین بوده که به دلیل حفظ حقوق مشتریان و همچنین درخواست تعداد زیادی از ایشان، لازم دیدیم که این پاسخ ارائه گردد تا کلیه شبهات موجود برطرف شوند.

نکته یک: الزام به استفاده از درگاه بانکی

علی‌رغم دشواری در روش‌های پرداخت به صورت IPG و رمز پویا، به دلیل قوانین بانک مرکزی و شاپرک، قبضینو صرفاً از این روش جهت تسویه قبوض بهره می‌برد. روش‌های دیگری چون کیف پول، پرداخت مستقیم از حساب بانک و … علی‌رغم اینکه خواست بسیاری از مشتریان ما بوده به دلیل شبهاتی که ممکن است بر آن وارد شود تاکنون توسط تیم قبضینو ارائه نشده تا هیچ تخطی از قوانین کشور در قبضینو مشاهده نگردد. ما همواره از کاربران خود به خاطر سختی در پرداخت عذرخواهی کرده‌ایم و امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم این چالش را نیز پشت سر بگذاریم.علی‌رغم اینکه این دشواری به دلیل زیرساخت‌های بانکی کشور است و در همه سامانه‌ها قابل مشاهده است، ما به شدت در تلاشیم تا فرآیند‌های خود را بهبود بخشیم.

نکته دو: همکاری با بانک‌های مورد تایید ارگان‌ها

اساساً زیرساخت‌های پرداختی که قبضینو استفاده می‌نماید، بهترین و مورد تاییدترین زیرساخت‌های فعلی کشور است. برای مثال در بحث قبوض جریمه، قبضینو از زیرساخت‌های متعلق به شرکت پرداخت الکترونیک سداد و مجموعه بانک ملی استفاده می‌کند. این بانک دولتی، از بانک‌های مورد تایید راهور نیز هست.

نکته سه: بند قانونی و چالش مالیاتی

 ورود پول مربوط به قبوض و جرائم به حساب‌ شرکت‌ها، غیر قانونی بوده و بانک مرکزی به شدت بر این امر نظارت دارد و اساساً هر شرکتی که فعالیت شفاف دارد به هیچ عنوان فعالیت‌های خود را وارد ریسک نمی‌کند. همچنین ورود این حجم از وجوه به حساب‌های شرکت، چالش‌های مالیاتی فراوانی برای شرکت ایجاد می‌کند. به همین دلیل تیم قبضینو همواره از این مساله پرهیز کرده است.

نکته چهار: شفافیت شعار همیشگی قبضینو

قبضینو همواره در طول فعالیت خود شفاف بوده و در همین راستا آمادگی خود را بارها به صورت مکتوب برای حسابرسی مالی اعلام کرده تا هیچ نگرانی از این موضوع در نزد مسئولین نباشد. ریالی از وجوه مربوط به قبوض خدماتی و جرائم رانندگی وارد‌ حساب‌های شرکت و یا ذی‌نفعان آن نشده و نخواهد شد. احترام به قوانین و حفظ حقوق مشتریان سرلوحه فعالیت قبضینو است.

نکته پنج: تشخیص نوع پرداخت

پیامک برداشت وجهی که از طرف بانک برای کاربران ارسال می‌شود، در صورت پرداخت از طریق قبضینو، عبارت “پرداخت قبض” را دارد. این نوع پیامک صرفاً در پرداخت‌هایی برای کاربران ارسال می‌شود که وجه قبوض مستقیم به حساب خزانه وارد شود. در غیر این صورت این عبارت “خرید” خواهد بود و در این حالت وجه وارد حساب‌های شرکت می‌شود. همچنین بلافاصله پس از پرداخت قبض با قبضینو، پیامک از سمت بانک با موضوع دریافت مبلغ قبض ارسال می شود.

رمز دوم بانک برای پرداخت قبض

ارسال پیام از درگاه بانکی با عنوان “پرداخت” 

رمز پویا بانک برای پرداخت قبض

ارسال آنی پیام دریافت مبلغ قبض از سمت بانک

 

نکته شش: قبضینو در دوران کرونا

در طول چهار سال اخیر، علی الخصوص در دوران کرونا، تیم قبضینو به صورت شبانه‌روزی فعالیت خود را ادامه داد تا بلکه بخشی از مشکلات مردم در مراجعات حضوری و فعالیت‌های پرداخت و بانکی کم شود. استقبال و لطف کاربران به ما، ارزشمندترین ثروتی بود که قبضینو به دست آورده. در زمان کنونی نیز با انگیزه بیشتر سعی خواهیم کرد با بهبود کیفیت خدمات خود، تجربه نیکی برای کاربران بسازیم.

نکته هفت: مجوز‌های قبضینو

علاوه بر مجوز‌های لازم و اجباری حوزه پرداخت، قبضینو توانسته مجوز‌های بسیار دیگری همچون دانش‌بنیانی، پرداخت یاری و … را نیز کسب کند.

نکته هشت: قبضینو در مسیر دولت الکترونیک

با توجه به اینکه در زمان کنونی کلیه فرآیند‌های دولتی و کشوری باید الکترونیکی گردند تا علاوه بر شفافیت، مردم از چالش‌های زیاد کنونی راحت گردند، قبضینو همانند سال‌های گذشته سعی خواهد کرد که به نوبه خود، به بخش دولتی و اجرائی کشور کمک کند تا مردم آسان‌تر به خدمات دسترسی داشته باشند. امیدواریم با حمایت مسئولین و کاربرانمان بتوانیم به خدمت‌گذاری در این مسیر ادامه دهیم.

نکته نه: منبع درآمد قبضینو

پرداخت قبوض از طریق قبضینو کاملاً رایگان است و هیچ هزینه‌ی اضافی از کاربران دریافت نمی‌شود. تنها منبع درآمد قبضینو از محل پرداخت، کارمزد تسویه قبوض است که سالیانه توسط بانک مرکزی تصویب می‌گردد. این کارمزد از طریق ارائه دهندگان و ارگان‌های خدمات عمومی (برق، گاز، تلفن و …) به پرداخت‌‌کنندگان قبوض همانند قبضینو و شرکت‌های دیگر  داده می‌شود. خاطر نشان می‌شود که در بحث جریمه رانندگی به دلیل اینکه این پول مستقیم وارد خزانه کشور می‌شود، مبلغ این کارمزد صفر است. تنها دلیل ارائه خدمات پرداخت جریمه به کاربران احترام به ایشان و تکمیل سبد محصولات قبضینو است.

نکته ده: دلیل برخی تاخیر‌ها در تسویه قبوض

پرداخت از طریق قبضینو هیچ تاخیری در تسویه قبوض ایجاد نمی‌کند. بسیاری از تاخیر‌هایی که وجود دارد به دلیل زیرساخت‌های الکترونیکی فعلی ارگان‌هاست. این تاخیر‌ها در همه روش‌های پرداخت از جمله سامانه‌های خود ارگان‌ها، دستگاه‌های خود پرداز و … نیز وجود دارد. قبضینو امیدوار است که در آینده نزدیک، مشکلاتی که در زیرساخت‌های فعلی وجود دارد رفع گردند.

نکته یازده: قبضینو برای همه

در طول فعالیت چند ساله قبضینو، قبضینو سعی کرده برای همه طرفین (کاربران و ارگان‌ها) مفید باشد. به دلیل تلاش‌های تیم قبضینو وصول مطالبات سازمان‌های مختلف بسیار منظم و افزایشی شده که موجب تامین مالی منظم برای آن‌ها شده. همچنین به دلیل ترغیب کاربران به پرداخت سر موقع، از دو برابر شدن مبالغ جریمه و سایر هزینه‌های اضافی نیز جلوگیری شده است. ما همواره برآنیم که با افزایش خدمات خودمان علاوه بر کسب رضایت کاربران، به کشور نیز خدمت کنیم.

در پایان ضمن تشکر از همه همراهان و کاربران قبضینو، امیدواریم مسئولین با اظهارات نادرست خود به اکوسیستم استارت‌آپی کشور که توانسته در طول سال‌های اخیر کمک شایانی به جامعه و مردم کنند، آسیب غیرقابل جبران نزنند. قبضینو به عنوان یک محصول کاملاً داخلی، همانند بسیاری از پلتفرم‌های دیگر فعال در کشور ثابت کرده که حل مشکلات کاربران و احترام به ایشان مهم‌ترین هدفی است که باید به دنبال آن بود.

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
شماره موبایل به درستی وارد نشده است.
دیدگاه وارد نشده است.
سعید بختیاری

با سلام خدمت تیم محترم قبضینو،بهترین اپلکشن موجود برای پرداخت به نظر من قبضینو میباشد.چون سوابق پرداخت و همه قبوض را ساپورت میکند.وهمه پرداخت ها را میشود به آسانی همینجا انجام داد.شما بهترین هستید.

پرویز کردزنگنه

با تشکر فراوان

فرزاد احمدی پور

سلام. خوشحالیم ازینکه محیطی بسیار قابل اعتماد برای ما و کشورعزیزمان ایجاد کرده اید. تاکنون هیییچ گونه شک وشبهه ای در وجودمان نسبت به خدمات شما نداشته ایم و ازینکه بی منت درکنارمان هستید از تیم قبضینو ممنونیم.با ارزوی موفقیت بیشتر و بیشتر قبضینو

محمدمهدی شهبازی

در حال حاضر وقتی سبدی از قبوض برای پرداخت آماده میشود باید برای تک تک قبضها رمز پویا گرفت و آنها را پرداخت کرد و این موضوع زمانبر و عملا تفاوتی با پرداخت تک تک قبضها ندارد. چنانچه بتوان مجموع مبلغ قبوض را یکجا پرداخت کرد بسیار مناسبتر است چرا که فقط نیاز به دریافت یک بار رمز پویا دارد. متشکرم

حمزه

بنده به عنوان یک کاربر ایرانی از تمامی عوامل و دست‌اندرکاران مجموعه قبضینو کمال تشکر رو بابت تمامی خدمات ارائه شده به کاربران را دارم..به امید روزی که مسئولان بجای سنگ اندازی در مسیر توسعه بخش‌های خصوصی حامی حامیان مردم باشند..درود بر شما

ذکاوتی اول

خدا قوت دست گلتون درد نکنه که خدمات بی منت را دارید انجام میدهید .تو ایران خدمات رایگان محاله.باید حتما بدی …قبضینو بی بدیله

امینی

سلام تشکر از زحمات شما لطفا یا کیف پول تهیه کنید یا جمع مبلغ قبض‌های پرداختی یک جا از کارت پرداخت شود چون مبلغ های کم از کارت پرداخت نمی‌شود. باتشکر از رسیدگی به این مشکل

رضا حافظی

با سلام و احترامضمن تشکر و قدردانی از تیم قبضینو به نظرم متن جذاب و گیرایی تهیه کردین، از همان ابتدا اظهار نظر عوامل محترم پلیس شبه برانگیز بود و موجب کم شدن اعتماد بنده به مسیولین و کارکنان محترم شما نشد. فعالیت های شرکت‌های خصوصی که بر پایه توانمندی جوانان عزیز کشور است مایه مباهات و افتخار است.محکم به جلو حرکت کنید. همین از دستم برمیاُمد. 😘❤️

سید مرتضی

عرض سلام و خدا قوت واقعا ممنون از برنامه خوبتون. امیدوارم بتونید خدمات بیشتری رو ارائه بدید. هنوز خیلی از خدمات متاسفانه به صورت حضوری هست. بعضی خدمات پلیس ۱۰ نیز حضوری هست اگر تونستید دنبال کنید طرحهایی رو بدید و به جایی برسونید مراجعات حضوری به صفر برسه.

حامدنوروزی

از زحمات تیم قبضینو نهایت تشکر رادارم. دم شما گرم. سالم وباصداقتین و صداقت دشمنان زیادی داره.بجنگید وموفق باشید.

حسن اصفاکی

بسیارراحت کرده پرداخت قبوض هاراسریع وبه موقع فعالیتش راانجام میدهدومن ازتیم تشکیل دهنده قبضینوتشکرکامل رادارم .

مطلع

واقعا کاربردی هست، وبرای راحتی پرداخت و ازاطلاع از مبالغ قبوض در هر زمانی عالیه،بخصوص برای مستاجران که میخوان تسویه قبض بگیرن،عالی👏👏👏

هاجر کریمی

با سلام و خسته نباشید این برنامه شما خیلی عالی و بینظیره موق و سلامت باشید 🌹❤️🙏👌👌👌

ابوتراب

با سلامبسیار برنامه خوب و مفید و کار آمدی هستاز خدماتش بسیار راضی هستمبنده با چند برنامه دیگه هم قبضهامو پرداخت میکردم ولی متاسفانه پول و میگرفتن ولی قبض تسویه نمی شد و دوباره بدهی گذشته میامد ولی این برنامه خوب هستممنون

فریده رفیعی

سلام من چندماهی میشه که باقبضینو آشنا شدم، کارم خیلی راحت شده، مخصوصا که سوابق هم موجود است

محمدبهشتی

سلام و خسته نباشید میگم خدمت تیم قبضینو.من از قبضینو سازمانی استفاده میکنم و خیلی کارم راحت تر شده.اینکه قبوض مختلف شخصی و شرکتی مربوط به چندین شهر را یکجا پرداخت میکنم وهمینطور اعلام تعدادقبوض آماده پرداخت خیلی راحتی ایجاد میکنه.دم همتون گرم

مهدی فرخی

باسلام.خواستم ازتیم زحمتکش قبضینوکمال تشکروداشته باشم چون من از۲سال پیش که باشماآشناشدم کاملاراضی ام وخسته نباشید

علیرضا ملکی

باسلامواقعا کار من رو راحت کردید وبه تمام بدهی های قبض های خودم رسیدگی کردمباتشکر از تیم قبضینو

رسول عربی

سلام خسته نباشید برنامه تون خیلی عالیییییییییه ، فقط نمیدونم چرا در بخش خلافی خودرو ، مشاهده رایگان خلافی خودرو ( بدون امکان پرداخت ) حذف شده ، لطفا در صورت امکان ، فعال شود ، خیلی متشکرم

مهدی عبدالهی فینی

برنامه خوب عالی هستش برای پرداخت قبض های دیگه هیچ مشکلی ندارم هر وقت قبلی صادر میشه سری برام پیام میادش سپاس از این همه درایت کوشش تلاش برای این برنامه خوب و عالی سپاس از گروه برنامه قبضینو🌹🌹🌹

بهزاد حاجبی

سلام و خسته نباشید به شما عزیزان اپلیکیش شما واقعا بی نظیر است و پرداخت قبض های من که نماینده بیمه هستم را بسیار آسان و راحت کرده خسته نباشد و پرتوان به راه تان ادامه بدهید

خداکرم عشایری

سلامبرای پرداخت جریمه ماشین مهرغیرقابل پرداخت روی قبض زده لطفا علت رابیان نمایید. چکاربایدکنیم.

محمود معظمی

با سپاس از شاف سازی و آسان سازی کار های کاربران.من معظمی هستم، محمود معظمی و چند سالی است از خدمات ارزنده تان استفاده می کنم.چون تعداد قبض های من زیاد است پرداخت تک تک آنها وقت بر است.آیا امکان دارد من مجموعه پرداختی ها را یک جا پرداخت کنم؟برای هر پرداخت دست کم یکدقیقه بای صبر کنم و سپس در خواست رمز پویا کنم.سپاس دوبارهبا احتراممحمود معظمی

پشتیبانی قبضینو

تیم قبضینو برای شما قبضینو سازمانی رو پیشنهاد می کند. از سمت قبضینو با شما تماس خواهیم گرفت.

یاسین

باعرض سلام و خسته نباشیدواقعا قبضینو عالی هست.دوساله همه قبوض رو از طریق قبضینو پرداخت میکنم و کلی راضی هستم

مجتبی مرزبان

واقعا دست تون دردنکنه برنامه عالی و هوشمندانه ای هستش سپاس فراوان از تک تک شما🙏🙏🌹🌹

علیرضا

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه شما خداوند خیرتان دهد کارتان جدا ارزشمند و خداپسندانه است موفق باشید.

علی اصغر خاکشور

ضمن عرض سلام و خسته نباشید. تشکر میکنم بابت برنامه خوبتان .همگی خسته نباشید.

حمید رضا

با تشکر از شما و خدمات شبانه روزی شما..خدا قوت …

علی نوبخت

با سلام خیلی متشکرم از زحمات شما کارتون حرف نداره تندرستی را برای شما آرزومندم

Hojattaheri

سلام.وسپاس.فراوان.بابت.برنامه.عالیتون.بنده.کاملا.رضایت.خودم.رااعلان.داشته.وتقدیرات.لازمه.رامبذول.داشته.ودارم.یااحترام.hojatallahtaheri

مرتضی عیوض

با سلام چرا واسه من پیامک قبض پرداخت اومده ولی از داخل برنامه استعلام میگیرم نشون نمیده.

علی نیکو

قبض آب به مبلغ ۵۱۱۰۰۰ ریال در تاریخ اول فروردین ۴۰۱ ساعت ۹ و۳۴ واریز نمودم و رسید دریافت نکردم وقتی که قبض را دو باره پرداخت می کنیم پیام می دهد که این قبض قبلا پرداخت شده است

مهدی معتمدی

باسلام و خسته نباشید خدمت تیم پرکار و پرتوان قبضینو برنامه ایی بسیار آسان و پرکاربرد جهت پرداخت قبوض با شفافیت بسیار بالاو دقیق جهت رضایت کاربران قبضینو

محمد تقی پویافرد

حقیقتا بهترین نرم افزاری است که بنده تا به الان از آن استفاده کرده ام،،خداوند به شما عزیزان جزای خیر دهد.

هماامامی قمصری

سلام عملکرد قبضینو عالیست فیض خدا باشما عزیزان دست اندر کار

مهدی فغانی

فقط بگم کارتون عالیه،خداقوت

صادق پرندوش

با سلام با این همه خدمات خوب و عالی ،چرا برای ارسال وضعیت جریمه برای هر نوبت پیام مبلغ ۵۲۰۰تومن دریافت میشود ؟با تشکر از شما ممنون که پاسخ می‌دهید

پشتیبانی قبضینو

این مبلغ هزینه ای هست که برای استعلام خلافی از سوی راهور تعیین شده است. در مراجعات حضوری نیز استعلام خلافی رایگان نیست و به طور کلی استفاده از سرویس انی خلافی هزینه 5200 را دارد و این هزینه به حساب قبضینو وارد نمیشه بلکه به سامانه ارائه دهنده ان تقدیم می گردد.

اسکندر فرهت کیا

با سلام و خسته نباشید خدمت شما میخواستم بدونم که در قسمت پرداخت قبوض جریمه دیگر فعال نیست علتش چیه با کمال تشکر و امتنان فراوان و خدا قوت بده ممنون

پشتیبانی قبضینو

از روش استعلام خلافی با پلاک میتونید قبض خود را استعلام و پرداخت کنید.

حسینی

با سلام و تشر از برنامه خوب شماسوالی دارم و اینکه چرا جدیدا نمیشه خلافی خودرو را از طریق برنامه قبضینو پرداخت کرد و روی قبض نوشته غیر قابل پرداخت.کاش مانند سابق برنامه فعال میشدبا تشکر از شما

زهرا قدمی

سلام قبلا در قسمت تلفن نام صاحب خط رو هم میزد ولی الان نه

پشتیبانی قبضینو

متاسفانه به خاطر قوانین مخابرات امکان نمایش نام مشترک وجود ندارد.

Sattar bidar

دقت و ـشتیزانیو منویی کامل با کارکردی آسان و گویا از خصوصدات شگفت انگیز برنامه محبوب قبصینو است بینهایت بازت ساخت چنین اپ هوشمند و گویا بی نهایت سپاسگذارم موفق باشید در پناه حق

قربان رسول زاده

خسته نباشید خداقوت خیلی عالیه ممنون اززحماتتون

محمد تشرفی

با تشکر از تیم قبضینو و عرض خدا قوت خدمت تمامی دست اندرکاران

رضالانی

یک نکته دیگر هم داشتم کلا از مردم میخوام قبوض پایان دوره رو پرداخت کنن هر جا نوشته میان دوره اون مبلغ حالت علی الحساب داره و دقیق نیست ‌ . اگر میخوان در ادارات پولشون حیف نشه پایان دوره ها رو صفر کنن نه میان دوره.

پشتیبانی قبضینو

در کل پرداخت قبض پایان دوره بهتر است ولی اگر شخصی قبض میان دوره رو پرداخت بکنه باز مشکلی نیست و پولی حیف و میل نمیشه. دقیقا تا روزی که تلفنش کار کرده مبلغ کارکرد رو پرداخت کرده است و در مراجعات بعدی این مبلغ رو دیگر نیاز نیست بپردازد.

رضا لانی

حرف غلطی زدن قبضینو عالیه . دشمنی این دولت با استارتاپ ها و اینترتت و فضای مجازی مبرهن هست . مردم هوشیارند

سرویس‌های قبضینو

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

در حال انتقال ...