قبضینو

درگاه پرداخت ارز دیجیتال | چرا باید از ارزرمز در کسب و کار خود استفاده کنید

درگاه پرداخت بیت کوین

با توجه به پیشرفت هر روزه پرداخت‌های اینترنتی و محبوبیت فروشگاه‌های آنلاین دنیای پرداخت ها در چند قدمی آینده ای متفاوت قرار دارد. بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها به دنبال ایجاد زیرساخت های لازم برای پرداخت از طریق ارزرمزها مثل بیت کوین، اتریوم، لیت کوین و … هستند….

با توجه به پیشرفت هر روزه پرداخت‌های اینترنتی و محبوبیت فروشگاه‌های آنلاین دنیای پرداخت ها در چند قدمی آینده ای متفاوت قرار دارد. این پرداخت های آنلاین به کمک درگاه پرداخت اینترنتی فراهم می شوند. ویژگی های متفاوت درگاه های اینترنتی از جمله امنیت و همیشه در دسترس بودن، آن ها را به بهترین راه های پرداخت بدل کرده است. یکی از قابل توجه ترین ویژگی های درگاه پرداخت اینترنتی ارائه چندین روش برای انجام پرداخت آنلاین است. یکی از این روش ها امکان پرداخت با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده یا Cryptocurrency ها و ایجاد درگاه پرداخت ارز دیجیتال است. بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها به دنبال ایجاد زیرساخت های لازم برای پرداخت از طریق ارزرمزها مثل بیت کوین، اتریوم، لیت کوین و … هستند. در این مقاله از وبلاگ پرداخت قبضینو شما را با درگاه پرداخت ارز دیجیتال و دلیل استفاده از آن در کسب و کارتان بیشتر آشنا خواهیم کرد.

درگاه پرداخت چیست؟

درگاه پرداخت چیست

درگاه پرداخت راهی برای پرداخت اینترنتی و مجازی است که از طریق آن دارندگان کلیه کارت‌های بانکی عضو شتاب می‌توانند با استفاده از مشخصات کارت بانکی خود شامل شماره کارت، رمز دوم، تاریخ انقضاء و کد اعتبار سنجی (CVV2) نسبت به خرید کالا یا خدمات از طریق اقدام نمایند. درگاه پرداخت راهی برای پرداخت اینترنتی و مجازی است که از طریق آن دارندگان کلیه کارت‌های بانکی عضو شتاب می‌توانند با استفاده از مشخصات کارت بانکی خود شامل شماره کارت، رمز دوم، تاریخ انقضاء و کد اعتبار سنجی (CVV2) نسبت به خرید کالا یا خدمات از طریق اقدام نمایند.

یک درگاه پرداخت مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

یک درگاه پرداخت مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

۱ ) امنیت

مطمئن باشید هیچکس اطلاعات بانکی خود را در سایت های مشکوک وارد نمی کند. همه مشتریان به دنبال درگاه هایی هستند که تجربه امنی را برای آنان فراهم کنند. بنابراین به دنبال درگاه هایی باشید که به خوبی امنیت کاربران را تامین می کنند.

۲ ) هزینه

مثل هر خدمت دیگری، درگاه های پرداخت نیز برای شما هزینه به دنبال دارند. به ازای هر معامله ای که مشتریان از طریق درگاه های پرداخت انجام می دهند شما باید هزینه ای را به عنوان تعرفه پرداخت کنید. بنابراین به هنگام بررسی درگاه های مختلف حتما این نکته را در نظر داشته باشید تا بعدا با هزینه های مختلف غافلگیر نشوید. این هزینه ها شامل هزینه معامله، بازپرداخت، هزینه حساب های تجاری و … است. اگر مشتریان شما خواستار روش های پرداختی خاصی باشند ممکن است هزینه های اضافه تری برای شما به دنبال داشته باشد. 

۳ ) روش پرداخت

فراموش نکنید که مشتریان به دنبال سادگی هستند، بنابراین هر قدر از روش های ساده تری برای پرداخت استفاده کنید، مشتریان نیز علاقه بیشتری به خرید از شما خواهند داشت. سعی کنید به دنبال درگاه هایی باشید که روش های مختلفی برای پرداخت ارائه می دهند. بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند از روش های پرداخت همیشگی خود استفاده کنند و علاقه به امتحان کردن روش های جدید ندارند. با بررسی سایت های مختلف و درگاه های آنان می توانید محبوب ترین درگاه ها را بشناسید و از آن ها در سایت خود استفاده کنید. مشتریان با روش های همیشگی خود احساس امنیت و راحتی بیشتری دارند بنابراین با ارائه چندین روش یا رایج ترین روش ها می توانید طیف گسترده تری از مشتریان را به سمت خود جذب کنید. پرداخت قبض قبضینو

۴ ) سازگاری

نکته مهم بعدی، سازگاری درگاه پرداخت با پلتفرم شماست، چه از نظر فنی و چه از نظر طراحی ظاهری. البته بسیاری از درگاه های پرداختی قابلیت هماهنگی و سازگاری با سایت شما را دارند اما سعی کنید از این امر مطمئن شوید. اجازه ندهید اشتباهات قابل پیشگیری مشتریانتان را از شما بگیرند. 

۵ ) محل پرداخت

بعضی از درگاه های به مشتریان این امکان را می دهند تا پرداخت را در همان سایت انجام دهند اما بعضی دیگر مشتری را به صفحه جدیدی هدایت می کنند. هر یک را که می خواهید انتخاب کنید، تجربه کاربر را در اولویت قرار دهید. اگر مشتری به سایت شما اعتماد کند می تواند با بعضی از کمبودها کنار بیاید. 

کسب و کارها و درگاه پرداخت ارز دیجیتال

کسب و کارها و درگاه پرداخت ارز دیجیتال

تمامی افرادی که در کسب و کارهای کوچک و بزرگ فعالیت می کنند؛ به خوبی می دانند که راه های محدودی برای پرداخت هزینه خدمات و محصولات وجود دارد. رایج ترین روش مورد استفاده در تجارت الکترونیک و پرداخت های انیترنتی استفاده از کارت های اعتباری است. همانطور که شکل گیری فرهنگ استفاده از کارت های اعتباری برای پرداخت های اینترنتی سال ها زمان نیاز داشت؛ ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین و اتریوم نیز به چنین زمانی نیاز دارند. 

بازار ارزرمز ها به خوبی در میان سرمایه گذاران جای گرفته است. استرالیا، ژاپن، کره جنوبی و هند شاهد بهترین پیشرفت ها در این زمینه بودند  و سهم بالایی از این صنعت را به خود اختصاص داده اند. این کشورها بیت کوین را به عنوان یکی از روش های پرداختی مورد قبول خود پذیرفته اند و موانع قانونی را از میان برداشته اند، بدین ترتیب مشتریان به سادگی می توانند خرید و فروش خود را به انجام برسانند. 

بسیاری از کسب و کارهای بزرگ درگاه پرداخت ارزدیجیتال را برای مشتریان خود فراهم کرده اند اما کسب و کارهای کوچک تر و فروشگاه های اینترنتی هنوز امکان استفاده از ارزرمزها را برای مشتریان خود فراهم نکرده اند چرا که اینگونه شرکت ها به دنبال دستیابی به پول نقد هستند و قادر نیستند ریسک استفاده از درگاه پرداخت ارز دیجیتال را بپذیرند. اما این کسب و کارها باید به این نکته توجه داشته باشند که با این کار فقط مشتریان خود را محدود می کنند و این مسئله اصلا خوشایند آن ها نیست.

در اصل دو مسئله اصلی سر راه استفاده از روش های جدید پرداخت و به کارگیری درگاه های پرداخت ارز دیجیتال وجود دارد:

1 ) کسب و کارها علاقه ای به استفاده از روش هایی که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند ندارند.

2 ) مشتریان می خواهند روش های پرداخت متفاوتی را در اختیار داشته باشند اما در بسیاری از مواقع به دلیل نقص در زیرساخت ها این امکان برای آن ها فراهم نیست. 

ما امروزه در جهانی سریع تر، امن تر و به مراتب راحت تر زندگی می کنیم و بدون شک معاملات ما نیز تحت تاثیر این تحولات قرار گرفته است. استفاده از درگاه های پرداخت ارز دیجیتال از ثمرات این پیشرفت هاست. معاملات جهانی دیگر تحت نظر یک موسسه یا دولت نیستند و همین موضوع سبب محبوبیت این روش پرداختی می شود. 

تا 50 سال قبل کسی استفاده از کارت های اعتباری را برای پرداخت نمی پذیرفت اما امروزه دیگر کسی تمایلی به استفاده از پول نقد ندارد و بسیاری از پرداخت ها با استفاده از این کارت ها صورت می گیرند. این اتفاق در انتظار درگاه‌های پرداخت ارز دیجیتال نیز هست و پس از جای گیری آن در صنعت پرداخت، تمامی مبادلات به کلی تغییر خواهند کرد. 

چرا کسب و کارها باید به فکر درگاه پرداخت ارز دیجیتال باشند؟

چرا کسب و کارها باید به فکر درگاه پرداخت ارز دیجیتال باشند؟

مردم به دنبال خرید ارزهای رمزنگاری شده هستند

“خرید آیفون با بیت کوین” این عبارت در آینده ای نه چندان دور در اینترنت جستجو خواهد شد و کاربران به دنبال راهی برای خرید بسیاری از محصولات مورد نظر خود با استفاده از ارزرمزها و درگاه های پرداخت ارز دیجیتال هستند. باور کنید یا نه؛ بسیاری از افراد پول نقد خود را به ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین و اتریوم تبدیل کرده اند و به دنبال راه هایی هستند تا بتوانند از این سرمایه خود برای مبادلات و خرید و فروش های اینترنتی استفاده کنند. ضرر احتمالی به دلیل نوسانات نرخ ارزها بسیاری را بر آن داشته تا ارزرمزهای خود را به گردش در آورند. 

سرعت بالای مبادلات در درگاه پرداخت ارز دیجیتال

بر خلاف ارزهای رایج، مبادله بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده در لحظه صورت می گیرد. برای مثال ماینرها یا استخراج کننده های بیت کوین، عملیات استخراج بیت کوین را در 10 دقیقه انجام می دهند. اما ارزرمزهای دیگر همچون اتریوم و لیت کوین قادرند تا مبادله را در 20 ثانیه تائید کنند. این موضوع بدان معناست که شما می توانید یک معادله را از طریق درگاه پرداخت ارز دیجیتال در کمتر از 10 دقیقه به پایان برسانید. 

سرعت بالای مبادلات در درگاه پرداخت ارز دیجیتال

حال اگر پرداخت از طریق درگاه پرداخت ارز دیجیتال را با پرداخت از طریق درگاه های دیگر و با استفاده از ارزهای رایج مقایسه کنیم؛ می توانیم تفاوت آن ها را به خوبی احساس کنیم. فرض کنید می خواهید یک معامله بین المللی انجام دهید؛ برای این کار در صورت پذیرش دلار یا هر ارز دیگری باید حداقل 3 روز صبر کنید تا بتوانید به حساب بانکی خود دسترسی پیدا کنید و از پول خود دریافتی خود استفاده کنید. 

با وجود اینکه پول نقد در دنیای امروز اهمیت بالایی دارد، اما زیر ساخت قدرتمند و سریعی چون بلاک چین که دنیای ارزرمزها یا کریپتوکارنسی ها بر آن بنا شده اند معاملاتی متفاوت را به ارمغان می آورند. 

روش های پرداخت بیشتر با استفاده از درگاه پرداخت ارز دیجیتال

بر اساس مطالعات صورت گرفته، به طور کلی مشتریان 5 روش کلی را برای پرداخت های خود انتخاب می کنند. بنابراین با استفاده از درگاه پرداخت ارز دیجیتال می توانید انتخاب های بیشتری را پیش روی مشتریان خود قرار دهید و به طبع طیف وسیع تری از مشتریان را به سمت کسب و کار خود جذب کنید.

علاوه بر این به خاطر داشته باشید که ارزرمزها، ارزهایی بین المللی به شمار می آیند و تحت نظر دولت یا سیستم خاصی نیستند و همین عامل سبب جذب مشتریان از سراسر جهان می شود؛ زیرا آن ها می دانند که می توانند به سادگی و با استفاده از درگاه پرداخت ارز دیجیتال، پرداخت های خود را انجام می دهند. 

با استفاده از درگاه پرداخت ارز دیجیتال دیگر نگران لغو پرداخت نباشید

هنگامی که مشتریان پرداخت های خود را با استفاده از ارزهای دیگر انجام می دهند، امکان لغو پرداخت وجود دارند و می توانند مبلغ پرداختی خود را باز پس گیرند. این موضوع سبب آسیب به کسب و کار شما می شود و ضرر زیادی را به آن تحمیل می کند. 

معاملات با استفاده از ارزرمزها و درگاه پرداخت ارز دیجیتال به صورت کامل انجام می شوند، یعنی در صورتی که مشتری ارز دیجیتال خود را برای پرداخت محصول مورد نظرش پرداخت کند دیگر نمی تواند این پرداخت را لغو کند. همچنین امکان کلاهبرداری از میان می رود و شما با خیال راحت تری می توانید محصولات خود را به فروش برسانند. 

با استفاده از درگاه پرداخت ارز دیجیتال دیگر نگران لغو پرداخت نباشید

کارمزد پایین در درگاه پرداخت ارز دیجیتال

بسیاری از کسب و کارهایی که از  کارت های اعتباری استفاده می کنند، به دلیل وجود کارمزدها رضایت کافی را از این روش پرداختی ندارند. اینکه از کدام بانک استفاده می کنید تفاوتی نمی کند؛ آن ها به دنبال سود خود هستند و هر یک مبلغ متفاوتی را به عنوان کارمزد از هر تراکنش دریافت می کنند. هر قدر مبلغ های پرداختی از طریق درگاه پرداخت بیشتر باشد کارمزدی که نصیب بانک می شود نیز افزایش می یابد. 

با استفاده از درگاه پرداخت ارز دیجیتال دیگر نیازی به دریافت کارمزد های بالا ندارید؛ چرا که این ارزها زیر نظر هیچ سازمان یا دولت خاصی نیستند. بدین ترتیب سود بیشتری نصیب شما خواهد شد. 

از قانونی بودن پرداخت های خود در درگاه پرداخت ارز دیجیتال اطمینان حاصل کنید

کریپتوکارنسی ها یا ارزرمزها به دلیل استفاده از تکنولوژی منحصربفرد خود تحت نظر هیچ دولتی قرار نمی گیرند و همین موضوع سبب عدم پذیرش آن از سوی بسیاری از دولت ها می شود. اگر تمایل به استفاده از درگاه پرداخت ارز دیجیتال در کسب وکار خود دارید حتما قانونی بودن آن را در کشور خود بررسی کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

بلاک چین؛ زیر ساخت درگاه پرداخت ارز دیجیتال

بلاک چین چیست

بلاک چین چیست؟ پاسخ به این سوال شاید چندان ساده نباشد، چرا که تکنولوژی بلاک چین تا حدودی پیچیده است اما سعی می کنیم آن را ساده تر کنیم. عنصر اصلی بیت کوین یک دفتر کل یا ledger است. برای درک بهتر، دفتری را تصور کنید که چند محتوا در آن ثبت شده است. این دفتر و محتواهای درون آن متعلق به یک نفر نیستند. دفتر کل در مکان های بسیاری وجود دارد و در همه آن ها تکرار شده است.این دفتر یک دفتر کل توزیع شده است و مسیر معامله بین افراد را حفظ میکند. هزاران کپی از آن وجود دارد و هر کسی میتواند به آن دسترسی داشته باشد. همه این دفتر ها با یک شبکه Peer to Peer یا همتا به همتا به یکدیگر متصل شده اند.

در بلاک چین معاملات بازگشت ناپذیر هستند و تغییر آن ها تقریبا غیر ممکن است. فرض کنید من 100 دلار برای شما ارسال کنم اگر این معامه برگشت پذیر بود می توانستم آن ها را از شما پس بگیرم. اینجاست که جادوی بلاک چین به کار می آید. زنجیره بلوک با یک اثبات محاسباتی، معاملات را غیر قابل بازگشت می سازد. 

بلاک چین چگونه کار می کند؟

زمانی که یک سری داده داخل بلاک ها ذخیره می شوند، تغییر آن ها اصلا کار ساده ای نیست. یک بلاک شامل یک سری داده، هش خود بلاک و هش بلاک قبلی است. هش برای یک بلاک مثل اثر انگشت است. هر هش مشخصات دقیق یک بلاک را مشخص می کند و همواره منحصر بفرد است. هر گونه تغییر در بلاک، هش را تغییر می دهد. هش یک ابزار کاربردی برای تشخیص تغییرات بلاک است. اگر هش یک بلاک تغییر کند این بلاک دیگر بلاک قبلی نیست.

عنصر دومی که در یک بلاک ذخیره می شود هش بلاک قبلی است که در ایجاد و ذخیره بلاک ها موثر است. همین فرآیند موجب می شود تا بلاک ها امن باقی بمانند.

فرض کنید زنجیره ای از 3 بلاک دارید. هر بلاک شامل یک هش مخصوص به خود و یک هش مربوط به بلاک قبلی است، به این ترتیب بلاک شماره 2 به بلاک شماره 1 مرتبط می شود و بلاک شماره 3 به بلاک شماره 2. بلاک شماره 1 مقداری خاص تر است چون بلاکی قبل از آن وجود ندارد. اگر بلاک دوم دستکاری شود، هش آن نیز تغییر می کند و هیچ یک از بلاک های بعد از آن معتبر نخواهند بود. اما برای جلوگیری از هک یا دستکاری بلاک ها فقط استفاده از هش ها کافی نیست.

بلاک چین چگونه کار می کند؟

با توجه به پیشرفت کامپیوترها این امکان وجود دارد که معاملات دستکاری شوند و سپس به حالت اولیه بازگردند. بلاک چین برای جلوکیری از این کار از سیستمی به نام سیستم اثبات کار استفاده می کند. بدین ترتیب بلاک ها با سرعت بیشتری به شبکه اضافه می شوند. افزودن یک بلاک جدید به بلاک چین فرآیندی زمان بر است. این فرآیند احتمال دست کاری بلاک ها را تقریبا غیر ممکن می کند.

سیستم اثبات کار علاوه بر جنبه های مثبت، جنبه‌های منفی نیز دارد. برای این سیستم نیاز به کامپیوترهای قوی برای محاسبات داریم که این کار شبکه برق قدرتمندی نیاز دارد و مصرف برق بالایی نیز دارد.

معرفی 5 درگاه پرداخت ارز دیجیتال

کوین بیس Coinbase

کوین بیس

کوین بیس یکی از بزرگترین مبادله کنندگان بیت کوین به شمار می آِید. با استفاده از کوین بیس می توانید پرداخت های خود را با استفاده از بیت کوین انجام دهید. اپلیکیشن کوین بیس  برای کسب و کارهایی که می خواهند بیت کوین را بپذیرند بسیار کارآمد است. این اپلیکیشن به سرعت بیت کوین را به ارزهای رایج تبدیل می کند تا دیگر نگران از دست رفتن ارزش پول خود نباشید. در حال حاضر کوین بیس در کشورهای محدودی در دسترس است؛ بنابراین قبل از استفاده از آن حتما باید دسترسی به آن بررسی شود.

کوین بیس انتخاب های گوناگونی پیش روی کسب و کارهای اینترنتی و غیر اینترنتی قرار داده تا به سادگی بیت کوین را برای پرداخت های خود بپذیرند. در جدول زیر می توانید روش‌ها، چگونگی و الزامات هر یک از روش ها را مشاهده کنید:

الزامات چگونگی روش پرداخت
امکان ویرایش HTML وبسایت اضافه کردن صفحه پرداخت به وبسایت وبسایت یا وبلاگ
امکان نصب پلاگین یا افزونه نصب پلاگین خرید برای ورد پرس و … فروشگاه های اینترنتی
مرورگر وب ارسال فاکتور ایمیل برای درخواست پرداخت

فاکتور ایمیل

برنامه نویسی یکپارچگی با API یکپارچه کردن مشتری

 

کوین گیت CoinGate

کوین گیت

کوین گیت به کسب و کار شما این امکان را می دهد تا پرداخت های بیت کوین و آلت کوین را به سادگی بپذیرید. کوین گیت قادر است بسیاری از راهکارها مورد نیاز کسب و کار شما برای درگاه پرداخت ارز دیجیتال را در بر گیرد. پلاگین ها برای تجارت الکترونیک، API ها یا رابط کاربردی برنامه نویسی و اپلیکیشن های خرید و فروش برای سیستم عامل های متفاوت از جمله: اندروید و iOS.

بلاک چین اینفو BlockChain.info

بلاک چین اینفو

بلاک چین اینفو یکی از قدیمی ترین و قابل اعتمادترین ارائه دهندگان والت های بیت کوین در دنیای ارزرمزهاست. بلاک چین اینفو API های پرداخت بیت کوین را برای کسب و کارها یا اهداف شخصی نیز در اختیار کاربران قرار می دهد. 

AlfaCoins  آلفا کوینز

آلفا کوینز

آلفا کوینز نیز یکی دیگر از درگاه های پرداخت بیت کوینی است. این درگاه علاوه بر بیت کوین، از لیت کوین و اتریوم نیز پشتیبانی می کند. تعرفه معاملات آن، ۰.۹۹% از هزینه هر معامله است. این شرکت API های گسترده ای را برای توسعه دهندگان ارائه کرده است تا آن ها نیز بتوانند از این درگاه استفاده کنند. 

گو یو آر ال GoUrl.io

گو یو آر ال

GoUrl یک پروژه منبع باز یا Open Source است که راهکارهای لازم برای انجام پرداخت های بیت کوین را برای کاربران خود فراهم می کند. گو یو آر ال پلاگین های لازم برای برای تجارت الکترونیک، API های مورد نیاز برای یکپارچه سازی و … را به مشتریان ارائه می کند. 

 

به خاطر داشته باشید:

اگر کسب و کاری دارید و به فکر پیشرفت آن هستید به خاطر داشته باشید که آینده پرداخت ها از آن درگاه های پرداخت ارز دیجیتال است. ایجاد امکان پرداخت با ارزهای رمز نگاری شده مثل بیت کوین قدم مهمی برای کسب و کار شما به شمار می آید. اگر در فکر استفاده از درگاه پرداخت ارز دیجیتال نیستید بدانید که اشتباه جبران ناپذیری را مرتکب می شوید و با این کار آینده خود را به خطر می اندازید و از میدان رقابت حذف می شوید.

ghabzino.com

ثبت دیدگاه

شما هم می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
علی ص

ممنون از مطلب عالیتون…آیا در ایران قابر استفاده هست… اگه بله بفرمایید کدوم اپلیکیشن

مهدی

سلام وقت شما بخیر، من دنبال یک درگاه پرداخت ارز دیجیتال هستم که مشتریان بتونن بوسیله حساب بانکیشون، ویزا کارت و .. و در واقع بوسیله دلار پرداخت انجام بدن اما خود درگاه معادل اونو یک رمز ارز به من پرداخت کنه ، خواستم بدونم کدومشون این قابلیتو دارن؟

امید شایسته پور

سلام و عرض ادب و احترام چطور میتونم یه درگاه پرداخت ارز دیجیتال دلار ایجاد کنم ، یا اینکه یک اپلیکیشن بسازم که برای کارم مورد استفاده قرار بگیره با تشکر فراوان

ثبت دیدگاه