عجیب و غریب ترین قوانین راهنمایی رانندگی جهان

عجیب و غریب ترین قوانین راهنمایی رانندگی جهان

شرایط عجیب و غریب رخ میدهد و دولت با نوشتن قوانین عجیب و غریب پاسخ میدهد. از گذشته تا به امروز، قوانین و مقررات جامعه سهم بزرگی از زندگی روزمره ما را داشته است. در هر جامعه ای قوانین و مقررات آن جامعه، راه و روش زنذگی شهروندان را مدیریت میکنند. شاید این قوانین برای همه خوشایند نباشد، اما این قوانین هستند که در حفظ امنیت و آرامش شهروندی نقش بسزایی دارند. برخی از این قوانین فقط عجیب و غریب هستند. در کشور های مختلف، سبک رانندگی و زیر ساخت ها می‌توانند بسیار متفاوت باشند. برخی از این قوانین در گذشته شکل گرفته و تا به امروز جزء قوانین زنده مانده است. در این پست از وبلاگ قبضینو یک لیست از قوانین رانندگی عجیب و غریب از سراسر جهان را تهیه کردیم:

لیست خلافی خودرودر آمریکا به همراه فانوس بر خلاف جهت جاده راندن

عجیب‌ترین قانون رانندگی در لندن

در زمان قدیم واگن ها توسط اسب حمل میشد، واگن‌های قطار به صورت اجباری باید یک ریل را فقط به حمل یونجه برای مصرف اسب‌های کار خود اختصاص میدادند، با اینکه این قانون در دوران ویکتوریا منسوخ شد، ولی همچنان در کتاب قانون رانندگی در بریتانیا وجود دارد. جزء قوانین عجیب و غریب محسوب میشود.

قرار دادن یونجه اجباری در واگن از قوانین ترافیکی لندن

عجیب‌ترین قانون رانندگی در آلمان

حتما راجع به بزرگترین اتوبان آلمان که دارای قانون سرعت بدون مرز است شنیده اید، در آن اتوبان قانون تخلف در  سرعت غیر مجاز وجود ندارد. یکی از قوانین عجیب این اتوبان این است که اگر راننده ای با علم قبلی وارد این اتوبان شود و به هر دلیل اعم از اورژانسی و یا کمبود سوخت نیاز به توقف داشته باشد، در صورت توقف خودرو خود در این اتوبان ،راننده خودرو با ممنوعیت رانندگی به مدت 5 ماه و در صورت تکرار پنج سال جریمه میشود. یکی از قوانین عجیب و غریب است.

 

رانندگی در اتوبان غیر قابل توقف آلمان

عجیب‌ترین قانون رانندگی در ژاپن و انگلستان

ژاپنی ها و انگلیسی‌ها رانندگانی که با بی احتیاطی حین رانندگی روی لباس‌هایشان آب میریزند را مجازات و جریمه سنگین میکنند. بنابراین هنگام رانندگی باید دقت کنید که از گودال های آب گرفته دور بمانید.

خیس کردن عابر پیاده با بی احتیاطی 

عجیب‌ترین قانون رانندگی در مسکو

در کشور مسکو اگر وسیله نقلیه شما چه از نظر ظاهری یا داخلی کثیف باشد، شما 55 دلار جریمه خواهید شد.          در روسیه پدیده ی فصلی به نام ماه‌های یخی داریم که امکان دیدن پلاک‌ وسایل نقلیه را سلب میکند، این قانون برای کسانی که از وسایل نقلیه استفاده میکنند یک سری مشکلات به وجود آورد چون شستن وسیله نقلیه در هر جای شهر غیر قانونی بود، به جز در منزل و کارواش. از نظر افسر پلیس هر آنچه که کثیف و آلوده باشد جریمه میکند. به همین دلیل این قانون عجیب و غریب تصویب شدبنابراین در روسیه برای تمیز نگه نداشتن وسیله نقلیه خود باید جریمه پرداخت کنید.

قانون جریمه خودرو در قبال کثیفی بیرونی و داخلی خودرو

عجیب‌ترین قانون رانندگی در تایلند

اگر شما آن دسته از افراد هستید که نمیتوانید گرما را تحمل کنید و به تایلند سفر کرده اید، بهتر است که لباس خود را پوشیده حفظ کنید، رعایت این قانون عجیب و غریب در همه وسایل نقلیه و عمومی صدق می‌کند و برای هر دو جنس زن و مرد اعمال میشود، در غیر این صورت جریمه خواهید شد.

پوشش اجباری لباس در تایلند 

عجیب‌ترین قانون رانندگی در آمریکا

نوشیدن مشروبات الکلی تا زمان هوشیاری آزاد است.- راهور 120 قبضینو

در آمریکا به همراه فانوس بر خلاف جهت جاده راندن 

عجیب‌ترین قانون رانندگی در اسپانیا

در اسپانیا یکی از قوانین عجیب رانندگی این است که اگر راننده ای عینک میپوشد، باید یک جفت اورژانسی در ماشین داشته باشد. در غیر این صورت جریمه خواهد شد.

قانون عینک اضافه در اسپانیا 

عجیب‌ترین قانون رانندگی در فیلیپین

یکی از عجیب‌ترین قوانین رانندگی در کشور فیلیپین این مورد است که اگر شهروندی رقم اخر پلاک وسیله نقلیه خود 1 یا 2 باشد، در روزهای دوشنبه نباید در سطح شهر رانندگی کنند در غیر این صورت جریمه ممنوعیت پلاکی در فیلیپین روزهای دوشنبه- ghabzino.com 

 

عجیب‌ترین قانون رانندگی در فرانسه

breathalyzer دستگاهی است که پلیس با آن میزان الکل خون رانندگان را اندازه میگیرد، برای شناسایی رانندگان مست! در کشور فرانسه قانونی است که هر راننده موظف به داشتن یک دم سنج در ماشین خود است. در غیر اینصورت جریمه می‌شود.

 دم سنج اجباری در ماشین در فرانسه 

عجیب‌ترین قانون رانندگی در ایتالیا

در کشور ایتالیا اثار تاریخی و مناطق تاریخی بسیاری وجود دارد، رانندگی با هر وسیله نقلیه در این مناطق بدون داشتن اجازه نامه از پلیس راهنمایی جریمه دارد.

 

ممنوعیت رانندگی در اطراف بنای تاریخی در ایتالیا - استعلام خلافی 

عجیب‌ترین قانون رانندگی در سوئد

در قوانین راهنمایی رانندگی سوئد، به دلیل شرایط آب‌‌وهوایی تاریک و کم نور که در بسیاری از اوقات سال در این مناطق به این سبک است، رانندگان بایدچراغهای جلوی وسیله نقلیه خوذ را 24 ساعت از شبانه روز روشن نگه دارند. در غیر این صورت جریمه می‌شود.

چراغهای همیشه روشن در سوئد - قبض قبضینو  

عجیب‌ترین قانون رانندگی در دانمارک

در دانمارک همه رانندگان قبل از روشن کردن خودرو، باید زیر آن را نگاه کنند تا مطمئن شوند که شخصی زیر آن نباشد. پلیس راهنمایی و رانندگی در صورت عدم رعایت این نکته راننده را آگاه می‌کند و اگر راننده توجه به پلیس نکند جریمه خواهد شد.

 

بررسی کردن زیر ماشین قبل از روشن شدن - استعلام خلافی قبضینو

عجیب‌ترین قانون رانندگی در آفریقای جنوبی

یکی از قوانین راهنمایی رانندگی در آفریقای جنوبی برای رانندگان وسیله نقلیه، توجه به گذر کردن حیواناتی از جمله گاو، اسب و شتر مرغ داشته باشند و آگاه باشند اولویت گذر با حیوانات است!!

 در افریقای جنوبی اولویت گذر از خیابان حوان است- راهور 120 قبضینو  

عجیب‌ترین قانون رانندگی در جورجیا

جورجیا یکی از ایالت‌های جنوب آمریکا است. یکی از قوانین راهنمایی رانندگی این مکان، ممنوع بودن پرت کردن آب دهان به بیرون است، مگر اینکه شما راننده کامیون باشید. اگر حین انجام این کار در خیابان باشید شما را دستگیر کرده و مجازات دارد.

بیرون انداختن اب دهان به بیرون - عجبترین قوانین راهنمایی رانندگی

استعلام خلافی خودرو

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
شماره موبایل به درستی وارد نشده است.
دیدگاه وارد نشده است.

سرویس‌های قبضینو

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

در حال انتقال ...