کیف پول یا والت دیجیتال چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

کیف پول یا والت دیجیتال چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

هر روز تعداد بیشتری از افراد برای کارهای روزمره خود از تلفن های هوشمندشان استفاده می کنند. استفاده از کیف پول ها یا والت های دیجیتالی از جمله آن هاست. این کیف پول ها شما را از حمل پول نقد راحت می کنند و به وسیله آن ها به راحتی میتوانید در هر مکان و هر زمانی خرید کنید. با حرکت به سمت معاملات آنلاین برای خرید و فروش بسیاری از چیزها، پیشرفت تکنولوژی نیز در این مسیر قرار گرفته است. امروزه شما میتوانید بسیاری از پرداخت های خود را با استفاده از کارت ها یا کیف پول های دیجیتال بدون پول نقد، در کمترین زمان ممکن و با امنیت بالا انجام دهید. جهانی بدون پول نقد در انتظار ماست و آینده پرداخت ها زیر و رو خواهند شد.

بر اساس یک نظر سنجی حدود 54 % از مصرف کنندگان از کیف پول های دیجیتال خود استفاده می کنند اما هنوز به خوبی جایگزین کارت های اعتباری یا پول نقد نشده اند. در آمریکا حجم پرداخت با تلفن همراه تا سال 2020 به مبلغ 503 میلیارد دلار خواهد رسید. کشورهایی مثل سوئد، سنگاپور، هلند، فرانسه، کانادا، بلژیک و انگلستان به جوامعی بدون پول نقد تبدیل خواهند شد. استرالیا، برزیل، هند و اکثر نقاط آفریقا به زودی به این کشور ها خواهند پیوست و تا حدود زیادی پرداخت ها غیرنقدی شده اند. حالا انقلاب کیف پول های دیجیتال در دست ماست اما کمی زمان می برد تا به خوبی بین مشتریان و کسب و کارها جا بیفتد.

کیف پول یا والت دیجیتال چیست

کیف پول یا والت دیجیتال دقیقا چیست؟

کیف پول دیجیتال در واقع نسخه دیجیتالی کیف پول هایی است که با خود به هر جا می برید. این والت ها همه اطلاعات مربوط به پرداخت های شما را در خود جای می دهند، بنابراین به سادگی می توانید خریدهای خود را انجام دهید. حتی اگر یک کسب و کار دارید می توانید با این کیف پول های دیجیتال هم کار مشتریان را ساده تر کنید و هم پرداخت های آنها را تائید کنید.

برای ساده کردن کارها دو نوع والت دیجیتال داریم. نوع اول آن ها والت های نرم افزاری هستند که یک سرور یا ارائه دهند خدمت از آن پشتیبانی می کند. در حقیقت شما اطلاعات مربوط به حساب و کارت های اعتباریتان را در فضای ابری آن ها ذخیره می کنید و با یک کلیک پرداخت ها انجام می شوند. اپلیکیشن های دیگر و یا برنامه های مرور گر وب با تائید شما میتوانند به آن ها دسترسی پیدا کنند.

نوع دوم این کیف پول ها ، سخت افزاری هستند و بر روی گوشی های موبایل نصب می شوند و با استفاده از کارت های اعتباری خود میتوانید پرداخت های خود را انجام دهید. در این والت ها دیگر اطلاعات شما در فضای ابری قرار ندارند و تا زمانی که کارت خود را در آن قرار ندهید هیچ پرداختی صورت نمی گیرد.

کیف پول های دیجیتال سخت افزاری

کیف پول دیجیتال از کجا پیدا شد؟

زمانی که اپل پی ( Apple Pay ) برای اولین بار در سال 2014 معرفی شد دنیای کیف پول های دیجیتال و پرداخت های موبایلی را به کلی متحول کرد. اما ایده کیف پول های دیجیتال با اپل پی آغاز نشد. این ایده به سال 1983 باز می گردد، زمانی که دیوید چاوم ارز دیجیتال را خلق کرد. ارز های دیجیتال تا دهه 90 خیلی مطرح نبودند تا اینکه کیف پول های دیجیتال پیشرفت بسیاری را با خود به ارمغان آوردند. این موضوع به ویژه در سال 1998 با معرفی PayPal بیشتر حس شد.

با ورود به قرن 21 ام همه چیز خیلی سریع آغاز شد. گوشی های موبایل محبوب تر شدند. بیت کوین ها معرفی شدند. والت گوگل در سال 2011 و اپل پی در 2014 معرفی شدند. امروزه کیف پول های دیجیتال در سراسر دنیا در دسترس اند.

پیدایش کیف پول دیجیتال

امنیت والت ها یا کیف پول های دیجیتال

تامین امنیت مسلما مهم ترین مسئله درباره این کیف پول هاست. همه حساب های شما در یک جا ذخیره شده اند. اطلاعات مهمی مثل نام شما، شماره کارت، تاریخ انقضا و رمز عبور در این والت ها ذخیره می شوند اما این اطلاعات هرگز در اختیار فروشنده یا فردی که برای او پول واریز میکنید قرار نخواهد گرفت. این کیف پول ها در اصل امنیت بسیار بالایی دارند. برای تائید پرداخت باید از فاکتورهای بیومتریک مثل اثر انگشت یا تشخیص چهره استفاده کنید. در مورد اپل پی و سامسونگ پی، یک تراشه در دستگاه شما نصب شده است که عنصر امنیتی ( Security element ) نامیده می شود. این تراشه فقط برای ذخیره اطلاعات حساس است و اپراتورها یا سازنده ها به آن دسترسی ندارند. چون اطلاعات حساس شما یک جا جمع شده اند در واقع باید سیستم بسیار امنی برای حفاظت از این اطلاعات و جلوگیری از کلاهبرداری ها وجود داشته باشد.

امنیت والت یا کیف پول دیجیتال

به عنوان یک مشتری چرا باید از کیف پول های دیجیتال استفاده کنید؟

امنیت بیشتر

یکی از اصلی ترین دلایلی که بسیاری از کیف پول های دیجیتال استفاده می کنند، امنیت بیشتر آن ها در برابر پول نقد است. در جابجایی ها و سفر ها شما مجبورید پول نقد زیادی را با خود حمل کنیدو همیشه باید نگران دزدیده شدن یا گم شدن آن ها باشید. اما بر خلاف پول نقد کیف پول های دیجیتال امنیت بالاتری دارند.

صرفه جویی در هزینه ها

زمانیکه شما پول نقد در دست دارید نمی توانید هزینه های خود را مدیریت کنید و به راحتی آن ها را خرج می کنید. اما با استفاده از کارت ها یا کیف پول های دیجیتال هزینه های اضافی شما کمتر می شوند.

راحتی بیشتر

والت های دیجیتال به کاربر این امکان را می دهند تا تراکنش ها و موجودی حساب خود را چک کنند، برای دوستان و خانواده خود پول ارسال کنند، هزینه رستوران یا کرایه تاکسی را بپردازند. این راحتی، بسیاری را به استفاده از این کیف پول ها ترغیب کرده است.

سرعت بیشتر

افراد به سرعت این والت ها علاقه بسیاری دارند. در همان لحظه همه کارهای پرداخت به پایان می رسد و زمانی که صرف آن می کنید بسیار کوتاه است.

دریافت پاداش

در بسیاری از کیف پول های دیجیتال شما به ازای تراکنش هایی که انجام می دهید پاداش دریافت می کنید. برای مثال 2 % از مبلغ خریدتان به شما بازگردانده می شوند یا امتیاز دریافت می کنید.

پرداخت با کیف پول دیجیتال

به عنوان صاحب یک کسب و کار چرا باید از کیف پول دیجیتال استفاده کنید؟

بهبود تجربه مشتریان

در دنیایی که تجربه مشتری حرف اول را می زند و همه برند شما را تحت تاثیر قرار می دهد، کیف پول های دیجیتال به شما کمک می کنند تا به این هدف برسید. بدون نیاز به پر کردن فرم های اضافی، به خاطر سپردن شماره کارت های طولانی به راحتی بعد از چند مرحله کوتاه از طرق موبایل مشتریان پرداخت انجام می شود.

نظارت کامل روی سیستم پرداخت

دیگر نیازی به پلت فرم های شخص ثالث نخواهید داشت و میتوانید پلت فرمی را ایجاد کنید که فقط شما و مشتریانتان در آن در ارتباط هستید. برای مثال اگر شما در کسب و کارتان ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین را می پذیرید، خودتان میتوانید شرایط پرداخت را تعیین کنید.

مشتریانتان را از کارت های اعتباری راحت کنید

نسل هزاره یعنی متولدین 1996 تا 1981 که بیشترین جمعیت جامعه را تشکیل داده اند، طرفدار بانک ها نیستند و علاقه ای به کارت های Credit ( کارت هایی هستند که شما از اعتبار خود خرج می کنید نه از پول خود و در نهایت مثل وام باید آن را تسویه کنید) ندارند چرا که بدهکار بانک ها خواهند بود در عوض کارت های Debit ( کارت های اعتباری که در ایران نیز استفاده می شوند) را ترجیح می دهند. با استفاده از والت های دیجیتال، نسل هزاره دیگر نیازی به بانک ها نخواهند داشت و پرداخت هایشان را به سادگی انجام می دهند.

دسترسی سریع به داده ها

با کیف پول های دیجیتال، خیلی سریع می توانید به اطلاعاتی مثل بیشترین خرید های انجام شده و سابقه خرید ها دسترسی پیدا کنید. بنابراین می توانید مشتریان را دسته بندی کنید و بسته های ویژه یا جوایزی در نظر بگیرید.

کسب و کارتان بهتر از انتظارات پیش می رود

اگر به دنبال مزیت رقابتی در کسب و کارتان هستید، سریعا کیف پول دیجیتال خود را راه اندازی کنید. این کیف پول ها خیلی راحت اجرا می شوند، به سرعت عمل می کنند و در هزینه های شما نیز صرفه جویی می کنند.

کیف پول دیجیتال و کسب و کار ها

فین تک و کیف پول های دیجیتال

معمولا بانک‌ها در برابر تغییرات در شرایط مالی جدید یا فناوری های این حوزه مقاومت نشان می دهند و تمایل چندانی به ایجاد تغییر در سیستم های خود ندارند.

استارت‌آپ‌ها شما را به سرعت با شرایط جدید بازار و تغییرات آن آشنا می کنند. این موضوع، مزیت منحصر به فرد استارت‌آپ‌ها است. فین تک قادر است جمعیت بسیار زیادی از مردم با سلایق متفاوت را در بر گیرد و رضایت آن‌‌‌‌ها را جلب کند. با استفاده از کیف پول‌های دیجیتال و دیگر نوآوری‌ها در این زمینه، هر روزه تعداد بیشتری از مشتریان، موقعیت مالی و استفاده خود از فناوری های مالی را ارتقا می‌دهند.

شاید بتوان گفت فین‌ تک راهی برای هموار کردن شرایط معاملات، در یک بازار اقتصادی است. فین تک یک راه حل مناسب برای مردم و کسب و کار آن‌ها ارائه می‌دهد تا آن‌ها فعالیت های مالی‌ خود را با امنیت کامل پیگیری کنند و خطری منابع مالی آن ها را تهدید نکند.

https://ghabzino.com

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
شماره موبایل به درستی وارد نشده است.
دیدگاه وارد نشده است.
اکبررضایی

سلام.من یک کیف پول ایرانسل باز کردم و مبلغ کمی گذاشتم. خاستم بدونم اگه افزایشی موجودی کنم با این کیف پول میتونم ارز دیجیتال بخرم یا نه ؟

Adrice_dlwashy

من توی ایرانسل من پول دارم ولی نمیدونم چرا حالا دیجیتالی باشه دلیلش چیه و آیا از اعتبارم درایرانسل من بالاخره استفاده میشه یا نه؟

سرویس‌های قبضینو

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

در حال انتقال ...