با تمامی روش‌های پرداخت قبض در کشور آشنا شوید

سارا واعظی
روش های پرداخت قبض در ایران
فهرست مطالب

پیشرفت تکنولوژی به کلی دنیای اطراف ما را تغییر داده‌است و نحوه زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده‌‌است. روش‌های پرداخت قبض نیز از دستخوش این تحول شده‌اند. برای پرداخت قبوض دیگر نیازی به ایستادن در صف‌های طولانی بانک‌ها نیست و می‌توانید از خانه خود در چند ثانیه قبوض خود را مشاهده و پرداخت کنید. همه ما باید هر ماه در ازای استفاده از خدمات و امکانات شهری، در موعد مشخص قبوض مربوطه را پرداخت کنیم. تلاش‌های بسیاری برای آسان‌تر کردن این روند صورت گرفته است و ما سعی کرده‌ایم نتیجه این تلاش‌ها را در این مقاله از وبلاگ قبضینو با شما در میان بگذاریم تا با تمامی روش‌های پرداخت قبوض آشنا شوید و بهترین آن‌ها را انتخاب کنید.

پرداخت آسان قبض‌ها با قبضینو

قبضینو سامانه استعلام و پرداخت قبوض است. در سامانه پرداخت قبضینو دیگر نیازی به قبض کاغذی نیست و می توانید تمام قبض های خود را بدون نیاز به شناسه پرداخت و شناسه قبض، استعلام و پرداخت کنید. سرویس های پرداخت قبضینو شامل استعلام خلافی خودرو، پرداخت قبض تلفن ثابت، قبض همراه اول، قبض برق، قبض آب و گاز است. برای استعلام قبض آب، گاز و برق با وارد کردن شناسه اشتراک خود به راحتی می توانید جزئیات قبض های خود را مشاهده و پرداخت نماید. در بخش تلفن ثابت و تلفن همراه اول تنها با وارد کردن شماره تلفن قادر به پرداخت و استعلام قبض تلفن خواهید بود. در کنار نسخه تحت وب قبضینو می توانید از نسخه های اندوریدی و IOS قبضینو نیز استفاده کنید.

قبضینو پیش از آغاز فاز اجرایی حذف قبض کاغذی روی این امر مهم تمرکز کرده بود و تنها با وارد کردن شماره اشتراک خود می‌توانید در هر دوره قبوض خود را استعلام کنید و پس از استعلام همه قبوض، آن‌ها را به صورت تجمیعی پرداخت کنید. سرویس های پرداخت و استعلام قبض قبضینو از لینک های زیر قابل دسترس است. 

پرداخت آسان قبض ها با قبضینو

روش‌های پرداخت قبض آب

سامانه پرداخت قبوض قبضینو

با استفاده از اپلیکیشن و سایت قبضینو به سادگی می‌توانید قبوض آب خود را استعلام بگیرید و پرداخت کنید. قبضینو پیش از هر چیزی به فکر راحتی کاربران است. علاوه بر امکان پرداخت قبوض آب با استفاده از شناسه قبض، امکان مشاهده قبوض و پرداخت آن از طریق اسکن بارکد روی قبض نیز برای کاربران فراهم شده است تا پرداخت و مشاهده قبض به تجربه‌ای متفاوت و راحت بدل شود.

سامانه پرداخت قبوض قبضینو

استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت برای قبض آب

یک روش ساده برای پرداخت و استعلام قبض آب، استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت است.

 • ۷۲۴
 • آپ
 • همراه کارت
 • سکه
 • تاپ
 • ایوا
 • ۷۸۰

استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت برای قبض آب

شماره اختصاصی پرداخت قبض آب

مشترکین می‌توانند با تماس با شماره چهار رقمی ۱۵۲۲ قبض آب خود را پرداخت کنند.

مشاهده و پرداخت قبض آب استان‌ها از طریق سایت شرکت آب و فاضلاب

مشاهده و پرداخت قبض آب استان‌ها از طریق سایت شرکت آب

پرداخت قبض آب از طریق سایت شرکت آب و فاضلاب تهران

شرکت آب و فاضلاب استان تهران برای شهروندان تهرانی امکان مشاهده و پرداخت قبوض را از طریق سامانه https://ccp.tpww.ir/HomePage.aspx فراهم کرده است. مصرف‌کنندگان گرامی می‌توانند با مراجعه به این سامانه و وارد کردن شناسه قبض یا شماره پرونده خود به سادگی قبض آب خود را مشاهده و پرداخت کنند. 

مشاهده و پرداخت قبض آب استان اصفهان 

ساکنین استان اصفهان برای مشاهده قبوض آب خود می‌توانند به سامانه https://www.abfaesfahan.ir/eservice/srv مراجعه کرده و قبض آب خود را به سادگی مشاهده کنند.

مشاهده و پرداخت قبض آّب استان آذربایجان شرقی

مشترکین تبریزی برای پرداخت و استعلام قبض خود می‌توانند به سامانه http://212.120.197.112:8082/public/bill مراجعه کنند. مشترکین دیگر شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی نیز می‌توانند از طریق سایت https://khadamats.abfaazarbaijan.ir/public/bill اقدام به پرداخت قبوض آب خود نمایند.

مشاهده قبض آب استان اردبیل

مشترکین استان اردبیل با ورود به سامانه http://217.219.156.101:7070/Abfaardebil/Sid.aspx و وارد کردن شماره اشتراک و رمز عبور یا مسیر قرائت قبض خود، می‌توانند قبض آب خود را مشاهده کنند.

مشاهده قبض آب شیراز

مشترکین شیرازی برای مشاهده قبض آب خود می‌توانند وارد سامانه https://moshtarak.abfa-shiraz.ir/Main/Hesab/GetGhar/2 شوند و با وارد کردن شماره قرارداد، آخرین قبض خود را مشاهده نمایند. 

پرداخت و مشاهده قبض آب از طریق سامانه اینترنتی بانک‌ها

مشاهده و پرداخت قبض آب از طریق سامانه اینترنتی بانک‌ها

سامانه پرداخت قبوض بانک ملت

بانک ملت در سایت اینترنتی خود امکان مشاهده و پرداخت قبوض را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://bill.bpm.bankmellat.ir/bpgwchannel/ و وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت خود می‌توانید قبض آب خود را به سادگی مشاهده و پرداخت کنید.

سامانه پرداخت قبوض بانک ملی

بانک ملی نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض آب را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://sadad.shaparak.ir/billpayment می‌توانید به سادگی قبض آب خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

شامانه پرداخت قبوض بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض آب را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://epay.bpi.ir/shaparakbillpayment.aspx می‌توانید به سادگی قبض آب خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک تجارت

بانک تجارت نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض آب را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://pg.tejaratbank.ir/paymentGateway/billPayment می‌توانید به سادگی قبض آب خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک پارسیان

بانک پارسیان نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض آب را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://bill.pec.ir/ می‌توانید به سادگی قبض آب خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک کشاورزی

بانک کشاورزی نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض آب را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی  https://ib.bki.ir/pid47.lmx می‌توانید به سادگی قبض آب خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک قوامین 

بانک قوامین نیز در سامانه اینترنتی خود امکان مشاهده و پرداخت قبض آب را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://bill.ghbi.ir/ می‌توانید به سادگی قبض آب خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک قرض‌الحسنه رسالت

بانک قرض‌الحسنه رسالت نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض آب را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://epayment.rqb.ir/ می‌توانید به سادگی قبض آب خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک گردشگری

بانک گردشگری نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض آب را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://epayment.tourism-bank.com/ می‌توانید به سادگی قبض آب خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک رفاه

بانک رفاه نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض آب را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://www.refah-bank.ir/PayBills می‌توانید به سادگی قبض آب خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

پرداخت قبض آب با دستگاه خودپرداز

برای پرداخت قبض آب با دستگاه خودپرداز نیازی نیست که خودپرداز حتما با کارت بانکی شما از یک بانک باشند. در صورتی که کارت شما عضو شبکه شتاب باشد می‌توانید با مراجعه به دستگاه خودپرداز هر یک از بانک‌ها برای پرداخت قبوض خود اقدام کنید. برای پرداخت قبوض با دستگاه خودپرداز به کارت بانکی خود و رمز اول کارت خود نیاز دارید. 

گزینه پرداخت قبوض را انتخاب کنید. پس از ورود به صفحه مورد نظر شناسه قبض و شناسه پرداخت خود را وارد کنید. قبض آب برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید فرآیند پرداخت را تکمیل کنید.

پرداخت قبض آب با دستگاه خودپرداز

روش‌های پرداخت قبض برق

سامانه پرداخت قبوض قبضینو

با استفاده از اپلیکیشن و سایت قبضینو به سادگی می‌توانید قبوض برق خود را استعلام بگیرید و پرداخت کنید. از آنجایی که قبضینو پیش از هر چیزی به فکر راحتی کاربران است؛ علاوه بر امکان پرداخت قبوض آب با استفاده از شناسه قبض، امکان مشاهده قبوض و پرداخت آن از طریق اسکن بارکد روی قبض نیز برای کاربران فراهم شده است تا پرداخت و مشاهده قبض به تجربه‌ای متفاوت و راحت بدل شود.

سامانه پرداخت قبوض قبضینو

استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت برای قبض برق

یک روش ساده برای پرداخت و مشاهده قبض آب، استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت است.

 • ۷۲۴
 • آپ
 • همراه کارت
 • سکه
 • تاپ
 • ایوا
 • ۷۸۰

استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت برای قبض برق

شماره اختصاصی پرداخت قبض برق

مشترکین می‌توانند با تماس با شماره چهار رقمی ۱۵۲۱ قبض برق خود را پرداخت کنند. 

مشاهده و پرداخت قبض آب از طریق سایت اداره برق

مشاهده و پرداخت قبض آب از طریق سایت اداره برق

مشاهده قبض برق استان تهران 

مشترکین استان تهران با ورود به سامانه https://billing.tbtb.ir/ و وارد کردن شناسه قبض خود می‌توانند آخرین قبض برق خود را مشاهده کنند. 

مشاهده قبض برق استان خراسان رضوی

مشترکین استان خراسان رضوی با ورود به سامانه http://78.38.136.135/net/n_almosana.aspx و وارد کردن رمز رایانه و شماره پرونده خود می‌توانند آخرین قبض برق خود را مشاهده کنند.

مشاهده و پرداخت قبض برق شیراز 

مشترکین شیرازی می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی http://ecustomershed.shirazedc.co.ir/Home/Default# و وارد کردن شناسه قبض وارد پنل مشترکین شوند و قبوض خود را مشاهده و پرداخت کنند. 

مشاهده و پرداخت قبض برق استان اصفهان

مشترکین شهرستان اصفهان برای مشاهده قبض برق خود می‌توانند به سامانه اینترنتی https://eservices.eepdc.ir/elec#Subscriptions/Ghabz/Index1234 مراجعه و آخرین قبض برق خود را مشاهده کنند. 

مشترکین استان اصفهان به جز شهر اصفهان نیز می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی https://bill.epedc.ir/ مراجعه نمایند. 

پرداخت و مشاهده قبض برق از طریق سامانه اینترنتی بانک‌ها

مشاهده و پرداخت قبض آب از طریق سامانه اینترنتی بانک‌ها

سامانه پرداخت قبوض بانک ملت

بانک ملت در سایت اینترنتی خود امکان مشاهده و پرداخت قبوض را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://bill.bpm.bankmellat.ir/bpgwchannel/ و وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت خود می‌توانید قبض برق خود را به سادگی مشاهده و پرداخت کنید.

سامانه پرداخت قبوض بانک ملی

بانک ملی نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض برق را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://sadad.shaparak.ir/billpayment می‌توانید به سادگی قبض برق خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

شامانه پرداخت قبوض بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض برق را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://epay.bpi.ir/shaparakbillpayment.aspx می‌توانید به سادگی قبض برق خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک تجارت

بانک تجارت نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض برق را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://pg.tejaratbank.ir/paymentGateway/billPayment می‌توانید به سادگی قبض برق خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک پارسیان

بانک پارسیان نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض برق را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://bill.pec.ir/ می‌توانید به سادگی قبض برق خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک کشاورزی

بانک کشاورزی نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض برق را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی  https://ib.bki.ir/pid47.lmx می‌توانید به سادگی قبض برق خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک قوامین 

بانک قوامین نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض برق را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://bill.ghbi.ir/ می‌توانید به سادگی قبض برق خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک قرض‌الحسنه رسالت

بانک قرض‌الحسنه رسالت نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض برق را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://epayment.rqb.ir/ می‌توانید به سادگی قبض برق خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک گردشگری

بانک گردشگری نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض برق را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://epayment.tourism-bank.com/ می‌توانید به سادگی قبض برق خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک رفاه

بانک رفاه نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض برق را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://www.refah-bank.ir/PayBills می‌توانید به سادگی قبض برق خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

پرداخت قبض برق با دستگاه خود پرداز

برای پرداخت قبض برق با دستگاه خودپرداز نیازی نیست که خودپرداز حتما با کارت بانکی شما از یک بانک باشند. در صورتی که کارت شما عضو شبکه شتاب باشد می‌توانید با مراجعه به دستگاه خودپرداز هر یک از بانک‌ها برای پرداخت قبوض خود اقدام کنید. برای پرداخت قبوض با دستگاه خودپرداز به کارت بانکی خود و رمز اول کارت خود نیاز دارید. 

گزینه پرداخت قبوض را انتخاب کنید. پس از ورود به صفحه مورد نظر شناسه قبض و شناسه پرداخت خود را وارد کنید. آخرین قبض برق برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید فرآیند پرداخت را تکمیل کنید.

روش‌های پرداخت قبض تلفن ثابت

سامانه پرداخت قبوض قبضینو

با استفاده از اپلیکیشن و سایت قبضینو به سادگی می‌توانید قبوض تلفن ثابت خود را استعلام بگیرید و پرداخت کنید. قبضینو پیش از هر چیزی به فکر راحتی کاربران است. علاوه بر امکان پرداخت قبوض آب با استفاده از شناسه قبض، امکان مشاهده قبوض و پرداخت آن از طریق اسکن بارکد روی قبض نیز برای کاربران فراهم شده است تا پرداخت و مشاهده قبض به تجربه‌ای متفاوت و راحت بدل شود.

سامانه پرداخت قبوض قبضینو

استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت برای قبض تلفن

یک روش ساده برای پرداخت قبض آب، استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت است.

 • ۷۲۴
 • آپ
 • همراه کارت
 • سکه
 • تاپ
 • ایوا
 • ۷۸۰

استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت برای قبض تلفن

شماره اختصاصی پرداخت قبض تلفن ثابت

مشترکین تلفن ثابت می‌توانند با تماس با شماره چهار رقمی ۱۸۱۸ قبض تلفن خود را پرداخت کنند.

پرداخت قبض تلفن ثابت با استفاده از سامانه اینترنتی شرکت مخابرات ایران

مشترکین تلفن ثابت در سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی tci.ir/index.html#!/service/quickbill/ قبض پایان‌دوره و میان‌دوره خود را مشاهده و پرداخت کنند.

پرداخت قبض تلفن ثابت با استفاده از سامانه اینترنتی شرکت مخابرات ایران

پرداخت و مشاهده قبض قبض تلفن از طریق سامانه اینترنتی بانک‌ها

مشاهده و پرداخت قبض آب از طریق سامانه اینترنتی بانک‌ها

سامانه پرداخت قبوض بانک ملت

بانک ملت در سایت اینترنتی خود امکان مشاهده و پرداخت قبوض را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://bill.bpm.bankmellat.ir/bpgwchannel/ و وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت خود می‌توانید قبض تلفن خود را به سادگی مشاهده و پرداخت کنید.

سامانه پرداخت قبوض بانک ملی

بانک ملی نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض تلفن را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://sadad.shaparak.ir/billpayment می‌توانید به سادگی قبض تلفن خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

شامانه پرداخت قبوض بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض تلفن را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://epay.bpi.ir/shaparakbillpayment.aspx می‌توانید به سادگی قبض تلفن خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک تجارت

بانک تجارت نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض تلفن را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://pg.tejaratbank.ir/paymentGateway/billPayment می‌توانید به سادگی قبض تلفن خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک پارسیان

بانک پارسیان نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض تلفن را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://bill.pec.ir/ می‌توانید به سادگی قبض تلفن خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک کشاورزی

بانک کشاورزی نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض تلفن را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی  https://ib.bki.ir/pid47.lmx می‌توانید به سادگی قبض تلفن خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک قوامین 

بانک قوامین نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض تلفن را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://bill.ghbi.ir/ می‌توانید به سادگی قبض تلفن خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک قرض‌الحسنه رسالت

بانک قرض‌الحسنه رسالت نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض تلفن را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://epayment.rqb.ir/ می‌توانید به سادگی قبض تلفن خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک گردشگری

بانک گردشگری نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض تلفن را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://epayment.tourism-bank.com/ می‌توانید به سادگی قبض تلفن خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک رفاه

بانک رفاه نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض تلفن را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://www.refah-bank.ir/PayBills می‌توانید به سادگی قبض تلفن خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

پرداخت قبض تلفن ثابت با دستگاه خودپرداز

برای پرداخت قبض تلفن با دستگاه خودپرداز نیازی نیست که خودپرداز حتما با کارت بانکی شما از یک بانک باشند. در صورتی که کارت شما عضو شبکه شتاب باشد می‌توانید با مراجعه به دستگاه خودپرداز هر یک از بانک‌ها برای پرداخت قبوض خود اقدام کنید. برای پرداخت قبوض با دستگاه خودپرداز به کارت بانکی خود و رمز اول کارت خود نیاز دارید. 

گزینه پرداخت قبوض را انتخاب کنید. پس از ورود به صفحه مورد نظر شناسه قبض و شناسه پرداخت خود را وارد کنید. قبض تلفن برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید فرآیند پرداخت را تکمیل کنید.

پرداخت قبض تلفن ثابت با دستگاه خودپرداز

روش‌های پرداخت قبض موبایل

سامانه پرداخت قبوض قبضینو

با استفاده از اپلیکیشن و سایت قبضینو به سادگی می‌توانید قبوض آب خود را استعلام بگیرید و پرداخت کنید. قبضینو پیش از هر چیزی به فکر راحتی کاربران است. علاوه بر امکان پرداخت قبوض آب با استفاده از شناسه قبض، امکان مشاهده قبوض و پرداخت آن از طریق اسکن بارکد روی قبض نیز برای کاربران فراهم شده است تا پرداخت و مشاهده قبض به تجربه‌ای متفاوت و راحت بدل شود.

سامانه پرداخت قبوض قبضینو

استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت برای پرداخت قبض موبایل

یک روش ساده برای پرداخت و مشاهده قبض آب، استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت است.

 • ۷۲۴
 • آپ
 • همراه کارت
 • سکه
 • تاپ
 • ایوا
 • ۷۸۰

استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت برای پرداخت قبض موبایل

پرداخت و مشاهده قبض با استفاده از اپلیکیشن همراه من

اپلیکیشن همراه من، یک اپلیکیشن کاربردی برای مشتریکتن همراه اول است که امکانات بسیاری از جمله پرداخت قبوض را برای مشترکین فراهم کرده است. امکان پرداخت و مشاهده قبض میان‌دوره و پایان دوره برای مشترکین دائمی همراه اول به سادگی از طریق این اپلیکیشن قابل دسترسی است. 

استفاده از اپلیکیشن همراه من

پرداخت و مشاهده قبض همراه اول از طریق سایت mci.ir

مشترکین همراه اول می‌توانند با مراجعه به سایت https://billing.mci.ir/ و شماره موبایل یا شناسه قبض و شناسه پرداخت خود قبض میان دوره و پیان دوره خود را مشاهده و پرداخت کنند. 

مشاهده و پرداخت قبض همراه اول از طریق سایت mci.ir

پرداخت و مشاهده قبض موبایل از طریق سامانه اینترنتی بانک‌ها

مشاهده و پرداخت قبض آب از طریق سامانه اینترنتی بانک‌ها

سامانه پرداخت قبوض بانک ملت

بانک ملت در سایت اینترنتی خود امکان مشاهده و پرداخت قبوض را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://bill.bpm.bankmellat.ir/bpgwchannel/ و وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت خود می‌توانید قبض موبایل خود را به سادگی مشاهده و پرداخت کنید.

سامانه پرداخت قبوض بانک ملی

بانک ملی نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض موبایل را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://sadad.shaparak.ir/billpayment می‌توانید به سادگی قبض موبایل خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

شامانه پرداخت قبوض بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض موبایل را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://epay.bpi.ir/shaparakbillpayment.aspx می‌توانید به سادگی قبض موبایل خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک تجارت

بانک تجارت نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض موبایل را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://pg.tejaratbank.ir/paymentGateway/billPayment می‌توانید به سادگی قبض موبایل خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک پارسیان

بانک پارسیان نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض موبایل را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://bill.pec.ir/ می‌توانید به سادگی قبض موبایل خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک کشاورزی

بانک کشاورزی نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض موبایل را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی  https://ib.bki.ir/pid47.lmx می‌توانید به سادگی قبض موبایل خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک قوامین 

بانک قوامین نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض موبایل را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://bill.ghbi.ir/ می‌توانید به سادگی قبض موبایل خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک قرض‌الحسنه رسالت

بانک قرض‌الحسنه رسالت نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض موبایل را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://epayment.rqb.ir/ می‌توانید به سادگی قبض موبایل خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک گردشگری

بانک گردشگری نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض موبایل را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://epayment.tourism-bank.com/ می‌توانید به سادگی قبض موبایل خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک رفاه

بانک رفاه نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض موبایل را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://www.refah-bank.ir/PayBills می‌توانید به سادگی قبض موبایل خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

پرداخت قبض موبایل با دستگاه خودپرداز 

برای پرداخت قبض موبایل با دستگاه خودپرداز نیازی نیست که خودپرداز حتما با کارت بانکی شما از یک بانک باشند. در صورتی که کارت شما عضو شبکه شتاب باشد می‌توانید با مراجعه به دستگاه خودپرداز هر یک از بانک‌ها برای پرداخت قبوض خود اقدام کنید. برای پرداخت قبوض با دستگاه خودپرداز به کارت بانکی خود و رمز اول کارت خود نیاز دارید. 

گزینه پرداخت قبوض را انتخاب کنید. پس از ورود به صفحه مورد نظر شناسه قبض و شناسه پرداخت خود را وارد کنید. قبض موبایل برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید فرآیند پرداخت را تکمیل کنید.

روش‌های پرداخت قبض گاز

سامانه پرداخت قبوض قبضینو

با استفاده از اپلیکیشن و سایت قبضینو به سادگی می‌توانید قبوض آب خود را استعلام بگیرید و پرداخت کنید. قبضینو پیش از هر چیزی به فکر راحتی کاربران است. علاوه بر امکان پرداخت قبوض آب با استفاده از شناسه قبض، امکان مشاهده قبوض و پرداخت آن از طریق اسکن بارکد روی قبض نیز برای کاربران فراهم شده است تا پرداخت قبض به تجربه‌ای متفاوت و راحت بدل شود.

سامانه پرداخت قبوض قبضینو

استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت برای پرداخت قبض گاز 

یک روش ساده برای پرداخت قبض آب، استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت است.

 • ۷۲۴
 • آپ
 • همراه کارت
 • سکه
 • تاپ
 • ایوا
 • ۷۸۰

استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت برای پرداخت قبض گاز 

شماره پرداخت قبض گاز

مشترکین گاز می‌توانند با استفاده از شماره چهار رقمی ۲۰۰۰ قبض گاز خود را پرداخت کنند. این شماره علاوه بر پرداخت قبض گاز امکان پرداخت قبض آب، برق و تلفن را نیز برای هموطنان فراهم کرده است. 

پرداخت و مشاهده قبض گاز از طریق سامانه شرکت ملی گاز ایران 

مشترکین گاز در سراسر کشور بدون نیاز به شناسه قبض و شناسه پرداخت و تنها با وارد کردن شمار اشتراک خود در سامانه اینترنتی http://billing.nigc.ir/billing/gasAll.aspx می‌توانند آخرین قبض گاز خود را مشاهده و پرداخت کنند.

مشاهده و پرداخت قبض گاز از طریق سامانه شرکت ملی گاز ایران 

مشاهده و پرداخت قبض آب از طریق سامانه اینترنتی بانک‌ها

مشاهده و پرداخت قبض آب از طریق سامانه اینترنتی بانک‌ها

سامانه پرداخت قبوض بانک ملت

بانک ملت در سایت اینترنتی خود امکان مشاهده و پرداخت قبوض را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://bill.bpm.bankmellat.ir/bpgwchannel/ و وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت خود می‌توانید قبض گاز خود را به سادگی مشاهده و پرداخت کنید.

سامانه پرداخت قبوض بانک ملی

بانک ملی نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض گاز را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://sadad.shaparak.ir/billpayment می‌توانید به سادگی قبض گاز خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

شامانه پرداخت قبوض بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض گاز را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://epay.bpi.ir/shaparakbillpayment.aspx می‌توانید به سادگی قبض گاز خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک تجارت

بانک تجارت نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض گاز را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://pg.tejaratbank.ir/paymentGateway/billPayment می‌توانید به سادگی قبض گکخود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک پارسیان

بانک پارسیان نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض آب را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://bill.pec.ir/ می‌توانید به سادگی قبض آب خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک کشاورزی

بانک کشاورزی نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض آب را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی  https://ib.bki.ir/pid47.lmx می‌توانید به سادگی قبض آب خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک قوامین 

بانک قوامین نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض گاز را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://bill.ghbi.ir/ می‌توانید به سادگی قبض گاز خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک قرض‌الحسنه رسالت

بانک قرض‌الحسنه رسالت نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض گاز را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://epayment.rqb.ir/ می‌توانید به سادگی قبض گاز خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک گردشگری

بانک گردشگری نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض گاز را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://epayment.tourism-bank.com/ می‌توانید به سادگی قبض گاز خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

سامانه پرداخت قبوض بانک رفاه

بانک رفاه نیز در سامانه اینترنتی خود امکان پرداخت و مشاهده قبض گاز را برای مشترکین فراهم کرده است. شما با مراجعه به آدرس اینترنتی https://www.refah-bank.ir/PayBills می‌توانید به سادگی قبض گاز خود را مشاهده و پرداخت کنید. 

پرداخت قبض گاز با دستگاه خودپرداز 

برای پرداخت قبض گاز با دستگاه خودپرداز نیازی نیست که خودپرداز حتما با کارت بانکی شما از یک بانک باشند. در صورتی که کارت شما عضو شبکه شتاب باشد می‌توانید با مراجعه به دستگاه خودپرداز هر یک از بانک‌ها برای پرداخت قبوض خود اقدام کنید. برای پرداخت قبوض با دستگاه خودپرداز به کارت بانکی خود و رمز اول کارت خود نیاز دارید. 

گزینه پرداخت قبوض را انتخاب کنید. پس از ورود به صفحه مورد نظر شناسه قبض و شناسه پرداخت خود را وارد کنید. قبض گاز برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید فرآیند پرداخت را تکمیل کنید.

پرداخت قبض گاز با دستگاه خودپرداز 

روش‌های پرداخت خلافی

پرداخت خلافی با سامانه قبضینو 

در سرویس استعلام و پرداخت جرایم خودرو، با وارد کردن شماره بارکد پشت کارت ماشین تمام قبض های پرداخت نشده خودرو به همراه جزئیات قبض مانند مبلغ جریمه، زمان و مکان جریمه شدن خودرو، نوع قبض جریمه ( تسلیمی، الصاقی، دوربین ) و علت تخلف نمایش داده می شود. از قبضینو برای پرداخت انواع انواع جریمه‌ها می‌توان استفاده کرد. منظور از انوع جریمه ها پرداخت قبض جریمه تسلیمی، جریمه دست نویس، خلافی دوربین و جریمه الصاقی  است. 

پرداخت خلافی با سامانه قبضینو 

استعلام و پرداخت خلافی از طریق سایت راهور

سایت راهور نیز امکان استعلام و پرداخت خلافی را برای کلیه دارندگان خودرو فراهم نموده است تا با وارد کردن شماره بارکد پشت کارت ماشین خلافی خود را مشاهده و پرداخت کنند. 

استعلام و پرداخت خلافی از طریق سایت راهور

پرداخت هزینه خلافی با پیامک و اس ام اس 

در کنار روش های آنلاین پرداخت جریمه، شماره پیامک جدید ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ نیز برای استعلام مبالغ جرایم در نظر گرفته شده است. رئیس پلیس مرکز اجرائیات راهور ناجا اعلام کرد: سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۱۵۱ و ۱۱۰۰۰۵۱۵۱ از دسترس خارج شده و مالکان خودرو از این پس برای اطلاع از میزان خلافی خود می‌بایست شماره VIN خودرو را به سامانه پیامکی راهور ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کنند.
شماره اصلی که باید کد ۱۷ رقمی VIN را به آن ارسال کنید: ۱۱۰۰۰۵۱۵۱ ج استعلام خلافی خودرو آنلاین با اینترنت ،پیامک ،sms و اس ام اس خلافی خودرو با بار کد استعلام میزان خلافی و ریز خلافی خودرو با همراه شناسه قبض و پرداخت – یا شماره VIN خودرو (شماره ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو که با IR شروع می‌شود) را با یک * (ستاره) به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید؛ (اول شماره VIN، بعد ستاره را وارد کنید) – یا شماره بارکد خودرو (شماره ۸ رقمی پشت کارت خودرو که زیر بارکد است) را با یک # (مربع) و سپس یک * (ستاره) به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید؛ (اول مربع، بعد عدد هشت رقمی و در آخر ستاره را وارد کنید).

اطلاعات لازم برای پرداخت قبض

شناسه پرداخت

شناسه قبض و شناسه پرداخت

در همه قبض‌های پرداختی کشور این دو عدد یعنی شناسه قبض و شناسه پرداخت قابل مشاهده است. از حدود ۲۰ سال پیش کلیه ادارات و شرکت‌هایی که اقدام به صدور قبض می کنند تحت عنوان یک کنسرسیوم اقدام به طراحی یک پروتکل برای دریافت هزینه‌های خدمات ارائه شده کردند. خروجی این پروتکل ارائه یک الگوریتم برای تولید شناسه قبض و شناسه پرداخت بود. در یک مقاله دیگر اقدام به تشریح این الگوریتم خواهیم کرد. اما در این مقاله می خواهیم با مفاهیم این دو عدد آشنا شویم.

شناسه قبض

اصولاً شناسه قبض یک عدد است که اطلاعات زیر درآن گنجانده شده است:

 • یک عدد یکتا برای شناسایی پرونده کاربر در اداره مربوطه
 • نوع قبض با دانستن شناسه قبض قابل استخراج است. همانند شماره پلاک خودرو که برای شهرهای مختلف اعداد مختلفی استفاده شده، برای هر نوع قبض نیز این امکان وجود دارد.
 • یک عدد برای راستی سنجی شناسه قبض. لزوما هر عددی نمی تواند شناسه قبض باشد و با یک الگوریتم ساده این مساله قابل تشخیص است.

برای مثال  با داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت به راحتی میتوان اقدام به مشاهده قبض آب  و مشاهده صوت حساب و پرداخت هزینه موبایل و  و دریافت ریز قبض موبایل و پیگیری قبض گاز و یا پیگیری  قبض های پرداخت شده را انجام داد. البته در سامانه استعلام قبض قبضینو نیازی به شناسه پرداخت و شناسه قبض نمی باشد.

همانطور که گفته شد، در یک مقاله مجزا، اقدام به تشریح الگوریتم مربوط به ساخت و راستی سنجی شناسه قبض خواهیم کرد. هر شناسه قبضی یکتا است و امکان ندارد که برای دو کنتور مختلف چه از یک نوع و چه کنتور مختلف (برای مثال دو کنتور برق مجزا، یا یک کنتور برق و یک کنتور آب) یک شناسه قبض وجود داشته باشد.

شناسه پرداخت

شناسه پرداخت نیز یک عدد است که اطلاعات زیر در آن گنجانده شده است:

 • مبلغ پرداختی قبض (میزان پراختی قبض)
 • یک شناسه برای راستی سنجی و اعتبار سنجی خود عدد شناسه پرداخت. همانند شناسه قبض، هر عددی نیز نمی تواند شناسه پرداخت باشد.

یک تفاوت اساسی بین شناسه پرداخت و شناسه قبض آن است که شناسه پرداخت می تواند تکراری باشد و این مساله به کرات اتفاق می افتد.

دو مقدار شناسه قبض و شناسه پرداخت معمولاً به صورت یک بارکد یک بعدی تولید شده و بر روی قبوض چاپ می‌شود تا کاربران بتوانند با اسکن آن اقدام به پرداخت آسان قبض کنند.

 

تمامی اطلاعات ذکر شده در این مطلب برای راحتی کار شما و استعلام و پرداخت قبوض و جریائم رانندگی است. اگر شما هم از روش دیگری برای پرداخت قبوض خود استفاده می‌کنید حتما آن را با ما و خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.

 

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.

پست الکترونیک وارد نشده است.

متن دیدگاه یا پیام وارد نشده است

۲۳۸۸ ۲۸۴۲ ۰۲۱

دیدگاه کاربران

پست های محبوبخداحافظی با قبوض کاغذی

پیام

در صورت نیاز به راهنمایی می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید

۰۲۱ ۲۸۴۲ ۲۳۸۸

توجه ! متاسفانه امکان استفاده از سایت قبضینو در این نسخه از مرورگر وجود ندارد، لطفا برای استفاده از قبضینو از سایر مرورگرهای مطرح استفاده نمایید.