10 عاملی که آینده پرداخت ها را زیر و رو می کنند.

10 عاملی که آینده پرداخت ها را زیر و رو می کنند.

روش های پرداختی که مصرف کنندگان از آن ها استفاده می کنند ، بیشتر و سریعتر از هر خدمت مالی دیگری در حال تغییر و به روز رسانی است . این تحول تحت تاثیر تغییرات تکنولوژی های دیجیتال ، شرایط رقابتی و تقاضای مشتریان ایجاد شده است . آشنایی با ترند های جدید پرداخت ، برای هر بانک یا موسسه اعتباری که می خواهد نیاز های مالی های مشتریانش را برطرف کند الزامی است .

من به تازگی از یک سفر 11 روزه برگشته ام . اولین سفرم که در آن هیچ معامله نقدی انجام نداده ام ، به جای آن از تکنولوژی های جدید موبایلی برای بلیط های هواپیما ، اتاق های هتل ، صورتحساب رستوران و یا کوچکترین خریدهایم استفاده کرده ام .

با وجود اینکه پول نقد و کارت های اعتباری ، همچنان محبوب ترین روش های پرداختی هستند ، به نظر می رسد تکنولوژی پرداخت های موبایلی به ویژه برای مصرف کنندگان جوانتر به خوبی پذیرفته شده اند . بر اساس نتایج نظر سنجی از 1500 مصرف کننده در کانادا و آمریکا به نظر می رسد تکنولوژی های جدید پرداخت به زودی جایگزین روش های قبلی خواهند شد .

   پرداخت اینترنتی

حالا 10 عاملی که به زودی وارد دنیای پرداخت ها می شوند را معرفی خواهیم کرد .

1 ) نسل Z

نوجوانان یا جوانان امروز که بین سال های 1996 تا 2014 متولد شده اند را نسل Z یا شهروندان دیجیتال می گویند . این بخش از جامعه ، اکثرا در همین هزاره متولد شده اند و تا سال 2020 ، 40% از جمعیت مصرف کنندگان آمریکا را تشکیل خواهند داد . نسل Z ها از زمان تولد با تکنولوژی در ارتباط بوده اند و علاقه بسیاری به گوشی های هوشمند خود دارند . در حقیقت 80 % از آن ها تلویزیون را برای یک روز و 28 % از آن ها دوستان یا پولشان را کنار می گذارند تا تلفن همراهشان را حفظ کنند . این نسل دوست دارد خواسته هایش سریع برآورده شود و تجربه هایی کاملا مستقل و شخصی داشته باشد . تقریبا 70 % نسل Z ها هر روزه از اپلیکیشن های موبایلی استفاده می کنند و 67 % از آنها دوست دارند پرداخت های خود را از طریق موبایل هایشان انجام دهند .

آینده پرداخت قبض

با وجود اینکه موبایل حرف اول را در استفاده از این تکنولوژی می زند اما این گروه از کانال های دیگری هم برای استفاده از آن بهره میبرند . برای مثال 20 % از مصرف کنندگان ژن Z حساب های بانکی خود را حداقل هفته ای یکبار چک می کنند . و نزدیک به 23 % از آن ها بیش از هر گروه سنی دیگری به خدمات بانکی دسترسی دارند . در حالیکه فقط 16 % نسل انفجار ( متولدین 1946 تا 1980 ) از این خدمات استفاده می کنند .

برای مصرف کنندگان دانشگاهی که اولین تجربه کاری خود را سپری می کنند و دستمزدهایشان را نقدی دریافت می کنند ، استفاده از شعب بانک ها بیشتر یک ضرورت است تا یک انتخاب . مصرف کنندگان این نسل ترجیح می دهند که پول های خود را از طریق موبایل هایشان مدیریت کنند ، اما همچنان برای دیجیتالی کردن در آمدهایشان به بانک ها نیاز دارند .

پرداخت

2 ) ایجاد تجربه ای متفاوت برای مصرف کنندگان

پرداخت قبض تلفن ثابت

جمع آوری و آنالیز حجم عظیمی از داده ها پایه و اساس تجربیات مصرف کننده را در همه صنعت ها به ویژه در بانکداری و پرداخت ها تشکیل می دهند . 70 % از نسل جوان جامعه به پیشرفت این خدمات بانکی و مدیریت هزینه ها تمایل دارند . این مصرف کنندگان به دنبال راه های ساده تری برای انجام پرداخت هایشان از طریق موبایل هستند .

با وجود اینکه داده های پرداخت سال های بسیاری است که تحت کنترل سازمان های ارائه دهنده خدمات مالی مرسوم و با سابقه هستند بیش از 60 % از نسل هزاره ( متولدین 1987 تا 1995 ) و نسل Z  می خواهند حساب های بانکی خود را با شخص ثالثی به اشتراک بگذارند . اکنون زمان مهمی برای گسترش خدمات بانکی و پذیرش قانونی این خدمات است .

فین تک

3 ) پذیرش پرداخت های موبایلی

شاید نبود ارزش افزوده برای پرداخت های موبایلی در مقایسه با پرداخت های نقدی یا کارت های اعتباری ، دلیل پذیرفته نشدن این نوع پرداخت هاست

با وجود بانک های ارائه دهنده خدمات موبایلی و برنامه نویس ها که می توانند تجربه های جدیدی را برای مشتری فراهم کنند ، پذیرش پرداخت های موبایلی بیش از پیش خواهد شد .

مصرف کنندگان جوان تر به دنبال یک تجربه پرداخت جدید و استثنایی روی همه پلت فورم ها به ویژه گوشی های هوشمندشان هستند و دوست دارند به ازای استفاده از این برنامه ها ، جوایز ، پیشنهادات ویژه یا تخفیفات خوبی دریافت کنند . این جوانان ، بانک های مرسوم و عاملان پرداخت ها را وادار می کنند تا فراتر از ویژگی های معمولی اپلیکیشن های پرداخت به آن ها نگاه کنند و تجربه های متفاوتی را برای مصرف کنندگان ایجاد کنند . نزدیک به 25 % از مصرف کنندگان از کیف پول های دیجیتالی بانک ها یا شخص ثالث های غیر بانکی استفاده می کنند . جال اینجاست که 45 % از نسل انفجار دوست دارند که اپلیکیشن های موبایلی خود را کنار بگذارند .

4 ) جوایز

جوایز به عنوان یک محرک رقابتی هیچگاه تا این حد اهمیت نداشته است . 48 % از مصرف کنندگان حاضرند کارت های قبلی خود را عوض کنند تا امتیاز بیشتری در خریدها دریافت کنند و 42 % از از افراد این کار را برای دریافت جایزه بزرگ انجام می دهند .

اگر عاملان صنعت پرداخت تاکنون برای تغییر دادن کلیشه های پرداخت قانع نشده اند و همچنان از روش های قبلی استفاده می کنند بزودی از این رقابت عقب میماند .

مصرف کنندگان برای رسیدن به این جایزه ها راه های ساده را دوست دارند . 66 % از مصرف کنندگان دوست دارند با استفاده از دستگاه های POS به این جوایز دست پیدا کنند . اما بیش از نیمی از همین افراد حاضرند اطلاعات شخصی شان را برای دریافت پیشنهادات خاص تر به اشتراک بگذارند . سفارشی سازی این جوایز تبدیل به یک میدان جنگ برای ارائه دهندگان خدمات پرداختی خواهد شد .

5 ) گسترش شبکه های پرداخت

پرداخت قبض همراه اول

همکاری بین موسسات مالی و سازمان های مالی یا غیر مالی کلید طلایی گسترش اکوسیستم پرداخت و بهبود تجربه هاست . این همکاری ها سود بیشتری را نسبت به شبکه های قبلی و اختصاصی پرداخت فراهم میکند .

ایجاد یک همکاری بین ارائه دهندگان خدمات مالی ، برنامه نویس ها و تکنولوژی های دیجیتال تجربه ای گسترده و جدید را برای مصرف کننده فراهم می کند . استفاده از بلاک چین ها یکی از بهترین راه ها برای ایجاد این تجربه جدید و گسترش شبکه هاست .

پرداخت اینترنتی

6 ) فین تک

استارت آپ های فین تک که در ابتدا به عنوان تهدیدی برای صنعت پرداخت محسوب می شدند ، امروزه پایه ی اصلی صنعت پرداخت نوین را تشکیل داده اند . استفاده از فین تک ها بهترین راهکار برای بازگرداندن شرکت های فراموش شده در زمینه پرداخت است .

همکاری شرکت های فین تک بهترین تجربه را برای مصرف کننده فراهم میکند . برای مثال همکاری اپراتورهای تلفن همراه با اپلیکیشن های خرید شارژ .همکاری های این چنینی ، آینده صنعت پرداخت را می سازند .

7 ) کد ها جایگزین کارت ها می شوند

در روش های قدیمی حساب های بانکی افراد از طریق داده های ثبت شده در یک بانک اطلاعاتی شناخته می شدند . با معرفی EMV ها (فناوری استفاده از میکروچیپ ها در کارت های اعتباری ) تحولی عظیم در زمینه تامین امنیت فراهم شد . با هر بار استفاده از این کارت ها کدهای اطلاعاتی تغییر می کنند بنابراین سطح امنیت بالاتر می رود . در نهایت قدرت این کد  ها به کارت های قدیمی غلبه خواهند کرد و اعتبار پرداخت ها افزایش پیدا خواهند کرد .

تحولی که این کد های پیشرفته ایجاد کرده اند ، تاثیر بلاک چین ها ، واقعیت افزوده و اینترنت اشیا را روی روند های پرداخت تغییر خواهند داد . این تحول ، نگاه مصرف کنندگان نسبت به فرآینده های پرداخت را تغییر خواهند داد .

8 ) در هر زمان و هر مکان پرداخت کنید

صنعت پرداخت به سرعت از کارت های اعتباری و پایانه های پرداخت به پرداخت های موبایلی و پرداخت اینترنتی تغییر کرده است . قدم بعدی پرداخت های موبایل به موبایل است . پرداخت ها به سمتی می روند که چند نفر به صورت آنلاین از یک اپلیکیشن استفاده کنند .

امروزه صنعت پرداخت زیر سلطه ی سازمان هایی است که خدمات پرداختی را مستقیما بین دو شخص ، یک شخص و یک کسب و کار یا بین دو کسب و کار فراهم می کنند . در نهایت هر کسی می تواند پرداخت ها را در هر زمان و هر مکانی تائید کند .

9 ) بالابردن سطح امنیت

با افزایش کلاهبرداران ، جلوتر بودن نسبت به آن ها روز به روز سخت تر و در عین حال مهم تر می شود . فشار این موضوع بیشتر هم می شود چرا که مصرف کننده هم خواستار بالاترین سطح امنیت است و هم به دنبال سادگی است . این صنعت ممکن است با 31/3 میلیارد دلار ضرر در سال 2018 روبرو شود که این مقدار از سال 2013 تا کنون هر ساله 18 % افزایش داشته است .

این صنعت باید از دسترس کلاهبرداران خارج شود . استفاده از جدیدترین راه های احراز هویت مثل اثر انگشت یا تشخیص چهره در آغاز فرآیند پرداخت یا استفاده بانک ها از اطلاعات موقعیت مکانی برای تشخیص موقعیت صاحب کارت و تشخیص موقعیت کلاهبردار احتمالی از جمله راه های تامین امنیت مصرف کنندگان است . بعضی از بانک ها از آنالیز های صوتی برای تشخیص موقعیت مکانی کاربر استفاده می کنند .

10 ) جایگزین کردن زیرساخت ها

زیر ساخت های قدیمی برای فناوری های امروزی از جمله پرداخت های دیجیتال طراحی نشده اند . این زیرساخت ها حتی برای برنامه نویسی ها یا جلوگیری از کلاهبرداری ها نیز مناسب نیستند . تغییر زیرساخت های کاغذی به زیرساخت های دیجیتال امری ضروری است.

جایگزین کردن این زیرساخت ها برای رقابت های آینده اهمیت بسیاری دارد . سیستم های پرداخت آینده باید انعطاف پذیر باشند چرا که فناوری های صنعت پرداخت هر روزه با تغییرات جدیدی روبرو می شود .

پرداخت اینترنتی قبضینو

برای آینده آماده شوید

نمی توان زمان حال را به عنوان راهنمایی برای آینده در نظر گرفت . استفاده از روش های پرداخت نوین در سه سال اخیر با وجود پیشرفت کارت های اعتباری و کیف پول های موبایلی ، نسبتا ثابت باقی مانده اند .

63 % از مصرف کنندگان بیان کردند حداقل هفته ای یک بار از کارت های خود برای پرداخت استفاده می کنند و 66 % نیز همچنان از پرداخت های نقدی استفاده می کنند . استفاده از کیف پول های موبایلی در همه نقاط جهان همچنان کم بوده است اما درمورد اپلیکیشن های مربوط به خرده فروشی ها مثل Star Bucks از 16 % در سال 2016 به 20 % در سال 2017 رسیده است . استفاده از کیف پول های موبایلی همچنان زیر 14 % باقی مانده است با وجود اینکه توسط بانک ها و موسسات مالی معتبر پشتیبانی می شوند .

بزرگترین دشمن خدمات بانکی و پرداخت ها به روز نبون آن هاست . آهسته بودن روند تغییرات به این معنا نیست که این روند همینطور باقی می ماند . با وجود تغییرات بانک های موبایلی اولویت مصرف کنندگان به زودی تغییر خواهند کرد و این تحول بسیار سریع خواهد بود .

سامانه پرداخت قبض قبضینو با ارائه خدمات ممتاز پرداخت قبض و استعلام قبض خلافی همواره سعی در  پیاده سازی روش ها و تکنولوژی های موجود پرداخت اینترنتی و پراخت قبض است.

استعلام خلافی خودرو

ثبت دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم قبضینو در وب سایت منتشر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
شماره موبایل به درستی وارد نشده است.
دیدگاه وارد نشده است.
رها سخنگو

این متن برای من به عنوان یک نسل z جالب بود.
مرسی از وبلاگ خوبتون

غزل افتخاریان

بسیار جالب و جذاب بود

سرویس‌های قبضینو

دانلود اپلیکیشن قبضینو
دانلود قبضینو
لینک دانلود
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن قبضینو

با نصب اپلیکیشن قبضینو، به آسانی تمامی قبوض خدماتی، جرائم رانندگی، عوارض شهرداری و عوارض آزادراه خود را با استفاده از تلفن همراه، کاملا رایگان و بدون محدودیت استعلام و پرداخت کنید.

شماره موبایل به درستی وارد نشده است.

در حال انتقال ...